Sposoby na idealnie gładkie nogi ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-24, 20:28   #1
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478

Sposoby na idealnie gładkie nogi ?


Dziewczyny pomóżcie...
Wiem, pełno jest poradników na temat golenia nóg, aby były idealnie gładkie, ale wszystkie są pisane na jedno kopyto. Golę nogi na balsam do ciała, bądź na odżywkę do włosów. Najpierw moczę je w wodzie, później robię peeling, nakładam balsam i heja maszynka w ruch. Ale niestety, nie dość, że mam pełno czerwonych krostek, to nogi nie są idealnie gładkie, widać, włoski pod skórą... ( Maszynka nie jest tępa).
Może napiszecie jak Wy to robicie ? Jaka maszynka, jakiego środka używacie do golenia, pod jakim kątem, czy delikatnie, czy dociskacie maszynkę...
Nie mam już po prostu do nich siły...
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 20:46   #2
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Spróbuj męskich maszynek, najlepiej takich z wymiennymi wkładami. Używam od lat i są dużo lepsze, wolniej się tępią i nie podrażniają mnie (a damskie BIC niestety tak).
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 20:48   #3
Kukume
Raczkowanie
 
Avatar Kukume
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 64
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Ja z kolei mam okropny problem z wrastaniem włosków gole woskiem, ale czasami nawet peelingi nie pomagaja. Czy wrastanie wloskow moze byc skutkiem zbyt suchej skory na nogach? Czy to raczej nie ma nic wspolnego?
Kukume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 20:52   #4
wampi23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 61
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Jesli chcesz golić maszynką to polecam jednorazówki, ale z 2 a nie 3 ostrzami,
ja jak golę, to chwilę moczę nogi w wannie, a potem mydło i golę, ale ostatnio przerzuciłam się na krem do depilacji, kupiłam na próbę z bielendy krem seria vanity i powiem, że ładnie daje radę i ma przyjemny zapach.
wampi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 21:43   #5
Megacristobal95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

A ja chciałam zapytać, jaka jest najlepsza metoda na depilację nóg ze skłonnością do żylaków. Wszystko, co na ciepło odpada z kolei depilatory powodują u mnie wrastanie włosków do wewnątrz, co raz wymagało fachowej interwencji.
Megacristobal95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 08:07   #6
bernadetka859
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

A ja bym chciała zacząć golić plastrami i chciałam zapytać o wasze wrażenia. Jak długie włosy muszą być żeby to miało sens?
bernadetka859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 16:48   #7
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Wg mnie golenie nóg, by skóra była gładka polega na kilku krokach:

1. peeling (ja używam peelingu firmy joanna o zapachu malinowym, ale wiele dziewczyn na forum poleca peelingi kawowe)

2. Dobór najwygodniejszej metody golenia (mi np. wosk nie pasuje, bo mam przy kostkach bardzo duże cebulki włosowe i po takim goleniu mam mnóstwo czerwonych kropek, które z bardzo bliska wyglądają jak porozrywana skóra )

3. olejek lub krem po goleniu, lub cokolwiek nawilżającego i jednocześnie nie drażniącego skóry po goleniu

4. Poza dniami gdy golimy nogi też trzeba je smarować jakimś kremem nawilżającym i robić peelingi, to da nam pewność, że włoski nie będą wrastać aż tak bardzo


Co do punktu 2, to ja golę nogi jednorazową maszynką (damską z rossmana, albo z auchan), a przed goleniem robię peeling i nakładam piankę do golenia dla mężczyzn (wersja dla skóry wrażliwej). Golę nogi, myję je wodą, wycieram się ręcznikiem, kładę krem nawilżający. Następnego dnia także robię peeling i kładę krem nawilżający. Wrastające włoski to u mnie jakieś sporadyczne są może ze 3 na każdej nodze, a to wg mnie bardzo mało.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 18:19   #8
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

ja golę na żel Gillette lawendowy,maszynka tez Gillette Venus taka niebieska ,namaczam nogi,nakładam żel i delikatnie ledwie dotykając golę,nogi mam idealnie gładkie, a nie robię żadnych peelingów i nie smaruję balsamami
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 18:32   #9
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
ja golę na żel Gillette lawendowy,maszynka tez Gillette Venus taka niebieska ,namaczam nogi,nakładam żel i delikatnie ledwie dotykając golę,nogi mam idealnie gładkie, a nie robię żadnych peelingów i nie smaruję balsamami
To masz szczęście Ja niestety jak tak robiłam to miałam zewnętrzną stronę łydek całą we wrastających włoskach
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 18:53   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

najbardziej lubie gilette.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 19:28   #11
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

prawdopodobnie taka uroda skóry, mam przymieszkowe rogowacenie skóry i nawet jak mam gładkie nogi jak skóra dziecka to wizualnie wygląda to kiepsko, im rzadziej je golę tym jest lepiej ale metody, które miały zapewnić 4tyg. spokoju w ogóle się u mnie nie sprawdzają... maks tydzień to jest sukces krem do depilacji polecam z leclerca siliss tani, NIE ŚMIERDZI :O o dziwo i działa sobie jak należy nie jest rzadki co do wosku to długość włosa 0,5- 1 cm jest chyba najlepsza bo wosk go " złapie" a krótszy może się tylko urwać zamiast wyrwać aczkolwiek gotowe plastry z woskiem, który rozgrzewa się w rękach( ja ogrzewałam go o ciepły czajnik bo ręce to było za mało) nic mi nie dały zrywałam nisko przy skórze, pod włos i nawet nie złapało porządnie włosków i nie chodzi o to, że zostało mi 5 włosków i narzekam całe płaty skóry takie zostawały więc nie polecam takich plastrów może ktoś wie jak opóźnić odrastanie? podobno telocapil czy coś takiego działa dobrze przy regularnym stosowaniu ktoś używał ma swoje zdanie o tym?
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 21:25   #12
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Ja mam od zawsze problem z wrastaniem włosków i z tego co czytałam to najlepsza w tym wypadku klasyczna maszynka albo laser i ja używam maszynki.
Golenie na balsam to chyba średni pomysł. Ja stosuję pianki do golenia, często męskie do skóry wrażliwej. Lubię te z YR, tańsza opcja to Gilette (teraz mam wersję cytrynową). Fajny był też pianko-żel z Avon (taki w srebrnym opakowaniu).
Poza tym regularny peeling. Mnie pasuje tylko ten morelowy z YR. Próbowałam znaleźć mu tańszy zamiennik, ale moje nogi dobrze współpracują tylko z nim.
Poza tym ważne by przed goleniem umyć dokładnie nogi (zapobiega podrażnieniom mikrouszkodzeń skóry) i dobrze rozgrzać skórę ciepłą wodą (tego nauczył mnie TŻ).
I w sumie tyle. Czasem eksperymentuję, ale niczego rewolucyjnego jeszcze nie odkryłam. Może kiedyś szarpnę się na laser i tyle. Póki co to dla mnie za duży wydatek.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez delfix10 Pokaż wiadomość
ja golę na żel Gillette lawendowy,maszynka tez Gillette Venus taka niebieska ,namaczam nogi,nakładam żel i delikatnie ledwie dotykając golę,nogi mam idealnie gładkie, a nie robię żadnych peelingów i nie smaruję balsamami
Widać taka Twoja uroda.
Ja np. nigdy nie miałam trądziku hormonalnego jako nastolatka i też żadna w tym moja zasługa. Ot takie geny.
W przypadku wrastania włosków tak samo. Ot taka natura.
Golenie to w sumie raczej współczesny wymysł, choć ponoć już w starożytności ciało nitkowano, ale chyba jednak nie tak często jak golimy się obecnie, więc gatunek ludzki jeszcze się do nowej mody nie dostosował i tyle. Trzeba z tym. Skoro wszyscy wywodzimy się od małpy no to cóż zrobić?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 21:34   #13
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
To masz szczęście Ja niestety jak tak robiłam to miałam zewnętrzną stronę łydek całą we wrastających włoskach

ja tak miałam po depilatorze.
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 09:28   #14
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Czy ktoraś stosowała wspomniany tu telocapil. Planuję znów zakup półproduktów kosmetycznych i min. Zastanawiałam się nad telocapilem. Nie wiem na ile jest skuteczny.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 13:03   #15
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

odżywka do włosów ^^ Zwykła, tania jakaś. Używałam mając atopowe zapalenie skóry, więc sprawdzała się idealnie. Teraz używam zwykłych żelów.
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 14:16   #16
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Ja mam odżywkę w mega tubie, która nie pasuje na włosy i ją używam do nóg, ale muszę zacząć robić częstsze peelingi, bo włoski wrastają i balsamować nogi, a tego nie cierpię
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 14:28   #17
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

No wrastają :< Ja używam takiej mocnej gąbki, peelingi za dużo nie dają, albo używam słabych..
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 17:24   #18
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Cytat:
Napisane przez Karinchan Pokaż wiadomość
No wrastają :< Ja używam takiej mocnej gąbki, peelingi za dużo nie dają, albo używam słabych..
Może peeling kawowy rób, bo ja słyszałam że taki jest najmocniejszy. Peeling tez się robi z kilka minut by był jakiś efekt
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 06:23   #19
Karinchan
Raczkowanie
 
Avatar Karinchan
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 76
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Może peeling kawowy rób, bo ja słyszałam że taki jest najmocniejszy. Peeling tez się robi z kilka minut by był jakiś efekt
Tylko jak później prysznic domyć od tej kawy Lepiej chyba pomachać sobie ostrą gąbką.
Karinchan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-30, 09:13   #20
okruszka5
Przyczajenie
 
Avatar okruszka5
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 12
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

ja też tak miałam. goliłam nogi, były piekne i gładkie a na drugi dzień budziłam sie i cale w czerwonych kropkach. co wiecej nawet robiły mi sie krostki. ale jakos doszłam do zrozumienia mojej skóry.
- żel do golenia DLA MĘŻCZYZN - bo oni mają gruby i twardy zarost, więc te zele są mocniejsze i lepiej zmiękczają. Tylko nie taki byle jaki, ale dobry, z gilet czy coś.
- maszynka do golenia zmieniam często i to na nie tanie za 2 zlote, ale takie lepsze z ostrzami porządnymi i paskami nawilżającymi.
- no i nie za często bo moje tego nie lubią. ogólnie gole je jak muszę.
okruszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 15:26   #21
mmmartyna45
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 21
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Osobiście uzywam maszynki Gillette Venus, wczesniej stosowąłam inne ale podrazniały mi skóre na nogach a z tej jestem zadowolona, po goleniu smaruje jeszcze nogi kremem NIVEA
mmmartyna45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 22:04   #22
Alneonka
Raczkowanie
 
Avatar Alneonka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 214
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Na wszelkie podrażnienia po goleniu nóg (krosty, sucha skóra) mi bardzo pomaga żel aloesowy. Polecam spróbować.
Alneonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 14:56   #23
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Żel aloesowy- na pewno spróbuję
Kochane, przeczytałam wszystkie Wasze rady,z niektórych skorzystałam, inne lekko zmodyfikowałam. Mianowicie:
1) Nogi muszą być dobrze nawilżone, także kremujemy je codziennie
2) Peeling, najlepiej robić go szorstką stroną gąbki, porządnie i poświęcamy na to kilka minut
3) Odżywka, bądź jakiś żel do golenia, ale przeznaczony dla kobiet. Żele dla mężczyzn powodują krostki na nogach
4) Maszynka, najlepsza jest jednak ta z trzema ostrzami i przeznaczona dla kobiet. Teraz jest taki wybór maszynek, że nie musimy się golić męskimi
5) Goląc nogi trzeba jednak docisnąć tą maszynkę do skóry, ponieważ, jeżeli będziemy delikatnie przejeżdżać nią po nogach, będziemy się zacinać
6) Posmarowanie nóżek po goleniu, porządnie je wysmarować, najlepiej kremem Nivea
I przede wszystkim... Musimy poświęcić trochę czasu na to. Nie można tego robić na odczepnego.Ja ostatnio goliłam nóżki 20minut. Są one dokładnie ogolone, ale mam niestety czerwone kropki, bo mam suchą skórę.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 15:38   #24
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Najlepszy po goleniu jest krem przeciw odparzeniom dla dzieci, ja używam tego z Johnson's baby

Edytowane przez Silloe
Czas edycji: 2015-07-04 o 15:39
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 17:02   #25
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Żel aloesowy- na pewno spróbuję
Kochane, przeczytałam wszystkie Wasze rady,z niektórych skorzystałam, inne lekko zmodyfikowałam. Mianowicie:
1) Nogi muszą być dobrze nawilżone, także kremujemy je codziennie
2) Peeling, najlepiej robić go szorstką stroną gąbki, porządnie i poświęcamy na to kilka minut
3) Odżywka, bądź jakiś żel do golenia, ale przeznaczony dla kobiet. Żele dla mężczyzn powodują krostki na nogach
4) Maszynka, najlepsza jest jednak ta z trzema ostrzami i przeznaczona dla kobiet. Teraz jest taki wybór maszynek, że nie musimy się golić męskimi
5) Goląc nogi trzeba jednak docisnąć tą maszynkę do skóry, ponieważ, jeżeli będziemy delikatnie przejeżdżać nią po nogach, będziemy się zacinać
6) Posmarowanie nóżek po goleniu, porządnie je wysmarować, najlepiej kremem Nivea
I przede wszystkim... Musimy poświęcić trochę czasu na to. Nie można tego robić na odczepnego.Ja ostatnio goliłam nóżki 20minut. Są one dokładnie ogolone, ale mam niestety czerwone kropki, bo mam suchą skórę.

Ja akurat w tym co piszesz mam odwrotnie. Żele do golenia dla mężczyzn się u mnie lepiej sprawdzają, po tych dla kobiet mam pryszcze na nogach, a po męskich co najwyżej wrośnięte włoski. Myślę, że żele do golenia dla mężczyzn są lepsze bo mają przeznaczenie by stoswać je na skórze twarzy, przez co mają mniejszą tendencję do zapychania czy innych nieprzyjemności, a te damskie są produkowane w głównej mierze do stosowania na nogi i pachy, dlatego są mniej delikatne. Tak samo kremy do ciała i do twarzy mają różne składy. Te do ciała są bardzo bogate w składniki które na twarzy mogą nas znacznie łatwiej podrażnić.

Dociskanie maszynki u mnie kończy się zacinaniem się. Ja po prostu staram się dobrać odpowiedni kąt nachylenia by się nie zaciąć. A jak gdzieś coś pominę to docinam elektryczną. W lato smaruje nogi balsamem brązującym, wtedy ciemne włoski (jestem brunetką) lekko odrastające nie wyglądają jak kropki na moich nogach.

Mnie kosmetyki nivea uczulają, albo zapychają. Żele pod prysznic nivea sprawiły że miałam na brzuchu, pachach i plecach bolące gule podskórne, a kremy pod oczy nivea sprawiły że płakałam i płakałam, albo puchły mi okolice oczu, więc uważałabym z polecaniem tej marki. Bardziej bym się skłaniała ku temu by stosować na nogi albo kremy które nie podrażnią nas i nie zapchają, albo najbezpieczniej jakiś olejek stosować z BU.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:32   #26
oliwka34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 41
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Ja miałam duże podrażnienia jak używałam maszynki, jak zaczęłam używać kremów do depilacji to się polepszyło. Teraz nie mam żadnych czerwonych plamek i rzadziej muszę golić nogi. Używam kremu Vnity soft z bielendy, jeszcze używałam Veet ale był gorszy dla mnie
oliwka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 15:51   #27
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Cytat:
Napisane przez oliwka34 Pokaż wiadomość
Ja miałam duże podrażnienia jak używałam maszynki, jak zaczęłam używać kremów do depilacji to się polepszyło. Teraz nie mam żadnych czerwonych plamek i rzadziej muszę golić nogi. Używam kremu Vnity soft z bielendy, jeszcze używałam Veet ale był gorszy dla mnie
Też chciałam używać kremu, ale mi nie łapią włosków :/ mam ten z Bielendy i nic kompletnie...
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 19:13   #28
matkaWariatka2
BAN stały
 
Avatar matkaWariatka2
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 96
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Ja używam od ładnych paru miesięcy kremu do depilacji od Bielendy z serii vanity soft ekspert i u mnie się sprawdza, nie podrażnia mi skóry, włoski nie wrastają, krem ma ładny zapach.
matkaWariatka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 06:23   #29
Angelunited
Raczkowanie
 
Avatar Angelunited
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 47
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Ja mam takie włoski, że na mnie kremy zupełnie nie działają Maszynka to jedyny sposób jaki mogę stosować. Po depilatorze mam masakrę, nie dość, że już po tygodniu odrastają to jeszcze do tego wrastają ...

Ostatnio zrobiłam sobie na rękach woskach i mam masakryczne podrażnienie. Na dodatek nie znika to po niczym, od alantanu po inne specyfiki.

Najgorsze, że teraz lato, golenie nóg codziennie to masakra, bo moja skóra nie znosi golenia

Z tego co zauważyłam, to przykładowo na rekach żeby nie mieć podrażnienia i jakichś krost to maszynka 3 ostrza i bardzo delikatnie trzeba przyciskać tą maszynkę. Bynajmniej u mnie się sprawdza. Jeśli robię to szybko i mocno dociskam to mam ręce całe w krostkach.

Metoda na odżywkę do włosów rewelka. Kiedyś miałam problem bo po depilacji niesamowicie swędziała mnie skóra, potrafiłam sobie rozdrapać do krwi. Ale odkąd używam odżywki do włosów problem zniknął, ja używam ziaji za 5 zł
Angelunited jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 10:01   #30
curious82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 156
Dot.: Sposoby na idealnie gładkie nogi ?

Na wrastanie włosków dobry jest peeling oraz smarowanie kremem Pilarix.
curious82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-28 07:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.