paznokcie ! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-05, 11:28   #31
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 878
Dot.: Paznokcie

Cytat:
Napisane przez malenka99 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie bo ostatnio robiłam tipsy u kosmetyczki i po tygodniu podeszło mi powietrze i odkleiły mi się prawie że wszystkie paznokcie wiec poszłam żeby mi je dorobiła. Powiedziała ze to może być wina moich paznokci a nie tego że źle to zrobiła. Po 2 tygodniach zostałam bez żadnego paznokcia. Zapłaciłam za to 70zł poszłam do niej i zapytałam czemu tak się stało na to odpowiedziała mi że mam za tłustą płytkę paznokcia dlatego nie będą mi sie trzymać tipsy... Czy to prawda?
tłusta płytka paznokcia... co za bzdura napisz ku przestrodze, co to był za salon czy kosmetyczka.
30766aa7dce2531e8b37b15ae86c8847ef0755ae_5f137ef245055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:28   #32
krd
Raczkowanie
 
Avatar krd
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 172
Dot.: Paznokcie

Cytat:
Napisane przez malenka99 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie bo ostatnio robiłam tipsy u kosmetyczki i po tygodniu podeszło mi powietrze i odkleiły mi się prawie że wszystkie paznokcie wiec poszłam żeby mi je dorobiła. Powiedziała ze to może być wina moich paznokci a nie tego że źle to zrobiła. Po 2 tygodniach zostałam bez żadnego paznokcia. Zapłaciłam za to 70zł poszłam do niej i zapytałam czemu tak się stało na to odpowiedziała mi że mam za tłustą płytkę paznokcia dlatego nie będą mi sie trzymać tipsy... Czy to prawda?
Według mnie również usługa została zwyczajnie źle wykonana. Robiła to osoba ze średnim pojęciem.
krd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 13:07   #33
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Paznokcie

I pomyśleć jak często panie natykają się na takie ''stylistki paznokci '' po których pazurki naturalne są przepilowane, skórki pocharatane , żel odpryskuje, tipsy pękają i o zgrozo jak sobie za to liczą!
Niestety trafiłaś na taką pseudo. Na tłustą płytkę paznokci także są sposoby, mogła zmienić żel, zaproponować akryl wykazać trochę inicjatywy ze swojej strony a nie zwalać winę na Twoje paznokcie
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 22:07   #34
kasperki2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Unhappy paznokieć

Witam, czytałam wątki o onycholizie i mam pytanie.
3 lata temu zatrzasnęłam sobie drzwi od samochodu na paznokciu kciuka, spod niego wyszło coś białego. Nic się nie działo do czasu...jakieś 6 miesięcy temu obcinając paznokcie, zaczął mnie bardzo boleć. W tej chwili wygląda tak że od połowy paznokcia od jego brzegu wolnego w górę łukiem do 3/4 wysokości do lewej strony ( patrząc na paznokcie " normalnie" a jak u kosmetyczki do góry nogami to do prawej strony ), przestrzeń jest pusta. Jak mi coś tam wejdzie to wybieram dłutkiem dentystycznym , na jakiś czas wystarczy. Jednak co jakiś czas łamie i się a odrastając boli
Proszę o radę co mam robić. (jakiś czas wpuszczałam pod paznokieć kilka kropel olejku herbacianego, na stopach na paluchach mam podobny problem 12 lat temu postawiłam sobię wersalkę "amerykankę" podczas przemeblowania, ale nie boli, nie powiększa się maskuję lakierami - może też jest na to sposób? )
Bardzo proszę o odpowiedź
kasperki2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:13   #35
martuska9207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: mały zakątek ziemii
Wiadomości: 15
Dot.: paznokieć

radzę wybrać się do lekarza. żeby nie wdało się jakieś zakażenie.
martuska9207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 16:04   #36
master12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 7
Paznokieć rogowacieje - pomoc co z tym zrobić ?

Witam mam mały problem z paznokciami u stóp tzn rośna one w takz u oraz lewy paznokieć u stopy jest cały zółty i gruby ( mimo ze grubość jego jest zmniejszana poprzez piłowanie paznokcia u kosmetyczki) tzn rogowacieje dlatego ze mam wade postawy i jest ucisk na paznokietek i sie broni tak powiedział podolog byłem u dermatologa plesniaki oraz grzybicy nigdy nie było i nie mam.Pytanie co z tym moge zrobić czy są jakieś nakładki zelowe na paznokcie ?.Czekam na info w tej sprawie bo chciałbym jakoś estetycznie poprawić jego wyglad
master12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 11:16   #37
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Paznokieć rogowacieje - pomoc co z tym zrobić ?

Cytat:
Napisane przez master12345 Pokaż wiadomość
Witam mam mały problem z paznokciami u stóp tzn rośna one w takz u oraz lewy paznokieć u stopy jest cały zółty i gruby ( mimo ze grubość jego jest zmniejszana poprzez piłowanie paznokcia u kosmetyczki) tzn rogowacieje dlatego ze mam wade postawy i jest ucisk na paznokietek i sie broni tak powiedział podolog byłem u dermatologa plesniaki oraz grzybicy nigdy nie było i nie mam.Pytanie co z tym moge zrobić czy są jakieś nakładki zelowe na paznokcie ?.Czekam na info w tej sprawie bo chciałbym jakoś estetycznie poprawić jego wyglad
To oytanie powinieneś skierować do Twojego podologa, on by najlepiej doradził.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 23:45   #38
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Paznokieć rogowacieje - pomoc co z tym zrobić ?

Są takie salony gdzie zajmują się leczeniem paznokci, moja koleżanka chodziła na takie zabiegi jako testerka i polecała mi... Może oni coś by zrobili z tym Twoim paznokciem. Scholl mają tez dobre kosmetyki do stóp, może warto poczytać
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 09:36   #39
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: Paznokieć rogowacieje - pomoc co z tym zrobić ?

w takim solonie powinni wiedziec co robic, na pocieszenie powiem Ci za ja tez mam taki poznokiec, na poczatku kombinowalam az zostawilam go w spokoju, niech sobie rosnie, dopoki nie boli naprawde na to nikt nie zwraca uwagi
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 22:22   #40
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Paznokieć rogowacieje - pomoc co z tym zrobić ?

Cytat:
Napisane przez master12345 Pokaż wiadomość
Witam mam mały problem z paznokciami u stóp tzn rośna one w takz u oraz lewy paznokieć u stopy jest cały zółty i gruby ( mimo ze grubość jego jest zmniejszana poprzez piłowanie paznokcia u kosmetyczki) tzn rogowacieje dlatego ze mam wade postawy i jest ucisk na paznokietek i sie broni tak powiedział podolog byłem u dermatologa plesniaki oraz grzybicy nigdy nie było i nie mam.Pytanie co z tym moge zrobić czy są jakieś nakładki zelowe na paznokcie ?.Czekam na info w tej sprawie bo chciałbym jakoś estetycznie poprawić jego wyglad
Proponuję na zabiegi zamiast do kosmetyczki udać się do podologa u którego byłaś/byłeś wcześniej. Nieumiejętne piłowanie płytki może przynosić wręcz odwrotny skutek. Który paznokieć rogowacieje, najmniejszy? Paluch?
Warto przyjrzeć się też obuwiu jakie nosimy. Nie uciska za bardzo palców?

Jeśli faktycznie paznokieć rogowacieje mocno, rośnie w nieprawidłowym kierunku i powoduje ból/dyskomfort przy normalnym funkcjonowaniu, można dopasować sobie silikonowe ortezy, które zabezpieczą w jakimś stopniu przed urazami mechanicznymi. Jest też lakier Onypso, stosuje się go właśnie przy hiperkeratozach paznokci i łuszczycy, ale nie wiem jak mocno nasilony problem rogowacenia jest u Ciebie.

Były jakieś urazy mechaniczne, operacje, zrywano Ci w przeszłości paznokieć?

Trudno doradzić jeśli nie widziało się problemu na żywo

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2014-12-17 o 22:25
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-17 23:22:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.