Olejek z drzewa herbacianego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-04, 08:13   #1
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1

Olejek z drzewa herbacianego


przekopałam forum, zeby znależć informacje o tym olejku i na wiele z moich pytań znalazłam odpowiedź, ale ciągle mam wątpliwości co do niektórych spraw, więc gdybyscie wiedziały, to piszcie proszę.
1. wiem juz, ze olejek ma być 100% i na to trzeba zwracac uwagę, jeno nurtuje mnie, jak takowy rozpoznać. rozumiem, że nie powinien mieć w składzie nic więcej oprócz olejku...?
2. obiła mi się o uszy nazwa Pollena Aroma i Primavera i to są chyba te dobre, ale nie wiem, czy dostane je w aptece. czy w aptece, bo z tego co zrozumiałam, to tam wiele z was ten olejek kupowała, dostanę taki 100%?
2. jak to jest z tym rozcieńczaniem, jeśli chodzi o nakładanie olejku punktowo na pryszcz? jedne z was piszą, że nierozcieńczonym można sobie krzywdę zrobić, inne że stosują taki czysty olejek i wszystko jest ok. to ja już nic nie wiem...
3. jeśli rozcieńczać, to czym? niektóre wersje mówią, że olejem (jakim????), inne że można kapnąć troszkę na zmoczony wodą wacik i tym przetrzeć pryszcza. poproszę o jednoznaczną odpowiedź, bo gubię się!!!
i dzięki z góry za odpowiedzi
(wyskakują mi czasem przed okresem pryszcze i nie znoszę tego, bo reszta buzi jest w miarę gładka, a taki jeden pryszcz jest jeszcze bardziej widoczny i jeszcze bardziej wkurzający...)
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 08:50   #2
gosiq
Raczkowanie
 
Avatar gosiq
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 185
Dot.: olejek z drzewa herbacianego-wątpliwości

Ja osobiście wyczytałam, że olejek z drzewa herbacianego można stosować nierozcieńczony na skórę i tak też robię. Jeszcze mi nie zaszkodził. Kupiłam olejek z Avicenny i jest on oznaczony jako "olejek eteryczny", natomiast można się spotkać również z oznaczeniem "kompozycja" ( np. przy olejku z bergamotki Avicenny ), co daje nam pewność, że jest to olejek pozyskany z innych roślin niż bergamotka, lecz posiada ten sam skład (? ) i zapach co olejek eterytczny z bergamotki. Tak to jest przynajmniej w przypadku tej firmy. Olejki eteryczne można dostać w sklepie zielarskim, a co do mieszania z innymi olejami to sądzę, że w grę mogą tu wchodzić, np. olej ze słodkich migdałów, z jojoby, z pestek dyni, kukurydziany etc.
__________________
Much ado about nothing...
gosiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 09:05   #3
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: olejek z drzewa herbacianego-wątpliwości

Pollena Aroma robi olejek z drzewa herbacianego, którego sama używam do toniku własnej produkcji. Możesz go nabyć przez internet w ich sklepie:
www.pollenaaroma.com

Nie wiem skąd jesteś, ale jeżeli z Warszawy, to ja kupuję ich olejki w sklepie Forte Farma przy Świętokrzyskiej, naprzeciwko Ministerstwa Finansów.

Ostatnio chodzą słuchy, żeby nie używać takiego całkiem nierozcieńczonego oleju bezpośrednio na skórę. Lepiej nakapać olejku na mokry patyczek i tym potraktować nieproszonego gościa. Możesz też zrobić sobie tonik z tym olejkiem (ja dodaję do toniku aspirynowego). Żeby olejek zadziałał, musi być 100% olejkiem eterycznym, czyli producenci to Pollena Aroma i Primavera (ci ostatni dużo drożsi są). Co do mieszania z olejem, myślę, że mogłabyś wypróbować i taką opcję, możesz użyć jakiegoś oleju bazowego (z pestek winogron, awokado, jojoba, słodkie migdały i inne) - wybór oleju zależy od rodzaju Twojej skóry.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 11:31   #4
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: olejek z drzewa herbacianego-wątpliwości

Olejek kupisz w każdej aptece (jeszcze tak popularny jak z drzewa herbacianego...). Ja nakładałam zarówno wilgotnym patyczkiem jak i bez rozcieńczenia i i tak, i tak krzywdy mi nie zrobił z tym, że jak zwilży się patyczek to nie zostaje taka tlusta plamka Poza tym możesz herbaciany dodać do balsamu, do oleju roślinnego, ale jeśli masz tłustą skórę to polecam gotowe kompozycje przeznaczone do takowej, inaczej oleje mogę pozatykać ci pory (niekoniecznie, ale jest to prawdopodobne).
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 16:18   #5
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Olejek herbaciany

Wiem,ze tych watkow troche bylo.Jezeli sie powtarzam-przepraszam.Jest to niestety moj pierwszy olejek i wlasciwie nie wiem czy jest on dostatecznie dobry.Sklad:Melaleuce Alternifolia,Caprylic/Capric Triglyceride.Napisane,by nakladac na wypryski,po jakims czasie zmyc.Czy tego typu rzeczy zawsze naklada sie tylko na wypryski i po czasie zmywa?Czy cos sie stanie jesli pozostawie na noc?Albo naloze na cala twarz?Czy go rozcieczac?Pomozcie.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 20:36   #6
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Smile Dot.: Olejek herbaciany

wiesz olejek herbaciany ma naprawde sporo zastosowań, ja go po prostu uwielbiam a mam oriflame'owy dam Ci info na temat tego olejku i przykłady zastosowań(przynajmniej tego z oriflame)

TEA TREE OIL



To jest możliwe !



Bez preparatów chemicznych



Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, dwunastokrotnie silniejszym od kwasu karbolowego lub fenolu powszechnie używanych środków dezynfekujących, pięciokrotnie silniejszy od penicyliny. Ma tę zaletę, że jest zarówno odczulający jak i nietoksyczny i może działać skutecznie przeciw wielu schorzeniom wywołanym przez bakterie, wirusy i grzyby. Jego zapach skutecznie odstrasza owady. Przeciwdziała skutecznie oparzeniom, otarciom, podrażnieniom, naciągnięciom mięśni, ukąszeniom owadów, alergią, egzemie, łuszczycy, wysypce dziecięcej, potówkom, półpaścowi, zapaleniu dziąseł i zębów, zapaleniu ucha, grzybicy paznokci i włosów, hemoroidom, wysypką, chorobom oczu, oparzeniom słonecznym oraz problemom menstruacyjnym. Tea Tree Oil stosuje się w aromatoterapii i weterynarii (skuteczny na pchły)



Czy to jest możliwe? Aby ten sam preparat pomagał w tylu problemach zdrowotnych? A jednak!

Olejek z drzewa herbacianego okazał się skutecznym środkiem przy tak wielu dolegliwościach, że aż trudno w to uwierzyć. Dzieje się tak dlatego, że choroby te powodowane są przez bakterie, grzyby, a olejek ten właśnie jest najsilniejszym ze znanych naturalnych antyseptyków. Działa zarówno powierzchniowo, jak i penetruje w głąb skóry.

Nazwa drzewka nie ma nic wspólnego z herbatą. Nazwał je tak sławny angielski podróżnik James Cook, obserwując jak liście z drzewa opadają do wody i zabarwiają ją na kolor herbaty.



Sposób użycia:

Używać w bardzo małych dawkach. Można aplikować dzieciom po 2 tyg. od narodzin. Formy stosowania mogą być: olej można rozetrzeć na zaatakowanych miejscach, można z niego przygotować tonik do twarzy lub środek do płukania gardła stosując przy tym 2-3 krople olejku z kremem lub olejkiem farmaceutycznym i używać do masażu. Do kompresu i okładu w zupełności wystarcza 1-2 krople na pełną wannę.

W celu odświeżenia powietrza wystarcza 1-3 krople.



W jakich przypadkach możemy używać Tea Tree Oil ?



Ginekologia: przeciw grzybicy, może pomóc w usuwaniu pleśniawek pochwy. Stosowany do nasiadówek, natrysków, kąpieli i nacierań. Do kąpieli dodać 6 kropli olejku.

Zastosowanie w tamponie – olejek jest łagodny jest łagodny i mimo silnego zapachu może być wprowadzany do pochwy bez rozcieńczania.



Uwaga! Żaden inny olejek nie może być stosowany w ten sposób. Dwie krople czystego olejku drzewa herbacianego nanieść na wilgotny tampon i umieścić w pochwie. Pozostawić na 3 –4 godz.



Układ oddechowy:

Bakteriobójczy i przeciwwirusowy, pomaga zwalczać przeziębienia i grypę, łagodzi choroby gardła, zapalenie migdałków i choroby dziąseł. Łagodzi objawy zapalenia oskrzeli. Stosuje się go w płukankach do gardła i jamy ustnej, kompresach, inhalacjach, kominkach aromatoterapeutycznych lub przez nacieranie. W celu zmniejszenia dolegliwości w nieżycie gardła, w zapaleniu zatok przynosowych, przeziębieniu, przy męczącym kaszlu, wydzielinie zalegającej w oskrzelach należy odmierzyć kilka kropli na chusteczkę i wdychać głęboko.



Skóra i uroda: Oczyszczający, chłodzący i przeciwgrzybiczny, zwalcza czyraki i wysypki, koi oparzenia słoneczne, pomaga w gojeniu ran i chroni je przed infekcjami.

Drobne oparzenia spłukuje się obficie wodą, a następnie smaruje czystym nie rozcieńczonym olejkiem. Przeciwdziała grzybico skóry i powstawaniu zanokcicy. Jest stosowany w maseczkach, kompresach, kąpielach stóp i rąk lub do nacierań. W tym celu do wody do moczenia stóp należy dodać 5-10 kropli olejku.

W celu leczenia zmian skórnych wywołanych przez trądzik należy przy pomocy wacika nanieść jedną kroplę nie rozcieńczonego olejku na każdą z krostek. Zabieg można powtarzać 1-2 dziennie. Można również stosować rozcieńczony olejek w postaci toniku do twarzy. Ukąszenia, użądlenia oraz pęcherzyki i nadżerki w opryszczce smaruje się czystym, nie rozcieńczonym olejkiem herbacianym.



Trądzik, wysypki: delikatnie w smarować olej lub 2-3 krople oleju wymieszać z kremem, pocierać. Zrobić z 5 kropli tonik do oczyszczania twarzy.



Układ trawienny: Bakteriobójczy, przeciw wirusowy i przeciw grzybiczny, zmniejsza owrzodzenia jamy ustnej, likwiduje pleśniawki, łagodzi nieżyt żołądka i jelit, likwiduje biegunkę. Jest również skuteczny w przypadku zatruć pokarmowych.



Ukąszenia owadów: 2-3 razy dziennie nacierać olejkiem.



Obolałe dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust i osad na zębach: 3-5 kropli rozmieszać z wodą, płukać 2 razy dziennie, można również stosować krople bezpośrednio na szczoteczkę. Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i parodontozie.



Bóle gardła: Płukać roztworem z 2-3 kroplami olejku na ½ szklanki wody.



Zapalenia ucha środkowego, bóle uszu: 2 do 3 kropli olejku na waciku wprowadzić do ucha, powtarzać 3 razy dziennie przez 3 dni.



Alergie skórne: 10 kropli dodać do kąpieli lub pocierać chore miejsca.



Kleszcze: Posmarować olejkiem (1-2 krople) i po chwili kleszcze można usunąć, jednocześnie miejsce to dezynfekujemy. Również dla psa użyć 10 kropli do szamponu i wykąpać go (działa przez 10 minut).



Poparzenia: (również od słońca). Po schłodzeniu wodą natrzeć lub polać olejkiem poparzone miejsca lub zastosować chłodną rumiankową kąpiel z dodatkiem 10 kropli olejku.



Rany i zranienia: W celu dezynfekcji polać bezpośrednio ranę.



Wysypki, wrzody: w oparzeniach, grzybicach, ukąszeniach owadów, otarciu, przy półpaśćcu i opryszczce aplikujemy czysty 100% olejek bezpośrednio na chore miejsca.



Problemy z włosami (łupież, grzybica, zapalenia skóry): Dodajemy 2 krople czystego olejku do szamponu na 250 ml – 10 kropli olejku.



Jako zastępstwo zasypki antybakteriowej przy zranieniach. Tea Tre Oil ma 5-krotnie silniejsze działanie niż penicylina. Olejek można stosować na otwartą ranę ponieważ posiada właściwości bakteriologiczne. Głęboko penetruje rany, zostawiając czystą tkankę.



Uwaga!

Czystego olejku nie stosuje się bezpośrednio do oczu. Na okładu oczu 5 kropli olejku rozcieńczamy w szklance wody.

Tea Tree Oil nawet przy wielokrotnym stosowaniu nie uszkadza komórek i nie podrażnia tkanek. Pomaga w dotlenieniu komórek, dzięki czemu skóra zyskuje młodszy wygląd, oraz w pozbyciu się obumarłej tkanki i odkryciu świeżego naskórka



Możliwości olejku Tea Tree nie do końca są poznane. Wciąż zaskakują nas siłą działania.

CIEKAWE NIE???
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 21:35   #7
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Kurcze,dzieki za bardzo wyczerpujaca wypowiedz,dodam ze nawet w internecie tyle tego nie znalazlam .Tylko sie zastanawiam czy ten moj olejek to czysty olejek czy rozcienczony z czyms tam na drugiej pozycji.Kompletnie sie na tym nie znam.Aromaterapia to dla mnie czarna magia.Dzisiaj cos mnie tknelo,przypadkiem w sklepie znalazlam a teraz sie zastanawiam co,kiedy,jak.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 21:45   #8
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Olejek herbaciany

Wydaje mi sie, ze do niektorych zastosowan wypisanych przez Mroofcie nadaje sie tylko ten Oriflame'owski (w ktory chyba bede musiala sie zaopatrzyc) Ja od lat uzywam olejku herbacianego, ale kupuje tylko ten 100% naturalny, innym nie ufam, na skladach sie nie znam, wiec nie umialabym rozszyfrowac czy to, co tam siedzi jest dobre, czy niekoniecznie Ten 100% uwielbiam po prostu. Uzywam do twarzy, wlosow, zebow, kapieli.. Uwielbiam ten zapach
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 22:08   #9
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Post Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez guia
Wydaje mi sie, ze do niektorych zastosowan wypisanych przez Mroofcie nadaje sie tylko ten Oriflame'owski (w ktory chyba bede musiala sie zaopatrzyc) Ja od lat uzywam olejku herbacianego, ale kupuje tylko ten 100% naturalny, innym nie ufam, na skladach sie nie znam, wiec nie umialabym rozszyfrowac czy to, co tam siedzi jest dobre, czy niekoniecznie Ten 100% uwielbiam po prostu. Uzywam do twarzy, wlosow, zebow, kapieli.. Uwielbiam ten zapach

a ile kosztuje ten naturalny olejek??, hmm tu już nie jestem ekspertem, ale chyba powinien być równie łagodny, ale w sumie nie znam sie na składach aż tak bardzo wiec nic nie mówie...ale wydaje misie że z tym zwykłym olejkiem też mozna pokombinowac cosik więcejPozdrawiam
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 22:27   #10
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Mroofcia
a ile kosztuje ten naturalny olejek??, hmm tu już nie jestem ekspertem, ale chyba powinien być równie łagodny, ale w sumie nie znam sie na składach aż tak bardzo wiec nic nie mówie...ale wydaje misie że z tym zwykłym olejkiem też mozna pokombinowac cosik więcejPozdrawiam
Oczywiscie, ze mozna ja uzywam wedlug swoich potrzeb, ale ma on multum zastosowan Ten z oriflame'u jest juz czyms rozcienczany, pewnie dlatego mozna go stosowac bezposrednio. Moj olejek kosztuje 14,40zł i jest firmy Thursday Plantation
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 23:32   #11
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

To ten moj olejek jest tylko na pryszcze?(na opakowaniu jest napisane:nakladac na wypryski)nic wiecej.Zreszta zadnej ulotki,ale ciemna butelka z kroplomierzem,zuzyc w ciagu 9 miesiecy i takie tam.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-02, 23:55   #12
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
To ten moj olejek jest tylko na pryszcze?(na opakowaniu jest napisane:nakladac na wypryski)nic wiecej.Zreszta zadnej ulotki,ale ciemna butelka z kroplomierzem,zuzyc w ciagu 9 miesiecy i takie tam.
Wydaje mi sie,ze jezeli masz tak w opisie to musi byc czyms rozcienczony bo inaczej bylby za mocny i trzeba byloby go rozcienczac przed nalozeniem.A swoja droga gdzie go nabylas?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:13   #13
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

A tak wogole te cud preparaty sa naprawde takie cud?Do tej pory nie mialam stycznosci z czyms takim i trudno mi uwierzyc,ze jakis olejek pomoze mi na pryszcze a inny ozywi mi skore badz jeszcze zlikwiduje bol glowy nie mowiac juz o cellulicie czy o zylakach (ktorych na szczescie nie mam).
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:17   #14
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Gdyby te preparaty nie skutkowaly to ludzie nie interesowaliby sie tymproste,jezeli aromatoterapia dla Ciebie jest czarna magia to poszperaj za literatura i sama odkryjesz zbawienne dzialanie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:18   #15
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Wydaje mi sie,ze jezeli masz tak w opisie to musi byc czyms rozcienczony bo inaczej bylby za mocny i trzeba byloby go rozcienczac przed nalozeniem.A swoja droga gdzie go nabylas?

Sklad:Melaleuc alternifolia,Caprylic/Capric Trigyiceride.Kupilam go tu w Holandii w jakims sklepie Kruiden (czy cos takiego) jest to sklep z naturalnymi roznosciami typu witaminy,diety,kosmetyki naturalne,wlasciwie to taki sklep zielarski.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:21   #16
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Jutro planuje kupic olejki z gamy cytrusow tj.grejpfrutowy,limetkowy ,mandarynkowy,chce troche poeksperymentowac ,licze,ze sie nie zmarnuje.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:22   #17
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Sklad:Melaleuc alternifolia,Caprylic/Capric Trigyiceride.Kupilam go tu w Holandii w jakims sklepie Kruiden (czy cos takiego) jest to sklep z naturalnymi roznosciami typu witaminy,diety,kosmetyki naturalne,wlasciwie to taki sklep zielarski.
Wg mnie jest on juz rozcienczony i przygotowany do bezposredniego nakladania na "niespodzianki",zresz ta zawsze dla pewnosci mozesz sobie nalozyc to punktowo i odczekac dobre czy aby nie pojawi sie odczyn alergiczny;jednak nie powinno tak byc w tym przypadku.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:23   #18
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Wlasnie szperam i coraz bardziej mnie to interesuje i wciaga.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:25   #19
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Wg mnie jest on juz rozcienczony i przygotowany do bezposredniego nakladania na "niespodzianki",zresz ta zawsze dla pewnosci mozesz sobie nalozyc to punktowo i odczekac dobre czy aby nie pojawi sie odczyn alergiczny;jednak nie powinno tak byc w tym przypadku.

He,dzisiaj to zmieszalam z kremem i na cala twarz,rano sie okarze Ide na calego,naleze do osob bardzo niecierpliwych.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 00:25   #20
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Jutro planuje kupic olejki z gamy cytrusow tj.grejpfrutowy,limetkowy ,mandarynkowy,chce troche poeksperymentowac ,licze,ze sie nie zmarnuje.
Zwroc uwage czy beda one stezone czyli 100% naturalny wyciag czy juz rozcienczone,poza tym zawsze mozesz spytac sprzedawcy-dodam od Ciebie,ze fajne efekty daje mieszanie naturalnych olejkow z oliwka dla dzieci,olejem winogronowym czy migdalowym,sama teraz czekam na przesylke oleju awokado
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:29   #21
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Hmm,wiec jak juz wspomnialam ,jestem poczatkujaca w tej dziedzine i poprostu no nie wiem,ale w skladzie co ma byc napisane,ze to ten 100%?Sam olejek i zupelnie nic wiecej?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:30   #22
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

I czy takiego olejku mozna uzywac codziennie?Czy to raczej w formie jakiejs kuracji?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:33   #23
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Hmm,wiec jak juz wspomnialam ,jestem poczatkujaca w tej dziedzine i poprostu no nie wiem,ale w skladzie co ma byc napisane,ze to ten 100%?Sam olejek i zupelnie nic wiecej?

Z reguly jest umieszczone w skladzie,ze to 100% wyciag z tego czy z tego i takie tam,nie ma juz innych skladnikow,poza tym zapach wtedy jest bardzo intensywny i czuc,ze to stezenie jest silne.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:36   #24
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
I czy takiego olejku mozna uzywac codziennie?Czy to raczej w formie jakiejs kuracji?
Ja stosuje to jako forme pielegnacji okresowopoza tym zawsze lepiej w okresie jesienno zimowym poniewaz kontakt ze sloncem moze byc rozny,ja mam takie okresowe zawirowaniateraz znowu mnie wzielo-jak zawsze na zime i zaczne stosowac to codziennie ale bez przesady aby skory tez zbytnio nie przyzwyczajac.Kiedy olejek rozcienczam to reguluje aby caly czas nie byly te same proporcje poniewaz skora szybko sie przywyczai a tak jest pewna zmienna.Ostatecznie sa to kuracje,ktore trwaja indywidualnie od potrzeb i Naszego samopoczucia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:37   #25
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Z reguly jest umieszczone w skladzie,ze to 100% wyciag z tego czy z tego i takie tam,nie ma juz innych skladnikow,poza tym zapach wtedy jest bardzo intensywny i czuc,ze to stezenie jest silne.

Wielkie dzieki Hexxanko,bardzo mi pomoglas.
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:40   #26
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Wielkie dzieki Hexxanko,bardzo mi pomoglas.

Hhihihi prosze bardzochociaz wielkim znawca nie jestem i caly czas sie ucze,czytam bo....jednak duzo rzeczy trzeba sobie przyswoic;jednak tyle tez naczytalam sie na temat toniku pichtowego ze ponownie mam ochote na przygode z aromatoterapiaZ checia odpowiem na Twoje pytania w miare mozliwosci
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:45   #27
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Olejek herbaciany

Juz sobie zrobilam liste olejkow,ktorych musze nabyc w najblizszym czasie,bede sie martwic jak je zmieszac,jakie proporcje itd.O tym pichtowym tez przed chwila troche poczytalam.Zastanawia mnie jedna rzecz.Czy to nie ma zadnego znaczenia ktory olejek z ktorym sie miesza?Czy sa olejki ktorych nie wolno ze soba mieszac?
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 00:47   #28
Ewuńka
Rozeznanie
 
Avatar Ewuńka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 728
GG do Ewuńka
Dot.: Olejek herbaciany

robie czasami z olejku tonik fajnie dziala na skóre przyjemnie chłodzi i łagodzi podrażnienia polecam!!
__________________




Ewuńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 01:02   #29
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Olejek herbaciany

Cytat:
Napisane przez Aneta???
Juz sobie zrobilam liste olejkow,ktorych musze nabyc w najblizszym czasie,bede sie martwic jak je zmieszac,jakie proporcje itd.O tym pichtowym tez przed chwila troche poczytalam.Zastanawia mnie jedna rzecz.Czy to nie ma zadnego znaczenia ktory olejek z ktorym sie miesza?Czy sa olejki ktorych nie wolno ze soba mieszac?

Wazny jest dobor olejkow i ich przeznaczenie,nie mozna mieszac ich dowolnie,istotne sa proporcje i cel jakiemu maja przeciwdzialac,pomagac,ws pomagac
Mysle,ze jak zaglebisz sie w lekture bo jest tego dosc sporo to sama zobaczysz jak laczyc je dla siebie najdogodniej wedle przeznaczenia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 16:40   #30
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
olejek z drzewa herbacianego

Szukalam na tym forum wiadomości na temat tego olejku, ale nie znalazlam tego, co mnie interesuje. A interesuje mnie to czy moge dodawać go do kremu, którego używam?
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-25 21:14:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.