Chciałbym spróbować malowania (O...O) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-15, 20:47   #1
Mortimier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 1

Chciałbym spróbować malowania (O...O)


Hejka! Czy powiedziałby mi ktoś tak w miarę prosto, by moja niezbyt zaawansowana mózgownica wszystko zrozumiała, jak zacząć przygodę z makijażem? Lepiej na początku zaznaczę, że nie chodzi mi o jakiś super makijaż z różnymi kolorami wokół oczu i jakimiś szminkami 😅. Chciałbym spróbować czegoś bardziej w rodzaju.. Hm.. Najlepiej jakiś przykład.. Czegoś w rodzaju takiego lekkiego makijażu, wiecie, by ukryć niedoskonałości, albo coś jak azjaci często się malują, choć ci znowu czasami to już w ogóle kreują się na porcelanowe lalki. Coś lekkiego, cute, kawaii..? Chciałbym wiedzieć od czego zacząć, czego potrzebuję, jak i co robić krok po kroku i jak przypadkiem czegoś nie schrzanić 😶. Najlepiej gdyby ktoś podał konkretne przykłady czego potrzebuję, co kupić (jak pokazywanie dziecku palcem co ma posprzątać). Jestem chłopakiem i pewnie to potrzebne do doboru czy coś, ale jedyne co umiem ustalić, to to, że mam w miarę jasną twarz? (O....O)
Mortimier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-16, 20:14   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Chciałbym spróbować malowania (O...O)

Cytat:
Napisane przez Mortimier Pokaż wiadomość
Hejka! Czy powiedziałby mi ktoś tak w miarę prosto, by moja niezbyt zaawansowana mózgownica wszystko zrozumiała, jak zacząć przygodę z makijażem? Lepiej na początku zaznaczę, że nie chodzi mi o jakiś super makijaż z różnymi kolorami wokół oczu i jakimiś szminkami 😅. Chciałbym spróbować czegoś bardziej w rodzaju.. Hm.. Najlepiej jakiś przykład.. Czegoś w rodzaju takiego lekkiego makijażu, wiecie, by ukryć niedoskonałości, albo coś jak azjaci często się malują, choć ci znowu czasami to już w ogóle kreują się na porcelanowe lalki. Coś lekkiego, cute, kawaii..? Chciałbym wiedzieć od czego zacząć, czego potrzebuję, jak i co robić krok po kroku i jak przypadkiem czegoś nie schrzanić 😶. Najlepiej gdyby ktoś podał konkretne przykłady czego potrzebuję, co kupić (jak pokazywanie dziecku palcem co ma posprzątać). Jestem chłopakiem i pewnie to potrzebne do doboru czy coś, ale jedyne co umiem ustalić, to to, że mam w miarę jasną twarz? (O....O)
kolory produktów to musisz sam ustalić metodą prób i błędów - możesz brać próbki produktów w perfumeriach, w drogerii to nie wiem czy są - z testerów nakładasz na policzek i wychodzisz na światło dzienne i ten kolor, ktory pasuje najlepiej jest odpowiedni, do tego korektor i puder
na kanale na You Tube Władek Beautyboy pokazuje makijaze na sobie czyli na chłopaku - może Cię zainspiruje
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 18:04   #3
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Chciałbym spróbować malowania (O...O)

Wiesz co, ja bym zaczęła (jeśli chcesz coś ukrywać) od przeglądu codziennej pielęgnacji, a później dopasowania do rodzaju skóry podkładu/korektora, pudru, rozświetlacza/bronzera.
Trzeba by tez ustalić, czy masz ciepłą, czy chłodną kolorystykę.
A cienie nie muszą być kolorowe, można po prostu nadać oku pewnej głębii na zasadzie odcieni typu taupe i wszelkich matowych "nudziaków", które nie są oczywiste w kwestii "ktoś na siebie coś nałożył", tylko pozostawiają pewne niedopowiedzenie "może to naturalny efekt".

Aha i próby robimy policzek/żuchwa, a nie nadgarstek, bo bywa, że odcień skóry jest zupełnie inny tu i tu. Tak mi ostatnio korektor Pan konsultant dobrał w Sephorze
A i czasem jak nie mogę czegoś określić, to robię selfie w dziennym świetle i patrzę, czy stapia się kolor z buzią, czy mam plamę względem szyi.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-05-21 o 18:08
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-31, 07:12   #4
Tamagotchi8
Raczkowanie
 
Avatar Tamagotchi8
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 36
Dot.: Chciałbym spróbować malowania (O...O)

Skoro chcesz osiągnąć efekt tej porcelanowej buzi, to podstawą jest dobra pielęgnacja (tutaj możesz zaczerpnąć z koreańskiej pielęgnacji). Co więcej, efekt takiego połysku dają kremy BB (są lekkie, względnie dostosowują się do koloru skóry, ale rzadko dają duże krycie).
Tamagotchi8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-07, 10:20   #5
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Chciałbym spróbować malowania (O...O)

może u władka znajdziesz jakies podpowiedzi
na youtube - Władek BeautyBoy
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 11:20:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.