kuracja kwasem glikolowym i azelainowym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-29, 12:53   #1
sequana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1

kuracja kwasem glikolowym i azelainowym


Witajcie!
Mam pewien dylemat.
Zaczynam dopiero przygodę z kwasami i zamierzałam korzystać z toniku z kwasem glikolowym (10%) i z kremu z kwasem azelainowym (20%). Jednak po przeczytaniu wielu rozbieżnych informacji nie mam już pojęcia jak zacząć i czy takie stężenia są ok.
Mam cerę tłustą, zapchaną, jednak przesuszoną. Byłam 3 razy na zabiegu mikrodembrazji (wrzesień-listopad) i za 3 razem zrobiono mi zabieg kwasem glikolowym 30%. Moja skóra zareagowała jedynie wysypem trądziku, bez łuszczenia itp. Zamierzałam kurację tym kwasem zrobić na własną rękę i zacząć teraz a zakończyć w marcu, tak by wiosną już jej nie męczyć.

Chciałam używać na noc toniku i potem po kilku minutach nałożyć krem z kwasem, odczekać chwilkę i nałożyć np. żel hialuronowy. Raz w tyg chciałam robić sobie też taką mieszankę kwasu glikolowego wraz z olejkiem argonowym i kolagenem w proporcjach 5:5:2 (np. 5 kropli kwasu, 5 kropli oleju i 2 krople kolagenu). Nie wiem czy to nie za dużo na raz. Czy może lepiej codziennie na noc stosować tonik a krem co drugi dzień?

Czy mogę kłaść na noc, na kwas coś nawilżającego typu olej tamanu, olej arganowy, olej z pestek arbuza, witamina A+E lub żel hialuronowy? Czy one mogą jednak przeszkadzać w kuracji?

Czy do takiego oleju mogę dodać ekstraktu z malin / jabłka lub mleczka pszczelego w roztworze z gliceryny (http://www.naturalne-piekno.pl/anti-...-w-plynie.html) by go wzbogacić?

Mogę używać delikatnych glinek jako maski raz w tyg?

Mam obecnie tonik z Zaja seria oczyszczanie liśćmi Manuka i żel do mycia twarzy z tej serii. Używam też produktów z firmy Sylveco. Czy mogłabym nadal je stosować, czy może są one zbyt chemiczne?

Rano myślałam by jedynie przemywać twarz tonikiem z hydrolatu z kwiatu pomarańczy i używać kremu z filtrem 50 dla dzieci z Rossnmanna lub Oleju z nasion dzikiej marchwi (spf 40 - naturalny filtr ochronny)wychodząc z domu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ewelina

Edytowane przez sequana
Czas edycji: 2015-12-29 o 12:56
sequana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 13:53:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.