przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-28, 15:05   #1
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216

przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP


Dziewczyny, mam pytanie. Otóż koleżanka przez jakieś 2 lata (!!!) robiła sobie paznokcie u jakiejś "rzeźniczki". Opowiadała i jak ją bolało piłowanie, jak jej się zniszczyły naturalne paznokcie itd. Zrobiła sobie przerwę od tipsów, żeby wyleczyć paznokcie no i teraz zamarzyły jej się nowe, porządne paznokcie, najlepiej przedłużone na formie, bo do tipsów ma uraz . Problem w tym, że jeszcze widać, że płytka tak od połowy jest czerwonawa i tu moje pytanie:
Jak i czy w ogóle robić jej te paznokcie?? Boję się, że te jej naturalki są słabe (dziewczyna w ogóle z natury ma dość małą i delikatną płytkę) i że żel jej się nie utrzyma. I do tego jak ja mam jej taką cieniutką płytkę zmatowić?? Mocniej nie mogę, bo pazury słabe i za chwilę mogą być z powrotem całe czerwone, za delikatnie też nie mogę, bo przecież nie będą się trzymać. Co tu z taką zrobić? Jak przygotować płytkę?? Poradźcie coś, bo nie wiem co z tym zrobić
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 17:05   #2
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP

...hmmm ja bym skróciła naturalki ile się tylko da (ale bez przesady )...
...zmatowic ... nie piłowac zmatowic bloczkiem najlepiej...
...użyc primera bezkwasowego...
...i napewno na formie...

...ale gdybym miała wybór, to zrobiłabym je akrylem

...z kilku powodów (a jeden z nich to fakt, że osłabione pazurki lubią sobie pobolec w lampie po nałożeniu żelu- wiele dziewczyn żel tak piecze przez polimeryzację, że aż płaczą )...a akryl zasycha sam...
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:07   #3
hania1986
Raczkowanie
 
Avatar hania1986
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gubin - Zielona Góra
Wiadomości: 168
GG do hania1986
Dot.: przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP

naddel możesz spokojnie pazurki przedłużyć ale pamiętaj: nie musisz mocniej matować płytki! wręcz nie możesz! masz tylko pozbawic płytke połysku A ja sama mam takie pazurki, wiec spokojnie. Tylko nie rób jakis szponow długasnych. Buziaki
__________________
hania1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:24   #4
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP

Dzięki za rady Ale zapomniałam jeszcze czegoś dodać - ta koleżanka jest fryzjerką. Nie stanie jej się nic z tymi paznokciami jak ona praktycznie ciągle grzebie w farbach, rozjaśniaczach i tym podobnych chemikaliach? (no używa rękawiczek, ale wiecie...te swoje łapki i tak ma często upaćkane)
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:35   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP

Jeżeli paznokcie od połowy sa przepiłowane, że az czerwone (nie widze ich, ale z Twojego opisu tak wo wygląda), to ja osobiście zaczekałabym az płytka w całości zrośnie.
Nie chodzi tu wcale, o matownienie, bo wierze, że umiesz to wykonac delikatnie, ale o fakt, ze na przepiłowanych paznokciach ze względu na to, że są dużo cieńsze, a przez to giętkie żel/akryl bedzie sie gorzej trzymał- zapowietrzał i moga byc konieczne ciągłe naprawy.... Zwłaszcza, że jak piszesz pracuje jako fryzjerak i pewnie ma kontakt z wodą farbami itp....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 20:22   #6
Naddel
Raczkowanie
 
Avatar Naddel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 216
Dot.: przedłuzanie bardzo osłabionych paznokci-HELP

Jak oglądałam te jej paznokcie to niektóre, np. na małych palcach były od połowy dosłownie jak papier! To wygląda tak jakby hmmm....od połowy pazurka do wolnego brzegu było wypiłowane aż z takim czerwonym .... wgłębieniem
Naddel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.