Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 19:38   #1
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514

Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki


Cześć !
Poszukuję od ponad roku, niestety bezskutecznie dobrego, niezapychającego pudru w kamieniu (od biedy sypkiego).
Mam cerę mieszaną, z bardzo dużą skłonnością do zapychania i średnią do błyszczenia - jak użyję fluidu (Shiseido Sun Protection) albo BB (ślimaka Skin79) i do tego obsypię się mąką ziemniaczaną - jedyne do tej pory co mi jako tako służy to w ogóle nie pudruję się w pracy i nie straszę, ale chciałabym osiągnąć bardziej "perfekcyjny" efekt, móc zmatowić się czymś innym niż papierowym ręcznikiem :/ Niestety, tak jak udało mi się znaleźć podkład niezapychający, tak pudru - niestety nie. Zawsze albo podkreśla na maksa pory (które mam niestety spore) albo robi na twarzy smalec, albo zapycha i mam po zmyciu makijażu masę podskórnych grudek na policzkach i wokół ust.

Właściwie mam tylko trzy wymagania:
- ma mnie nie zapchać
- ma nie podkreślać porów
- nie być biały (bezbarwny)

Niestety żaden jeszcze ich nie spełnił.
Miałam m.in:
- MAC Blot powder - wyglądał spoko, choć ciut za mało krył, ale zapchał, więc albo mica albo silikony mi nie służą,
- Shiseido Compact Foundation SPF 30 - nie zapchał, ale zrobił mi smalec na twarzy, mimo że moja cera nie należy do wyjątkowo tłustych
- Miss sporty SoClear, Essence, Rossmann - te typowo antytrądzikowe - jednak widać "niską półkę" na twarzy, chciałabym coś co będzie ładniej się prezentować, a Essence i tak mnie zapchał
- Toleriane Teint - ten mnie nie zapycha i czasem go używam, ale masakrycznie podkreśla pory, buzia się dziwnie błyszczy - wszelkie minerały tak na mnie niestety działają - bardzo brzydko wyglądają na buzi
- Rimmele i inne Mattt cośtam - zapychają

Teraz czaję się na górną półkę, czytam KWC ale niemal każdy ma kilka opinii o swoim zapychaniu, a mam wrażenie, że droższe marki nie wypuszczają linii przeznaczonych dla nastolatek , których mogłabym używać bez obawy o zapchanie.

Nie musi być to kosmetyk szczególnie matujący, może być nawet lekko rozświetlający. Nie mam zmarszczek, nie mam pryszczy o ile nic mnie nie zapcha Mam brzydkie pory i popękane naczynka na nosie, czasem błyszczy mi się czoło.

Zapychanie nie wynika raczej z pielęgnacji, bo o skórę dbam aż przesadnie, retinoidy, witamina C, filtry, porządne oczyszczanie i nawilżanie raczej mam opanowane.

Bardzo proszę specjalistki o radę, jaki puder mogłabym wypróbować. Cena może być wysoka, jeśli jakość też będzie
__________________
tak pachnę

Edytowane przez Quinn
Czas edycji: 2015-02-24 o 19:39
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 22:37   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki

Mimo Twojego 3 warunku polecałabym Ci pudry ryżowe lub bambusowe. Są białe w opakowaniu, ale na skórze są transparentne. Myślę, że takowe nie zapychają tak jak te zabarwione pudry.

Poza tym drogie kosmetyki tak naprawdę są drogie przez markę (marketing i te sprawy), a nie jakość. Dlatego zaczęłabym od pudrów ryżowych/bambusowych z niższej półki (essence, catrice(?)) poprzez średnią półkę (paese, biochemia urody), i dopiero wtedy po droższe produkty (Earthnicyty i inne)

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-02-24 o 22:43
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 23:52   #3
Quinn
Zakorzenienie
 
Avatar Quinn
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 3 514
Dot.: Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki

zdecydowałam się na Make Up Forever HD sypki puder, który składa się głównie z krzemionki. Mam nadzieję, że się sprawdzi Dzięki za odpowiedź.
__________________
tak pachnę
Quinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 22:36   #4
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki

Mówisz o https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...n-powder.html? 160zł za zmieloną krzemionkę?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 10:45   #5
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki

Moja skóra zapychała się strasznie właśnie po retinoidach (kontynuowałam nakładanie filtrów) i nie ważne co nakładałam na twarz kończyłam z podskórnymi gulami.

Próbowałaś skrobi kukurydzianej?
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 17:34   #6
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Naprawdę niezapychający puder nie dla nastolatki

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Mimo Twojego 3 warunku polecałabym Ci pudry ryżowe lub bambusowe. Są białe w opakowaniu, ale na skórze są transparentne. Myślę, że takowe nie zapychają tak jak te zabarwione pudry.

Poza tym drogie kosmetyki tak naprawdę są drogie przez markę (marketing i te sprawy), a nie jakość. Dlatego zaczęłabym od pudrów ryżowych/bambusowych z niższej półki (essence, catrice(?)) poprzez średnią półkę (paese, biochemia urody), i dopiero wtedy po droższe produkty (Earthnicyty i inne)
Tez bym obstawiala pudry naturalne Lili Loo Albo z Biochemii Urody A w ciagu dnia moze bibulki matujace
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 17:34:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.