Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-22, 12:42   #3001
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Janek Arche
Moze jestem osobą nietypową, ale wolałabym, zeby MOJ problem miał charakter urojony. O tyle zatem mocno polemizowałabym ze sformułowaniem 'straszyć"
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 16:33   #3002
beauuuty
Przyczajenie
 
Avatar beauuuty
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 27
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez JanekArche Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś jest świadomy tego, że ma jakiś problem to raczej nie są urojenia, więc nie straszmy jej od razu lekami przeciwpsychotycznymi.


Faktycznie należy iść do psychiatry - on rozpozna, czy masz zaburzenia obsesyjno - kompulsywne czy też typu schizofrenii. I - jeśli będzie potrzeba - przepisze stosowne leki.



PS: tobie sie wydaje, że czujesz takie zapachy czy je czujesz po prostu? Może masz jakiś super węch i tyle.





Czy jakas osoba OBCA kiedyś skomentowała, że śmierdzisz? z tym, że raz czy dwa to nie jest dowód, bo każdy czasem śmierdzi.


Nikt nigdy tego nie skomentował w ten sposób zastanawiam się po prostu czy to nie przez izotek, on też ma różne skutki uboczne a jednym z nich są np. zaburzenia emocjonalne, żołądkowo-jelitowe. Może to rzeczywiście kwestia dobrego węchu, dziś nawet zapytałam koleżanki czy nic nie wyczuwa gdyż ona również miała kurację retenoidami wewnętrznymi i zapewniła mnie, że nigdy nic ode mnie nie wyczuła. Jakoś mi lżej, zauważyłam że odkąd zażywam probiotyki to z moimi "odczuciami" jest trochę lepiej. Moja mama również twierdzi, że mam urojenia a to że mam np lepkie ręce może być efektem ubocznym mojej kuracji.
__________________

Olejowanie paznokci to już uzależnienie
beauuuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 22:39   #3003
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Z dwojga złego, chciałabym mieć urojenia, ale niestety ewidentnie śmierdzę i niewiele mogę z tym zrobić...
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 04:48   #3004
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez beauuuty Pokaż wiadomość
Nikt nigdy tego nie skomentował w ten sposób zastanawiam się po prostu czy to nie przez izotek, on też ma różne skutki uboczne a jednym z nich są np. zaburzenia emocjonalne, żołądkowo-jelitowe. Może to rzeczywiście kwestia dobrego węchu, dziś nawet zapytałam koleżanki czy nic nie wyczuwa gdyż ona również miała kurację retenoidami wewnętrznymi i zapewniła mnie, że nigdy nic ode mnie nie wyczuła. Jakoś mi lżej, zauważyłam że odkąd zażywam probiotyki to z moimi "odczuciami" jest trochę lepiej. Moja mama również twierdzi, że mam urojenia a to że mam np lepkie ręce może być efektem ubocznym mojej kuracji.
Pociesze Cie! To jest skutek uboczny tego leku. Moja kolezanka go brala i rowniez capilo jej z pach. Jak przestala go brac problem minal bezpowrotnie.

Mnie maz powiedzial, ze on by sie w ogole nie przejmowal na moim miejscu, powiedzial "Siadam gdzie chce i w du... mam ludzi" Jakos tak nastoil mnie optymistycznie, za az sie zastanowilam czy aby my na pewno nie przesadzamy z tym wszytskim... ja mysle, ze troche jednak tak.
Pozdrawiam cieplutko.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 17:33   #3005
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja nie przesadzam, mam specyficzną pracę wymagającą intensywnych kontaktów z innymi ludźmi i to oni mi sugerują problem, jak jest w miarę dobrze, nie słyszę komentarzy, a i reakcje są normalne wówczas... Jak capię, sama czuję i otoczenie również.
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 21:42   #3006
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czy ktoś planuje zrobić endoskopie kapsułkową?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Endosk...apsu%C5%82kowa

koszt 3500 zł..
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 05:36   #3007
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

AnnaEwelina, jak sugerują?
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-24, 12:10   #3008
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Janek Arche Czy zaobserwowałes przypadki pojawiania się objawow alergicznych wsrod ludzi, do ktorych się 'dosiadasz"?

Przyjrxyj się ludziom np.w poczekalni u dentysty. Namierz tych z widocznymi od początku objawami przeziębienia - zaczerwienione oczy, nosy, pochrząkiwanie. Odczekaj trochę i rozejrxyj się, kto wyraznie zmienił kolor spojowek dopiero przy tobie, zaczyna się drapac po nosie, sxuka chusteczki, etc.

Zauwazyłes taką prawidlowosc?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 12:13   #3009
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czy ktoś oprócz mnie śmierdzi tym w czym przebywa, ja to np pobieram wszystkie zapaachy z zewnątrz i wyrzucam je przez skórę.

Ola z tego co czytałem ty nie masz innych objawów niż zapach, to muszę cię zmartwić bo TMAU nie daje innych objawów z tego co wiem.

Ja u siebie podejrzewam hormony bo wszystko się zaczęło w okresie dojrzewania, taki jakby to powiedzieć wybuch nastąpił w organizmie , strasznie sie pociłem, śmierdziałem potem na kilometr pozniej wszystko znikło i pojawił się zapasszek.

Edytowane przez younghero
Czas edycji: 2019-05-24 o 12:20
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 15:43   #3010
maxymilion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

@younghero

Ja bym poczytał o skuteczności tego badania.
maxymilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 19:28   #3011
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Do Janka: mówią wprost - czuć od ciebie g****m. Nie gniewam się, bo tak faktycznie bywa. I potwierdzam, ok. 20% ludzi, z którymi mam styczność reaguje na mnie alergicznie: w miarę upływu czasu narasta u nich świąd oczu, nosa, czasem nawet lekko łzawią, pokasłują, a ich oczy czerwienieją. To osoby z reguły bardzo wrażliwe na zapachy. Gdy np. mam lepszy dzień i nie czuję smrodków, one czują je nadal, a w dodatku dostają nagle objawów alergii. Poza brzydkim zapachem nie mam innych dolegliwości. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się w realu😃
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 00:09   #3012
obyniedokoncazycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Younghero... mam dokladnie to samo. Kiedy jade autobusem do pracy to przejezdzamy przez taka wioske ktora okropnie smierdzi, farma kurczakow i swin. No i to byl dla mnie szok.. bo gdy juz dawno przejechaliśmy ta miejscowość ja smierdzialam dokladnie tak jak ona. Do samego końca podrozy az nie wysiadlam z autobusu, wtedy zapach znikl... w tym tygodniu zmoklam jak kura i przez cala droge smierdzialo ode mnie taka mokra szmata jakby.. ciezko mi w to wierzyćale tak naprawde jest, ja tego nie wymyslam. Mozliwe ze to hormony.. pd grudnia nie biore tabletek anty poniewaz mi szkodzily i od tego momentu to sie dzieje... w dodatku bardzo duza role ogdrywaja tu emocje, stres.. w domu siedze z rodzicami i nic..jestem na l4dwa tygodnie z powodu problemówz jelitami nadal nic...sama mysl ze mam isc do ludzi do pracy juz ta mysl sprawia ze to sie zaczyna. To jakby alergia na ludzi. Serio.. moze to brzmi śmiesznie i malo realnie bo kiedy czytam co tu pisze to mam ochotę sie z tego smiac ale to sie dzieje na serio..

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

Mało tego.. to w jakim miejscu przebywam czy w co jestem ubrana to nic.. Zjadłam ostatnio zupe kapusniak i przez cala droge na drugi dzien do pracy walilo ode mnie taka kapusta kiszona.. jakby ta zupa chciala wyjsc przez skore. To chore.. w tym tygodniu smierdzialam juz mocnym kwasnym potem mimo ze mialam suche pachy, gownem.. doslownie bo przy wyproznieniu dokladnie tak samo smierdzialo tak jakby im blizej do wyproznienia tym mocniejszy byl zapach..(czy to w jakims stopniu jest realne) jakimis smieciami.. to z moich obserwacji.. Bog jeden wie czym jeszcze smierdze...

Czy ktos jest z Wroclawia badz okolic? Poleci jakiegos lekarza ktory mnie nie oleje i nie kaze mi isc do psychiatry badz spotka sie na kawie/herbacie zeby pogadać o tym co nas spotyka? Piszcie smialo.. nie jestem stuknieta, nie bojcie sie to sie dzieje na serio..niestety
obyniedokoncazycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 08:21   #3013
CrispyCookie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 211
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

@obyniedokoncazycia
To wszystko o czym piszesz to typowa kandydoza, przerost w jelitach. Jeżeli jest grzyb w jelitach o czym wszyscy na forach dot. candidy wiedzą, to działa tak że wchłania zapachy z otoczenia, jakby je zatrzymuje? A potem wychodzą przez skórę, masa ludzi to teraz ma. Tutaj higiena nic nie da choćbyś się myła sto razy dziennie, zrób w dobrym laboratorium posiew kału (bo z krwi to już poważny stan i rzadko wyjdzie, poza tym robią tylko antygen który nie ma uzasadnienia) z oznaczeniem +++ ilości grzybów, a potem udaj się do dobrego gastrologa i dietetyka.
Tylko dobra dieta umie powstrzymać to dziadostwo, pewnie stąd masz też problemy z jelitami.

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Aha i ten stan/ kiepski zapach szczególnie pogarsza się wiosną/ jesienią oraz w deszczowe dni, jeżeli to grzyb, zauważyłaś coś takiego?
CrispyCookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 09:17   #3014
Izabela8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witam Wszystkich
To jest mój pierwszy wpis, ale forum odkryłam jakiś rok temu. Zmagam się z tym samym problemem co Wy. U mnie jest zapach cebuli, ryby i przepoconych skarpetek. Być może coś jeszcze, nie wiem. Oczywiście o higienę dbam, zawsze dbałam a teraz to nawet do przesady. Zapachy pojawiły się u mnie kilka lat temu tuż po 30 urodzinach. Może były wcześniej, ale nie zauważyłam Aktualnie jestem po badaniach genetycznych na TMAU i czekam na wyniki. Co ze stowarzyszeniem???Chętnie bym dołączyła. Może razem coś zdziałamy. Może ktoś będzie chciał nas przebadać? CZY KTOŚ Z WAS JEST Z WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO??? Pozdrawiam Was serdecznie
Izabela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 09:55   #3015
waka_on
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Obyniedokoncazycia- a czy w domu też masz ten problem brzydkiego zapachu związany z bliskością wypróżnienia? Ja mam identycznie jak piszesz z tym, że w 95% występuje ten problem tylko w pracy. W domu jest ok, te pozostałe 5% w domu to może raz na dwa tygodnie coś poczuję...
Zastanawiam się na serio, czy to nie przez stres...
Co do krzywej cukrowej którą robiłem, to wyszła mi hipoglikemia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
waka_on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 10:24   #3016
Izabela8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 7
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Stosuję dietę na TMAU od roku. Zaobserwowałam nieznaczną poprawę . Robię to na własną rękę, ale chętnie skontaktowałabym się z dieteyykiem, który się na tym zna. Zna ktoś takiego?
Izabela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 13:24   #3017
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

[QUOTE=CrispyCookie;868461 20]
Tylko dobra dieta umie powstrzymać to dziadostwo, pewnie stąd masz też problemy z jelitami.[COLOR="Silver"]

Nie zgadzam się, sam grzyb nie może się pojawić od tak sobie bo zdrowy organizm sobie z nim poradzi, to nie grzyb candida jest przyczyną chorób candida jest skutkiem chorób.Dieta może pomóc ale nie wybije grzyba całkowicie a jak wybije to wróci ze podwójną siłą bo nie pozbędzie się przyczyny.Przyczyn może być wiele.Stres stymuluję motorykę jelit, prowadzi do wydzielania różnych hormonów i to te hormony powodują nieszczelne jelita. Znalezienie przyczyny naszych dolegliwości wiąże się z cudem bo ich może byc tak wiele.


zatrucie organizmu przez Candida to ściema.
Prawie wszyscy mają Candida spp., to prawidłowa flora jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Tego się nie leczy.

PS: też macie tak że nie możecie przybrać na wadzę? choćbyście jedli codziennie mcdonalda i popijali colą, Jest tu jakaś osoba z zapachem która ma nadwagę?

Edytowane przez younghero
Czas edycji: 2019-05-25 o 13:30
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 16:33   #3018
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

younghero, tak. Ja mam nadwage. Od czasu jak urodzilam dzieci walcze aby byc szczupla i nie tyc. Po poscie dr Dabrowskiej mam za☠☠☠isty efekt jo-jo. Cala garderoba do wymiany a zapach jest dalej. Wiem, ze wczesniej wam polecalam ten post ale teraz widze, ze wiecej jest minusow niz plusow. W ogole uwazam, ze ten post jest bardzo niezdrowy dla czlwoieka.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 17:09   #3019
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Olu masz w planach zrobić badanie na TMAU? to bym u ciebie podejrzewał najbardziej.
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 17:30   #3020
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

[QUOTE=younghero;86846841]
Cytat:
Napisane przez CrispyCookie Pokaż wiadomość
Tylko dobra dieta umie powstrzymać to dziadostwo, pewnie stąd masz też problemy z jelitami.[COLOR="Silver"]

Nie zgadzam się, sam grzyb nie może się pojawić od tak sobie bo zdrowy organizm sobie z nim poradzi, to nie grzyb candida jest przyczyną chorób candida jest skutkiem chorób.Dieta może pomóc ale nie wybije grzyba całkowicie a jak wybije to wróci ze podwójną siłą bo nie pozbędzie się przyczyny.Przyczyn może być wiele.Stres stymuluję motorykę jelit, prowadzi do wydzielania różnych hormonów i to te hormony powodują nieszczelne jelita. Znalezienie przyczyny naszych dolegliwości wiąże się z cudem bo ich może byc tak wiele.


zatrucie organizmu przez Candida to ściema.
Prawie wszyscy mają Candida spp., to prawidłowa flora jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Tego się nie leczy.

PS: też macie tak że nie możecie przybrać na wadzę? choćbyście jedli codziennie mcdonalda i popijali colą, Jest tu jakaś osoba z zapachem która ma nadwagę?



Tez mam tak samo jak ty,mogę jeść ogromne ilość jedzenia i jestem szczupły i nie przybieram na wadze (symbolicznie) u mnie tez problem pojawił się w okresie dojrzewania (na początku tylko obfite pocenie)i zapach tez ma charakter skarpetek,cebuli,ryb

Wszyscy mamy wspólne objawy a jeden największy to chyba w obecności innych ludzi wyrzuty zapachu,stres i czasem uderzenia gorąca i wtedy największy wyrzut zapachu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Ciekaw jestem „younghero” czy umówienie się i zrobienie tych samych określonych badań wykazało by jakieś punkty styczne

Jestem przekonany ze tak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 17:40   #3021
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

[QUOTE=Gregolan;86847437]
Cytat:
Napisane przez younghero Pokaż wiadomość




Tez mam tak samo jak ty,mogę jeść ogromne ilość jedzenia i jestem szczupły i nie przybieram na wadze (symbolicznie) u mnie tez problem pojawił się w okresie dojrzewania (na początku tylko obfite pocenie)i zapach tez ma charakter skarpetek,cebuli,ryb

Wszyscy mamy wspólne objawy a jeden największy to chyba w obecności innych ludzi wyrzuty zapachu,stres i czasem uderzenia gorąca i wtedy największy wyrzut zapachu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Ciekaw jestem „younghero” czy umówienie się i zrobienie tych samych określonych badań wykazało by jakieś punkty styczne

Jestem przekonany ze tak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregorlan a jak u ciebie ze skórą, też jesteś blady tak jak ja oraz masz wypryski skórne na ramionach i rękach w postaci czerwonych plam? Do momentu zachorowania bardzo uprawiałem sport jeździłem na każde zawody, byłem w pełni sił, po chorobie po przebiegnięciu 100m ledwo oddycham i serce mi bije b.szybko, też schodzi ci skóra z czoła? Czasem zazdroszczę osobom którę mają sam zapach, zadnych innych objawów.Chociaż w dziecinstwie miałem AZS - atopowe zapalenie skóry, moje nogi wyglądały OKROPNIE, teraz na nogach nic nie ma.

Edytowane przez younghero
Czas edycji: 2019-05-25 o 17:42
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 17:50   #3022
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Z ciekawostek mogę dodać,miałem w swoim życiu półroczny epizod zażywania narkotyków.Po dużej ilości zażycia amfetaminy przez noc,cały następny dzień organizm nie wytwarzał zapachu.To był najlepszy dzień w życiu chyba. Pamietam zdziwienie na twarzach niektórych bliskich ludzi.Na dowód mam kolegę który o niczym nie wiedział i przy spotkaniu rzucił tylko ze chyba stracił węch.
Przez kolejny dzień zapach bardzo powoli wrócił do normalnej postaci.

W żadnym wypadku nikogo nie namawiam,postanowiłem tylko ze podzielę się tylko tym co doświadczyłem.

Zauważyłem tez ze każda substancja (narkotyk) która odcina podświadomość,myślenie na własny temat non stop o tym problemie minimalizuje zapach

Niestety kariery narkomana nie przewiduje w moim życiu,wiec na pamiątkę pozostał mi tylko zapach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 09:32   #3023
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Gregolan, pojechałeś z tą amfetaminą (!) Ja akurat nie miałam styczności z żadnymi narkotykami, więc do tego się nie odniosę, ale Twój wcześniejszy post o objawach i szukaniu podobieństw między chorującymi jest genialny, uważam, że powinniśmy się zebrać i wspólnie udać do jednego lekarza, który się nami zajmie kompleksowo. Znam kogoś takiego w Warszawie, sam zwrócił mi uwagę, że dziwi się, dlaczego nie działamy wspólnie skoro mamy podobne objawy. Ja już zauważyłam pewną prawidłowość na podstawie korespondencji prywatnej, u kilku osób badanie genetyczne wykazało mutację p. Glu158Lys, więc chyba powinniśmy się zmobilizować i razem uderzyć do profesora z rozległymi kontaktami i doświadczeniem. Ps. Gregolanie, mam nadzieję, że wybierasz się w lipcu do Druumli, bo zapowiada się fajna bibka!!! Pozdrawiam Wszystkich gorąco
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 15:38   #3024
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Gregolan,
Rzuciłes bardzo ciekawą mysl! Ciekawe, co na to inni, bo ja jestem za!

AnnaEwelina,
Myslisz o tym najlepszym genetyku w Polsce?
A czy, gdybysmy zglosili się grupą, moglibysmy liczyc na nizszą taryfę w tym laboratorium, ktore juz zresztą jakims sposobem skloniłas do szczegolnego zainteresowania się chorobami brxydko pachnącymi? (Przy okazji - brawo! Gdzie diabeł nie moze, tam Ciebie posle
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 16:12   #3025
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Druumlo, dokładnie o tym
A w naszym labolatorium możemy liczyć na zniżkę pod warunkiem, że zgłosi się kilka osób jednocześnie. Rozmawiałam już o tym. Jak są jacyś chętni do przebadania się pod kątem trimetyloaminurii lub osoby zainteresowane szczegółową diagnostyką brzydkiego zapachu, zwłaszcza genetyczną (mutacja głęboko intronowa w FMO3, niedobór dehydrogenazy dimetyloglicyny) piszcie. Pozdrawiam
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 18:40   #3026
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wśród nas na pewno są też jacyś chorzy na TMAU, wskazuje na to statystyka i zdrowy rozsądek. Przecież chorzy na tę chorobę muszą też być w Polsce. Ja jednak ciągle wierzę, że to jedynie mały procent wśród nas. Na pewno też objawy zapachowe daje rozchwiana tarczyca, często o tym piszą.
Zaczynam przychylać się do tego, że Crispycookie może mieć sporo racji.
Ostatnio natknęłam się na taką oto stronkę
https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-jelit
objawy do mnie pasują ale jeśli to ta choroba, to jak ją zdiagnozować i leczyć?
Nie wierzę w samo leczenie dietą. I po prostu nie dam rady przeprowadzić takiej zmiany sposobu odżywiani na stałe. Nie widzę wyjścia z sytuacji w każdym bądź razie dla siebie...
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 21:19   #3027
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chyba najlepiej by było to wszystko uzgodnić na spotkaniu.
Jestem chętny żeby takie badanie przeprowadzić.Najgorsze to by chyba było dowiedzieć się ze to nieuleczalna choroba,tak to przynamniej jest jeszcze jakaś minimalna nadzieja ze może kiedyś wyzdrowieje.W innym wypadku czeka nas życie do końca trendowate.

Szczerze już powiem ze czasami mam już tego wszystkiego dosyć.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 21:49   #3028
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

AnnaEwelina - ja mieszkam w Warszawie - po ile te badania na tmau i inne genetyczne ?
drumla - zauważyłem pocieranie nosa, kaszlenie; z drugiej strony często jezdze z wawy do krakowa pociągniem i nigdy zadnych reakcji - a przeciez w małym pomieszczeniu powinno walic najbardziej!


w pracy zawsze pierwszy otwieram okno w pokoju i staram sie utrzymywac taki stan, kolega z pokoju w pracy ma czesto oddech kwasu żałądkowego, więc zawsze się człowiek odważniej czuje




ja od jutra zaczynam pozbywanie się wszystkich zbędnych kalorii i tłuszczy. jestem w miare szczupły, chodze na siłownie - ale teraz zamierzam byc na defiycie kalorycznym - spalić wszystko, co niepotrzebne z organizmu.


z tym przechodzeniem zapachami to też doszedłem do takich wniosków, w szczególnosci jak cos zjem to mi śmierdzą potem tym palce i wogóle. jakoś inne osoby nie przechodzą tak bardzo olejem i zapachami jedzenia, a ja zawsze calutki i na długo !!!



ja mam też przyspieszony metabolizm - często jestem ciepły, troche wilgotny. moze moja skora przyciąga bardziej cząsteczki tworzące zapach (bo przeciez zapach to cząsteczki) i się lepią do mnie...


sorry za taki chaotyczny wpis.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 00:17   #3029
obyniedokoncazycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

CrispyCookie - też na początku myślałam, że to może być to jednak zastanawiam się czy ta kandydoza w ogóle istnieje? Ale to wchłanianie zapachów jest w gruncie rzeczy interesujące i możliwe, że to grzyb.. Dzisiaj jechałam na uczelnie pociągiem - tam zapachu zeru. Przesiadłam się w tramwaj a zaraz później dosiadł się do mnie jakiś Pan, który bardzo brzydko śmierdział.. wiedziałam czym to grozi ale chciałam się przekonać i proszę.. później w drodze na uczelnie śmierdziałam jak on.. w szkole zapach był, ale jakby się już ulatniał, dało się z nim wysiedzieć. Posiew kału tak czy siak wykonam, żeby się przekonać..

Was też kiedy TO się dzieje męczą gazy? Bo mnie bardzo...
I czy Wy "pachniecie" non stop czy też tylko tak jak ja że w pracy najmocniej?

waka_on - w domu tego nie mam (może dlatego, że zawsze na czas się wypróżnię, a w pracy nie mam tej możliwości? nie wiem..), w domu nie mam żadnych objawów, pachnę na lewo i prawo balsamem, czasem może coś faktycznie poczuje ale to jest nic w porównaniu do tego co dzieje się w pracy. Złożyłam wypowiedzenie i mam zamiar pracować do końca lipca i ani dnia dłużej, stres mnie zjada od środka.

younghero - jeśli chodzi o wagę, mam 170 cm i zawsze ważyłam 56 kilogramów, od lutego ważę niezmiennie równe 50. Schudłam tak bardzo, że lekarz który mnie ostatnio widział sam się przestraszył.. ale podejrzewam, że to przez stres. Kiedy zaczęłam "śmierdzieć" bardzo się tym przejęłam przez co mało jadłam bo miałam nadzieje, że ten zapach zniknie... teraz mogę jeść wszystko a waga ani drgnie do góry, brzuch mam mega płaski i to mnie bardzo dziwi ponieważ męczą mnie gazy, a brzucha wzdętego nie mam od pół roku, dziwne zjawisko..

Zauważyłam u siebie na piętach 3 kurzajki..nie wiem czy tak się to nazywa.. kiedyś miałam już to wycinane laserowo, teraz widzę znowu wróciło..

Gregolan..co do amfetaminy to ja mam podobnie przy alkoholu. Kiedy ostatnio na grillu wypiłam, zapachu nie było cały weekend, ogólnie czułam się lepiej, zrelaksowana, czułam, że nad wszystkim mam kontrole..Problem był w poniedziałek, kiedy po udanym weekendzie poszłam do pracy, zapach był mega mocniejszy.

Ci co wykonali badanie na TMAU to jakie macie diagnozy? Nie sądzę, aby każdy z Nas to miał, może jakąś inną odmianę tej choroby, albo zupełnie co innego..
Jaki koszt takiego badania?

Pozdrawiam Was!
obyniedokoncazycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 03:44   #3030
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Pytanie do was, powiedzmy że byście wygrali w lotto 10-15 milionów, co byście zrobili żeby dowiedzieć się co nam dolega ? A może żyli z zapachem.
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.