Kawiarka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 16:38   #1
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506

Kawiarka


Witam. Chciałabym kupić sobie kawiarkę, czyli zaparzacz ciśnieniowy. Bardzo proszę o rady na co zwrócić uwagę przy zakupie. Chciałabym robić nią dwie filiżanki kawy (czyli chyba 9 esspresso?)
Czy ikea ma takie zaparzacze w swojej ofercie?

Wklejam link do artykułu, jeśli ktoś nie słyszał o zaparzaczu http://nuclearts.pl/agd/kawiarka-co-...-przy-zakupie/

http://allegro.pl/kawiarka-moka-9-fi...032180311.html
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 22:26   #2
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Kawiarka

Dawno temu taka mialam. Jedyne o czym musisz pamietac jaka kawe kupic do niej . Na opakowaniach sa oznaczenia. Jeden rodzaj jest do ekspresu a drugi do zaparzacza wlasnie. Kawa jest ta sama ale inaczej mielona. Zreszta popatrz na oferty bo czasem ekspres do kawy mozna dostac bardzo tanio. Ja moj Braun kupilam za 5 Euro a sluzyl mi przez lata. No a kawa stoi dlugo ciepla .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 08:31   #3
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dawno temu taka mialam. Jedyne o czym musisz pamietac jaka kawe kupic do niej . Na opakowaniach sa oznaczenia. Jeden rodzaj jest do ekspresu a drugi do zaparzacza wlasnie. Kawa jest ta sama ale inaczej mielona. Zreszta popatrz na oferty bo czasem ekspres do kawy mozna dostac bardzo tanio. Ja moj Braun kupilam za 5 Euro a sluzyl mi przez lata. No a kawa stoi dlugo ciepla .
ekspresu do kawy nie chce Nie mam miejsca aby go postawić, a poza tym unikam wszelkich kuchennych artykułów które są zasilane prądem. Kawiarkę stawia się na gazie, a to dla mnie duża oszczędność.

Troszkę poczytałam o kawiarkach i mam strasznie ochotę na Bialetti Venus ze stali nierdzewnej na 4 cups.
Stal nierdzewna jest dużo zdrowsza od aluminium, łatwiej utrzymać ją w czystości. Firma włoska Bialetti produkuje bardzo dobre kawiarki, to nie jest żadna chińszczyzna. A 4 cups dlatego, że można zrobić kawę na jedną polską filiżankę. W kawiarkach nie można robić mniejszej ilości kawy niż jest do tego przeznaczona. Tylko ta cena... Kosztuje 85 zł a to już nie jest mało.
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 11:10   #4
natalia_wo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 87
Dot.: Kawiarka

Kochana ja dostałam od znajomych na urodziny coś takiego :
http://www.stylowazastawa.pl/produkt..._top_moka.html
Szukałam zdjęcia,żeby Ci pokazać, ale zuważyłam też cenę , no no nie sądziłam, że tak się na mnie wykosztowali :P
Jak dla mnie kawiarka super No ale ja do kawoszy nie należę, więc dwa espresso zdecydowanie mi wystarczą. Co do tej Bialetti Venus to nigdy nie słyszałam, ale mogę podpytać znajomej, bo to jest fanatyczka kawy i na pewno wie czy jest godna polecenia.
natalia_wo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 07:35   #5
spyeye
Raczkowanie
 
Avatar spyeye
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 37
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
ekspresu do kawy nie chce Nie mam miejsca aby go postawić, a poza tym unikam wszelkich kuchennych artykułów które są zasilane prądem. Kawiarkę stawia się na gazie, a to dla mnie duża oszczędność.

Troszkę poczytałam o kawiarkach i mam strasznie ochotę na Bialetti Venus ze stali nierdzewnej na 4 cups.
Stal nierdzewna jest dużo zdrowsza od aluminium, łatwiej utrzymać ją w czystości. Firma włoska Bialetti produkuje bardzo dobre kawiarki, to nie jest żadna chińszczyzna. A 4 cups dlatego, że można zrobić kawę na jedną polską filiżankę. W kawiarkach nie można robić mniejszej ilości kawy niż jest do tego przeznaczona. Tylko ta cena... Kosztuje 85 zł a to już nie jest mało.
Bardzo polecam Bialetti. Osobiście używam jej od... 20 niemal lat. Wymieniałam tylko uszczelkę. Proszę tylko uważać, bo kawa z kawiarki (o ile nasypany jest cały pojemnik) jest bardzo mocna, więc wypicie 4 filiżanek espresso to już wyczyn

Pozdrawiam,
Spyeye
spyeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:13   #6
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez spyeye Pokaż wiadomość
Bardzo polecam Bialetti. Osobiście używam jej od... 20 niemal lat. Wymieniałam tylko uszczelkę. Proszę tylko uważać, bo kawa z kawiarki (o ile nasypany jest cały pojemnik) jest bardzo mocna, więc wypicie 4 filiżanek espresso to już wyczyn

Pozdrawiam,
Spyeye
jeszcze nie kupiłam kawiarki Bialleti, narazie używam takiej najzwyklejszej.
Mam zamiar sypać do pojemnika mniej kawy. Po prostu chce wypić "polską" filiżankę kawy. Kawiarka której teraz używam to 3 espresso co daje poł normalnej filżanki.
Ale mam wrazenie że kawa z kawiarki jest jakby bardziej kwaśna?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 09:50   #7
spyeye
Raczkowanie
 
Avatar spyeye
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 37
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
jeszcze nie kupiłam kawiarki Bialleti, narazie używam takiej najzwyklejszej.
Mam zamiar sypać do pojemnika mniej kawy. Po prostu chce wypić "polską" filiżankę kawy. Kawiarka której teraz używam to 3 espresso co daje poł normalnej filżanki.
Ale mam wrazenie że kawa z kawiarki jest jakby bardziej kwaśna?
Być może niedokładnie jest myty ekspres. Tłuszcz kawowy może dawać posmak kwaśny. Jakiej kawy zazwyczaj używasz? Polecam 100% arabiki. Może za szybko kawa się parzy? Stawiaj ekspres na maleńkim ogniu.

Pozdrawiam,
Spyeye
spyeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 13:29   #8
aniamilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 40
GG do aniamilo
Dot.: Kawiarka

Polecam Kawiarka MUKKA BIALETTI jak ktoś lubi kawkę z mleczkiem + pianka, ogólnie wychodzą 2 filiżanki
Pozdrawiam
aniamilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:19   #9
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez spyeye Pokaż wiadomość
Być może niedokładnie jest myty ekspres. Tłuszcz kawowy może dawać posmak kwaśny. Jakiej kawy zazwyczaj używasz? Polecam 100% arabiki. Może za szybko kawa się parzy? Stawiaj ekspres na maleńkim ogniu.

Pozdrawiam,
Spyeye
fakt, narazie mam tanią kawę tchibo familly. Ale tym razem kupię lepszą
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 17:04   #10
spyeye
Raczkowanie
 
Avatar spyeye
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 37
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
fakt, narazie mam tanią kawę tchibo familly. Ale tym razem kupię lepszą
I tu jest pies pogrzebany
Jeśli to ta żółta, to ona sama w sobie jest kwaśna. Natomiast kawy ze sklepu Tchibo (w większych miastach szukaj w centrach handlowych), o dziwo są naprawdę dobre. jeśli nie masz młynka, można poprosić o zmielenie na miejscu. Aromat jest taki, że... idę zrobić sobie kawę
Spróbuj z kawami włoskimi Lavazza, Illy, Kimbo.

Pozdrawiam,
Spyeye
spyeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:48   #11
Szeej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 49
Dot.: Kawiarka

Ale narobilyscie ochoty na kawe
A ja mam takie pytanie.. Przymiezam sie z zakupem kawiarki ale uswiadomilam sie ze posiadam kuchenke elektryczna i teraz nie wiem czy kawiarka sprostala by wyzwaniu zaparzenia kawy na palniku elektrycznym (gdzies kiedys mi sie obilo o uszy ze nie )
Szeej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 07:43   #12
spyeye
Raczkowanie
 
Avatar spyeye
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 37
Dot.: Kawiarka

Zawsze, gdy jadę na wakacje, zabieram ze sobą kawiarkę
Obeszłam się smakiem, kuchenka nijak nie chciała współpracować z kawiarką.

Pozdrawiam,
Spyeye.
spyeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:09   #13
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez spyeye Pokaż wiadomość
Być może niedokładnie jest myty ekspres. Tłuszcz kawowy może dawać posmak kwaśny.
Sęk w tym, że kawiarki nie można myć detergentami, tylko samą wodą. Jeśli to kawiarka aluminiowa, to 'po ptakach', jak to mówią, bo się jej nie domyje, na dłuższą metę aluminium wchodzi w reakcję ze spożywką. Taki urok naczyń aluminiowych
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:15   #14
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
mam strasznie ochotę na Bialetti Venus ze stali nierdzewnej na 4 cups.
Stal nierdzewna jest dużo zdrowsza od aluminium, łatwiej utrzymać ją w czystości. Firma włoska Bialetti produkuje bardzo dobre kawiarki, to nie jest żadna chińszczyzna. A 4 cups dlatego, że można zrobić kawę na jedną polską filiżankę. Tylko ta cena... Kosztuje 85 zł a to już nie jest mało.
Właśnie mąż zamówił mi na allegro taką za 75zł plus 13 zł przesyłka, razem około 90zł, taniej nie było, ale myślę, że warto, skoro przez kilkanaście lat nic się nie zespuje, jedynie uszczelka do wymiany
Stal zdecydowanie lepsza, tłuszcz kawowy, który się osadza, nie wchodzi w reakcję z aluminium i stal łatwiej doczyścić wodą niż aluminium
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg venus.jpg (11,0 KB, 35 załadowań)
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 09:09   #15
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Firma włoska Bialetti produkuje bardzo dobre kawiarki, to nie jest żadna chińszczyzna.
Już mam swoją wymarzoną kawiarkę Bialetti Venus 4 tazze.

Odnośnie cytatu powyżej - niestety chińszczyzna (made in china - tak napisane na opakowaniu), ale na licencji i gwarancji Bialetti
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 16:57   #16
2016062116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 216
Dot.: Kawiarka

Pytanie już nie aktualne

Edytowane przez 2016062116
Czas edycji: 2012-08-15 o 17:11
2016062116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 12:43   #17
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Kawiarka

Ma ktoś może porównanie między kawiarkami Bialetti MUSA i Bialetti Kitty?
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 15:05   #18
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Kawiarka

Ja mam taką zwykłą, najzwyklejszą, z Tesco czy skądś tam, za dwadzieścia parę złotych.

I znajomi przychodzą, wypijają mi kawę i mówią, że najlepsza w promieniu pięciu kilometrów.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 18:14   #19
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Ja mam taką zwykłą, najzwyklejszą, z Tesco czy skądś tam, za dwadzieścia parę złotych.

I znajomi przychodzą, wypijają mi kawę i mówią, że najlepsza w promieniu pięciu kilometrów.
Ja wiem, że można najzwyklejszą Chciałabym tzw. porządną, stalową i na prezent Mało w sieci opinii.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 19:29   #20
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Kawiarka

chciałabym kupic sobie kawiarke, piję ok 1-2 szklanki kawy dziennie. Czytałam, ze nie można dawać mniej kawy niż jest przeznaczony do tego pojemnik, a woda? Mogę miec kawiarkę o poj. ok. 450 ml, a nalać 250 ml? I czy ta byłaby ok: http://allegro.pl/kawiarka-9fil-kafe...755967382.html ?
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:50   #21
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Kawiarka

Ja zawsze daje wody i kawy tyle na ile mam ochoty. Czasami polowe i kawy mniej, czasami wiecej, tyle ile się da
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 10:55   #22
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
chciałabym kupic sobie kawiarke, piję ok 1-2 szklanki kawy dziennie. Czytałam, ze nie można dawać mniej kawy niż jest przeznaczony do tego pojemnik, a woda? Mogę miec kawiarkę o poj. ok. 450 ml, a nalać 250 ml?
ja daję mniej kawy i wtedy kawa jest słabsza
Mój mąż za to wody leje więcej niż pod zaworek, prawie cały zbiorniczek i kawa wychodzi mu świetna.
Ja boję się dawać więcej wody ze względu na przygody innych z wybuchającymi kawiarkami
Myślę, że wody możesz dać mniej, ale chyba musi dotykać wewnątrz lustro wody końcówki lejka.
Im mniej wody i mniej kawy, tym znów ciśnienie będzie mniejsze w kawiarce.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 12:49   #23
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Kawiarka

dzieki za odp
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:05   #24
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: Kawiarka

Gdzie znajdę kawiarki Bialetti w sklepie w Warszawie?
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 15:15   #25
klautel_Jacek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Kawiarka

Ktoś posiada kawiarki firmy ARIETE ? Jeśli tak, proszę o podzielenie się opinią odnośnie codziennego użytkowania.
klautel_Jacek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 11:26   #26
201612231846
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 143
Dot.: Kawiarka

My mamy kawiarkę z Tchibo ,póki co jesteśmy zadowoleni. Kawa wychodzi przepyszna. Naprawdę polecam.

A przy zakupie kawiarki zwróciłabym uwagę na cenę. No i na różnorodność kapsułek do kawki.
201612231846 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 02:00   #27
margonik
Przyczajenie
 
Avatar margonik
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 17
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez domiwika93 Pokaż wiadomość
My mamy kawiarkę z Tchibo ,póki co jesteśmy zadowoleni. Kawa wychodzi przepyszna. Naprawdę polecam.

A przy zakupie kawiarki zwróciłabym uwagę na cenę. No i na różnorodność kapsułek do kawki.
Kawiarka nie jest na kapsułki. Piszesz o ekspresie na kapsułki, a nie o kawiarce.

Ja jestem fanką kawiarki. W domu mam ekspres cisnieniowy (ręczny) i małą kawiarkę, na dwie kawy. Teraz planuję kupić dużą, elektryczną (taką, która grzeje wodę, jak czajnik elektryczny), bo przy braku kuchenki gazowej, jest to dla mnie lepsze rozwiązanie. Zależy mi na dużej na okoliczność gości, bo kawę w kawiarce robi sie banalnie i szybko, a zrobić na raz 6-7 kaw w ekspresie ręcznym, to tragedia. Zanim podam ostatnią kawę, to Ci którzy dostali kawę, jako pierwsi, już proszą o drugą Kawiarka w takiej sytuacji jest dużo wygodniejsza, bo nie wymaga w trakcie patrzenia obsługi i kawa jest gotowa dla wszystkich gości jednocześnie.
margonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 09:27   #28
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Kawiarka

Uważajcie na taniochę z supermarketu. Mnie się zdarzyło kupić "sprzęt" za 30 zł. Parzyła bardzo fajną kawę, nie powiem. Przez jakiś czas nic się z nią nie działo, ale nagle zaczęła strzelać. Serio. Postawiona na gazie wydawała z siebie całkiem głośny huk. Jak akurat stałam obok, to podskakiwałam ze strachu

Dopóki strzelała i parzyła kawę, też jeszcze było ok. Ale na koniec do strzelania dołączyło wywalanie się na płytę (przy tym wystrzale). Nie ma jak zalana kawą kuchenka z samego rana....
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:23   #29
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Gdzie znajdę kawiarki Bialetti w sklepie w Warszawie?
ja kawiarkę zamawiałam z Sklepy Cynamonowe. Można popatrzeć w dobrych herbaciarniach
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 20:29   #30
Dharma88
Raczkowanie
 
Avatar Dharma88
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 130
Dot.: Kawiarka

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Gdzie znajdę kawiarki Bialetti w sklepie w Warszawie?
W Wola Parku chyba było kiedyś stoisko z AGD (na rogu, na górze), mieli kafetiery i części Bialetti, nie wiem, czy dalej tam są.
__________________
Nigdy, przenigdy się nie poddawaj!

.
Dharma88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-10 12:28:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.