Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-21, 19:59   #361
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
A próbowałaś jakiegoś primeru do ust? Pamietam że miałam taki jak kupowałam matową Ruby Woo w MACu i bardzo pomagała w nakładaniu szminki. No i usta się nie wysuszały pod nią tak bardzo. Może w Golden Rose też mają coś takiego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A to nie widziałam nawet, że coś takiego istnieje, ale rozejrzę się [1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946306]A nie próbowałaś smalcu gęsiego? Ja swego czasu używałam na wiecznie łuszczący się i pękający lewy łokieć i pomogło, tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Z tymi brązami to jest tak, że zwykle rzeczywiście te mocno nasycone pomadki są jednocześnie zazwyczaj matowe i o dość ciężkiej konsystencji, natomiast metaliczny mat daje już lżejszy efekt i powinien optycznie powiększać nieco usta. A metalik to już w ogóle.
No i najlepiej coś nałożyć natłuszczającego przed nałożeniem kosmetyku. Ja zazwyczaj nakładam kosmetyczną wazelinę.[/QUOTE]U mnie z ustami to jest wieczna walka, bo mi się wysuszają nie tyle same usta co okolica wokół. Teraz latem się uspokoiło i przerzuciło na dłonie... Zawsze jak znika to gdzieś indziej to cholerstwo się pojawia Wazelinę też używam na co dzień, tanie a jak skuteczne Właśnie mi te matowe metaliczne pomadki się nie podobają... Jakoś nie mogę się do nich przekonać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:01   #362
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
A to nie widziałam nawet, że coś takiego istnieje, ale rozejrzę się U mnie z ustami to jest wieczna walka, bo mi się wysuszają nie tyle same usta co okolica wokół. Teraz latem się uspokoiło i przerzuciło na dłonie... Zawsze jak znika to gdzieś indziej to cholerstwo się pojawia Wazelinę też używam na co dzień, tanie a jak skuteczne Właśnie mi te matowe metaliczne pomadki się nie podobają... Jakoś nie mogę się do nich przekonać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Na dłonie kup sobie masło shea i smaruj mocno i zakładaj bawełniane rękawiczki po domu i do spania. Działa cuda. Możesz go też używać na usta, ale raczej ciężko będzie nałożyć na to jeszcze pomadkę. Na Allegro nie jest takie drogie a kiedyś widziałam tez w rossmanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:03   #363
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
A to nie widziałam nawet, że coś takiego istnieje, ale rozejrzę się U mnie z ustami to jest wieczna walka, bo mi się wysuszają nie tyle same usta co okolica wokół. Teraz latem się uspokoiło i przerzuciło na dłonie... Zawsze jak znika to gdzieś indziej to cholerstwo się pojawia Wazelinę też używam na co dzień, tanie a jak skuteczne Właśnie mi te matowe metaliczne pomadki się nie podobają... Jakoś nie mogę się do nich przekonać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czysty metalik? Wydaje mi się, że warto wypróbować, bo:
1) efekt jest lżejszy niż przy pełnym macie;
2) połyskliwe kosmetyki optycznie powiększają tę część twarzy, którą chcemy uwypuklić;
3) z powodzeniem łączą nasycenie koloru z efektem powiększenia.
W każdym razie ja sobie chwalę
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:05   #364
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Dobra, mam już dostęp do pinteresta i wpadłam na chwilę, żeby wrzucić parę zdjęć co do zdjęć dziewczyn, póki co nie czuję się na wystarczająco kompetentna żeby się wypowiadać, muszę się jeszcze sporo doedukować kupiłam w tym tygodniu sporo nowych ciuchów, głównie spódnic i długich zwiewnych sukienek, nie chodziłam nigdy w takich ciuchach na codzień. Dodałam też zdjęcie z moim standardowym makijażem, plus w pomadce, którą w sumie można nazwać trochę ciemniejszym nude. myślałam trochę nad zmianą koloru włosów, ale wydaje mi się, że nic oprócz ciemnego brązu chyba nie będzie mi pasować no i oczywiście chętnie przyjmę wszelkie komentarze na temat tego czy faktycznie jestem tym SD.
Wydaje mi się to bardzo prawopodobne oceniając po ogólnym, pierwszym wrażeniu. Masz mocną, wyrazistą urodę i oryginalną prezencję, nie widzę w ogóle żadnych zgrzytów na tych zdjęciach. Ewentualnie możesz wrzucić fotę, gdzie lepiej widać sylwetkę, w jakimś stroju sportowym czy kąpielowym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:06   #365
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Na dłonie kup sobie masło shea i smaruj mocno i zakładaj bawełniane rękawiczki po domu i do spania. Działa cuda. Możesz go też używać na usta, ale raczej ciężko będzie nałożyć na to jeszcze pomadkę. Na Allegro nie jest takie drogie a kiedyś widziałam tez w rossmanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jestem doświadczonym zawodnikiem i od lat stosuję bawełniane rękawiczki, masło shea, wazelinę i maść z wit. A ale racja jak ktoś ma bardzo wysuszone dłonie to taka "kuracja" na noc zdziała cuda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:06   #366
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się to bardzo prawopodobne oceniając po ogólnym, pierwszym wrażeniu. Masz mocną, wyrazistą urodę i oryginalną prezencję, nie widzę w ogóle żadnych zgrzytów na tych zdjęciach. Ewentualnie możesz wrzucić fotę, gdzie lepiej widać sylwetkę, w jakimś stroju sportowym czy kąpielowym.
Ja niestety nie widzę jej na Pinterest
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:08   #367
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
W sumie z niezdiagnozowanych zostałyśmy Ty, Silver, Lorja i ja (oraz te dziewczyny, które przestały się udzielać). Ale myślę, że powoli zaczyna się klarować i udaje się po trochu oddzielać ziarno od plew.


Nowy album dopiero testuję, ale wydaje się łatwy i przyjemny w obsłudze
Tak, zdaje się że dobrze się doliczyłaś. Martaakow wydaje się coraz lepiej radzić sobie z SG. Celestine ma niektóre stylówki takie że zazdrość. Chimay co nie wrzuci to w zasadzie jako lekcja poglądowa dla nas.

A Ty co poza SD w tej chwili mierzysz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-21, 20:10   #368
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Dobra, mam już dostęp do pinteresta i wpadłam na chwilę, żeby wrzucić parę zdjęć co do zdjęć dziewczyn, póki co nie czuję się na wystarczająco kompetentna żeby się wypowiadać, muszę się jeszcze sporo doedukować kupiłam w tym tygodniu sporo nowych ciuchów, głównie spódnic i długich zwiewnych sukienek, nie chodziłam nigdy w takich ciuchach na codzień. Dodałam też zdjęcie z moim standardowym makijażem, plus w pomadce, którą w sumie można nazwać trochę ciemniejszym nude. myślałam trochę nad zmianą koloru włosów, ale wydaje mi się, że nic oprócz ciemnego brązu chyba nie będzie mi pasować no i oczywiście chętnie przyjmę wszelkie komentarze na temat tego czy faktycznie jestem tym SD.
Podobają mi się wszystkie stylówki i makijaż też. Pasuje ci kolor ten ciemniejszej pomadki, ten nude mniej. Takie kreski też dobrze na tobie wyglądaja moim zdaniem. Natomiast brwi masz trochę za cienkie i ten kształt wygląda nienaturalnie, łuk jest za ostry.

Co do koloru włosów, to tak, spróbowałabym trochę jaśniejszy niż masz teraz, tylko nie jestem pewna, czy chłodny, czy ciepły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Celestine ma niektóre stylówki takie że zazdrość.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:15   #369
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
W sumie z niezdiagnozowanych zostałyśmy Ty, Silver, Lorja i ja (oraz te dziewczyny, które przestały się udzielać). Ale myślę, że powoli zaczyna się klarować i udaje się po trochu oddzielać ziarno od plew.
U mnie to tak pewnie na 80% wygląda na FG, raczej jest to kwestia zinterpretowania i próby rozgryzienia tego typu ma mój sposób Najbliżej mojemu sercu jest TR i gdyby istniał sposób, aby to pogodzić to byłoby idealnie


Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Dobra, mam już dostęp do pinteresta i wpadłam na chwilę, żeby wrzucić parę zdjęć co do zdjęć dziewczyn, póki co nie czuję się na wystarczająco kompetentna żeby się wypowiadać, muszę się jeszcze sporo doedukować kupiłam w tym tygodniu sporo nowych ciuchów, głównie spódnic i długich zwiewnych sukienek, nie chodziłam nigdy w takich ciuchach na codzień. Dodałam też zdjęcie z moim standardowym makijażem, plus w pomadce, którą w sumie można nazwać trochę ciemniejszym nude. myślałam trochę nad zmianą koloru włosów, ale wydaje mi się, że nic oprócz ciemnego brązu chyba nie będzie mi pasować no i oczywiście chętnie przyjmę wszelkie komentarze na temat tego czy faktycznie jestem tym SD.
Teraz zauważyłam twoje fotki i ja tez nie widzę żadnych zgrzytów tak jak chimay napisała. Masz bardzo ciekawą urodę, i taką wyrazistą raczej mało co jest ci w stanie zaszkodzić



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:15   #370
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Dobra, mam już dostęp do pinteresta i wpadłam na chwilę, żeby wrzucić parę zdjęć co do zdjęć dziewczyn, póki co nie czuję się na wystarczająco kompetentna żeby się wypowiadać, muszę się jeszcze sporo doedukować kupiłam w tym tygodniu sporo nowych ciuchów, głównie spódnic i długich zwiewnych sukienek, nie chodziłam nigdy w takich ciuchach na codzień. Dodałam też zdjęcie z moim standardowym makijażem, plus w pomadce, którą w sumie można nazwać trochę ciemniejszym nude. myślałam trochę nad zmianą koloru włosów, ale wydaje mi się, że nic oprócz ciemnego brązu chyba nie będzie mi pasować no i oczywiście chętnie przyjmę wszelkie komentarze na temat tego czy faktycznie jestem tym SD.

Na pewno pasuje Ci kreska, która jest polecana SD. Top z wycięciami wydaje się bardziej dla FG ale nie sposób na tym zdjęciu ocenić czy Ci pasuje czy nie, bo jednak ogólny zarys sylwetki trzebaby widzieć. Na pewno nie szkodzi Twojej twarzy. Sukienka zapinana wyglada na Tobie super. Ale nie musi być ona przypisana do SD, bo klasika też by ubierała moim zdaniem. Podejrzanie dobrze wyglądasz w tych butach do spódnicy. Wydaje się że to bardzo gaminowa cecha. Zastanawiam się czy SD byłaby w stanie udźwignąć taką stylówkę - według wytycznych to raczej nie, ale wiadomo że wytyczne a poszczególne osoby nie zawsze musza się zgadzać. Z ogólnych uwag te kwiatowe desenie bardzo Ci pasują.

A jeśli chodzi o wypowiadanie się o zdjęciach innych to nie musisz się doszkalać. Generalnie chodzi o to żeby się wypowiedzieć czy w Twoim odczuciu komuś w danej rzeczy dobrze czy nie. Nie musi to być akurat modne. Bo nie oceniamy stylowek tylko czy komuś w nich dobrze czy tak niezbyt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:15   #371
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dobra, już widzę
Pierwsze wrażenie - rzeczywiście, jest wielce prawdopodobne, że jesteś Głęboką Jesienią. Sukienka bardzo korzystna pod względem kolorystycznym, podobnie makijaż (chociaż nie jestem pewna, czy nie za daleko wyjechałaś z tymi kreskami, lepsze byłyby krótsze)
Co do typu Kibbe, nie jestem pewna. Jeśli jesteś Soft Dramatic, to raczej wydelikaconym (na pewno nie masz tak ciężkich rysów jak obie Sophie, jedna Loren, druga Vergara).
Obstawiam też wyższe Theatrical Romantic, Twoja twarz, choć niewątpliwie wyrazista, ma dużo romantycznych cech.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-21, 20:21   #372
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Ja jestem doświadczonym zawodnikiem i od lat stosuję bawełniane rękawiczki, masło shea, wazelinę i maść z wit. A ale racja jak ktoś ma bardzo wysuszone dłonie to taka "kuracja" na noc zdziała cuda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To widzę że byśmy sobie pogadały. Ja w tym roku niby nieźle, ale znowu od pyłków puchne strasznie: szczególnie twarz. Już nawet myślałam ze to starość i mi się zwis polikow robi, ale pod zimnym kompresem schodzi zupełnie. Tylko z tymi kompresem to musiałabym cały czas leżeć...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:34   #373
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
To widzę że byśmy sobie pogadały. Ja w tym roku niby nieźle, ale znowu od pyłków puchne strasznie: szczególnie twarz. Już nawet myślałam ze to starość i mi się zwis polikow robi, ale pod zimnym kompresem schodzi zupełnie. Tylko z tymi kompresem to musiałabym cały czas leżeć...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pewnie mogłybyśmy się wymienić atopowymi doświadczeniami U mnie głównym objawem jest egzema i suchość skóry do tego stopnia, że pęka i pojawiają się krwawe ranki. Od jakiegoś roku mam głównie problem z dłońmi i to jest strasznie błędne koło Z jednej strony niby spoko, że to nie twarz, ale z drugiej bardzo bym chciała i dała wszystko, aby to ograniczyło się tylko do np. zgięć łokciowych, bo dłonie mam tak delikatne jak poparzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:39   #374
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Pewnie mogłybyśmy się wymienić atopowymi doświadczeniami U mnie głównym objawem jest egzema i suchość skóry do tego stopnia, że pęka i pojawiają się krwawe ranki. Od jakiegoś roku mam głównie problem z dłońmi i to jest strasznie błędne koło Z jednej strony niby spoko, że to nie twarz, ale z drugiej bardzo bym chciała i dała wszystko, aby to ograniczyło się tylko do np. zgięć łokciowych, bo dłonie mam tak delikatne jak poparzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całe szczęście, że nie mam takich problemów Parę lat temu zmagałam się z trądzikiem, ale po kuracji Acne Dermem i zmianie pielęgnacji (rezygnacja z żeli i peelingów do mycia twarzy na rzecz szarego mydła) wszystko wróciło do normy
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:39   #375
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Pewnie mogłybyśmy się wymienić atopowymi doświadczeniami U mnie głównym objawem jest egzema i suchość skóry do tego stopnia, że pęka i pojawiają się krwawe ranki. Od jakiegoś roku mam głównie problem z dłońmi i to jest strasznie błędne koło Z jednej strony niby spoko, że to nie twarz, ale z drugiej bardzo bym chciała i dała wszystko, aby to ograniczyło się tylko do np. zgięć łokciowych, bo dłonie mam tak delikatne jak poparzone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiem o czym mówisz. U mnie się zaczęło jak miałam 1,5 roku. I większość dzieciństwa spędziłam z egzema od kolan po czubek głowy. Wiecznie twarz i ręce.

Może jako FG w stylu retro możesz nosić takie koronkowe rękawiczki? Ja takie nosiłam całe liceum do bluzy z kapturem to musiało wyglądać mega eklektycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:40   #376
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
@marta - pomarańczowa sukienka jest nijaka, a z pozostałych stylówek podoba mi się bardziej bluzeczka w paski niż "główne bohaterki". Oraz podoba mi się Twój kolor włosów po zmyciu tego różu - powstał bardzo fajny miedziany-jasny-brąz,który Ci pasuje.
Pomarańczową oddałam całkowicie bez żalu. Też uważam, że była na mnie nudna i nijaka.

Włosy też mi się teraz podobają. Zresztą ja zawsze lubiłam siebie w rudościach. Zawsze dostawałam w rudych włosach mnóstwo komplementów.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946358]Dobra, już widzę
Pierwsze wrażenie - rzeczywiście, jest wielce prawdopodobne, że jesteś Głęboką Jesienią. Sukienka bardzo korzystna pod względem kolorystycznym, podobnie makijaż (chociaż nie jestem pewna, czy nie za daleko wyjechałaś z tymi kreskami, lepsze byłyby krótsze)
Co do typu Kibbe, nie jestem pewna. Jeśli jesteś Soft Dramatic, to raczej wydelikaconym (na pewno nie masz tak ciężkich rysów jak obie Sophie, jedna Loren, druga Vergara).
Obstawiam też wyższe Theatrical Romantic, Twoja twarz, choć niewątpliwie wyrazista, ma dużo romantycznych cech.[/QUOTE]

Mnie też się bardzo podoba kolorystyczne dopasowanie.
I o tym samym pomyślałam - że Natalcia w twarzy ma dużo yin.
W ogóle Natalcia masz bardzo ciekawą urodę i już jestem jej fanką
Co do typu, to ja nie wiem na ten moment.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-06-21 o 20:42
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:41   #377
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946412]Całe szczęście, że nie mam takich problemów Parę lat temu zmagałam się z trądzikiem, ale po kuracji Acne Dermem i zmianie pielęgnacji (rezygnacja z żeli i peelingów do mycia twarzy na rzecz szarego mydła) wszystko wróciło do normy[/QUOTE]


Cieszę się, że nie masz. Zawsze mi koszmarnie przykro jak ktoś mówi że to ma. A jak widzę dziecko na ulicy, które to ma to dosłownie płaczę. Wiem że to nie najgorsze co się może trafić w dzisiejszym świecie. No ale dziecku jest z tym naprawdę okropnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:50   #378
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Pomarańczową oddałam całkowicie bez żalu. Też uważam, że była na mnie nudna i nijaka.
Bluzka w paski ze mną została. Jest bardzo fajna, a koronka przy dekolcie i rękawkach dodaje jej trochę uroku.

Włosy też mi się teraz podobają. Zresztą ja zawsze lubiłam siebie w rudościach. Zawsze dostawałam w rudych włosach mnóstwo komplementów.



Mnie też się bardzo podoba kolorystyczne dopasowanie.
I o tym samym pomyślałam - że Natalcia w twarzy ma dużo yin.
W ogóle Natalcia masz bardzo ciekawą urodę i już jestem jej fanką
Co do typu, to ja nie wiem na ten moment.
I generalnie ma dość delikatną budowę ciała - Soft Dramatic to, nie oszukujmy się, robiące wrażenie potężnych istoty, natomiast TR, nawet jeśli wzrostem nieco odbiega od książkowej normy, to zawsze będzie wiotkie i filigranowe. No i to co zauważyłam u znanych TR-rek, to dość duża głowa w stosunku do ramion. Nie wiem z czego to wynika, ale dość często widać to na zdjęciach.
Co do kresek jeszcze, wydaje mi się, że typowi TR może pasować, a nawet powinno się wyeksponować nią kształt oka, ale zawsze powinna być delikatniejsza niż u SD czy typów Gamine. W ogóle TR powinny unikać stricte graficznego makijażu. Ten dramatyczny yang pozwala na nieco intensywniejszy makijaż niż u czystego R, ale nie na tyle, by przemieniać się w typ z przewagą yang. Ja bym to wzmocnienie widziała w akcentowaniu linii rzęs, a w wydaniu wieczorowym dodatkowo ust.
Silver - każde schorzenie skóry może podziałać traumatyzująco na człowieka. Jeszcze pół biedy, jak np. w moim przypadku wystarczy rezygnacja z kosmetyków, które zapychają pory i usystematyzowanie pielęgnacji, ale jak ktoś pół życia się z tym zmaga i mimo wszelkich wysiłków nie może się tego pozbyć, to jest naprawdę przykre.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-06-21 o 20:51
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:55   #379
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946439]I generalnie ma dość delikatną budowę ciała - Soft Dramatic to, nie oszukujmy się, robiące wrażenie potężnych istoty, natomiast TR, nawet jeśli wzrostem nieco odbiega od książkowej normy, to zawsze będzie wiotkie i filigranowe. No i to co zauważyłam u znanych TR-rek, to dość duża głowa w stosunku do ramion. Nie wiem z czego to wynika, ale dość często widać to na zdjęciach.
Co do kresek jeszcze, wydaje mi się, że typowi TR może pasować, a nawet powinno się wyeksponować nią kształt oka, ale zawsze powinna być delikatniejsza niż u SD czy typów Gamine. W ogóle TR powinny unikać stricte graficznego makijażu. Ten dramatyczny yang pozwala na nieco intensywniejszy makijaż niż u czystego R, ale nie na tyle, by przemieniać się w typ z przewagą yang. Ja bym to wzmocnienie widziała w akcentowaniu linii rzęs, a w wydaniu wieczorowym dodatkowo ust.
Silver - każde schorzenie skóry może podziałać traumatyzująco na człowieka. Jeszcze pół biedy, jak np. w moim przypadku wystarczy rezygnacja z kosmetyków, które zapychają pory i usystematyzowanie pielęgnacji, ale jak ktoś pół życia się z tym zmaga i mimo wszelkich wysiłków nie może się tego pozbyć, to jest naprawdę przykre.[/QUOTE]


TR może być u Natalci dobrym tropem. W pierwszej chwili zastanawiałam się czy nie będzie jakimś typem kladycznym, ale nie bardzo widzę sylwetkę na tych zdjęciach więc się nawet z tym nie wychylałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-21, 20:58   #380
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
TR może być u Natalci dobrym tropem. W pierwszej chwili zastanawiałam się czy nie będzie jakimś typem kladycznym, ale nie bardzo widzę sylwetkę na tych zdjęciach więc się nawet z tym nie wychylałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W ogóle uważam, że mroczny styl w wydaniu TR, a przy tym w oparciu o kolorystykę Głębokiej Jesieni, może u niej przynieść spektakularny wręcz efekt.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 20:59   #381
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946452]W ogóle uważam, że mroczny styl w wydaniu TR, a przy tym w oparciu o kolorystykę Głębokiej Jesieni, może u niej przynieść spektakularny wręcz efekt.[/QUOTE]


Chętnie poczekam i to zobaczę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:05   #382
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Chętnie poczekam i to zobaczę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na Pintereście mam trochę takich, nazwałabym to, umrocznionych stylizacji Pin-up. Np. coś takiego:
https://pl.pinterest.com/pin/465489311490237825/
Albo to:
https://pl.pinterest.com/pin/465489311490180309/
Tylko jak mielibyśmy to przełożyć na kolorystykę Głębokiej Jesieni, to suknia powinna być raczej ciemnobrązowa niż czarna, a czerwień np. taka:
https://pl.pinterest.com/pin/465489311489562283/
https://pl.pinterest.com/pin/465489311490208551/
https://pl.pinterest.com/pin/465489311490208549/
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:09   #383
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Cieszę się, że nie masz. Zawsze mi koszmarnie przykro jak ktoś mówi że to ma. A jak widzę dziecko na ulicy, które to ma to dosłownie płaczę. Wiem że to nie najgorsze co się może trafić w dzisiejszym świecie. No ale dziecku jest z tym naprawdę okropnie
O tak, też współczuję takim maluszkom, bo o ile dorosły wie, że musi sobie z tym poradzić to takie dziecko ma sto razy gorzej
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946439]
Silver - każde schorzenie skóry może podziałać traumatyzująco na człowieka. Jeszcze pół biedy, jak np. w moim przypadku wystarczy rezygnacja z kosmetyków, które zapychają pory i usystematyzowanie pielęgnacji, ale jak ktoś pół życia się z tym zmaga i mimo wszelkich wysiłków nie może się tego pozbyć, to jest naprawdę przykre.[/QUOTE]
Pewnie, że tak jak człowieka całe życie swędzi skóra to dostaje po głowie, nie da się ukryć
[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87946452]W ogóle uważam, że mroczny styl w wydaniu TR, a przy tym w oparciu o kolorystykę Głębokiej Jesieni, może u niej przynieść spektakularny wręcz efekt.[/QUOTE]
O to może dać spektakularny efekt u Natalii
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:11   #384
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
O tak, też współczuję takim maluszkom, bo o ile dorosły wie, że musi sobie z tym poradzić to takie dziecko ma sto razy gorzej

Pewnie, że tak jak człowieka całe życie swędzi skóra to dostaje po głowie, nie da się ukryć

O to może dać spektakularny efekt u Natalii

Lojra, ja bym Cię chciała zobaczyć we flapper dress u takich trochę retro włosach tak bardzo... Może jakbyś kiedyś szła na jakieś wesele czy coś to spróbuj?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:17   #385
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Lojra, ja bym Cię chciała zobaczyć we flapper dress u takich trochę retro włosach tak bardzo... Może jakbyś kiedyś szła na jakieś wesele czy coś to spróbuj?
Też bym chciała, haha A o jakiej fryzurze myślisz? Bo ja mam długie włosy, wiecznie przyklapnięte i dość oporne na stylizacje typu kręcenie Co do stylizacji retro to Agnieszka Więdołcha w Czasie Honoru w takim retro klimacie wyglądała moim zdaniem obłędnie, bardzo mi te stylówki utkwiły w pamięci. Tylko czy takie uczesania przeszłyby tak normalnie w stylizacjach, które nie są przebraniem?
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:19   #386
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Też bym chciała, haha A o jakiej fryzurze myślisz? Bo ja mam długie włosy, wiecznie przyklapnięte i dość oporne na stylizacje typu kręcenie Co do stylizacji retro to Agnieszka Więdołcha w Czasie Honoru w takim retro klimacie wyglądała moim zdaniem obłędnie, bardzo mi te stylówki utkwiły w pamięci. Tylko czy takie uczesania przeszłyby tak normalnie w stylizacjach, które nie są przebraniem?

Na wesele moim zdaniem bez problemu. Fryzura może coś takiego - trochę unowocześnione. Myślę, że mniej potargane ale coś w tym stylu byłoby fajne.IMG_8398.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:22   #387
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Ja myślę, że Natalcia będzie TR. Zarówno cechy twarzy jak i figury mocno na to wskazują.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:25   #388
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Też się przychylam do TR u natalci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:31   #389
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Na wesele moim zdaniem bez problemu. Fryzura może coś takiego - trochę unowocześnione. Myślę, że mniej potargane ale coś w tym stylu byłoby fajne.Załącznik 7719928
Fajna i te opaski są cudne
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-21, 21:49   #390
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Na wesele moim zdaniem bez problemu. Fryzura może coś takiego - trochę unowocześnione. Myślę, że mniej potargane ale coś w tym stylu byłoby fajne.Załącznik 7719928


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Opaska jest raczej dla TR. Ja bym pomyślała raczej o jakimś kapeluszu, albo o biżuterii w klimacie Art Deco:
https://pl.pinterest.com/msfeliciamm...ions/art-deco/

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-06-21 o 21:50
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.