Clindacne/ Klindacin T - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-22, 14:01   #31
Iskierka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

hej mam pytanie
bylam u dermatologa i zapisal mi 2 recepty- klindacin t na rano a atrederm na noc co 2, 3 dni. zaczelam to stosowac kilka dni temu ale zastanawiam sie czy jakbym poszla na zabieg kosmetyczny i dalej stosowalabym te maście to czy cera by sie poprawila czy lepiej nie ryzykowac z kosmetyczka? jak myslicie?
pozdrawiam i prosze o wasza opinie
Iskierka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 14:54   #32
Marzena18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc...
Wiadomości: 58
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Tez mam problem z tradzikiem ale juz prawie tylko blizny mi zostały. Kiedys byłam u kosmetyczki na makijazu i powiedziała, że do kosmetyczki tez trzeba chodzic nie tylko do derm.
__________________
Marzena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 15:03   #33
Ewelina_93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Wydaje mi się, że lepiej nie kombinować z kosmetyczką. Zaufaj lekarzowi, smaruj się tym co zapisał i czekaj na efekty. Nie wiem jak duży jest Twój problem, ale sądzę, że lepiej tego nie mieszać. Dermatolog wie lepiej niż kosmetyczka
Ewelina_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 17:10   #34
Iskierka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

mam tradzik pospolity
ale wlasnie kilka dni temu zmienilam derm. bo tego co mialam wczesniej wgl nie pomagal. bylam kilka razy u kosmetyczki i cos pomoglo, ale kosmetyczka nie wyleczy do konca tradziku dlatego postanowilam kontynuowac wizyty u derm. tylko postanowilam pojsc do innego. a niedawno wpadl mi do glowy pomysl zeby jednoczesnie chodzic do kosmetyczki i uzywac tych maści ale tez nie wiem czy te dwa sposoby nie pogorsza sytuacji

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

znaczy czy te dwa sposoby stosowane jednoczesnie nie pogorsza mojego stanu bo calkiem inaczej na tradzik dziala derm. a inaczej kosmetyczka
Iskierka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 08:09   #35
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Iskierka chodzi o to, że te dwie maści to już jest wystarczająco dużo chemii jak na twarz. Jak pójdziesz do kosmetyczki to dowalisz sobie jeszcze więcej i może to wszystko wejść w interakcję i Ci zaszkodzić.
Poza tym zabiegi kosmetyczne są dobre jak już się trądzik wyleczy i zostają przebarwienia i blizny. Wcześniej jak masz zmiany ropne to wiele zabiegów jest niewskazanych, bo krosty mogą "roznieść" się po twarzy.
Oczyszczanie mechaniczne także Ci odradzam.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 22:22   #36
Nika1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 20
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Ja rowniez bede stosowac Klindacin T zel. Dzis wrocialam od dermatologa i zalecila mi stosowanie tego na przemian ze Skinoren gdyz mam tradzik zaskurniakowy. Ja stosuje takze zawsze na noc zel do mycia twarzy Efaclar z La Roche-Posay. Zel jest super, ale troche skora jest po nim sciagnieta. Skinorenu uzywam od 2 msc i jakos nie widac spektakularnych efektow.
Nika1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 18:21   #37
Iskierka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

czyli kosmetyczka nic mi nie pomoze. za tydzien mam wizyte u dermatologa i zdam wam relacje czy sie cos polepszylo z moja buzka przez te mascie od derm.

Nika1990
na różne buzie pomagaja rozne masci. Tobie akurat Skinorem nic nie pomaga wiec moim zdaniem sprobuj stosowac tylko klindacin t bo skoro juz 2 msc uzywasz skinorem i Ci nie pomaga to ja bym przerwala jego stosowanie
Iskierka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 10:18   #38
Nika1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 20
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Cytat:
Napisane przez Iskierka93 Pokaż wiadomość
czyli kosmetyczka nic mi nie pomoze. za tydzien mam wizyte u dermatologa i zdam wam relacje czy sie cos polepszylo z moja buzka przez te mascie od derm.

Nika1990
na różne buzie pomagaja rozne masci. Tobie akurat Skinorem nic nie pomaga wiec moim zdaniem sprobuj stosowac tylko klindacin t bo skoro juz 2 msc uzywasz skinorem i Ci nie pomaga to ja bym przerwala jego stosowanie
Ja odnosze takie wrazenie ze jeszcze wiecej masz syfkow po tym skinorenie, chyba ze tak musi byc. Moze on to wszystko wyciaga i w ten sposob pozbywa sie zaskurnikow. Klindacin T strasnie smierdzi takim jakby alkoholem. Ale ładnie przysusza krosy(dodam ze smarowalam sie nim tylko 2 razy)
Mam dziwny typ cery ni to tlusta ni mieszana. Nie swiece sie nadmiernie, policzkow tez nie mam za bardzo suchych ale za to krostki najczesciej mam na policzkach, na brodzie wcale, a na czole sporadycznie. Moze któras z was pomoze mi przy dprecyzowaniu typu skory
Nika1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 12:48   #39
Iskierka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 12
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Ja Ci powiem tak, że jak zaczelam stosowac dwie maście naraz ( atrederm na noc i klindacin t rano) to pryszcze z nienacka mi wyskakiwaly.. bo to ma tak byc, przez te mascie wyskakuje wiecej syfow, a po jakims czasie widac efekty i pryszcze znikaja. od tygodnia tych masci stosuje wiec nie wiem czy to prawda ale derm. mi mowila ze tak te mascie dzialaja, ale skoro Tobie po 2 msc nie widac poprawy to najwidoczniej ten Skinoren nie jest dla Ciebie
Iskierka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 20:59   #40
malibu69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 46
GG do malibu69
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Dziewczyny pomóżcie 2 tygodnie temu zaczęłam używać zapisany przez dermatologa Klindacin T rano i Acnosan T na noc, na początku wszystko było dobrze, nosek mi się zrobił idealnie gładki () ale niestety dzisiaj zauważyłam, że coś okropnego dzieje się na mojej twarzy, tzn wyskoczyło mi mnóstwo krostek, a te, które miałam tak jakby pod skórą (takie "bąbelki" mi wystają) zrobiły się bardziej widoczne. Nie wiem co z tym robić, bo jak byłam u kosmetyczki to ona powiedziała, że powinnam przyjść na oczyszczanie twarzy, bo zrobią mi się one coraz większe, ale ja stwierdziłam, że zaufam dermatologowi. Nie wiem co mam teraz robić, jak myślicie dalej stosować ten żel i płyn?? Dodam, że po Acnosanie T jak przemyje twarz to przez sekundkę mam takie piekące odczucie, którego na początku nie miałam.
malibu69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 08:23   #41
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

skóra się oczyszcza, normalna reakcja przy stosowaniu leków.
Smaruj się dalej i czekaj, za jakiś czas wszystko powinno zejść. Jak w około 2-3 tygodnie nie zejdzie i będzie się tylko pogarszać to idź na poradę do dermatologa. Ale myślę, że będzie ok więc po prostu poczekaj cierpliwie
Oczyszczanie manualne odradzam, tym bardziej, że to co Ci powiedziała kosmetyczka to kompletna bzdura
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-18, 13:18   #42
malibu69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 46
GG do malibu69
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
skóra się oczyszcza, normalna reakcja przy stosowaniu leków.
Smaruj się dalej i czekaj, za jakiś czas wszystko powinno zejść. Jak w około 2-3 tygodnie nie zejdzie i będzie się tylko pogarszać to idź na poradę do dermatologa. Ale myślę, że będzie ok więc po prostu poczekaj cierpliwie
Oczyszczanie manualne odradzam, tym bardziej, że to co Ci powiedziała kosmetyczka to kompletna bzdura
Ok, dziękuję bardzo, w takim razie nadal będę to stosować i miejmy nadzieję za niedługo cieszyć się idealnie 'czystą' buźką
malibu69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 17:05   #43
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Nie chcę zakładać nowego wątku bo i tak już o trądziku jest ich masę, a to jest trochę związane z clindacne to może tu ktoś doświadczony mi pomoże. Problemy z trądzikiem zaczęły mi się niedawno wcześniej miałam super cerę no może od czasu do czasu małe coś więc teraz jestem tym bardziej załamana. Najpierw trochę na własną rękę się leczyłam ale to głupota więc dziś poszłam do dermatologa( dziś tzn. czekałam na wizytę od 3 tyg). Oceniła że mam trądzik zaskórnikowy, że skóra jest bardzo zanieczyszczona( a jakieś 3 tyg temu miałam oczyszczanie u kosmetyczki czego jej najpierw nie powiedziałam), ogólnie pokręciła nade mną głową i popatrzyła w świetle na twarz może jakieś...5 sekund. Po czym opowiedziała mi o trądziku wszystko to co wcześniej wiedziałam+ że muszę co miesiąc chodzić na oczyszczanie ale tylko manualne do kosmetyczki bo inaczej tego się nie da 'wyciągnąć' dodam że podała nr do 'dobrej' kosmetyczki(pewnie jakaś jej koleżanka) przepisała clindacne, aknemycin plus. Rano kazała twarz przemyć tylko wodą, smarować jakimkolwiek kremem ale nawilżającym, nie używać żadnych preparatów dla skóry trądzikowej, nie przejmować się dietą na wieczór jakimś żelem niewususzającym(tylko nie mam pojęcia który taki może być) i stosować leki które mi dała dopiero po tym oczyszczaniu bo wg. niej to wcześniej nie będzie działać. +jeszcze zapisała sebium serum bioderma( czy cos takiego) ale to też dopiero po oczyszczaniu.

Chciałam się poradzić bo najbardziej mnie to oczyszczanie manualne zastanawia. Jak jej powiedziałam że słyszałam że to raczej szkodzi to zasugerowała że podważam jej kompetencje i proszę bardzo 'mogę zmienić lekarza'. A ja wcale nic strasznego nie powiedziałam no ale dobra Może ktoś oceni to co ona mi powiedziała, przepisała bo to moja pierwsza wizyta u dermatologa no i jestem zielona a wiadomo że lekarze bywają różni.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 23:56   #44
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
dziś poszłam do dermatologa( dziś tzn. czekałam na wizytę od 3 tyg). Oceniła że mam trądzik zaskórnikowy, że skóra jest bardzo zanieczyszczona( a jakieś 3 tyg temu miałam oczyszczanie u kosmetyczki czego jej najpierw nie powiedziałam), ogólnie pokręciła nade mną głową i popatrzyła w świetle na twarz może jakieś...5 sekund. Po czym opowiedziała mi o trądziku wszystko to co wcześniej wiedziałam+ że muszę co miesiąc chodzić na oczyszczanie ale tylko manualne do kosmetyczki bo inaczej tego się nie da 'wyciągnąć' dodam że podała nr do 'dobrej' kosmetyczki(pewnie jakaś jej koleżanka) przepisała clindacne, aknemycin plus. Rano kazała twarz przemyć tylko wodą, smarować jakimkolwiek kremem ale nawilżającym, nie używać żadnych preparatów dla skóry trądzikowej, nie przejmować się dietą na wieczór jakimś żelem niewususzającym(tylko nie mam pojęcia który taki może być) i stosować leki które mi dała dopiero po tym oczyszczaniu bo wg. niej to wcześniej nie będzie działać. +jeszcze zapisała sebium serum bioderma( czy cos takiego) ale to też dopiero po oczyszczaniu.

Może ktoś oceni to co ona mi powiedziała, przepisała bo to moja pierwsza wizyta u dermatologa no i jestem zielona a wiadomo że lekarze bywają różni.
to co zaznaczyłam na zielono to sprawy które popieram i sama tak postępuję.

na czerwono zaznaczyłam to co uważam za co najmniej dziwne.
po pierwsze dieta MA znaczenie na cały organizm i w mniejszym lub wiekszym stopniu przyczynia się do stanu skóry, jej funkcji obronnych przed bakteriami itp. Moim zdaniem jedzenie ma wpływ na cerę, ponieważ zawiera witaminy i inne elementy które wykorzystuje cały nasz organizm.
Z kolei oczyszczanie mechaniczne przy trądziku to samobójstwo! Uważam, że dopóki trądzik jest niewyleczony lepiej nie kombinować z twarzą bo to tylko pogorszy sprawę i rozniesie te syfy na większy obszar. Dodatkowo poprzez takie "oczyszczanie" można złapać wiele grzybów i innych bakteryjek ; /
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:10   #45
likelyherbells
Przyczajenie
 
Avatar likelyherbells
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

cześć dziewczyny ! toche "wpadam" w ten wątek, ale mam nadzieję, że mi poradzicie. Od ponad tygodnia też używam klindacinu T i mam co do niego mieszane uczucia. wcześniej używałam clindacne przez kilka miesięcy, ale nic mi nie pomagało. od roku jestem pod kontrolą dermatologa, ale stan mojej skóry w ogóle się nie poprawił. może zacznę od tego, że dermatolog na początku stwierdził, że faktycznie mam problemy ze skórą, że to trądzik i zapisała mi taki tonik ? z siarczanem ? - masakrycznie wysuszał skórę, cały czas była zaczerwieniona i piekła. zaznaczę , że w ogóle wtedy nie stosowałam podkładów, tylko cieniutką warstwę podkładu z edm, bo była zima i bałam się żeby mi nic "tam" nie przymarzło ale złapałam opryszczkę ( mam skłonność do opryszczki - co najmniej 2-3 razy w miesiącu) na całej twarzy ( u mnie pojawia się opryszczka nie tylko na ustach, ale także na rękach, nosie, plecach, itd.) i kiedy już te wszystkie strupy odpadły, smarowałam takim kremem robionym na zamówienie i natłuszczającymi maściami i wszystko zeszło - nie zostały żadne blizny, co uważam za cud ) i miałam ładną buzię przez ok 2 miesiące ( rano była ładnie rozpromieniona, ale po południu już poszarzała i zaczerwieniona). Niestety potem znów trądzik "powrócił". dostałam clindacne i nic a nic nie pomogło, więc zrezygnowałam tak mniej więcej we wrześniu , i postanowiła coś zrobić na własną rękę. stosowałam chwilkę brevoxyl, ale kompletnie nie spasował mi ( jak nie toleruję maści/kosmetyku , to przy łukach brwiowych pojawiają mi się krosteczki ). tu jeszcze wrócę, że przy clindacne też miałam te krosteczki przy brwiach. potem, w połowie października kupiłam effaclar duo - stosuję go już ze 2 miesiące - jestem w miarę zadowolona, pory oczyszczone i zmniejszone, buzia ładnie rozpromieniona, ale cały czas nie mogę się pozbyć grudek i tych większych wyprysków, typowo trądzikowych - ropnych. I właśnie poszłam ostatnio do dermatologa i Pani doktor powiedziała, że mam na noc smarować się effaclarem + klindacin T. Dodam , że od roku twarz rano i wieczorem myje physiogelem (cleanser) i dwa razy w tyg robię maseczkę z minerałów z morza martwego - sprawdzona, mama mi przywiozła z egiptu - i uważam ją , za jedyną działającą maseczkę ( jest do skóry wrażliwej trądzikowej), może nie znikają po niej wypryski, ale skóra jest ładnie oczyszczona, delikatna i nie cała czerwona

I teraz mam pytanie, czy mogę posmarować te malutkie krosteczki maścią z wit. A - bo wyczytałam, że pomaga na takie "sprawy". Nie wiem co mogę jeszcze powiedzieć o Klindacinie T, bo faktycznie przysusza te krostki, ale u mnie prawie ich nie niweluje. Od trzech tyg mam cztery duże, grube, podskórne "cos" już teraz w kolorze ciemnoczerwonym, i troche mnie to przeraża. Dodam, że na klindamycynę podawaną doustnie mam uczulenie, i gdy brałam ją doustnie, to właśnie takie małe czerwone krosteczki pojawiały mi się na całym ciele, boje się, że właśnie dlatego clindacne i klindacin T tak na mnie dzałają.

Jeżeli możecie coś poradzić, byłabym wdzięczna.
likelyherbells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 20:04   #46
Princess Selene
Przyczajenie
 
Avatar Princess Selene
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Ja od dermatologa dostałam doustnie Azymicin, a na twarz rano Bezacne5%plus Klindamycin T rano a na wieczór sam Kilndamycin. Na początku mnie wysypało, ale po tygodniu wszystko zniknęło, oczyściły sie pory na nosie i zaczerwienione policzki. Nie powiem na początku mnie wysuszyło ale podkreslam że trzeba tych maści uzywac bardzo malo, nie mozna przesadzać. U mnie po 1,5 miesiąc jest super. Twarz czysta, zero pryszczy, tylko sldy po nich zostały. Nic tylko sie cieszyć, że dermatolog trafił. Ale trzeba podkreslic że reakcja u każdego jest indywidualna, to co zadziała na mnie nie musi koniecznie zadziałac na kogos innego. Ważne to trafna diagnoza dermatologa.
Princess Selene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:15   #47
witabuerlecitin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać się czy Klindacin T potrafi poradzić sobie z zaskórnikami oraz plamkami ( bliznami ).

Czy można go stosować na już wyleczone ale czerwone gule ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie Klindacinu T.
Czy działa ona na zaskórniki ?
Czy można go stosować na blizny (plamki) po syfkach ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
witabuerlecitin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 07:36   #48
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Kurcze ja też używam tego specyfiku klindacinu t i jakoś efektów nie widze.. do tego mam differin i antybiotyk unidox
moją zmorą od zawsze były zaskórniki i wągry, mam ich tony i od jakichś 3 miesięcy stany zapalne robią mi się na twarzy, wpierw podskórny bolący, a nastpewnie zbiera się w nim ropa. Oczywiście nie ma ich dużo, jeden się zagoi następny wychodzi, więc ciągle jakiś jest na twarzy, ale raczejw liczbie 1.
mam pytanie czy ten klindacin lek działa na takie bolące podskórne pryszcze z obrzękiem dookoła..? smaruje juz od 10 dni i nic..
pani doktor kazała mi go używać rano, ale jest to niemożliwe gdyż chodzę do pracy..



powiedzcie mi dziewczyny czym pielęgnujecie twarz przy takich kuracjach? chodzi mi bardziej o kremy nawilżająco matujące..
mogłybyście coś mi poradzić
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 22:34   #49
Princess Selene
Przyczajenie
 
Avatar Princess Selene
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Ja na ropne dostałam antybiotyk Azimycin. Klindacin na to nir działa, przynajmniej u mnie.
A co kremów polecam:
-Tołpa, lekki krem nawilżający, matujący, do skóry wrażlwej , podrażnionej
-Dermedic Hydrain 2
u mnie nie zatykają porów i nie podrażniają, aprzy tym fajnie nawilżają
Princess Selene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 15:57   #50
nutcase
Raczkowanie
 
Avatar nutcase
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 261
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

ile kosztuje klindacin t?
nutcase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 07:24   #51
smiech_przez_lzy
Przyczajenie
 
Avatar smiech_przez_lzy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 24
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Klindacin T wczoraj kupowalam i zaplacilam 24,90 zł. Dermatolożka przepisala mi jego, Tetralysal, jakiś spirytus salicylowy z czymś wymieszany (robione na zamówienie) no i standardowo cynk. Mam nadzieję, że to mi jakoś pomoże, bo już nie mam do siebie siły

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Aha, któraś z wizażanek powyżej napisała, że skóra wydaje się jej być ściągnięta po używaniu czegośtam... do wczoraj też myślałam, ze to "dziwne" takie ściągnięcie ale pani dermatolog powiedziała, że skóra po umyciu ma być właśnie taka, bo to oznacza, że jest dobrze oczyszczona/umyta. Pozdrawiam Was gorąco.
__________________
Chodź no. Pomóż mi wybrać sukienkę na jutro i zachwycaj się jak maluję usta szminką.

Po głowie mu chodziła, po ziemi uciekała...
smiech_przez_lzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 09:57   #52
Macska
Raczkowanie
 
Avatar Macska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 86
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Witam

Ja od dziś zaczęłam kurację Klindacinem T. Mma go stosować na dzień.
Od wczoraj z kolei stosuję Epiduo - na wieczór (niekoniecznie na całą noc - co mi odpowiada, bo wtedy mogę nałożyć krem).
Martwi mnie jedynie takie... hm, nieużywanie kremu na dzień, bo raczej mam suchą skórę
Macska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 18:09   #53
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

mi dziś derm przepisał klindacin t (na noc) i do tego zincuprin (2 razy dziennie)... oby pomogło
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 15:31   #54
justa93x
Przyczajenie
 
Avatar justa93x
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Cześć dziewczyny ja mam przypisany Klindacin T, Epiduo, i Metromidazol
Teraz mam problem bo derm. przypisała mi Klindacin 2xdziennie Metromidazol równiez 2 razy i Epiduo raz na noc. i zastanawiam się co mam zrobic czy mogę wszystko na noc razem stosowac? I tak samo rano najlpierw Klindacin i Mertamidazol ? czy jak inaczej?
justa93x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 20:06   #55
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Dziewczyny właśnie dzisiaj dostałam od dermatologa ten Klindacin T tzn recepta była na Clindacne ale ponoć jest wycofany. Kiedyś jak używałam Clindacne to było super wręcz nawilżał mi cerę ale to to drugie to strasznie śmierdzi alkoholem . I właśnie chciałam sie zapytać czy rano moge używać kremu nawilżającego z mocznikiem bo boje sie ze mi sie skóra przesuszy
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 09:33   #56
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

On jest chyba do stosowania punktowego, mam nadzieję, że o tym myślisz. Na cała twarz nie nakładałabym bo Ci wypali buzię. Faktycznie wysusza, takie jego działanie. Dodam od siebie, bo dwa lata temu go używałam i super się rozprawiał z pryszczami, nawet z tymi, które nie zdążyły dojrzec-jak zdążyłam posmarować we wczesnej fazie taką gulę to się wchłaniała

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez justa93x Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ja mam przypisany Klindacin T, Epiduo, i Metromidazol
Teraz mam problem bo derm. przypisała mi Klindacin 2xdziennie Metromidazol równiez 2 razy i Epiduo raz na noc. i zastanawiam się co mam zrobic czy mogę wszystko na noc razem stosowac? I tak samo rano najlpierw Klindacin i Mertamidazol ? czy jak inaczej?

na pewno nie możesz stosować wszystkiego jednocześnie.
Radziłabym klindacin punktowo, a epiduo na noc
metronidazol doustnie czy w maści?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 12:52   #57
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Clindacne i

-Dalacin T
-Klindacin T
-Normaclin
-Zindaclin

zawierają w sobie fosforan klindamycyny - antybiotyk i są to leki na receptę. Różniące się cenowo.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez casjopea5555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie dzisiaj dostałam od dermatologa ten Klindacin T tzn recepta była na Clindacne ale ponoć jest wycofany. Kiedyś jak używałam Clindacne to było super wręcz nawilżał mi cerę ale to to drugie to strasznie śmierdzi alkoholem . I właśnie chciałam sie zapytać czy rano moge używać kremu nawilżającego z mocznikiem bo boje sie ze mi sie skóra przesuszy
Clindacne nie jest wycofany, normalnie można go kupić w aptekach chyba, że hurtownie farmaceutyczne mają chwilowy zastój.
Co do kremu z mocznikiem ja bym używała ale nie takiego o dużym stężeniu bo dopiero złuszczy.
__________________

Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 08:29   #58
justa93x
Przyczajenie
 
Avatar justa93x
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
On jest chyba do stosowania punktowego, mam nadzieję, że o tym myślisz. Na cała twarz nie nakładałabym bo Ci wypali buzię. Faktycznie wysusza, takie jego działanie. Dodam od siebie, bo dwa lata temu go używałam i super się rozprawiał z pryszczami, nawet z tymi, które nie zdążyły dojrzec-jak zdążyłam posmarować we wczesnej fazie taką gulę to się wchłaniała

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------




na pewno nie możesz stosować wszystkiego jednocześnie.
Radziłabym klindacin punktowo, a epiduo na noc
metronidazol doustnie czy w maści?
W maści
justa93x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 12:01   #59
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

To Ci nadawała no to stosuj jakoś naprzemiennie, a klindacin na pewno punktowo. Ale ostrożnie z wprowadzaniem ich, ja bym nie ryzykowała wszystkiego od razu.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:33   #60
justa93x
Przyczajenie
 
Avatar justa93x
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Clindacne/ Klindacin T

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
To Ci nadawała no to stosuj jakoś naprzemiennie, a klindacin na pewno punktowo. Ale ostrożnie z wprowadzaniem ich, ja bym nie ryzykowała wszystkiego od razu.
Stosuję własnie naprzemiennie, trochę męczące bo czasami zapominam co już wziełam xD. Jak narazie baaaardzo dobre efekty a stosuję od czwartku. Znajomi też zauwazyli u mnie poprawę
justa93x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-28 18:15:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.