Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-02, 10:00   #271
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ineska93 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma taki problem, że tylko jeden paznokieć się rozdwaja? Reszta paznokci jest mocna ale wskazujący u prawej ręki cały czas się rozdwaja... mam tak odkąd pamiętam ;/
Ja mam tak co jakiś czas. Robię wtedy co drugi dzień manikiur japoński i problem na dłuższy czas znika. Normalnie robię ten manikiur średnio raz na tydzień.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 12:14   #272
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

czy ten manikiu japoński wzmacnia paznokcie?
bo zastanawiam się nad zakupem zestawu..

ogólnie mam taki problem. Od pół roku regeneruję paznokcie po hybrydzie. Są w opłakanym stanie. Jak zdjęłam hybrydę, to paznockie były tak miękkie, że mogłam je dosłownie wywinąć w każdą stronę obcinałam na krótko i regenerowałam chyba już wszystkim, czym się da:-olejowanie olejkiem rycynowym/masłem shea/regenerum/evree max repair do paznokci/ eveline olejek regeneracyjny/balsam tisane do paznokci/ wselakie odżywki do paznokci.

Tabletki na włosy i skóre biore w zasadzie cały czas, ale te paznokcie nadal sa w tragicznym stanie. Owszem, po tym pół roku są mocne, ale pojawił się problem, którego nie było wcześniej- tragiczne rozdwajanie. Co lekko zapuszcę, to wierzchnia warstwa się rozdwaja i na paznokciu robią się zadziory...

I tak się zastanawiam, czy ten japoński maniukiur by nie pomógł.

bo już tracę nadzieję na ładne paznokcie
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 18:56   #273
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
czy ten manikiu japoński wzmacnia paznokcie?
bo zastanawiam się nad zakupem zestawu..

ogólnie mam taki problem. Od pół roku regeneruję paznokcie po hybrydzie. Są w opłakanym stanie. Jak zdjęłam hybrydę, to paznockie były tak miękkie, że mogłam je dosłownie wywinąć w każdą stronę obcinałam na krótko i regenerowałam chyba już wszystkim, czym się da:-olejowanie olejkiem rycynowym/masłem shea/regenerum/evree max repair do paznokci/ eveline olejek regeneracyjny/balsam tisane do paznokci/ wselakie odżywki do paznokci.

Tabletki na włosy i skóre biore w zasadzie cały czas, ale te paznokcie nadal sa w tragicznym stanie. Owszem, po tym pół roku są mocne, ale pojawił się problem, którego nie było wcześniej- tragiczne rozdwajanie. Co lekko zapuszcę, to wierzchnia warstwa się rozdwaja i na paznokciu robią się zadziory...

I tak się zastanawiam, czy ten japoński maniukiur by nie pomógł.

bo już tracę nadzieję na ładne paznokcie
W moim przypadku pomógł (a w zasadzie dalej pomaga, bo mam ten zestaw już rok i ubyła mi mniej niż 1/4).

Wyjściowy stan moich paznokci: rozdwajające się, kruszące, pękające, z reguły przy nich dłubię i jak nie mam pomalowanych, to bezwiednie obgryzam, do tego często dezynfekuję dłonie w pracy.

Wcześniej próbowałam:
-suplementów typu Merz Special, zestawy pokrzywa+skrzyp,
-odżywek w formie olejków i masełek (typu Tisane), ale nie mam do nich cierpliwości, poza tym, żeby je stosować, trzeba mieć gołe paznokcie, a jak mam gołe paznokcie, to zaczynam je obgryzać
-odżywek z formaldehydem typu Eveline, Nail Tek, Herome - albo pogarszały sprawę jak Herome, albo lekko poprawiały, ale po czasie płytka zaczynała źle wyglądać (skutki uboczne ze strony formaldehydu)

Japoński manikiur mi bardzo pomógł, efekty zobaczyłam po 2-3 tygodniach stosowania co 2. dzień. Na zabieg u kosmetyczki nie polecam iść, bo po jednym wątpliwe, że będą efekty, a raczej nikt nie będzie chodził co drugi dzień i płacił za zabieg 50 zł, skoro cały zestaw, który wystarczy na więcej niż rok, kosztuje ok. 80 zł.
Zresztą zabieg to jest zdecydowanie zbyt przesadzone określenie. To trwa jakieś 10 minut i jak ktoś sobie potrafi panzokcie sam obciąć i spiłować, to i z japońskim sobie da radę, bo to mniej więcej ten sam poziom zaawansowania manualnego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 22:00   #274
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W moim przypadku pomógł (a w zasadzie dalej pomaga, bo mam ten zestaw już rok i ubyła mi mniej niż 1/4).

Wyjściowy stan moich paznokci: rozdwajające się, kruszące, pękające, z reguły przy nich dłubię i jak nie mam pomalowanych, to bezwiednie obgryzam, do tego często dezynfekuję dłonie w pracy.

Wcześniej próbowałam:
-suplementów typu Merz Special, zestawy pokrzywa+skrzyp,
-odżywek w formie olejków i masełek (typu Tisane), ale nie mam do nich cierpliwości, poza tym, żeby je stosować, trzeba mieć gołe paznokcie, a jak mam gołe paznokcie, to zaczynam je obgryzać
-odżywek z formaldehydem typu Eveline, Nail Tek, Herome - albo pogarszały sprawę jak Herome, albo lekko poprawiały, ale po czasie płytka zaczynała źle wyglądać (skutki uboczne ze strony formaldehydu)

Japoński manikiur mi bardzo pomógł, efekty zobaczyłam po 2-3 tygodniach stosowania co 2. dzień. Na zabieg u kosmetyczki nie polecam iść, bo po jednym wątpliwe, że będą efekty, a raczej nikt nie będzie chodził co drugi dzień i płacił za zabieg 50 zł, skoro cały zestaw, który wystarczy na więcej niż rok, kosztuje ok. 80 zł.
Zresztą zabieg to jest zdecydowanie zbyt przesadzone określenie. To trwa jakieś 10 minut i jak ktoś sobie potrafi panzokcie sam obciąć i spiłować, to i z japońskim sobie da radę, bo to mniej więcej ten sam poziom zaawansowania manualnego.
Dzięki za odpowiedz
A ty robiłaś co dwa dni? Bo niby wszędzie napisane, ze raz w tygodniu ale w sumie to same dobre rzeczy, wiec nie wiem,co miałoby zaszkodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 19:13   #275
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz
A ty robiłaś co dwa dni? Bo niby wszędzie napisane, ze raz w tygodniu ale w sumie to same dobre rzeczy, wiec nie wiem,co miałoby zaszkodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, co dwa dni. Chyba nawet mi ktoś tak gdzieś tu na Wizażu doradził. Potem jak paznokcie odrosły twarde, to zeszłam do raz na tydzień a czasem i rzadziej.
W tej paście i proszku do polerowania nie ma nic szkodliwego, co by trzeba dozować, więc jak ktoś chce, to pewnie i codziennie nie zaszkodzi.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-11-16 o 19:15
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 16:27   #276
balnik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

czesc
balnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-27, 16:50   #277
Pietruszewska
Przyczajenie
 
Avatar Pietruszewska
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Wydaje mi się, że przede wszystkim nie powinnaś przez jakiś czas malować ani robić sobie paznokci. Daj im odpocząć.
Pietruszewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 11:56   #278
caweth
Przyczajenie
 
Avatar caweth
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 14
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

u mnie ogólnie po żelach/hybrydach itp. pomógł bardzo IBX, wiec możesz sobie też sprawdzić
caweth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-20, 10:13   #279
patrycjajakimowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Swoje paznokcie miałam tak zniszczone po hybrydach, że przez jakiś czas dużo wolniej mi rosły Ale odstawiłam trochę hybrydy na bok i wszystko wróciło do normy póki co
patrycjajakimowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-19, 18:37   #280
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Nie wiem jak zapuscic swoje pazury obgryzam u kosmetyczki nie trzyma się forma szkoda kasy.. nie potrafią umiejętnie podlozyc formy moj odstaje albo pęka w pół . JAk zapusci myslalam nad zestawem zakupy acrylogel i domu wykonywać gorzki paluszek na mnie nie działa .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 05:50   #281
Lilstasy
Raczkowanie
 
Avatar Lilstasy
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Nie wiem jak zapuscic swoje pazury obgryzam u kosmetyczki nie trzyma się forma szkoda kasy.. nie potrafią umiejętnie podlozyc formy moj odstaje albo pęka w pół . JAk zapusci myslalam nad zestawem zakupy acrylogel i domu wykonywać gorzki paluszek na mnie nie działa .
Trzeba się pozbyć tego nawyku obgryzania paznokci. Spróbuj codziennie wieczorem smarować płytkę paznokcia olejkiem rycynowym i go wcierać w skórki i płytkę. Szybko rosną wtedy , ale musisz pamiętać aby robić to systematycznie. Oczywiście do tego zdrowa dieta i rękawiczki gdy masz kontakt z chemią domową, lub myjesz naczynia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilstasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-20, 18:54   #282
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lilstasy Pokaż wiadomość
Trzeba się pozbyć tego nawyku obgryzania paznokci. Spróbuj codziennie wieczorem smarować płytkę paznokcia olejkiem rycynowym i go wcierać w skórki i płytkę. Szybko rosną wtedy , ale musisz pamiętać aby robić to systematycznie. Oczywiście do tego zdrowa dieta i rękawiczki gdy masz kontakt z chemią domową, lub myjesz naczynia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie slyszałam o olejku mhm.. wypróbuje : ) o ile coś to da.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 07:07   #283
mammy33
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
hej mam pytanie na ślub siostry chciałabym mieć ładne i zadbane paznokcie, problem w tym że jak byłam parę razy na przedłużaniu żelem i na to hybryda zawsze dostawałam mocnego uczulenia i potem długi czas gojenia się ran.No i oczywiście żele po 3 dniach odpadły a resztę musiałam ściągać. Ślub na wakacje. Pracuję też w handlu gdzie naturalne paznokcie co chwile mam połamane. Macie jakiś sposób aby do tego czasu coś wymyślić abym jednak mogła mieć ładne paznokcie? Wcześniej mam również wyjazd na koncert więc chciałabym aby paznokcie minimum ten tydzień wytrzymały.
Ja spróbowała bym na Twoim miejscu manicure tytanowego. Moim zdaniem sprawdzi się on super. U moich klientek z podobnym problemem, stylizacja trzyma się 4 tyg. Nic nie odpada. Pamiętaj tylko, że aby mani był trwały należy wybrać oryginalny produkt, bo nie każdy dip system to tytan. Ja pracuje na produktach marki Lart i zarówno jak jak i moje klientki jesteśmy zadowolone.
mammy33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 20:17   #284
Dolce_far_niente
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Hej, mam duzy problem z paznokciami. Zaczelo sie ok 2 miesiecy temu od zgrubionych skorek pod paznokciami, po zdjeciu hybryd zauwazylam ze paznokcie mi doslownie odchodza od skory przy gorze. Mieszkam za granica i od tego czasu bylam juz u zwyklego lekarza i podologa poniewaz zauwazylam tez to una duzym palcu u stopy a zwykly deramtolog powiedzial, ze nie zajmuje sie paznokciami.
Mialam anemie i powoli z niej wychodze. Internista powiedzial, ze to nie ma zwiazku i ze po prostu paznokcie sa zniszczone po hybrydach, a podolog powiedzial, ze to byc moze niedobor zelaza ale nie wyglada to na onycholize. czy ktos sie z takim czyms zetknal? kupilam teraz baze proteinowa i jak ja zdejmuje to ladnie schodzi i nie widze zniszczen. pomocy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8FDD2B54-C7FF-4A53-BCE1-443766F4A0DF.jpg (92,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17C053E6-C2CE-412C-B99B-9C72B7832698.jpg (92,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg C3FEEAF6-5A41-4E61-9581-3B598D6CB552.jpg (83,8 KB, 15 załadowań)
Dolce_far_niente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 20:31   #285
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Wg mnie to onycholiza.

Kup sobie w aptece actifungin forte i smaruj. Mi pomogło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:26   #286
malinka_malinka_maya
Przyczajenie
 
Avatar malinka_malinka_maya
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 25
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wg mnie to onycholiza.

Kup sobie w aptece actifungin forte i smaruj. Mi pomogło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na prawdę to działa? Tego jeszcze nie miałam więc bym spróbowała chętnie Jaka jest cena takiego cacka tak mniej więcej?
malinka_malinka_maya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:06   #287
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malinka_malinka_maya Pokaż wiadomość
Na prawdę to działa? Tego jeszcze nie miałam więc bym spróbowała chętnie Jaka jest cena takiego cacka tak mniej więcej?
Mi bardzo pomoglo nie raz.
Nie wiem czemu, ale jak co jakiś czas robię hybrydy to mi wchodzi onycholiza tylko na jeden paznokieć.

Jak tym smaruje, to mi jak ręką odjął zeszło.

Ta buteleczka kosztuje mniej niż 15 zł, a mam już któryś rok.

Fajnie się tego używa, bo to w kilka sekund odparowuje, nie śmierdzi, nie jest tłusty.

Próbowałam metod z neta tzn. zakraplanie olejkiem z drzewa herbacianego, ale tylko mi się pogorszyło. Do tego ta tłustość i smrodek był nie do zniesienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:06:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:54.