Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 08:29   #61
dorota5320
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4
Exclamation laparoskopia czy....

Kilka miesięcy temu wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku lekarz zalecił odczekanie kilku cykli z nadzieją ze może sama się wchlonie. Mialam kilkakrotnie robione USG i okazało się ze to tzw.potworniak wielkości ok 40x55 mm. Operację mam juz zaklepaną po miesiączce czyli za jakieś 3 tygodnie. Poinformowano mnie ze najprawdopodobniej nie będzie to laparoskopia a zwykła operacja. Mam w związku z tym pytanie do Pana doktora: od czego zależy rodzaj zabiegu czy ma tu wpływ wielkość torbieli czy coś jeszcze? Może ktoraś z Was miała taką operację, czy długo boli po wszystkim i jak bardzo. Bardzo boję się tej operacji mam 23 lata, nie mam dzieci i w najbliższej przyszłości nie planowałam. Co z moim drugim jajnikiem jak nie dopuścić by i tam coś nie urosło? Dużo tych pytań ale myślę ze zrozumiecie mój stan........Jednym słowem załamka Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
dorota5320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 09:38   #62
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: laparoskopia czy....

To dosyć duży guz, na dodatek nie jest to typowa torbiel (ja miałam taką z niepękniętego pęcherzyka, została usunięta laparoskopowo). W trakcie może okazać się, że usunięcie wymaga większych "kombinacji" a łatwiej zrobic to przy otwartych powłokach brzusznych. Nie ma się czym przejmować. Młody organizm szybciutko dochodzi do siebie a o bólu szybko zapomnisz. Najważniejsze, że będziesz zdrowa
Narin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:01   #63
*NEA*
Raczkowanie
 
Avatar *NEA*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 39
Dot.: laparoskopia czy....

Witaj,

Ja miała również torbiel tyle że jeszcze większą bo 88x66mm, miałam laporoskopię więc nie sądzę że rodzaj zabiegu jest to związany z wielkością.....Jeżeli będziesz miał typowy zabieg operacyjny tzn. otwarcie jamy brzusznej to moge ci jedynie doradzić, żebyć po operacji jak najszybciej zaczęła się ruszać oczywiście w granicach rosądku. Ja na pooperacyjnej lerzałam z babką która miała drugi raz operację na jajnikach tym razem też otwarcie jamy brzusznej i jak się okazła nie miała torbieli tylko zrosty po porzednim zabiegu. Ja miałam zabieg w poniedziałek a we czwartek wyszłam ze szpitala oczywiście nie pobiegłam odrazu w matonie ale po tygodniu funcjonowałam juz normalnie. U ciebie może byc to trochę dłużej ale wszytsko zależy od organizmu. Potem przez rok byłam pod kontrolą, co 3 miesiące robiłam USC ginekologiczne i wszystko było OK, żadnych torbieli, żadnych zrostów.
Trzymaj się napewno będzie dobrze.
*NEA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 17:36   #64
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: laparoskopia czy....

Wybór rodzaju zabiegu zależy od rodzaju usuwanej zmiany (także jej wielkości) ale i w dużej mierze od posiadanego sprzętu i niekiedy doświadczeniu w posługiwaniu tym sprzętem!
Każda laparoskopia, w przypadku wystąpienia trudności, może
się skończyć operacją, zdarza się to w kilku-kilkunastu procentach, zatem pacjentka podpisując zgodę na laparoskopię powinna wyrazić także zgodąę na ewentualną operację.

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 08:51   #65
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51
Red face Torbiel

Na lewym jajniku wykryto u mnie torbiel dwukomorową ok.4.5cm.-zastosowano leczenie Luteiną.Torbiel zmalała do wielkości ok.2,5cm.Okazało się ,że w prawym jajniku znajduje się mnóstwo niepękniętych pęcherzyków grafa-przepisano mi Duphastan.Po leczeniu Duphastonem torbiel ma wielkość 1cm,a jeśli chodzi o drugi jajnik to się nic nie dowiedziałam.Odstawiono mi hormony,ale czy leczenie nie powinno polegać na całkowitym zaniku torbieli? Mam przyjść za trzy miesiące do kontroli,a czy przez ten czas torbiel znowu nie urośnie ?Zaznaczyć muszę,że z okresami u mnie kiepsko ,raz są,a raz nie,a to przecież też ma wpływ na wielkość torbieli.
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 19:56   #66
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
torbiel na jajniku....

już nie wiem co ma robić,mętlik strach wszystkie te uczucia się we mnie kłębią.W wielku 16 lat wykryto u mnie torbiela,leczyłam się wtedy hormonalnie,przytyłam.. ah i wogóle długo to trwało,w trakcie tego leczenia zanikła mi miesiączka więc brałam progesteron w tabletkach,poźniej w zastrzykach.I miałam spokój przez około 1,5 do 2 lat.
We wtorek byłam w szpitalu bo bolał mnie od kilku dni brzuch nie mogłam wykonywać nagłych ruchów,a dodatkowo te skurcze całego dołu dziwnie to brzmi ale mysle,że były to skurcze macicy.Miałam w podświadomości takie przekonanie że to torbiel choć miałam jeszcze taka nadzieje,że to hmm zapalenie jajników.Dodatkowo brak okresu spoźnia się mi już 10 dzień.Pani Doktor w szpitalu zrobiła usg wyszedł torbiel wielkości około 4,1 cm na 4,6 cm.
Kazała mi czekać na okres około 3-4 dni,gdy nie pojawi sie,musze leciec do lekarza na wywołanie a więc znów progesteron a poźniej po wywołaniu duphaston (chyba się tak pisze,nie jestem pewna),powiedziała minimum 6 m-cy.Pytałam o zabieg,bo wiem,że bardzo źle znoszę terpaię hormonalną,powiedziała,że za młoda jestem na operacje itp,itd.Nie wiem co robić,możecie mi jakoś poradzić choć wiem,że to smieszne..już nie wiem co mam zrobić .Może Pan Doktor Wojciech coś doradzi
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 22:40   #67
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: torbiel na jajniku....

nimfetko.....a czy lekarka która Ci zrobiła USG nic wiecej na temat torbieli nie powiedziala??

Dam Ci moj przykład.Moze troche Cię uspokoi.
Przez pewien czas równiez zażywałam hormony.Od ich odstawienia minęły dwa miesiace i zaczął mi sie spóźniac okres.Spóźniał się już 20 dni.Na szczescie nagle sie pojawił.Brak okresu tłumaczyłam steresem.Byłam przed maturą.Po pewnym czasie w połowie cyklu..zaczęło boleć mnie podbrzusze.Nie mogłam sie nawet wyprożnić.W pierwszej chwili myslalam ze to wyrostek.poszłam więc do chirurga...ale ten skierował mnie do ginekologa.Okazało sie że mam torbiel na prawym jajniku.

Wystraszyłam sie bardzo....Lekarz jednak uspokoił mnie i powiedział że może to byc torbiel czynna,która sama sie wchłonie.
Nie wiem czy wiesz jak powstaje taka torbiel....Otóż....pęcher zyk w którym znajduje sie kom. jajowa dojrzewa sobie w jajniku i czeka az bedzie mogł sie stamtad wydostac.Rośnie sobie rośnie i zazwyczaj pekając "wyrzuca" kom. jajową.Zdarza sie jednak tak że pęcherzyk nie pęknie tylko rośnie sobie dalej....nie uwalniajac kom. jajowej,wtedy właśnie pojawia się prak miesiaczki...bo nie ma owulacji....no i powstaje torbiel.

W moim przypadku,lekarz powiedział mi że mam spokojnie jechac n wakacje....i jak wroce mam sie zgłosic na kontrole...
Okazało sie że pęcherzyk sam zniknął.

Więc może nie przejmuj sie na zapas.Tylko zapytał o dokładne informacje swojej Pani doktor.
Być może właśnie dlatego powiedziała Ci że jestes za młoda na operacje.

Pozdrawiam
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 14:58   #68
agnieszka23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2
branie pigułek antykoncepcyjnych a torbiel na jajniku

mam 23 lata od roku biore tabletki antykoncepcyjne Jeanine, co pol roku mam robione wszystkie badania wraz z Usg. tym razem ginekolog wykrył u mnie torbiel na jajniku wielkosci 4 cm. Za 6 tygodni mam przyjsc ponownie na Usg. czy do tego czasu moge nadal brac tabletki antykoncepcyjne? czy wplywaja one na to ze torbiel sie osadzila? czy powinnam natychmiast przerwac ich branie? czy istnieje mozliwosc wyleczenia takiej torbieli?czy tez trzeba ja operowac? czy 4cm to duzo czy malo ? Prosze o odpowiedz i z góy dziekuje.
agnieszka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 15:02   #69
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: branie pigułek antykoncepcyjnych a torbiel na jajniku

trudno ocenić. pigułki często zapisuje się wręcz w celu wyleczenia torbieli.
te pytania powinnaś zadać swojemu lekarzowi.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 13:41   #70
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: branie pigułek antykoncepcyjnych a torbiel na jajniku

Brania tabletek proszę nie przerywać.
Takie torbiele często znikają, ta wielkość to niewiele więcej niż średnica pecherzyka Graffa, który powstaje w każdym niemal cyklu.
Może to włśnie być tak zwany przetrwały pęcherzyk.
Trzeba zaczekać na to badanie za miesiąc.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 21:43   #71
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: branie pigułek antykoncepcyjnych a torbiel na jajniku

ja dostałam tabletki anty właśnie ze względu na torbiel(4 cm na 5 cm),z tego co mówił mi lekarz to torbiel o takiej wielkości zalicza się do małych,które leczy sie właśnie hormonami.po 2 opakowaniach torbiel wchłonęła się
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-18, 09:40   #72
ewka033
Raczkowanie
 
Avatar ewka033
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 241
Dot.: branie pigułek antykoncepcyjnych a torbiel na jajniku

U mnie tez wykryto torbiela na jajniku, lekarz powiedzial ze nie ma potrzeby operowac i przepisal mi wlasnie tabletki antykoncepcyjne. Torbiel sama sie wchlonela a dr powiedzial zebym dalej brala tabletki bo one hamuja powstawanie nowych torbieli.
ewka033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-18, 10:16   #73
arizona18
Raczkowanie
 
Avatar arizona18
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 184
Exclamation Bol jajnika po okresie.....

Witam serdecznie...
Mam watpliwosci co do mojego jednego jajnika, moze to tylko mi sie wydaje niepokojoce. Otorz zasami po okresie odczuwam swoj prawy jajnik, jest to taki nie zbyt mocny bol, podobny do tego jak bym miala w niedlugim czasie zaczac krwawic, a jednak jestem juz jakis tydzien po okresie. Takie sytuacje zdarzaly sie juz kilka razy. Prosze Pana doktora o porade i wyjasnienie mi czym to mze byc spowodowane. Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.
arizona18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 13:07   #74
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: Bol jajnika po okresie.....

Miałam podobny problem. Udałam się do ginekologa (zwlekałam dość długo, bo to była moja pierwsza wizyta) i po badaniu fizykalnym i usg przezpochowym lekarka stwierdziła, że jajnik jest lekko powiększony i zaleciła mi pigułki hormonalne na wyciszenie jajników (m.in. też po nie poszłam). Nie widziała żadnego zapalenia ani nic, chociaż byłam pewna, że to właśnie zapalenie jajnika, ponieważ wyczytałam, że taki ból właśnie pojawiąjący się po okresie jest jednym z objawów tej choroby.
Wybierz się koniecznie do lekarza. Być może to nic takiego, ale mogą to być też "odgłosy" jakiegoś przeszłego zapalenia, o którym nawet nie wiedziałaś, jakaś torbiel albo inne paskudztwo. Lepiej tego nie bagatelizować. A po badaniu będziesz chociaż wiedziała, co i jak

p.s.
swoją drogą po ostatnim okresie nie bolał mnie już jajnik (zaczęłam brać hormony), a wcześniej działo się tak co miesiąc.
Ale nadal nie wiem, co spowodowało, że jajnik był powiększony
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:50   #75
edytak2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Torbiel

Po porodzie(dwa lata temu)miałam usunieta macice z szyjka,jajniki zostawione .Ok 2 mies. temu zaczął boleć mnie lewy jajnik,brzuch znacznie sie powiekszył.Lekarz stwierdził dużą torbiel ok.8 cm i dał skierowanie do szpitala na 4 stycznia na operacje.Kilka dni temu zauwazyłam ,ze brzuch znacznie sie zmniejszył i tylko przy nagniataniu ręką wyczuwam małe zgrubienie.Czy torbiel mogła sie wchłonąć ?.Nie wiem czy iśc do szpitala w umowionym terminie czy wczesniej skontaktować się z lekarzem?
edytak2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 08:10   #76
edytak2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Torbiel

Myślałam ,ze mogę liczyć na odpowiedz pana Doktora na moje pytanie,szkoda,że sie nie doczekałam.
edytak2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 14:53   #77
NandaDevi
Przyczajenie
 
Avatar NandaDevi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7
GG do NandaDevi
Dot.: Torbiel

Miałam to samo. Wyznaczony termin do szpitala na usunięcie dużego torbiela i okazało się, że zniknął sobie. Ale nie wolno tego bagatelizować. Juz trzy razy pękały mi torbiele. Ból jest okropny...
Skonsultuj się jeszcze raz z lekarzem.
NandaDevi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 07:01   #78
edytak2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Torbiel

DZIĘKI ZA ODP.
właśnie wczoraj byłam u gina,torbiel żeczywiście bardzo się zmniejszyła,
jutro ide na usg i jeżeli torbiel bedzie miała 4-5- cm to operacji nie będzie!
edytak2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 07:05   #79
edytak2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Torbiel

miało być rzeczywiscie anie żeczywiście
edytak2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-03, 14:49   #80
NandaDevi
Przyczajenie
 
Avatar NandaDevi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7
GG do NandaDevi
Dot.: Torbiel

No i jak edytak2 z tą torbielą?? Pewnie już jej nie ma prawda??

Pozdrawiam
NandaDevi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:44   #81
edytak2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 16
Dot.: Torbiel

torbiel jeszcze jest ale zmniejszyła sie i operacja odwołana
edytak2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 16:16   #82
Owczunia
Wtajemniczenie
 
Avatar Owczunia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 656
Dot.: Torbiel

To ja się dołaczam do grona "zatorbielowionych" Ja leżałam juz w szpitalu gdy tuż przed smaym zabiegiem zrobiono mi USG i okazło się, że... nic nie ma Torbiel sam zniknął. Niestety później pojawił się następny, ale lekarz przepisał mi tabletki hormonalne i muszę przyzna, że nie mam już bólów. A były one straszne.... Tak więc głowy do góry i precz z torbielami
__________________
"And all I loved, I loved alone


Owczunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 13:49   #83
pamal73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 59
Unhappy Torbiel a krwawienie

Witam. Dziś udałam sie do ginekologa bo zaniepokoiło mnie nagłe krwawienie które trwa od 6 dni. Nie jest to miesiączka gdyż miałam 2 tygodnie temu a cykl u mnie trwa 30,31 dni. Doktor zrobił mi USG a jego diagnoza to: trzon macicy o grubości 50mm. Endomerium poszerzone, niejednorodne (pacjentka w trakcie krwawienia ) W lewym jajniku jednokomorowy echoujemny cień 34 mm. Zatoka pusta. Prawy jajnik nie widoczny.
Powiedział mi, że nie jest to powód do niepokoju i kazał czekać do następnej miesiączki a w marcu przyjść na ponowne USG. W razie nasilenia się krwawienia jechać do szpitala i poraktują to jako nagły przypadek więc nie wystawił mi skierowania.
Moje pytanie to: Czy ta torbiel mogła spowodować to krwawienie i czy powinnam czekać? Doradźcie co mam robić bo jestem bezradna i zbiera się mi na płacz :-(
pamal73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 15:51   #84
złośnica 81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 26
Dot.: Torbiel a krwawienie

Cytat:
Napisane przez pamal73
Witam. Dziś udałam sie do ginekologa bo zaniepokoiło mnie nagłe krwawienie które trwa od 6 dni. Nie jest to miesiączka gdyż miałam 2 tygodnie temu a cykl u mnie trwa 30,31 dni. Doktor zrobił mi USG a jego diagnoza to: trzon macicy o grubości 50mm. Endomerium poszerzone, niejednorodne (pacjentka w trakcie krwawienia ) W lewym jajniku jednokomorowy echoujemny cień 34 mm. Zatoka pusta. Prawy jajnik nie widoczny.
Powiedział mi, że nie jest to powód do niepokoju i kazał czekać do następnej miesiączki a w marcu przyjść na ponowne USG. W razie nasilenia się krwawienia jechać do szpitala i poraktują to jako nagły przypadek więc nie wystawił mi skierowania.
Moje pytanie to: Czy ta torbiel mogła spowodować to krwawienie i czy powinnam czekać? Doradźcie co mam robić bo jestem bezradna i zbiera się mi na płacz :-(
Na Twoim miejscu zasięgnęłabym porady innego ginekologa(oczywiście nie przez internet).Pozdrawiam.
__________________
Basia
złośnica 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-30, 20:24   #85
pamal73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 59
Dot.: Torbiel a krwawienie

Dzięki :-( A może jeszcze ktoś coś doradzi.
pamal73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 13:35   #86
pamal73
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 59
Dot.: Torbiel a krwawienie

Żadnej z Was to nie spotkało?
pamal73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 17:59   #87
Naja84
Rozeznanie
 
Avatar Naja84
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 776
Dot.: Torbiel a krwawienie

Ja miałam torbiele ale one powodowały to iż nie miałam okresu nawet do 72 dni....
Radze zaczerpnąc opini innego ginekologa
Pozdrawiam
__________________

[*]
Naja84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 18:52   #88
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Torbiel a krwawienie

Z tego co wiem jeśli prawy jajnik jest niewidoczny,to może znaczyć ,że na tym jajniku jest torbiel lub zapalenie przydatków,dotyczące prawej strony.
Jeśli odczuwasz jakieś dolegliwości to skonsultuj z innym lekarzem.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-01, 19:22   #89
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Torbiel a krwawienie

JA miałam kiedys bardzo duże krwawienie podczas miesiączki i silny ból podczas badania okazłao się że mam 2 torbiele,które jeszcze tego samego dnia miałam usunięte.Także ostrożności nigdy nie za wiele .Zmień lekarza i nie czekaj na nic innego
powodzenia
pzdr asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 14:03   #90
e12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Dot.: torbiel na jajniku....

Witam serdecznie!
Bardzo proszę o poradę. Mianowicie w grudniu dostałam silne krwawienie po 21 dniach. Badający ginekolog stwierdził, że mam niewielką torbiel na jajniku i że zaczęła się u mnie owulacja, która dalej trwa i dlatego krwawię. Po zastosowaniu lekarstw minęło 20 dni i znowu po 20 stycznia zaczęłam lekko już znacznie mniej krwawić. Wygląda to tak, że około południa mam lekkie krwawienie przez kilka godzin, które się kończy. Odczuwam też zwłaszcza rano ból jajników, tak jakby miał zacząć się okres.
Bardzo proszę o poradę co mam zrobić. Czy jest szansa zastosowania jakiś środków ziołowych. Nie chcę brać hormonów, bo mi nie służą. Ponadto robiłam badania na hormony tarczycy i przysadki i wszystko jest w porządku. Bardzo proszę o poradę, ponieważ prowadzę Rodzinny Dom Dziecka i mam 6 dzieci, a to mnie bardzo niepokoi.

Pozdrawiam serdecznie.
Zmartwiona
e12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:48.