Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-12-08, 19:07   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat


Zbyt matowa skóra, ciemna pomadka, a może mocno podkreślone oczy? Sprawdź, które błędy w makijażu najbardziej dodają lat! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:22   #2
sugar_free
Przyczajenie
 
Avatar sugar_free
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 10
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Chyba jestem jakaś dziwna, bo oprócz czwartego zdjęcia to mi się te po prawej bardziej podobają
__________________
Ain't no mountain high enough!
sugar_free jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 20:15   #3
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Ciemna szminka w moim przypadku nie tyle mnie postarza co optycznie dużo zmniejsza moje usta.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 10:16   #4
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Cytat:
Napisane przez Niebieskooka arystokratka Pokaż wiadomość
Ciemna szminka w moim przypadku nie tyle mnie postarza co optycznie dużo zmniejsza moje usta.
Ja nie wiem o co chodzi, bo oprócz ciemnych ust to ja prawie w ogóle różnicy między zdjęciami nie widzę (są tak subtelne że nie widzę efektu postarzenia czy oszpecenia modelki).

Wg mnie bardziej postarza niedobrany kolorystycznie podkład, albo za ciemne brwi.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 10:58   #5
Sandrika
Zadomowienie
 
Avatar Sandrika
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 476
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Mam takie same odczucia, wyszło fajnie i nie widzę jakiegoś mocnego postarzenia
Sandrika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 11:15   #6
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Też nie widzę różnicy,może prócz ciemnej szminki.Modelka przepiękna a pięknemu we wszystkim pięknie
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 11:47   #7
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Według mnie najbardziej postarzają te ciemne krechy wokół oczu, nie znoszę takiego makijażu.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 11:53   #8
claudineee
Raczkowanie
 
Avatar claudineee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 97
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

różnice rzeczywiście nie są zbyt wyraźne.
za ciemny podkład to chyba najgorsza rzecz.
claudineee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 13:02   #9
mehee01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Cholerka, widac przeciez roznice na kazdym zdjeciu... Jak nikt tego nie zauwaza, to juz w sumie wiem dlaczego 3/4 kobiet wyglada 5 lat starzej.
Mloda skora, to skora swieza, delikatna, rozswietlona.
A nie sucha matowa tapetka, do tego jeszcze czarne wlosy, ktore daja 2lata plus, wyrazne brwi, czarny eyeliner i wszystko zeby podkreslic kosci policzkowe (bo szczuplej bo lepiej niby). tragedia...
Dobrze, ze sa jeszcze gdzies ogarniete kobietki, ktore nie chca z siebie robic nie wiadomo jakiego 30letniego vampa w wieku 20 lat.
mehee01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 13:37   #10
klyrka
Przyczajenie
 
Avatar klyrka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 3
Wink Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Każdego z osobna sprawa jak się lubi malować, ja wolę mocniejszy makijaż bo lepiej się w nim czuje, nawet jeśli wyglądam na starsza to co to komu przeszkadza? Myślę, że w tym wieku to nie jakiś większy problem, ważne by było estetycznie i niekomicznie.
klyrka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 14:02   #11
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

ja się nie zgadzam z tym o zbyt matowej skórze. ja mam cerę bardzo tłustą i nie będę jej na chama jeszcze rozświetlać :/ każdy powinien dobierać makijaż do urody. jedna rzecz postarza a inna nie.
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 14:23   #12
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Zbyt duża ilość podkładu, pudru itd., które zbierają się w załamaniach, zmarszczkach itd..
Rozumiem, że niedoskonałości , przebarwienia odbierają urodę, ale nieumiejętne walenie na twarz tapety 'byle przykryć' jest jeszcze gorsze. Osobiście wolę, żeby makijaż nie przykrył mi wszystkiego, jedynie 'przytłumił' kolor, niż wyglądać jak po spotkaniu z tynkarzem.

Żeby nie było: rozumiem kobiety, które mają naprawdę duże problemy z twarzą i w sumie wyboru specjalnego nie mają, ale razi mnie to niesamowicie w wykonaniu kobiet, dla których dwa - trzy pryszcze, to już tragedia nie do przeskoczenia
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 14:37   #13
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Na modelce nie widać róznicy, bo oprócz zmian makijażu suto okraszono ja photoshopem.
Moim zdaniem postarza zbyt duża ilośc pudrów i podkładów zbierająca się w zmarszczkach, przez to je podkreśla zamiast tuszować. To samo cień, który osypał się z powieki i ulokował w zmarszczkach mimicznych pod okiem.
U mnie ciemna pomadka postarza, ale jeśli jest o np krwisty odcień czerwieni ( a nie bordo) to nie jest najgorzej Choć pewniej czuję się mając jasne usta.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 17:08   #14
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Cytat:
Napisane przez nuinek Pokaż wiadomość
ja się nie zgadzam z tym o zbyt matowej skórze. ja mam cerę bardzo tłustą i nie będę jej na chama jeszcze rozświetlać :/ każdy powinien dobierać makijaż do urody. jedna rzecz postarza a inna nie.
Sama wiem po sobie, że na tłustej cerze lepiej zrobić dobry mat, bo po godzinie czy dwóch skóra na policzkach, czole, brodzie i nosie (czyli tam gdzie nakłada się rozświetlacz) i tak zacznie choć troszkę się świecić dając efekt rozświetlenia (choćby subtelnego, minimalnego). Jeśli przy takiej cerze rzucić jeszcze rozświetlacz to po wspomnianym czasie zamiast naturalnego blasku skóry wyglądało by się obsmarowanym smalcem.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 17:45   #15
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Cytat:
Napisane przez sugar_free Pokaż wiadomość
Chyba jestem jakaś dziwna, bo oprócz czwartego zdjęcia to mi się te po prawej bardziej podobają
Mam to samo

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

Cytat:
Napisane przez klyrka Pokaż wiadomość
Każdego z osobna sprawa jak się lubi malować, ja wolę mocniejszy makijaż bo lepiej się w nim czuje, nawet jeśli wyglądam na starsza to co to komu przeszkadza? Myślę, że w tym wieku to nie jakiś większy problem, ważne by było estetycznie i niekomicznie.

No ja też właśnie nie rozumiem tego parcia na odmładzanie/niepostarzanie, na bycie sexy, na podobanie się, na bycie modnym...

Czy wszyscy muszą tryskać młodością, seksapilem i wpasowywać się w jakieś ogólnie przyjęte kanony? Niektórzy lubią dodać sobie te 5 lat, 5 kilo, 5 pasek w dresie... i wolą podobać się sobie niż podobać się komuś tam, a samemu nie czuć się ze sobą dobrze. Choćby nie wiem jak się starać to wszystkim się nie dogodzi, więc lepiej się skupić na tym co nam się podoba, a nie czego od nas oczekują inni.
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 18:50   #16
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 523
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Dziwne bo słyszałam że najczęściej właśnie perłowe cienie dodają lat a nie świeżości poza tym to są do dupy porady bo ciemne usta czy czarna kredka na lini wodnej oka wcale nie każdego postarza, niekiedy nawet odmładza albo nadaje bardzo ciekawego efektu bez postarzania
szklana_mgla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 18:56   #17
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Cytat:
Napisane przez klyrka Pokaż wiadomość
Każdego z osobna sprawa jak się lubi malować, ja wolę mocniejszy makijaż bo lepiej się w nim czuje, nawet jeśli wyglądam na starsza to co to komu przeszkadza? Myślę, że w tym wieku to nie jakiś większy problem, ważne by było estetycznie i niekomicznie.
Też nie rozumiem tego parcia na delikatny makijaż u absolutnie każdej osoby. Niektórym jest po prostu bardziej do twarzy w mocniejszym makijażu. I rozświetlania też nie rozumiem- każdy, kto sławi ten rozświetlacz jako obowiązek każdej kobiety chyba nigdy nie miał tłustej cery i plecie bezlitośnie straszne głupoty. How about- perłowe cienie, wg. mnie, raczej postarzają, nie każdemu perłowy blask pasuje, nie każdy uważa taki makijaż za ładny, moim zdaniem w wielu przypadkach taki wygląd raczej szpeci, niż zdobi.
Ja również nie widzę za bardzo różnicy pomiędzy tymi "postarzonymi" zdjęciami, a "normalnymi".
Co więcej, nie przesadzajmy- może różnica w wyglądzie dodająca 5 lat jest "dramatem" w wieku 50 lat, ale u młodych dziewczyn to chyba bez znaczenia, czy ktoś wygląda na 20, czy 25, nikt na ich widok nie dzwoni po zakład pogrzebowy
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 19:22   #18
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Mat postarza suchą cerę!
Nie tłusta...
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 19:31   #19
lika933
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

U osoby na powyższym zdjęciu ciemne usta nawet korzystniej wyglądają, niż odcień na zdjęciu obok. Tak samo jest z konturowaniem, nie zauważyłam żeby postarzał. Generalnie osoba na zdjęciu starzej, a może na bardziej zmęczoną wygląda tylko na tym zdjęciu, gdzie ma na czarno pomalowaną dolną powiekę.
lika933 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 20:35   #20
Ami89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Jakbym przy swojej tłustej strefie T spróbowała użyć rozświetlacza na czole, to bym mogła oświetlać drogę w nocy, tak się potrafi błyszczeć Podobnie z czarną/szarą kreską na linii wodnej albo na górnej linii rzęs - przy moim najczęstszym, delikatnym makijażu to jedyna rzecz, która podkreśli kształt oka i jego kolor.
Najbardziej postarza zbyt ciemny podkład, a jak jeszcze robi się z tego gładź szpachlową na twarzy, to już w ogóle.
Ami89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 20:54   #21
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Tak to jest, jak się pisze artykuł o postarzaniu i prasuje twarz modelce fotoszopem.
Postarza zbyt ciemny podkład, zebrany korektor, nieświeży makijaż, zbyt ciemne brwi, nieudane kreski na powiekach itp.
Ten artykuł jest jak większośc w tym dziale
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 21:47   #22
Lady Swallow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 111
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

jak na moje niewprawne oko, to ta modelka wygląda dobrze w każdym makijażu
Lady Swallow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 01:16   #23
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Ja tam żadnej różnicy nie widzę
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 10:01   #24
gzukosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

moim zdaniem ciemne oczy pomniejszają je i zbyt ciemne usta.... trzeba piękno twarzy podkreślać a nie ją oszpecać
gzukosia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 11:01   #25
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Mi się wszystkie wersje podobają
narjia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 12:25   #26
Alien :*
Zakorzenienie
 
Avatar Alien :*
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 122
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Zgadzam się ze wszystkim (zwłaszcza matowa i rozświetlona cera robi różnicę), ale przy oczach nie widzę różnicy, przynajmniej jeśli chodzi o ten konkretny makijaż na zdjęciu
Alien :* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 12:46   #27
Weroniq
Przyczajenie
 
Avatar Weroniq
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Te makijaże są dla mnie passe. Przypominają mi sposób malowania rodem z Mody na sukces lub pań malujących w perfumeriach.
Usta zbyt obrysowane i cukierkowy róż. Rozumiem subtelne rozświetlenie
w kąciku oka ale te prezentowane są zbyt mocne.
Weroniq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 13:32   #28
Anna_al
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 52
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Rozświetlenie tłustych policzków, do tego z problemami naczynkowymi i efekt końcowy wystraszy przechodni na ulicy. Zdecydowanie wolę użyć bronzera niż różu oraz zmatowić cerę. Po kilku godzinach i tak pojawi się lekkie błyszczenie a wtedy pomocne są bibułki matujące. Zresztą każdej kobiecie pasuje coś innego i w szczególności każda powinna podobać się samej sobie.
Anna_al jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 17:25   #29
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Nie widzę różnicy, poza ciemną pomadka- ale to ten odcień jej zwyczajnie nie pasuje.
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 19:26   #30
Aolbonska
Przyczajenie
 
Avatar Aolbonska
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 12
Dot.: Postarzający makijaż, czyli jak się nie malować, żeby nie dodawać sobie lat

Staremu to nawet Święte Boże nie pomoże, a umarłemu kadzidło ;-P
Aolbonska jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-06 16:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.