Alergia na slonce - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-13, 13:11   #1
piekna_mery
Raczkowanie
 
Avatar piekna_mery
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 30

Alergia na slonce - pomocy!


Opalalam sie trzykrotnie po ok 1/2 h, za kazdym razem stosowalam krem Lirene z filtrem 12. Niestety jestem jasna blondynka i filtr okazal sie zbyt niski. W rezultacie na ramionach i dekolcie mam czerwone swedzace plamy. Podejzewam, ze to uczulenie. Dwa lata temu mialam to poraz pierwszy. W czasie pobytu w Hiszpanii mialam takie uczulenie, ze nie moglam spac, bo swedzialy mnie cale plecy . W zeszlym roku unikalam slonca, bo tez zauwazylam drobne plamki na skorze na poczatku wakacji. Myslalam,ze w tym roku wszystko bedzie OK, bo pierwsze dwa dni opalania minely bezproblemowo, ale dzis na skorze pojawily sie straszne plamy, ktore dodatkowo bardzo swedza. Dziewczyny, co zrobic zeby zlikwidowac plamy i swedzenie? (wapno wystarczy?, moze jakas masc?) Jak chronic sie przed sloncem pozniej (musze stosowac bloker, czy filtr 30 wystarczy?)?
piekna_mery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 13:27   #2
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Powinnas stosowac apteczne fotostabilne filtry z ochrona 50+, np. Avene, LRP, Bioderma, SVR, VICHY... Unikaj slonca w poludniowych godzinach, w ogole zrezygnuj z opalania sie, a cale cialo zabezpieczaj gruba warstwa filtra.

Chcesz byc opalona? Wylecz alergie (czyli stosuj filtry) i siegnij po samoopalacz
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 13:31   #3
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

polecam zażywanie kapsułek solarin albo capivit sun, które zawierają beta karoten i w jakimś tam stopniu przygotowują skórę do ekspozycji na słońce, zmniejszają ryzyko poparzeń słonecznych i pogłębiają opaleniznę.
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 13:38   #4
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Cytat:
Napisane przez spray
polecam zażywanie kapsułek solarin albo capivit sun, które zawierają beta karoten i w jakimś tam stopniu przygotowują skórę do ekspozycji na słońce, zmniejszają ryzyko poparzeń słonecznych i pogłębiają opaleniznę.
W jakim?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 13:58   #5
piekna_mery
Raczkowanie
 
Avatar piekna_mery
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 30
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

dzieki za rady, prosze o wiecej . Ceny kosmetykow z wysokim filtrem mnie przerazaja, chcialabym kupic Avene, bo stosuje ta serie i jestem z niej bardzo zadowolona, ale krem 100 ml kosztuje 40 zl (i to na Alllegro!, w aptece pewnie jeszcze wiecej), wystarczy na 2 tyg (najwyzej),bo musze go uzywac do calego ciala (na lydkach tez mam czerwone plamy). Czy ktorys z kosmetykow aptecznych wychodzi taniej?
piekna_mery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:10   #6
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Z tych ekonomicznych na ciało (jeśli chodzi o apteczne oczywiście) dziewczyny polecały spray Biodermy 400 ml - o, ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14000
Wiem, że drogi, ale ekonomiczny - na ciało jak znalazł.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 14:32   #7
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Jeśli nie chce zafundować sobie przewlekłego stanu zapalnego to sugeruję narazie calkowite zrezygnowanie z ekspozycji na słońce - bo gdy już coś wylezie to promieniowanie UV to jedno, a po prostu rozgrzewanie skóry poprzez promieniowanie podczerwone będzie potęgowało świąd, smarowanie Fenistilem, ew. lekkim sterydem np Hydrocortisonem 0,5% (ale nie dłużej niż tydizeń, dwa i ekspozycja na slońce totalnie zakazana, chyba, że chcesz mieć białe plamy), wapno jak najbardziej (tylko też nie przesadzaj z jakimś wysokodawkowym jak np. Sandoz,) , łykanie leków antyhistaminowych też nie zaszkodzi (lepij coś z loratadyną - Claritine, Loratan, Lorafen - niz wcześniejsze generacje, które usypiają).
A co do późniejszej ochrony przed słońcem - chyba jednak pozostaje tylko bloker - ew. jeśli koniecznie chcesz sie opalić to możesz spróbować minej stabilnych wysokich filtrów, które przed parzącym UVB Cię uchronią, ale już nie przed UVA, które opala (oprócz tego, że powoduje przebarwienia, zmarszczki i raka), ale nie powiedziane, że uczulenie jest spowodowane UVB....
No i nie używa sie juz określenia bloker - żaden filtr, nie blokuje promieniowania na 100%, filtry jedynie przedłużają możliwość nieszkodliwej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 00:21   #8
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Chyba też mam alergie na słońce! Tylko że rok temu mogłam się normalnie opalać i nic mi nie było a teraz mam na całej twarzy i trochę na rękach swędzące czerwone plamy. Nałożyłam więc na twarz i pod oczy spray Avene 50+ i jeszcze do tego uczulił mnie ten spray pod oczami i mam teraz całe spuchnięte. Podejrzewam że to przez alkohol zawarty w tym sprayu.Doradźcie mi proszę co mam stosowac pod oczy? Mam jeszcze krem Avene 50+ ale boje się go dać pod oczy żeby znowu mi się nic nie stało.
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 08:36   #9
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

babilonia szczerze Ci współczuję.
Pod oczy możesz używać kremu avenki SPF 50+ on jest przeznaczony do skóry suchej i z tego co wiem nie powinien drażnić okolic ocznych. Tu masz wątek do tego kremu => http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113093.
Pod oczy dobry jest również krem do szczególnie wrażliwych okolic ciała Avene SPF 50, w białym tubeczce, zawiera tylko filtry mineralne. Link do KWC => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11308
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 09:30   #10
babilonia
Raczkowanie
 
Avatar babilonia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 125
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Contax dziekuje za odpowiedź, spróbuje dzisiaj z tym kremem.
babilonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:49   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

No to chyba dołącze do grona uczulonych na słonce. Dwa dni byłam na wyjezdzie, nie wziełam filtra do ciała. Tam, gdzie nie posmarowałam sie avenka - dziwne miejsca swoją droga - kark, wewwn. strony ramion mam wysyp małych bolocych krostek wypelnionych woda. potówki to nie sa - akurat te miejsc by;y odkryte. bede sie musiala chyba filtrowac po same piety w tym roku
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 22:09   #12
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Ja zawsze mam taki wysyp na rękach. Ale to pierwszy tydzień ekspozycji na słońce, nieważne, czy z filtrem, czy bez. Kończy się na wypiciu wapna, ew. posmarowaniu czerwonych miejsc (bo mnie wysypuje na czerwono - wygląda to tak, jakbym miała wszystkie mieszki włosowe podrażnione) Hydrokortyzonem.. I mija.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 21:17   #13
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Podbijam wątek :/
Ja nie mam uczulenia na samo promieniowanie ale na połączenie kosmetyk+słońce= super wysypka, która boli jak setki igieł wbijanych w skórę :/
Zaczęło się parę lat temu, kiedy wychodząc na plażę byłam wysmarowana olejkiem, po paru godzinach miałam wysypkę :/
wtedy nie powiązałam tego z olejkiem. Ale kiedy później zaczęłam używać zamiast balsamu oliwki (takiej zwykłej dla dzieci johnsona) i zrobiło się lato, juz widziałam od czego ta wysypka :/
Po porannym prysznicu i nasmarowaniu oliwką poszłam do szkoły w słoneczny dzień w samym podkoszulku i reakcja była błyskawiczna, wysypka dokładnie na granicy kołnierzyka.....
Odstawiłam wszystkie olejki i oliwki i problem sie skończył.
Przedwczoraj jednak wybralam się na rowerek z posmarowaną twarzyczką filtrem vichy... wróciałam z pokrzywką na nosie :/ Przypomniałam sobie, ze kiedys po mleczku do opalania nivea sun też mnie troche wysypało.

I teraz po tym przydługawym wywodzie mam pytanie, co takiego jest w oliwce j&j i mleczkach np wspomniane nivea czy vichy co może tak uczulać. Po oliwce uczulenie było przeokropne, po mleczkach mniejsze, może dlatego że zawierały filtry 20. Skóra nieposmarowana niczym nie reaguje tak na słońce.
Pytam żeby zwracac uwage na te substancje i uniknąc w przyszłości nietrafionych zakupów i tej piekącej wysypki :/ Może ktoś wie, bo ja od googla sie nie moge dowiedziec, a o uczuleniach przeczytałam juz troche
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 22:18   #14
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

ojjj...mnie to spotkało kiedys gdy szłam pieszą pielgrzymką 10 dni w upale i słońcu..ciemna karnacja pomogła i nie doznałam poparzenia, ale uczulenie wyszło, strasznie piekła mnie skóra i wylazły czerwone krostki, dziwne uczucie..a do wypowiedzi L_V, czasem pojawia mi się na twarzy kilka krostek wypełnionych woda i zauważyłam że po dłuższym przebywaniu na słońcu...piekna_mery pij wapno, mi to pomogło
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 22:23   #15
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Zrezygnuj ze słońca, co do wapna-powinno pomóc, ja też mam takie uczulenie-wystarczy pare minut i pojawiają się pękające bąbelki i czerowne plamy- po jednym dniu schodzą.
__________________
31maj 2013 HANIA
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-14, 23:53   #16
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

No tak. Dziewczyny wątek jest z zeszłego roku więc Mary juz chyba zeszło uczulenie
Wapno to dobry pomysł i ja także praktykuję ale chodzi mi raczej o to aby uczulenia uniknąć a nie wyleczyć
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 10:39   #17
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Cytat:
Napisane przez piekna_mery Pokaż wiadomość
Opalalam sie trzykrotnie po ok 1/2 h, za kazdym razem stosowalam krem Lirene z filtrem 12. Niestety jestem jasna blondynka i filtr okazal sie zbyt niski. W rezultacie na ramionach i dekolcie mam czerwone swedzace plamy. Podejzewam, ze to uczulenie. Dwa lata temu mialam to poraz pierwszy. W czasie pobytu w Hiszpanii mialam takie uczulenie, ze nie moglam spac, bo swedzialy mnie cale plecy . W zeszlym roku unikalam slonca, bo tez zauwazylam drobne plamki na skorze na poczatku wakacji. Myslalam,ze w tym roku wszystko bedzie OK, bo pierwsze dwa dni opalania minely bezproblemowo, ale dzis na skorze pojawily sie straszne plamy, ktore dodatkowo bardzo swedza. Dziewczyny, co zrobic zeby zlikwidowac plamy i swedzenie? (wapno wystarczy?, moze jakas masc?) Jak chronic sie przed sloncem pozniej (musze stosowac bloker, czy filtr 30 wystarczy?)?
Witak w klubie , mam ten sam problem, na plamy pmoze ci dicortineff +podwójne wapno dla alergików ,mi tylko to pomaga, po za tym, używaj filtrów spf 50+ i nie bedziesz miała takiego problemu, uważaj na aveki i filtry iwostin dorobiłam się przez nie jeszcze większego uczulenia, także jak ich nie uzywałas to najlepiej zacząć od próbki z tym ze przez pierwsze dwa dni smaruj tylko dłoń jak cię nie uczuli to potem mozesz testować go na buzi i reszcie ciała
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 10:41   #18
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość
No tak. Dziewczyny wątek jest z zeszłego roku więc Mary juz chyba zeszło uczulenie
Wapno to dobry pomysł i ja także praktykuję ale chodzi mi raczej o to aby uczulenia uniknąć a nie wyleczyć
no własnie sie zorientowałam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-15, 11:20   #19
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

piekna_mery solidaryzuję się z Tobą... niestety Od kilku lat w ogóle unikam słońca i smaruję ciało stabilnym filtrem 30 z Tesco (żółte opakowanie, naprawdę dobra jakość a cena niska bo ok. 20zł) na buzię nakładam Iwostin 40. A co do wysypki, to pomaga na nią fenistil a najbardziej... pol szkalnki wody z cytryna! Naprawdę! nie wierzyłam jak mi mama, zafascynowana książką o medycynie chińskiej, zapodała ten pomysł i ją wysmiałam... po minucie przestałam się i śmiać i drapać!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-15, 18:47   #20
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Choc w tym roku spedzam lato w miescie, to uczulenie i tk mnie dopada. jesli tylko zapomne o filtrze do ciala, mam pewnosc ze wieczorem dopadnie mnie wysyp krostek.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 18:27   #21
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam taki wysyp na rękach. Ale to pierwszy tydzień ekspozycji na słońce, nieważne, czy z filtrem, czy bez. Kończy się na wypiciu wapna, ew. posmarowaniu czerwonych miejsc (bo mnie wysypuje na czerwono - wygląda to tak, jakbym miała wszystkie mieszki włosowe podrażnione) Hydrokortyzonem.. I mija.
Podbijam wątek. Ja mam identyczne objawy. Zaczerwienienie tylko na rękach przez pierwsze dni ekspozycji na słońce latem. A jak to zaczerwienie podrapię, to automatycznie czerwone,spore krosty. Nie pomaga filt(choć używałam jakiegoś słabiutkiego i niestabilnego). Również piję wapno przez tydzień i na razie nic nie wychodzi...boję się tylko powrotu..Pamiętam,że rok temu też tak miałam, ale dwa lata temu nie... I naprawdę nie wiem od czego to zależy.. Z początku myślałam,że jestem jakaś inna, bo nigdy o tym nie słyszałam o takich przelotnych objawach uczulenia na słońce,ale koleżanka ze studiów powiedziała mi,że ma tak samo-tylko na rękach. Moja Przyjaciółka ma uczulenie na słońce,ale objawia to się zupelnie inaczej.
Widzę,że nie jestem sama z tym problemem Pamiętam,że tylko raz jak miałam może 10 lat-również mnie nieźle wysypało w ten sam sposób,ale także na łydkach. To bardzo dziwne uczulenie...zupełnie tak jakby skóra musiała się przyzwyczaić do słońca. Najgorsze jest to,że ja nigdy się świadomie nie opalam, ponieważ tego nie lubię. Wystarczy,że wyjdę nawet na pół godziny i już mnie to dopada.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 00:02   #22
alka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Mikołów
Wiadomości: 15
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

To nie jest uczulenie tylko nadwrażliwość na ultrafiolet. Wystarczy już od kwietnia brać beta karoten.
Przez lata lekarze leczyli mnie na uczulenie a wystarczyła porada farmaceuty w aptece i mam spokój.
http://muszla.gourl.org
alka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 20:53   #23
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

To super, że Ci pomogło
Ale link nic do tematu nie wnosi, od reklam jest inne miejsce
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 14:26   #24
anyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Question Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

mam problem, a dokładniej od paru dni na nogach pojawiły mi się krostki wypełnione wodą, wprawdzie się nie opalam, ale czy to może być od słońca? one strasznie bolą i swędzą, przedtem nigdy nie miałam takich problemów czy to alergia? czekam na odpowiedzi
anyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-24, 14:40   #25
~Viviana~
Raczkowanie
 
Avatar ~Viviana~
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Pole truskawkowe
Wiadomości: 201
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

Ja to przezywam od małego dziecka co roku. A zaczyna się już w kwietniu w maju. Pierwsze ciepłe promyki słońca i jestem cała w swędzącej wysypce. Nauczyłam się, że nie moge wychodzić na słońce od godziny 11 do 15, 16 bo wtenczas najwięcej grzeje. Chodzę w rękawach 3/4 bo to ręce są najbardziej narażone i nie stosuje żadnych filtrów bo mnie po prostu na słońcu nie ma. Jeśli lubisz mieć opalone ciało smaruj się samoopalaczem jest zdrowszy dla skóry chyba my blade dziewczyny tak mamy
__________________
W samotności dryfuję
coraz rzadziej wieje wiatr...
z trudem doganiam fale,
której kształt zamykam w dłoniach

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
21.08 oficjalne zapuszczanie włosów
~Viviana~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 18:35   #26
ala1692
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 40
Dot.: Alergia na slonce - pomocy!

mi od wczoraj wyskoczyły takie kroski swedzące i czerwone, chyba to są potówki bo są z wodą w środku, dzisiaj jeszcze chodziłam po mieście i wyszło mi wiecej na całym dekoldzie mam..
ale troche dziwnie ze potówki bo miałam bluzke z dekoltem, moze tu uczulenie na sońce??? co robić?
ala1692 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.