Czy to naprawdę było obraźliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-17, 14:00   #1
natallka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 1

Czy to naprawdę było obraźliwe?


Pytam o to tutaj bo mnie nie znacie i pewnie powiecie szczerze. W tym roku zaczęłam liceum. W tamtym tygodniu w ramach poznawania sie klasa wymyslila ze pozadajemy sobie pytania na grupie klasowej na messengerze. Typu "czy masz zwierze w domu" "skąd pochodzisz" "ulubione jedzenie" i tym podobne. No i niby wszystko było ok, ja tez sie udzielalam. W któryms momencie jedna dziewczyna zadała pytanie "czy oglądacie anime". No i ja odpowiedziałam że "kiedyś próbowałam, ale za bardzo drażnią mnie te ich głosiki i nie dałam rady." miałam tu na myśli ten przesłodzony głos w anime a nie ten język. No i strasznie tym zdenerwowałam pewna grupe dziewczyn.

"nie ma co się chwalić ze jest sie rasistka "

"a nas ty drażnisz, no popatrz"

"rasistka"

"warto myslec zanim sie cos napisze"

"to sie nazywa nietolerancja narodowości"

Nie pomoglo to ze odpowiedziałam im wyraźnie, że mi nie chodzi o język, tylko o te specyficzne głosy w anime. Dużo osób się za mną wstawiło ale one nie zmienily zdania. Zjechały mnie równo. Od tej pory wyraznie pokazuja swoja niechec do mnie. Jak ide to szepcza cos, pokazuja na mnie palcami i sie patrza jakby mi mialy tętnice przegryźć. O ile na początku byłam pewna że nic złego nie zrobiłam to teraz już nie jestem. Im więcej o tym myślę tym bardziej mi się wydaje że zawiniłam. Nie śmiejcie się ze mnie ze tak to przeżywam, po prostu będę musiała przeżyć z nimi tyle czasu. Napiszcie szczerze, co sadzicie o całej tej sytuacji. Moje kumpele uważają ze nic złego nie powiedziałam ale one mogą być nieobiektywne.
natallka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:18   #2
Takajedna88r
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

Cytat:
Napisane przez natallka00 Pokaż wiadomość
Pytam o to tutaj bo mnie nie znacie i pewnie powiecie szczerze. W tym roku zaczęłam liceum. W tamtym tygodniu w ramach poznawania sie klasa wymyslila ze pozadajemy sobie pytania na grupie klasowej na messengerze. Typu "czy masz zwierze w domu" "skąd pochodzisz" "ulubione jedzenie" i tym podobne. No i niby wszystko było ok, ja tez sie udzielalam. W któryms momencie jedna dziewczyna zadała pytanie "czy oglądacie anime". No i ja odpowiedziałam że "kiedyś próbowałam, ale za bardzo drażnią mnie te ich głosiki i nie dałam rady." miałam tu na myśli ten przesłodzony głos w anime a nie ten język. No i strasznie tym zdenerwowałam pewna grupe dziewczyn.

"nie ma co się chwalić ze jest sie rasistka "

"a nas ty drażnisz, no popatrz"

"rasistka"

"warto myslec zanim sie cos napisze"

"to sie nazywa nietolerancja narodowości"

Nie pomoglo to ze odpowiedziałam im wyraźnie, że mi nie chodzi o język, tylko o te specyficzne głosy w anime. Dużo osób się za mną wstawiło ale one nie zmienily zdania. Zjechały mnie równo. Od tej pory wyraznie pokazuja swoja niechec do mnie. Jak ide to szepcza cos, pokazuja na mnie palcami i sie patrza jakby mi mialy tętnice przegryźć. O ile na początku byłam pewna że nic złego nie zrobiłam to teraz już nie jestem. Im więcej o tym myślę tym bardziej mi się wydaje że zawiniłam. Nie śmiejcie się ze mnie ze tak to przeżywam, po prostu będę musiała przeżyć z nimi tyle czasu. Napiszcie szczerze, co sadzicie o całej tej sytuacji. Moje kumpele uważają ze nic złego nie powiedziałam ale one mogą być nieobiektywne.
Nie zrobiłaś nic złego. Szczególnie, że jeszcze dokładnie doprecyzowalas w cyzm rzecz.

Ja nie oglądam no francuskich filmów bo naprawdę nie lubię brzmienia języka francuskiego. Drażni mnie on, nie lubię fo słuchać, nawet w tle.

Nie sądzę, by to czyniło ze mnie rasistkę.

Więc w takiej sytuacji jak Twoja to już w ogóle łaskom palma odbiła.

Masz sensownych ludzi po swojej stronie, olej je. Na takich pieniaczy ignorancja działa najlepiej.
Takajedna88r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:19   #3
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:21   #4
Takajedna88r
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 40
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie ma też sensu walczyć o akceptację wśród osób, które mają zerową tolerancję dla poglądów i upodobań innych niż ich własne.

Więc po prostu staraj się nie przejmować i ignorować to. Jeśli zobaczą, że Cię to nie rusza to szybciej ci odpuszcza dogryzanie.
Takajedna88r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:31   #5
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

W sumie pytanie brzmiało "czy ktoś ogląda anime" więc logicznym było,że zadała je fanka tego. Z jej pytania mozna wywnioskować, że po prostu chciala wiedzieć czy jest ktos u was w klasie ktoś z kim jeszcze może dzielić pasję, a Ty jak Filip z konopii wyjechalaś, że nie lubisz bo... 🤪 zamiast olać pytanie, bo nie Twój temat i tyle. Z drugiej strony dziewczyny zachowują sie bardzo dziecinnie, ale jeszcze można to zrzucić na karb wieku. To co możesz zrobić to porozmawiać z dziewczyną od pytania i powiedzieć, że "jeśli Cię to uraziło to przepraszam nie miałam na myśli, aby obrazić Ciebie i Twoje zainteresowania po prostu wyraziłam swoje zdanie, zgoda?" I tyle poda rękę to poda nie to świadczy o niej, ale Ty masz czyste sumienie i już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 14:47   #6
bezimienny_ko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

pytanie brzmiało "czy oglądacie" a nie "czy jest tu ktoś, kto ogląda" więc jak najbardziej miałaś prawo się wypowiedzieć. A co do meritum, to pańcie są nieźle przewrażliwione. Gdybyś napisała że jakaś narodowość cie drażni to byłby rasizm, ale tak?
bezimienny_ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 16:23   #7
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

Olej sprawę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-17, 16:30   #8
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

Boże, ale laski mają poważne problemy... Nic złego nie powiedziałaś, ot normalnie wyraziłaś swoje zdanie w rozmowie i to grzecznie, kulturalnie. One to pewnie jakieś szalone fanki. Nie przejmuj się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 20:16   #9
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Czy to naprawde było obraźliwe?

Typowe z nich weeaboo, nie przejmuj się.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 22:09   #10
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

Zdecydowanie przesadzają z aż takim ostracyzmem. Ale następnym razem w podobnej sytuacji staraj odpowiadać dyplomatycznie. Wystarczyłoby "nie, próbowałam ale to nie dla mnie/nie spodobało mi się". Jakby pytanie było słuchacie rocka to też odpowiedziałabyś "nie bo drażni mnie darcie się jak zarzynane świnie"? Albo "nie interesuje się kpopem bo to mało męskie głosiki?" Albo "nie chodzę nad morze bo drażni mnie tłum z parawanami" do osoby która jednak lubi plażowanie z tym parawanem? Było czuć że to neutralne pytanie zadane przez fankę w konkretnym kontekście zapoznawania zupełnie nowych osób więc taka odpowiedź mogła być odebrana jako celowe wbijanie szpili, a nie tylko dosadność.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 22:41   #11
glowgold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 37
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

A-a-ale gdzie tu rasizm? Niedługo powiedzenie "wolę koty od psów" będzie obraźliwe...

Swego czasu oglądałam anime i nawet lubiłam ale przyznam Ci rację - głosiki mają piskliwe i mogą działać na nerwy

A Ty się nie przejmuj, nikogo nie obraziłaś, nikogo nie zaatakowałaś. Ciężko będzie tym pannom jak nie załapią trochę zdrowego rozsądku.
glowgold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-18, 07:56   #12
Graces
Przyczajenie
 
Avatar Graces
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 29
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

Ja bym po prostu na twoim miejscu zamknęła argument na "to nie moja bajka" albo się nie wypowiadała bo jednak twój argument o słodkich głosach może być odebrany dość mocno stereotypizująco zwłaszcza w przypadku mediów pochodzenia azjatyckiego jak np anime które często jest definiowane przez określone motywy które nie zawsze się pojawiają a cały gatunek na tym cierpi bo istnieją serie które łamią stereotyp typowego anime a mogą być odrzucone przez kogoś tylko przez wyobrażenie typowo słodkich motywów, nawet jeśli bylyby totalnie byłbyby w jego guście.
__________________
“Only the gentle are ever really strong.”
Graces jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 08:34   #13
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

Cytat:
Napisane przez Graces Pokaż wiadomość
Ja bym po prostu na twoim miejscu zamknęła argument na "to nie moja bajka" albo się nie wypowiadała bo jednak twój argument o słodkich głosach może być odebrany dość mocno stereotypizująco zwłaszcza w przypadku mediów pochodzenia azjatyckiego jak np anime które często jest definiowane przez określone motywy które nie zawsze się pojawiają a cały gatunek na tym cierpi bo istnieją serie które łamią stereotyp typowego anime a mogą być odrzucone przez kogoś tylko przez wyobrażenie typowo słodkich motywów, nawet jeśli bylyby totalnie byłbyby w jego guście.
Żadne tam stereotypy, tylko po prostu większość anime to komercyjny chłam i nie ma się co oszukiwać, a fani zazwyczaj robią z tego nie wiadomo co. Dziewczyny powinny nabrać dystansu do swojego hobby, bo odpowiedzi w stylu "a nas ty drażnisz" czy wciskanie rasizmu to gruba przesada. A to że damskie postaci w anime mają piszczące głosy to fakt, bo ta rzekoma uroczość lepiej się sprzedaje.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 09:07   #14
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Żadne tam stereotypy, tylko po prostu większość anime to komercyjny chłam i nie ma się co oszukiwać, a fani zazwyczaj robią z tego nie wiadomo co. Dziewczyny powinny nabrać dystansu do swojego hobby, bo odpowiedzi w stylu "a nas ty drażnisz" czy wciskanie rasizmu to gruba przesada. A to że damskie postaci w anime mają piszczące głosy to fakt, bo ta rzekoma uroczość lepiej się sprzedaje.
Tylko, że tak to można powiedzieć o prawie wszystkim. Amerykańskie seriale to też przecież często komercha -€“ tylko z większym budżetem. Te seriale jak Cień i Kość to żadna wybitna sztuka. Książki Young Adults, które często i gęsto są zwyczajnie kiepsko napisane, albo ostatnio popularne książki z serii Disnayland w Aushwitz. To też nie jest żadne nie wiadomo co, tylko literatura niskich lotów, a nie zauważyłam, żeby fani tych książek na grupach facebookwych jak jeszcze tam siedziałam dobrze odbierali krytykę i podchodzili z dystansem.

Autorko myślę, że Overcooked dała Ci najlepszą radę. Następnym razem nie wchodź w szczegóły i dawaj bardziej dyplomatyczne odpowiedzi.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 10:51   #15
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

teraz mozna obrazac sie o wszystko, wszystko moze byc dyskryminacja i rasizmem xD

ja nie lubie jezyka rosyjskiego, drazni mnie wymowa, wymawanianie glosek, ogolnie odczuwam irytacje sluchajac tego jezyka. i jestem pewna ze znalazlyby sie osoby krzyczace do mnie hurr durr rasistka!

olej je i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 11:18   #16
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

Pewnie skrajne lewaczki, co jak Ci się nie podobają azjaci to już Cię wyzwą od rasistek Ale w tym wieku to normalne całkiem. Skup się na ludziach, którzy są po Twojej stronie, a je olej.
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 01:01   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 089
Dot.: Czy to naprawdę było obraźliwe?

Oglądam anime nałogowo od ponad 15 lat.


Nie uważam, żebyś była rasistką.


I przepraszam za te niedorozwinięte emocjonalnie mangozâ˜☠â˜☠â˜☠ki. One jeszcze dorosną, daj im chwilę, taki wiek.


Zaraz, doczytałam, że one tak IRL... Wow. Po pierwsze wow, że teraz to się można publicznie przyznać do anime w szkole. A po drugie wow, że tak można na żywo uskuteczniać weebowe krucaty...



Zaraz będziesz homofobką, bo uznasz, że Deku ma większe szanse skończyć z Uraraką, a nie z Bakugou. To jest osobny gatunek człowieka, trzeba ignorować, bo argumentami nic nie zdziałasz.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2021-09-20 o 01:10
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-20 02:01:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.