Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-04, 09:12   #1
elzadinio
Raczkowanie
 
Avatar elzadinio
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 301

Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!


Czesc Dziewczyny !!!!!

Zostala u mnie zdiagnozowana wysoka alergia na nikiel (zblizeniowa i pokarmowa),,,,ktora zmusza mnie do wykluczenia z mojego zycia wszystkich produktow zawierajacych nikiel :-(
Czy ktoras z Was wie moze jakich kosmetykow powinnam uzywac (firma ,nazwa) do codziennej pielegnacji skory -jak i do makijazu ,zeby uniknac wysypki i uporczywego swedzenia ???

Dziekuje i pozdrawiam :-*

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
elzadinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:19   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Tu bedzie ciezko, bo firmy nie podaja czy jest w ich kosmetykach nikiel czy nie. najlepiej pisac do danej firmy i pytac konkretnie o dany produkt, albo moze poszukaj w necie moze cos znajdziesz, jakis Öko Test( ostatnio Öko Test badal tusze do rzes pod wzgledem zawartosci rakotworczych nitrosamin. Ogladalam wyniki i byl wyszczegolniony nikiel. zapamietalam ze maskara od Dr. hauschka jesli chodzi o ten rakotworczy skladnik to go nie ma, ale ma znikome slady niklu), albo cos w ten desen i niestety pozostaje testowanie na sobie samym.
Ja tez mam alergie, ale nigdy nie robilam badan. Kontaktowa mam napewno na klamerki paska itp, ale kolorowka mi krzywdy jeszcze nie zrobila( mialam nawet ten tusz Hauschka w nieistniejacym juz kolorze zielonym - 2 opakowania i mi krzywdy nie zrobil, wiec widocznie ta mala ilosc mi nie szkodzi), moze jesc groszek z puszki itp, ale jesli u ciebie alegia jest bardzo duza, to pewnie mozesz miec problemy z kolorowka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:31   #3
elzadinio
Raczkowanie
 
Avatar elzadinio
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 301
Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Moniko ja tam kolorowek nie potrzebuje chodzi mi bardziej o balsam do ciala ,a jesli chodzi o makijaz to podklad ,fluid lub puder ..staralam sie szulac w necie ale nigdzie nie jest to podane i np. Wyskakuje mi balsam migdalowy gdzie u mnie to jest zabronione ..... postanowilam napisac w dziale kosmetyczek bo bylam pewna ze jakby przyszla klientka na przyklad zrobic maseczke z zastrzezeniem o tej alergii - jaka by byla wasza odpowiedz???

Moniko dziekuje Ci i na pewno nie przestane szukac
elzadinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:32   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

A to ty masz alergie na nikiel czy ekstrakt/olej migdalowy?

Ciezko zeby firmy podawaly czy ich produkty sa zanieczyszczone niklem czy tez nie. jedyna rada testowac na wlasnym ciele, albo zgadac sie z kims kto tez ma taka mocna alergie i sporo wyporbowal i umie cos doradzic.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:42   #5
elzadinio
Raczkowanie
 
Avatar elzadinio
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 301
Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Alergie na nikiel ,a migdaly maja go bardzo duzo :-(

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

A z testowaniem na sobie wole juz nie ryzykowac przez to tz. Testowanie zostaja blizny po ropniakach i boolll
elzadinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 14:37   #6
re80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Babice
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to re80
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

U mnie też tak było, alergia na nikiel i wieeeele innych alergii. Dzisiaj jestem wolna od objawów jakichkolwiek alergicznych bo....I tutaj się zacznie pewnie krytyka tego co napiszę: Ja piłam i do dzisiaj piję aloes i stosuję Nature-Min a dodatkowo Absorbent C. Z alergią jakąkolwiek trzeba walczyć od środka, a nie tylko przez uniki.
To zadziałało bardzo skutecznie, nie muszę już myśleć co jest w danym kosmetyku, czy w jedzeniu i bać się wyprysków, świądu i innego ustrojstwa.

Edytowane przez re80
Czas edycji: 2013-05-05 o 14:56
re80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:04   #7
elzadinio
Raczkowanie
 
Avatar elzadinio
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 301
Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Myslalam ze probowalam juz wszystkiego i napewno sprobuje tez i tego po jakim czasie widzialas jakies efekty ????

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
elzadinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 15:18   #8
re80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Babice
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to re80
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Tak gdzieś po 3 miesiącach było po problemie
re80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 20:45   #9
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Uważaj na kosmetyki z ekstraktami roślinnymi , wody termalne, sole morskie, błota termalne generalnie wszystko co ma jakieś "drogocenne" minerały. Nie znaczy to, że nie powinnaś takich produktów używać w ogóle, ale z pewną dozą ostrożności na początku stosowania. Reszta powinna być bezpieczna, nikiel nie jest jakimś bardzo częstym zanieczyszczeniem kosmetyków.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 10:40   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Cytat:
Napisane przez elzadinio Pokaż wiadomość
Alergie na nikiel ,a migdaly maja go bardzo duzo :-(

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

A z testowaniem na sobie wole juz nie ryzykowac przez to tz. Testowanie zostaja blizny po ropniakach i boolll
o widzisz, nigdy bym nie pomyslala ze migdaly maja w sobie nikiel, wiec pewnie tak normalnie migdalow chrupac tez nie mozesz? Biedlulko ja zre wszystko jedynie uwazac musze na zwykla bizuterie zeby byla bez niklu i wszelkie kramerki od paska jak zakladam to bluzke wpuszczam w spodnie, chodzby tylko z przeodu, bo inaczej bedzie ciezko. Paski od Tchibo maja klamry bez niklu i tu mam rozne i takie ktore maja trzymac spodnie i nie musi ich byc widac i takie ktore maja robic za ozdobe. Zegarkow na paskach skorzanych juz nie nosze bo one mialy zwykla klamerke. Mam zegarek z tytanu, okulary tytanowe albo ze stali. raz zdarzylo mi sie ze srebrny pierscionek z taka sama probka jak inne moje srebro mnie uczulalo. Poza tym mam spokoj. Jej chetnie groszek, kukurycze a nawet fasole z puszki, kosmetyki jak mi nie pasuje to nic nie wskazuje na alergie. No ja mam raj i oby tak zostalo, to co mam mi wystarczy, wiekszej alergii mi nie potrza. Wspolczuje ci, bo ta moja lekka potrafi umilic zycie, a co dopiero taka mocna

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2013-05-06 o 15:28
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 11:07   #11
elzadinio
Raczkowanie
 
Avatar elzadinio
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 301
Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Dokladnie ja prawidlowo moge maslo ogorka ryz makaron nawet na wode musze uwazac przynajmniej do czasu poki troszeczke nie odtruje organizmu pytalam o kosmetyki bo probowalam juz kilkunastu podkladow i kazdy make up musze zmywac i robic na nowo ok 3 razy dziennie inaczej moja buzia jest czerwona swedzi i wyglada tak jakby skora mi sie luszczyla :-( naprawde okropnie ...wydaje mi sie ze powinna byc seria dla takich ludzi jak ja -jak juz jest to przewaznie jest na bazie wyciagow roslinnych w ktorych jest i nikiel ....szukam i szukam i zastanawiam sie do jakoej firmy napisac nawet moja ukochana nivea jest w metalowej puszce co noe jest wskazane dlatego kupuje w plastikowej tubce ....no coz przynajmniej mi sie nie nudzi szukam szukam kiedys znajde ,takich osob jak ja jest bardzooo duzo i az mnie dziwi ze firmy kosmetyczne nic w tym kierunku nie robia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
elzadinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 15:33   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

a moze byc wyporbowala mineraly? fakt ze o one moga byc zanieczyszczone, ale porzadna firma jak sie ceni to pigmentow uzywa jak najczystszych, a nie z napromieniowanych terenow gdzie wczesniej robiono nuklearne testy, wiec mysle ze i prawdopodobienstwo ze bedzie nikiel jest mniejsze. Duzo osob ktore maja rozne alergie i nie moga uzywac tradycyjnej kolorowki chwala sobie mineraly. Moze cos ci podpasi. Pozamawiaj sobie probki i testuj.

Mowisz ze w tej aluminiowej puszce od kremu NIvea moze byc domieszany nikiel i moze sie uwalniac do kremu? Z drugiej strony jesli go do tej pory uzywalas i nic sie nie dzialo, to uzywalabym nadal, no a jak sie dzialo i zmiana opakowania na tubke daje rade to kupuj tubke( a ja tak lubie grzebac paluchem w puszcze, a tobie to nie dane robic ;o( )
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 16:35   #13
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Cytat:
ale porzadna firma jak sie ceni to pigmentow uzywa jak najczystszych, a nie z napromieniowanych terenow gdzie wczesniej robiono nuklearne testy
Mi to się wydaje, że te pigmenty nie są wydobywane znikąd naturalnie tylko syntezowane i oczyszczane w laboratorium.
Takie wydobyte, nawet z czystego terenu spokojnie właśnie mogłyby zawierać nikiel i nie byłoby to zanieczyszczenie tylko norma.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 13:24   #14
elzadinio
Raczkowanie
 
Avatar elzadinio
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 301
Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Zalamalam sie!!! wczoraj sie dowiedzialam ze do mojego niklu dolaczyl gluten ---- sypie sie !!!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
elzadinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 15:53   #15
re80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Babice
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to re80
Dot.: Odp: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Nie ma co się załamywać, bardzo duża ilość ludzi ma nietolerancję glutenu czyli tego z czego są nasze bułeczki, biały chlebuś. Im bardziej wysoko glutenowa mąka tym lepsza jest dla piekarza, dla nas jest niewskazana bo pieczywo z takiej mąki nie ma żadnych wartości odżywczych,zero.Na nasze jelita działa jak klej oblepiający ścianki i ograniczający zdolność wchłaniania kosmków jelitowych i koło się zamyka, nie przyswajasz z tego co zjadasz zbyt wiele, organizm zaczyna chorować, to tak w dużym skrócie i uproszczeniu.

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Gluten powoduje problemy skórne choćby z trądzikiem, a większość zmian ropnych na skórze ma związek z zaburzeniami w układzie pokarmowym. Zacznij od oczyszczania jelit i organizmu w taki prosty sposób http://aloesowa.pl/content/7-jak-nie-chorowac-
re80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 22:11   #16
Katja78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Witam , ja tez mam alergie na nikiel , i u mnie najbardziej atakuje oczy czyli puchna sa czerwone itd , wiec mam tez problem z dobraniem kosmetykow szczegolnie do makijarzu , juz przez jakis czas uzywam La Roche Posay , podklad ,puder ,maskare itd i do tej pory jestem zadowolona w miedzy czasie probowalam innych kosmetykow ale zawsze wracalam do tych , podkresle ze codziennie biore tabletki na alergie i krople do nosa od alergii , jak np uzyje jakis innych kosmetykow to po np dwoch dniach mimo brania lekow zaczynam odczuwac ze zaczyna sie cos dziac i odrazu odstawiam je , Pozdrawiam
Katja78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 12:32   #17
akuc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Alergia na nikiel kontra kosmetyki !!!

Witam, też mam alergię na nikiel. Niestety kosmetyki mineralne odpadają w naszym przypadku, ponieważ zawierają tlenki żelaza, a te z kolei są zanieczyszczone niklem. Po kilku dniach poszukiwań i analizowania wszelkich składów znalazłam kosmetyki bez zawartości niklu i tlenków żelaza: 100% Pure. Wypróbowałam już tusz do rzęs Black Tea i podwójną kredkę z owocowymi pigmentami i jestem bardzo zadowolona, więc polecam. A może któraś w Was już próbowała? Czekam na Wasze opinie . Kosmetyki są ze Stanów, ale można je kupić np. tutaj: http://plantsforbeauty.pl/100-pure-c-15_47.html
Dziewczyny, oprócz uważania na dietę, trzeba też uważać na to w czym się gotuje... Pocieszę Was, że nie wszystkie metalowe garnki i sztućce zawierają nikiel, te ze stali 18/0 go nie mają (większość produktów IKEA).
akuc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-28 13:32:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.