Pominięcie jednej tabletki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-12, 07:13   #1
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592

Pominięcie jednej tabletki ?


Cześć dziewczyny ,
Pisze do Was z zapytaniem, bo nie wiem co robić.
Zaznaczę na początku, ze biore tabletki kilka lat, ale taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy.
Ogólnie to najprawdopodobniej w któryś dzień w zeszłym tygodniu musiałam wziąć przez przypadek dwie tabletki jednego dnia.
Przez to zabrakło mi tabletki na wczoraj. (Niedziela). Poszłam wziąć i spojrzałam ze ta która bym wzięła jest z poniedziałku i finalnie nie wzięłam. Nie jestem teraz pewna w 100% czy wczoraj wzięłam.
Co powinnam zrobić w tej sytuacji ? Czy dzisiaj zapobiegawczo powinnam wziąć dwie tabelki? Za dzisiaj i wczoraj, bo najprawdopodobniej nie wzięłam.
Jeśli dzis wezmę dwie to ta druga tabletka będzie z wtorku i zabraknie mi jednej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 10:16   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pominięcie jednej tabletki ?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ,
Pisze do Was z zapytaniem, bo nie wiem co robić.
Zaznaczę na początku, ze biore tabletki kilka lat, ale taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy.
Ogólnie to najprawdopodobniej w któryś dzień w zeszłym tygodniu musiałam wziąć przez przypadek dwie tabletki jednego dnia.
Przez to zabrakło mi tabletki na wczoraj. (Niedziela). Poszłam wziąć i spojrzałam ze ta która bym wzięła jest z poniedziałku i finalnie nie wzięłam. Nie jestem teraz pewna w 100% czy wczoraj wzięłam.
Co powinnam zrobić w tej sytuacji ? Czy dzisiaj zapobiegawczo powinnam wziąć dwie tabelki? Za dzisiaj i wczoraj, bo najprawdopodobniej nie wzięłam.
Jeśli dzis wezmę dwie to ta druga tabletka będzie z wtorku i zabraknie mi jednej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrób wcześniej przerwę i zacznij wcześniej kolejne opakowanie. Ja bym tak zrobiła. Możesz dobrac tabletkę z następnego opakowania.
Ja bym założyła, że wzięłaś tabletkę nawet jak tego nie pamiętasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-12, 18:48   #3
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
Dot.: Pominięcie jednej tabletki ?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Zrób wcześniej przerwę i zacznij wcześniej kolejne opakowanie. Ja bym tak zrobiła. Możesz dobrac tabletkę z następnego opakowania.
Ja bym założyła, że wzięłaś tabletkę nawet jak tego nie pamiętasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Finalnie wzięłam dzisiaj dwie tabletki ( wczorajsza, bo nie mam co do niej pewności i dzisiejsza).
Biore yaz (24+4). Te tabletki, które wzięłam dzisiaj były z końca drugiego tygodnia.
Rozumiem, ze najlepiej teraz zażyć opakowanie do końca, użyć tabletek placebo i później normalnie następne opakowanie? Z tym, ze dzień mi się przesunie, bo w dniu dzisiejszym wzięłam dwie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 21:15   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Pominięcie jednej tabletki ?

Cytat:
Napisane przez lioele Pokaż wiadomość
Finalnie wzięłam dzisiaj dwie tabletki ( wczorajsza, bo nie mam co do niej pewności i dzisiejsza).
Biore yaz (24+4). Te tabletki, które wzięłam dzisiaj były z końca drugiego tygodnia.
Rozumiem, ze najlepiej teraz zażyć opakowanie do końca, użyć tabletek placebo i później normalnie następne opakowanie? Z tym, ze dzień mi się przesunie, bo w dniu dzisiejszym wzięłam dwie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym nie wydłużała niczego. Dzisiaj wzięłaś dwie tabletki, bo wczoraj nie wzięłaś. Chyba, że coś źle rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-13 22:15:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.