Jaki kosmetyk??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-07, 09:05   #1
suq3r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2

Jaki kosmetyk???


Witam wszystkich,

Chciałbym zasięgnąć opinii bądź porady na temat użytego w podanym niżej linku kosmetyku (kremu, farby, itp). Być może ktoś spotkał się wcześniej z tego typu makeupem. Jeśli tak to byłbym wdzięczny za wszelkiego rodzaju pomoc, sugestie w tym temacie. Generalnie interesuje mnie gdzie można zakupić w PL tego typu kosmetyk lub jak osiągnąć taki efekt. Z góry śliczne dzięki za pomoc Pozdrawiam. Marcin

Link: http://500px.com/photo/30270605?page=3

Edytowane przez suq3r
Czas edycji: 2013-04-07 o 09:07
suq3r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 00:54   #2
Banshee666
Raczkowanie
 
Avatar Banshee666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 483
Dot.: Jaki kosmetyk???

wystarczy tu zwykła farba do bodypaintingu, dobre są snazaroo i kryolan aqua color, nie są tłuste i można je stosować w okolicy oczu (allegro, snazaroo w sklepie dla plastyków do 20zł), do tego biała kredka na linię wodną (od siebie polecam Golden Rose - kosztuje 5zł, a jest miękka i dosyć napigmentowana, powiększy to oko, linię wodną maluje się leciutko ciągnąć palcem skórę powieki dolnej w dół, wtedy należy przejechać kilka razy kredką po wnętrzu dolnej powieki), jeśli ma to być do zdjęć to polecam zmatowić/utrwalić pudrem z lepszych i sprawdzonych kryolan anti-shine (troszkę ponad 50zł, może być też Essence Fix & Matte za ok 15zł w drogerii Natura lub allegro - ale tego nie testowałam, oba nie dają koloru), a szczególnie ważne żeby suche skórki na twarzy nie były podkreślone i żeby twarz nie była ściągnięta należy użyć bazy silikonowej, nawilżającej pod makijaż, wtedy cała praca będzie się lepiej prezentować!

Lista zakupów:
- czarna farba Snazaroo
- czerwona farba Snazaroo
- opcjonalnie biała kredka do oczu (np Golden Rose lub Manhattan ok 14zł - w Rossmannie)
- jeśli do zdjęć studyjnych to puder transparentny Kryolan Anti-Shine lub Essence Fix & Matte (potrzebny tutaj puszek lub pędzel do pudru)
- baza silikonowa pod makijaż (np. Dax Cosmetics Baza Wygładzająca, Kobo Professional Smooth Make-up Base, Revlon Photoready itp) generalnie ma być baza!
- lateksowe gąbeczki do podkładu (do kupienia w drogerii, będziesz nią nakładać farbę) lub pędzel do podkładu (gąbeczki jednorazowe, pędzel wystarczy umyć w ciepłej wodzie z mydłem lub szamponem, jednak samo włosie, trąc o wnętrze dłoni, tak by nie zamoczyć łączenia trzonka ze skuwką bo pędzel nawet najdroższy po kilku takich zabiegach zacznie się rozklejać)
- ew. preparat do demakijażu (chociaż farba schodzi łatwo podczas zwykłego mycia twarzy dlatego to jest opcjonalne)
- jeśli to dla Ciebie to chyba rzęsy Ci nie potrzebne?

Sposób wykonania:
- myjesz ręce ()
- wyciśnij jedną pompkę bazy, nałóż na twarz wraz z powiekami, jeśli to za mało wyciśnij więcej i nałóż tam, gdzie wcześniej nie nałożyłeś
- czekasz chwilę (ok 2 minuty), aż wchłonie, gdy nałoży się za dużo baza zacznie się rolować i trzeba zacząć od nowa
- zmocz gąbkę (i wyciśnij)/pędzel wodą, nabierz CZERWONĄ farbę i nałóż w sposób widoczny na zdjęciu, nie musi być idealnie, może być za gruba linia, krzywa etc, wszelkie korekty zostaną wykonane przy użyciu czarnej farby
- palcem naciągnij lekko skórę pod okiem i pomaluj wnętrze dolnej powieki białą kredką, oczy wtedy wydadzą się większe, jeśli nie to użyj czarnej miękkiej kredki lub eyelinera W ŻELU
- inną stroną gąbki (lub myjemy pędzel) nabieramy farbę CZARNĄ (warto mieć kubek z wodą lub mieć kran w pobliżu by co chwilę moczyć gąbkę/pędzel
- nałóż CZARNĄ farbę na twarz, szyję, ramiona, gdzie tylko chcesz, musi się gładko nakładać, jeśli tak nie jest zmocz gąbkę/pędzel
- gdy już farba jest nałożona i jest sucha sfiksuj (utrwal) wszystko transparentnym SYPKIM pudrem, używając puszku "maczaj" go w pudrze, następnie dociskaj lekko do twarzy (ruchem pocierającym zetrzesz farbę), używając pędzla (dobrej jakości żeby włosy z niego nie zostały Ci na twarzy) omieć pudrem całą twarz i miejsca w których nałożyłeś farbę
- nie zliż farby

tak zrobiony body czy raczej facepainting powinien wytrzymać dosyć długo
temat uważam za wyczerpany, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz

p.s. wiem, że chodziło tylko o czarną farbę, ale przy okazji wolałam opisać cały "proces" włączając w to część czerwoną

pozdrawiam
Banshee666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 11:07   #3
suq3r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki kosmetyk???

Banshee666 - nie wiem jak Ci dziękować. To co napisałaś oraz przede wszystkim w jaki sposób powaliło mnie na glebę. Spodziewałem się wielu opinii na ten temat - dostałem jedną ale za to jaką konkretną. Szczerze Ci dziękuję i mam nadzieję, że wykorzystam Twoje porady już w najbliższy weekend. Jeśli będziesz zainteresowana prześlę Tobie efekty moich prac. Jeszcze raz ślicznie dziękuję za poświęcony czas i tak cenną poradę. Pozdrawiam i życzę sukcesów
suq3r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.