pytanie o pielęgnacje twarzy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-20, 20:28   #1
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463

pytanie o pielęgnacje twarzy.


Moja skóra twarzy jest dość dziwna. Z jednej strony się przetłuszcza, pojawiają się zaskórniki, wypryski. Z drugiej strony potrafi być przesuszona, alergiczna, ze skórkami. Choruję na AZS więc boję się używać drogeryjnych kremów. Chciałabym udać się do fachowca o pomoc w określeniu jakiej pielęgnacji potrzebuje moja skóra.

Tylko pytanie do kogo sie udać? Czy kosmetyczka wystarczy, czy lepiej udać się do dermatologa? Wiem, że dla wielu może wydawać się dziwne, że dorosła kobieta pyta o takie rzeczy, jednak zawsze wydawalo mi się, że dermatolog jest od leczenia chorób a kosmetyczka od makijażu i nie zna się na pielęgnacji skóry z atopowym zapaleniem skóry.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 11:12   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: pytanie o pielęgnacje twarzy.

Dermatolog. AZS to choroba immunologiczna. Kosmetyczka może mieć za małą wiedzę na ten temat.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Twoja cera nie jest dziwna. Możesz mieć cerę mieszaną. Możliwa też jakaś reakcja alergiczna.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 11:55   #3
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: pytanie o pielęgnacje twarzy.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Dermatolog. AZS to choroba immunologiczna. Kosmetyczka może mieć za małą wiedzę na ten temat.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Twoja cera nie jest dziwna. Możesz mieć cerę mieszaną. Możliwa też jakaś reakcja alergiczna.
Możliwa, mozliwa. Mydeł i balsamów nie mogę używać. Po kremy do twarzy boje się sięgać. Często produkty do ceny alergicznej są jednocześnie do suchej. Mojej skórze nie pasują takie.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:22   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: pytanie o pielęgnacje twarzy.

Myślę, że porada dermatologa Ci się przyda. Niekoniecznie szkodzą Ci kremy do cery suchej. Może nie umiesz ich dobrze dobrać albo stosować.
Cera wrażliwa ma słabą warstwę lipidową, więc kremy dla takiej cery muszą natłuszczać. Jeśli masz cerę mieszaną mogą Ci być potrzebne 2 różne kremy.
Nie ma co czekać, warto iść do dermatologa.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 12:26   #5
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: pytanie o pielęgnacje twarzy.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Myślę, że porada dermatologa Ci się przyda. Niekoniecznie szkodzą Ci kremy do cery suchej. Może nie umiesz ich dobrze dobrać albo stosować.
Cera wrażliwa ma słabą warstwę lipidową, więc kremy dla takiej cery muszą natłuszczać. Jeśli masz cerę mieszaną mogą Ci być potrzebne 2 różne kremy.
Nie ma co czekać, warto iść do dermatologa.
Dzięki za rade. Na pewno się wybiorę
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-21 13:26:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.