Paznokcie do szkoły - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-15, 14:30   #31
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Paznokcie do szkoły

Ja jestem w I gim. i ostatnio zrobiłam sobie na kolor z avonu (star) taki perłowo-biały. w mojej szkole koleżanki latają z czerwonymi i czarnymi paznokciami...
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 16:43   #32
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cytat:
Napisane przez paulina.t11 Pokaż wiadomość
Ja jestem w I gim. i ostatnio zrobiłam sobie na kolor z avonu (star) taki perłowo-biały. w mojej szkole koleżanki latają z czerwonymi i czarnymi paznokciami...
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego, żeby 13-latki latały z czerwonymi pazurami.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:06   #33
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie do szkoły

U mnie była 14 z tipsami z błekitnym brokatem- chciała je zdjąc i nastepnego dnia założyc nowe z muszelką kruszoną- wzorek dobierała mama.
Nastepnego dnia odwołała wizyte, gdyz jak sie okazało nauczycielki na zebraniu zwróciły rodzicom uwage, na to, ze nastolattki nie powinny miec przedłuzanych paznokci.
Ech... "za moich czasów", to w niektórych ogólniakach chłopcy nie mogli przychodzic w krótkich spodenkach, a dziewczyny w mini....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:34   #34
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
U mnie była 14 z tipsami z błekitnym brokatem- chciała je zdjąc i nastepnego dnia założyc nowe z muszelką kruszoną- wzorek dobierała mama.
No to już przesada - tipsy i to jeszcze z brokatem w gimnazjum to dla mnie przesada.
Ja też jestem w gimnazjum, ale noszę dosyć krótkie, pomalowane odżywką albo mlecznym lakierem paznokcie. "Odważniej" maluję tylko w weekendy, ferie, wakacje i inne dni wolne.
Co do makijażu to nie za bardzo mi się podobają moje rówieśniczki z wymalowanymi oczami i nadmiarem podkładu na twarzy - wyglądają śmieszne, jak "duże dzieci". Sama używam tylko bezbarwnego błyszczyka i podkładu (żeby zmatowić nos), włosów i oczu nie maluję, bo wyglądałabym śmiesznie.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 22:19   #35
kasia3456
Raczkowanie
 
Avatar kasia3456
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 79
GG do kasia3456
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego, żeby 13-latki latały z czerwonymi pazurami.
Dlaczego by nie? To ma się podobać im a nie komuś nawet dla nauczycieli sie nie musi podobać Każdy ma inny gust
__________________
"Y por más que busco darte amor
Nunca te fijaste en mí
Si supieras que puedo morir por ti, por ti"


"Nadie puede pisotear tu libertad
Grita fuerte por si te quieren callar
Nadie puede detenerte
Si tu tienes fe
No te quedes con tu nombre escrito en la pared
En la pared"


Vive tu vida
kasia3456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 07:53   #36
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego, żeby 13-latki latały z czerwonymi pazurami.
Według mnie czerwień pasuje dla nieco starszych dziewczyn i kobiet, a 13-latkom pozostają inne kolory Sama się nie wyobrażam z czerwonymi paznokciami.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 08:56   #37
Margaret90
Rozeznanie
 
Avatar Margaret90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dolny śląsk
Wiadomości: 772
Dot.: Paznokcie do szkoły

Uwielbiam jednokolorowe i krótkie paznokcie do szkoły maluje je na czarno, wiśniowo albo śliwkowo i mówią, że ładnie to wygląda Tylko ja jestem w liceum...
__________________
W krzywym zwierciadle własnej egzystencji... Smutek jest drzewem a jego owocami łzy..




Margaret90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-12, 08:38   #38
aniap14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 169
GG do aniap14
Smile Dot.: Paznokcie do szkoły

Ja maluje paznokcie przezroczystym lakierem. Bardzo ładnie to wygląda ale nie rzuca się w oczy
aniap14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 21:09   #39
kapelutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 145
Dot.: Paznokcie do szkoły

Nie przesadzajmy... Są pewne granice, tzn. wiadomo, że nie wypada 13-latce do szkoły przychodzić z mega-długimi brokatowymi tipsami, ale w końcu chyba wszystko jest dla ludzi, zgadza się? Uważam, że jakiś ładny kolor, nie rzucający się w oczy jest ok i nikt nie powinien się czepiać. Ja sama maluję paznokcie na różne paznokcie - z reguły kolory mocniejsze, ale tylko od czasu do czasu.
kapelutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 15:56   #40
Pattusia555
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 15
Dot.: Paznokcie do szkoły

ja w gimnazjum malowalam paznokcie na czarno, bialo, sliwkowo , czasem strzelilam sobie frencha i nikt nigdy nie powiedzial mi oficjalnie nic na ten temat malowalam tez wlosy i robilam delikatny makijaz i mysle ze mialo to jednak swoj oddzwiek, poniewaz bylam zawsze u nauczycieli na pierwszym miejscu do pytania z kartkowek tez dostawalam gorsze oceny, niz kolezanki ktore mialy to samo.. jesnym slowem uwziely sie niezle na mnie takze nie bylo za milo. A paznokcie maluj wg swojego uznania ale ostrzegam ze nauczyciele roznie na to patrza. Pzdr
Pattusia555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 22:39   #41
Vieviora
Przyczajenie
 
Avatar Vieviora
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 8
Dot.: Paznokcie do szkoły

Do szkoly rob sobie francuski a po szkole maluj sobie innym lakierem i tak codziennie wtedy Ci sie nie znudzi :P
Ja bardzo lubie francuski bo rece wygladaja wtedy na bardzo zadbane i przede wszystkim na mlodsze ! Pokombinuj z bialym lakierem. Nie musi to byc typowy francuski czyli te "odrastajace" paznokcie na bialo.
Miałam kiedys bardzo ciekawy wzorek : z bialego lakieru zrobione schodki, pierwszy tak od pol paznkocia a potem coraz mniejsze. Byly 3. Nastepnie krawedzie poprawione na czarno a pod caloscia byl zwyky bezbarwny lakier. Efekt super !
Vieviora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 11:13   #42
olka375
Raczkowanie
 
Avatar olka375
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Paznokcie do szkoły

Jeśli już maluję paznokcie no bezbarwnym lakierem albo french. Myslę że nie ma co przesadzać... Jesteśmy młodzi (dziś wstąpiłąm do 3 gim) i mamy jeszcze czas na makijaż. No ale od święta ^
__________________
Mam już po co żyć - żyję na złość innym
olka375 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 20:05   #43
adziunia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 25
Dot.: Paznokcie do szkoły

Może jeszcze ja coś dodam od siebie.

Moja przygoda z malowaniem paznokci zaczęła się jakoś w 2 klasie gim. Wiem, że długie (własne) paznokcie miałam od 4 klasy podstawówki (a pomyśleć, że kiedyś obgryzałam aż do krwi, aż wstyd się przyznać). Nigdy jakoś nie przywiązywałam wagi do zdobienia zawsze przez podstawówke lakier bezbarwny. W gimnazjum jakoś przeżuciłam się na francha no i zawsze podejżewano mnie o tipsy (mam bardzo twardą płytke i koledzy zawsze chcieli mi wmówić że mam sztuczne). Potem jakoś poszłam do sklepu i zobaczyłam ozdoby no i tak jakoś się zaczęło. W szkole jakoś nie miałam przez to problemów. Bo nie było to wszystko jakieś wyzywające normalnie bezbarwny lakier i w nim jakaś ozdoba kwiatuszek czy cuś. Dziewczyny z wymalowanymi paznokciami na czarno lub czerwono zawsze musiały zmazywać. Nie było sali gdzie by się nie znalazł zmywacz i waciki (jakby to wchodziło w wyposażenie sali).

Co do makijażu to tu miałam na drodze mame zawsze było, że szkoła to nie pokaz mody. Jedynie jak coś to zawsze tusz i kredka. I też nie miałam z tym problemu a inne to zawsze musiały iść zmazać makijaż tylko tu już było trudniej bo mleczka do demakijażu w wyposażeniu nie było i albo było mydło w łazięce albo nie.

Gimnazjum skończyłam 2 lata temu i teraz wiem, że to był największy błąd jaki mogli zrobić w edukacji. Gimnazujm niszczy małolaty!
adziunia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 18:48   #44
unrepeatable
Zakorzenienie
 
Avatar unrepeatable
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: London
Wiadomości: 4 256
Dot.: Paznokcie do szkoły

hahaja do swojej w różowych tipsach smigam ;p ;p
__________________
Follow your dreams honey...


http://www.fashiolista.com/style/unrepeatable/

http://instagram.com/gosiaduma



unrepeatable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 19:56   #45
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Paznokcie do szkoły

ja do szkoly maluje (czasami) paznokcie frenchem. A jesli chodzi o makijaz to tylko blyszczyk nie nadajacy koloru tylko polysk oraz jak jakis pryszcz wyjdzie to czasem puder, ale to naprawde rzadko.
Zapomnialam dodac ze jestem w pierwszej gim.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 20:01   #46
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Paznokcie do szkoły

ja bezbarwny lakier albo mleczny + czasem hologramy. Nie maluje sie w ogóle, bo to nie wygodne w szkole i jedyne co mam ciągle przy sobie do pomadka natutralna do ust.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 14:33   #47
Barbekju
Raczkowanie
 
Avatar Barbekju
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z pokoju
Wiadomości: 31
Send a message via Skype™ to Barbekju
Dot.: Paznokcie do szkoły

Ja jestem w II klasie LO. Rzadko maluję paznokcie do szkoły, ale jak mi się to zdarzyło, to na jakiś perłowy albo holograficzny kolor. Ale UWAGA: teraz mam absolutnie czarne paznokcie (bo mi do skórzanej kurtki pasują ;P ) i nikt się nie czepia. Planuje dorwać jeszcze mocno czerwony lakier. To wszystko zależy od szkoły i stosowania się nauczycieli i uczniów do regulaminu. U nas nauczycieli bardziej interesuje to, żebyśmy się przygotowali na lekcje, niż to, czy ktoś ma dready albo długie czarne pazury, albo pali za szkołą. Po prostu mamy się uczyć. musisz wybadać sytuację. pozdrawiam.
__________________
HULA-HOOP FAN

Ćwiczenia i dieta mym magicznym sposobem.
Barbekju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 10:26   #48
Marlenkaa94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Red face Dot.: Paznokcie do szkoły

Ja aktualnie jestem w II gim Zawsze malowałam pazurki bezbarwnym lakierem, ale ostatnio w konkursie Bravo Girl wygrałam zestaw kosmentyków z BELL. I od tego czasu maluję naprzemiennie bezbarwnym i do french manicure, ale taki z brokatem. Przeważnie mam dosyć długie pazurki (aktualnie mają 0,5 cm poza opuszki placów) bo jak inni twierdzą mam ładny kształt paznokci. Oczywiście im w tym pomagam pilniczkiem Natrafiłam ostatnio na paski do frenchu, wiem muszę teraz upolować jakiś fajny i tani biały lakier (krucho u mnie z kaską) i będę eksperymentować z frenchem.

Muszę jeszcze dodać, że nasi nauczyciele są okropnie upierdliwi (niektórzy). Do szkoły w mini nie można przychodzić, zero makijażu i paznkocie najlepiej też jakby nie były pomalowane. Ja się osobiście do szkoły nie maluje, a jak się czepiają o mini to mam zawsze getry w zapasie
Marlenkaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 20:54   #49
sgfcexg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 15
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cóż za moich szkolnych czasów było inaczej (mam teraz 34 lata). Nie można było farbować włosów ani mieć trwałej, z pazurkami bywało różnie. Tipsów, brokatów, ozdóbek nie było.

Pierwsze moje manicury to 5-6 klasa podstawówki były w kolorze beżu, ale następne to różowe, z czasem przyjęły kształt migdałka (ostre, długie, fajnie się nimi chłopców drapało). Malowałam głównie emaliami firmy Nel, najczęściej matowymi, czasem były to perłowe kolory, również niebieskie czy zielone. Liceum to czas okrągłych paznokci i różu "zarówiastego", oraz kolorów łososiowych, koralowych... Studia to czas "inglotów" i innych głównie perłowych odcieni koralowych kolorów i różu.

Mnie różowe paznokcie "uchodziły". Problemów ogólnie z nauczycielami nie miałam. Czasem jakieś drobne uwagi... ale zdarzały się też zachwyty nad długością i kolorem paznokci. Za dobrze się uczyłam, żeby można się mnie pozbyć. Choć wiem, że wychowawczyni mnie nie lubiła i chciała się pozbyć min. za tzw. brak "społecznikowstwa". Make up zaczęłam tak naprawdę robić dopiero na studiach.

Teraz powróciłam do matowych jasnych czerwieni. Zakochałam się w moim nowym lakierze... Przez krótki okres czasu coś tam na pazurkach malowałam. Nigdy nie nosiłam frencha.

Edytowane przez sgfcexg
Czas edycji: 2008-12-10 o 21:00
sgfcexg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-11, 18:06   #50
dobrarada
Zadomowienie
 
Avatar dobrarada
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Brzeszcze
Wiadomości: 1 688
GG do dobrarada
Dot.: Paznokcie do szkoły

a ja myślę że najlepiej by było jak przepisy w tej kwestii byłyby jasne, klarowne i identyczne dla wszystkich szkół. wtedy by nie było problemów. albo wszyscy albo nikt, a tak - w kazdej szkole inaczej. to bez sensu. mieszkam teraz na wsi i mój syn jest w gimnazjum (ostatnia klasa). z tego co wiem, nie wolno dzieciom w tej szkole farbować włosów, nosić kolczyków innych niż te w uszach (akurat uważam ze to głupota - jaka różnica? czy w nosie, tyłku, pępku, uchu.... dla mnie kolczyk to kolczyk, bez znaczenia gdzie zamontowany) nie wolno nosić dziewczynkom krótkich bluzek odsłaniających pępek, a cały tamten rok syn nosił obowiązkowo mundurek, do którego całkowicie nie miescił się w końcu roku (jest w wieku intensywnego wzrostu i urósł przez rok szkolny około 12cm). wyglądał groteskowo. ale cóż na szczęście tego Pana który im te mundurki załatwił (Pan G. ) już nie widujemy w TV wiec i mundurki poszły w kąt. nie wolno dzieciom się malować - nawet podkładu (jak zauważą - panna idzie się umyć), paznokcie absolutnie czyste. więc raczej tendencja rygorystyczna.

moja opinia jak to powinno wyglądać : jednakowe przepisy dla wszystkich placówek, zarówno prywatnych jak i publicznych, brak obostrzeń dla gimnazjów w kwestii makijażu, stroju, manicure. chcą - niech sie malują. nie szkodzą nikomu.

ale wprowadziłabym nakaz higieny! jak się wejdzie do klasy takich gimnazjalistów z III klasy - tak pod koniec lekcji to smród zabija zaraz przy wejściu. dzieciaki się pocą bo dojrzewają, z higieną tez niektórzy na bakier, a te mundurki! wypadało je codziennie prać! porażka. wtedy to dopiero smierdziało. chyba Pan G. chciał tym zapaszkiem wykończyć nauczycieli.
więc pozwoliłabym na swobodę ale za to raz w tygodniu pogadanka o higienie
dobrarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 00:15   #51
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: Paznokcie do szkoły

heh..no tak.. u mnie w szkole podstawowej(troszke czasu minelo...)byla wprowadzona metoda "slodyczowa"czyli w jeden wyznaczony dzien tygodnia dozwolone bylo wszytko ale w narzuconej konwencji. Npwszyscy na rozowo, czerwono i takie rozne. natomiast jakby ktoras z panienek przyszla pomalowana, z pomalowanymi pazurkami lub wlosami ,to z hukiem wylecialaby za drzwi..ja na koniec podstawowki sie odwazylam, bo akurat uczylam sie bardzo dobrze, wiec do moich ekscesow podchodzono wyrozumiale i..uwaga!malowalam frencza to byl szczyt ekspresji
natomiast w liceum mialam super, bo nikt nie zwracal uwagi na zadne alternatywne postacie. chodzono z dredami, czerwonymi wlosami, w skorach itd.. mamy taka teorie, ze poniewaz katowano nas nauka, to uznano, ze to jedyny sposob abysmy mogli wyrazic swoj indywidualizm..jakby zakazano i tego, to bylby ogolny bunt
ale krew mnie zalewa jak widze moja siostre(bo mam baaaaardzo mlodsze rodzenstwo-ma 13 lat, a ja 24, wiec mamy przepasc wiekowa )z utwardzonymi paznokciami. dobrze, ze jeszcze nie wpadla na pomysl farbowania wlosow, bo chyba by zostala lysa przy mojej pierwszej wizycie w domu
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 17:53   #52
Zozuu
Przyczajenie
 
Avatar Zozuu
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4
Dot.: Paznokcie do szkoły

Ja 2 gim :P W mojej szkole niby paznokci malować nie można, ja osobiście french, beżowe, różowe itp. ale dziewczyny śmigają w czerwonych zielonych, takich ostrzejszych kolorach, a nauczyciele nawet uwagi nie zwracają dopiero za tipsy punkty odejmują Jeżeli o długość chodzi, to mi paznokcie spiłować kazali w 6 kl podstawówki, bo stwierdzili że moge komuś wbić w oko xD ale w gim już takich jazd nie miałam :P
Zozuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 14:20   #53
klara00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 17
Dot.: Paznokcie do szkoły

do szkoly to nie przesadzaj z ostrymi kolorami bo mogą się czepnac, lepiej jakies delikatne jasne pastelowe zarzuc i będzie spoko
klara00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 21:24   #54
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: Paznokcie do szkoły

Dla mnie to trochę bez sensu, że nie można się malować, farbować itd.
Zawsze znajdą się osoby, które będą łamały te zakazy i którym będzie to uchodziło na sucho. U mnie w regulaminie nie ma nic na ten temat, więc niby można wszystko . W sumie jest sporo osób, które się wyróżniają, np. włosami - są i dready, dużo chłopaków nosi długie włosy. I w sumie niby nikt nic nie mówi, ale kilku nauczycieli otwarcie mówi, że nie lubi np. dziewczyn z pomalowanymi paznokciami. Mnie uczy jedna taka babka, która to krytykuje strasznie, a jedna dziewczyna przychodzi w długich tipsach i nigdy jej nic nie powiedziała...O statnio chodzą słuchy, że ma być zakaz - z resztą podobno cała seria. Ciekawe....
Ja mam zazwyczaj niepomalowane, chociaż ostatnio malowałam. Zazwyczaj na ciemne kolory (czarny, fiolet, zieleń), bo takie lubię. Albo na takie dosyć odblaskowe . Chyba, że mam mieć lekcję z tą babką, wtedy albo w ogóle zmywam, albo mam jakiś jasny róż, ewentualnie łosoś. Zastanawiam się nad białym, ale nie wiem czy jak pomaluję cały paznokieć to nie będzie śmiesznie .
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 11:53   #55
inniemamocna
Raczkowanie
 
Avatar inniemamocna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: i tam i tu - głównie podkarpacie :D
Wiadomości: 256
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
No to już przesada - tipsy i to jeszcze z brokatem w gimnazjum to dla mnie przesada.
Ja też jestem w gimnazjum, ale noszę dosyć krótkie, pomalowane odżywką albo mlecznym lakierem paznokcie. "Odważniej" maluję tylko w weekendy, ferie, wakacje i inne dni wolne.
Co do makijażu to nie za bardzo mi się podobają moje rówieśniczki z wymalowanymi oczami i nadmiarem podkładu na twarzy - wyglądają śmieszne, jak "duże dzieci". Sama używam tylko bezbarwnego błyszczyka i podkładu (żeby zmatowić nos), włosów i oczu nie maluję, bo wyglądałabym śmiesznie.
U mnie tak samo
Jeśli chodzi o paznokcie postanowiłam sobie, a może właściwie wymyśliłam, że dopiero w III kl gimnazjum (jestem teraz w II G) na koniec roku pójdę do manikiurzystki i zrobię sobie ładne paznokcie. Ostatnio nie zajmowałam się nimi szczególnie... Ale wczoraj zrobiłam sobie już Sylwestrowe i mam srebrny french brokatowy Ale do szkoły chodzę albo w nie pomalowanych albo jakieś jaśniutkie kolory. Moje koleżanki na ogół nie mają pomalowanych. Jeśli chodzi o strój to też jakoś specjalnie nikt się nie wyróżnia. Nie ma się dla kogo stroić :P
__________________
ludzie mówią, że bardzo się zmieniłam. prawda jest taka, że dorosłam. przestałam pozwalać ludziom mną dyrygować. nauczyłam się, że nie zawsze można być szczęśliwym. zaakceptowałam rzeczywistość.

inniemamocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-31, 00:54   #56
Coffi
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Venezuela
Wiadomości: 2 380
Dot.: Paznokcie do szkoły

ja tam maluje na wszystkie kolory po kolei nie przejmuję się nauczycielami
a żeby było śmieszniej, siadamy z koleżanką na pierwszych ławkach i robimy konkurs, która pomaluje więcej paznokci
najlepszy tekst sorki? a Wy znowu tym odblaskowym acetanolem się bawicie .. powiem że żółty był ładniejszy, btw gdzie kupiłyście brąz ? XD
__________________
Coffi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 11:18   #57
marika1324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Paznokcie do szkoły

Mam ten sam problem, bo paznokcie zazwyczaj maluje na french, ale trochę mi się to już nudziło, poza tym dużo dziewczyn zaczęło to ode mnie ściągać, a przedtem nawet nie interesowało ich to, co dzieje się z ich paznokciami . Ja proponuję delikatne, różowe lub beżowe lakiery (nie rzucają się w oczy i wyglądają naprawdę ładnie). Do tego możesz kupić naklejki, np. kwiatki i ponaklejać na każdy paznokieć. U mnie w szkole niby jest zabronione malowanie paznokci, ale w sumie to nikt nie zwraca na to uwagi.
marika1324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 12:31   #58
Ayumi78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 35
Exclamation Dot.: Paznokcie do szkoły

no, ja też do gima chodzę, i zastanawiam się, jak je malować.... jaskrawe odpadają. Mój problem to taki, że nie nauczyciele się czepiają. Tylko 'koleżanki'.....
Ayumi78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 14:12   #59
marika1324
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 81
Dot.: Paznokcie do szkoły

Możesz również pomalować paznokcie na lekko, brokatowy lakier i nakleić naklejki (np. kwiatki). Ja tak robię i bardzo mi się to podoba, poza tym wygląda bardzo efektownie, no i pazurki super się błyszczą . Pozdrawiam!
marika1324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 18:22   #60
atri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 283
Dot.: Paznokcie do szkoły

Ojojoj znam ten ból moja kuzynka mi zawsze fajnie paznokcie malowała a zawsze miałam opieprz..Możesz fajnie je pomalować bezbarwnym lakierem a na to dać brokat albo naklejki na paznokcie można dawać różne.I Ci się to prędko nie znudzi..Albo robić delikatne kwiatki wypróbuj różne możliwości:P
atri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.