Marketing i reklama w firmie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-19, 14:32   #1
Agoolec
Przyczajenie
 
Avatar Agoolec
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 8
GG do Agoolec

Marketing i reklama w firmie


Mam dylemat z reklamą mojej pracowni krawieckiej.Lepszy szyld w stałym miejscu czy niewielka reklama na samochodzie,Do tej pory działałam na zasadzie poczty pantoflowej(firma legal),jednak pragnąc dalej się rozwijać kieruję do was to zapytanie.
Agoolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 15:57   #2
Druidkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 50
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

Moim zdaniem lepszy szyld w stałym miejscu, bo na samochodzie to tak troszkę głupio, ludzie mogą nie zdążyć przeczytać No ale to tylko moja opinia
Druidkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 21:47   #3
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

Też uważam, że lepszy szyld. Wielokrotnie obiecywałam sobie, że wejdę na stronę danej firmy po obejrzeniu reklamy na aucie i po prostu zapominałam. Za mało czasu, żeby zapamiętać napisy. Z czasem jak już będziesz mieć szyld możesz pomyśleć o aucie, ale najpierw bym postawiła na szyld
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:11   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

Szyld rozumie sie samo przez sie a i reklama na aucie nie zaszkodzi ,czesto firmy przenosza swoje firmy pod inny adres wiec na aucie przyda sie adres www to podstawa i telefon.

Strona w nie musi byc jakas rozbudowana i zaawansowana,podstawowe info i adres.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 22:38   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

też postawiłabym na szyld
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 10:58   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

A na jakim samochodzie? Kto nim bedzie jezdzic? To nie moja wscibskosc a fakty, ktore maja wplyw na skutecznosc reklamy.

Z tym nie zdążeniem roznie bywa - czasem ludzie z nudow stojac w korkach ogladaja wszystkie auta dookola, poza tym taki pojazd czasem stoi zaparkowany pod jakims hipermarketem czy cos.

Zauwazylam tez mode na robienie szyldow z samochodow, zwlaszcza takich klimatycznych. w dzien stoi przed firma jako szyld a wieczorem i rano posluzy jako srodek komunikacji.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 14:31   #7
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A na jakim samochodzie? Kto nim bedzie jezdzic? To nie moja wscibskosc a fakty, ktore maja wplyw na skutecznosc reklamy.

Z tym nie zdążeniem roznie bywa - czasem ludzie z nudow stojac w korkach ogladaja wszystkie auta dookola, poza tym taki pojazd czasem stoi zaparkowany pod jakims hipermarketem czy cos.

Zauwazylam tez mode na robienie szyldow z samochodow, zwlaszcza takich klimatycznych. w dzien stoi przed firma jako szyld a wieczorem i rano posluzy jako srodek komunikacji.
mi też wydaje się zę to nienajgorszy pomysł, szczególnie że może stać też koło Twojej siedziby, a zresztą jak Twój zakład ma już nawet "służbowy" samochod to już jest to ZAKŁAD ja mam takie skojarzenia a dlaczego musisz wybierać? szyld nie musi być jakiś rewelacyjny, a w samochód chyba warto zainwestować
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-20, 14:53   #8
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

Chyba jednak szyld, bo wtedy przechodzący obok ludzie zaczynaja kojarzyc, że taki a taki punkt usługowy mieści się wlasnie tutaj. Potem, jak potrzebny im krawiec, to kojarzą, że jest coś takiego, koło kościoła czy poczty.

Na samochodzie to chyba lepiej się sprawdziłoby logo jakiejś znanej już firmy, które kojarzy się ludziom własnie przez to logo.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 20:15   #9
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Reklama na samochodzie-czy skuteczna?

a może jedno i drugie?
reklama na samochodzie dotrze w więcej miejsc niż szyld, który zauważą jedynie ludzie przechodzący ulicą na której znajduje się twój zakład.
poza tym szyldy zazwyczaj są mniejsze niż samochód przez to mniej zauważalne, wiszą nad wesciem do zakładu, samochód natomiast znajduje się na lini wzroku, nie trzeba podnosić głowy żeby go przeczytać.

sporo też zależy od budżetu jaki masz przeznaczony na tą reklamę.

pisząc szyld masz na myśli: kawałek blachy lub tworzywa zamontowany na murze czy poświetlaną skrzynkę?
z innych form reklamy możesz pomysleć o zrobienieniu baneru, potykacza, wyklejeniu witryn zakładu (jeśli są) grafiką, zrobieniu logotypu zakładu z liter przestrzennych.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:15   #10
Marta Chobot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Jak reklamować firmę?

Ostatnio zastanawiam się nad tym i nie wiem co lepsze, reklama czy PR? Jeśli reklama to gdzie? Jeśli PR, to jaki? Zakładając, że chciałabym przyciągnąć klientów do małej firmy usługowej.
Marta Chobot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:26   #11
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak reklamować firmę?

Jak to mówił pewien dr na moich studiach: PR nie da się zrobić, o PR można się co najwyżej modlić
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-14, 11:27   #12
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Jak reklamować firmę?

Wszystko zależy od tego jaka to branża, na jakich klinetów się nastawiasz (tzw. target), czy jest duża konkurencja w tej dziedzinie na danym obszarze...
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 11:37   #13
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Jak reklamować firmę?

Zdecydowanie postawiłabym na reklamę w mediach: gazeta regionalna + gazetka dzielnicowa, portale internetowe, może radio i tv.
Dodatkowo 2 tablice o charakterze informacji - jedna niedaleko twojego punktu usługowego, druga przy mocno uczęszczanej ulicy.
Może reklama na np. autobusie.
Możesz pobawić się w ulotki - w początkowym okresie działalności rozdawać ludziom na ulicy lub pozostawić w innym punkcie usługowym za zgodą jego właściciela (oczywiście nie mam na myśli punktu usługowego z tej samej branży).

A później trzeba być miłym dla klienta, mieć przystępne ceny a fama o wysokiej jakości usług i miłej obsłudze pójdzie pocztą pantoflową i napędzi klientelę

A PR zostawić na później...gdyby coś nie szło.... Oczywiście na rozkręcenie biznesu i zyskanie klientów też potrzeba trochę czasu...

A tak jeśli mogę zapytać (jeśli oczywiście to nie tajemnica) - jaki punkt usługowy zamierzasz otworzyć?

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2010-05-17 o 22:58
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 12:07   #14
Marta Chobot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Jak reklamować firmę?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;19293319]Jak to mówił pewien dr na moich studiach: PR nie da się zrobić, o PR można się co najwyżej modlić [/QUOTE]


Hm, rozwiń jeśli możesz myśl pana dr

A co do branży to jest to serwis internetowy. Nie wiem więc, czy reklama w gazetach papierowych oraz ulotki to dobry pomysł.
Marta Chobot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 21:02   #15
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak reklamować firmę?

Cytat:
Napisane przez Marta Chobot Pokaż wiadomość
Hm, rozwiń jeśli możesz myśl pana dr

A co do branży to jest to serwis internetowy. Nie wiem więc, czy reklama w gazetach papierowych oraz ulotki to dobry pomysł.
Chyba chodziło mu o to, że na to, jak naszą firmę postrzega otoczenie nie do końca mamy wpływ
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 13:48   #16
Marta Chobot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Jak reklamować firmę?

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;19308363]Chyba chodziło mu o to, że na to, jak naszą firmę postrzega otoczenie nie do końca mamy wpływ [/QUOTE]


Oczywiście, że nie do końca mamy wpływ, ale chyba jednak jakiś tak.
Marta Chobot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 08:53   #17
Ekspresyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: Jak reklamować firmę?

Nieważne jak - ważne żeby były efekty hehe A tak serio, to nie można marketingu, czy PRu jednym szablonem do każdej firmy przypasowywać. Jak to mówią - co kraj, to obyczaj. Nie każda reklama jest odpowiednia dla każdego typu firmy. I tak na przykład nie wyobrażam sobie małej piekarni, która tworzy rozbudowane kampanie billboardowe, czy nawet rozdaje ulotki na mieście. Oczywiście, jeśli ma na to kasę - proszę bardzo -może zyska dodatkowych klientów, ale w przypadku piekarni, o liczbie klientów decyduje przede wszystkim jakość wyrobów, no i można powiedzieć "niezbędność" jej produktów. Piekarz może przeprowadzić sampling w swoim lokalu lub przed, ale raczej nie na większą skalę.Tak więc - marketing i PR tak, ale przemyślany i odpowiedni do działalności firmy,a także posiadanego budżetu!
Ekspresyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:09   #18
morphen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 252
Dot.: Jak reklamować firmę?

Cytat:
Napisane przez Marta Chobot Pokaż wiadomość
A co do branży to jest to serwis internetowy. Nie wiem więc, czy reklama w gazetach papierowych oraz ulotki to dobry pomysł.
Proszę o przedstawienie czym serwis się zajmuje oraz jak długi czas jest w sieci. Przydałyby się również statystyki odwiedzin. Najlepiej również proszę podać link do serwisu. Swego czasu sprawdziłem się bardzo dobrze na stanowisku specjalista ds sprzedaży reklamy internetowej, postaram się jak najlepiej doradzić aby przyciągnąć potencjalnych klientów, jednakże do tego potrzebuje zdecydowanie więcej informacji. Chciałbym również zaznaczyć, że nie polecam stosowania wszystkich form reklam naraz, ale tylko tych najbardziej oddziałujących na wybraną grupę docelową danego serwisu

Pozdrawiam i czekam na informacje
morphen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 13:16   #19
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Question Reklama salonu kosmetycznego

Macie pomysł w jaki sposób mogę promować mój gabinet kosmetyczny? Niedawno powstała strona ale nie za wiele z tego wynikło bo ma mało odwiedzin. Nie mam w tym momencie pieniędzy żeby inwestować w reklamę bo już samo wyposażenie gabinetu i inne koszta mi ciążą. Proszę o jakieś darmowe wypróbowane sposoby na wypromowanie takiego salonu. Jestem zdesperowana
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-22, 13:25   #20
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Jeśli to salon na jakimś większym osiedlu, może pomyśl o ulotkach wrzucanych do skrzynek? Niech dają jakiś rabacik.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 13:26   #21
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
Macie pomysł w jaki sposób mogę promować mój gabinet kosmetyczny? Niedawno powstała strona ale nie za wiele z tego wynikło bo ma mało odwiedzin. Nie mam w tym momencie pieniędzy żeby inwestować w reklamę bo już samo wyposażenie gabinetu i inne koszta mi ciążą. Proszę o jakieś darmowe wypróbowane sposoby na wypromowanie takiego salonu. Jestem zdesperowana

Wykup reklamę na Wizażu.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:29   #22
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Wykup reklamę na Wizażu.
Chodziło mi o DARMOWE metody promocji mojego salonu, czytanie ze zrozumieniem to przydatna umiejętność - jak mawiała moja nauczycielka polskiego
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 17:54   #23
karoolecka
Zadomowienie
 
Avatar karoolecka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 525
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Niestety nic na tym świecie nie ma 'za darmo'. Jedyny pomysł to jest właśnie jak kolezanka dala wyzej pomysl o ulotkach. Mozesz sama takie zrobic na komputerze pozniej wydrukowac i roznosić albo zostawić u jakiejś miłej pani w sklepie spozywczym, kolezance czy siostrze młodszej daj pare, niech powiesi gdzies na holu w szkole, czy do pracy w widocznym miejscu, czy gdziekolwiek indziej. np. atrakcja moze byc cos w tylu - przyprowadz 3 kolezanki a zdabedziesz jakis tam % rabatu. to wszystko co mi przychodzi do glowy.
aa i chyba sa internetowie strony gdzie mozna zamiescic ogloszenie za darmo, ale nie wiem czy to dotyczy tylko pracy i sprzedazy/kupna..

Edytowane przez karoolecka
Czas edycji: 2010-10-22 o 17:55
karoolecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 13:42   #24
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Może spróbuj zrobić dzień otwarty . Wybierz parę zabiegów jakie mogłabyś wykonać przez cały dzień lub kilka godz za darmo. Np parafina na dłonie czy manicure żeby klientki miały wybór. Zrób plakat czy coś w tym stylu żeby zareklamować ten dzień. Może to przyciągnie klientki
papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 19:51   #25
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o DARMOWE metody promocji mojego salonu, czytanie ze zrozumieniem to przydatna umiejętność - jak mawiała moja nauczycielka polskiego
A moim zdaniem b. dobry pomysł i sama miałam to napisać. Reklama na wizażu droga nie jest, a target jak najbardziej odpowiedni.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 14:29   #26
SalonMagia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Oczywiście darmowa rekla jest jak najbardziej możliwa. Napiszę z mojego doświadczenia. Przede wszystkim darmowa reklama w Internecie. Jednak aby można było je stosować trzeba najpierw zainwestować w stronę WWW , można zlecić wykonanie komuś np na oferii już od 300 zł, więc wydatek wcale nie taki wielki w stosunku do zysków. Promocję w Internecie można robić na wiele sposobó ja napiszę z własnego doświadczenia:- Można promować swoje usługi poprzez sygnatury – opisy pod treścią postów, dostępne na większości for internetowych. - Do tego ostrony z darmowymi ogłoszeniami np http://www.gumtree.pl, http://www.oferia.pl itp im więcej tym lepiej.- Portale i katalogi kosmetyczne typu http://www.gabinety-kosmetyczne.net/ istnieje tam możliwość darmowego dodawania wpisów na temat wykonywanych usług - sporo osób tam szuka. - Można też pomyśleć o stronach typu http://www.grupon.pl - tam możesz dać zniżki odpowiednie które zachęcą do odwiedzin. Jak by były jakieś pytania piszcie i powodzenia

Edytowane przez SalonMagia
Czas edycji: 2010-10-24 o 14:32
SalonMagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 15:24   #27
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Jeśli myślisz o stronie grupon.pl trzeba najpierw mieć swoją str internetową żeby zacząć z nimi współpracę
papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 11:18   #28
SalonMagia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 13
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

papryczka160 - no jasno napisałam że trzeba najpierw zainwestować w stronę WWW ale na dłuższą metę to się napewno opłaci

Edytowane przez SalonMagia
Czas edycji: 2010-10-26 o 11:22
SalonMagia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 14:22   #29
fafronishy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 27
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Postawienie swojej strony to dobry pomysł. Jak dobrze poszukasz, to Ci początkujący i zdolny webmaster zrobi ją za darmo w ramach zdobywania doświadczenia. Warto też zaistnieć w różnych katalogach (co też niekoniecznie oznacza koszty, np. na firmy.net moja kuzynka jakiś czas temu robiła swoją podstronę za darmo). Do tego dorzuciłbym jeszcze ogłoszenia drobne, tak jak napisała SalonMagia. Do tego możesz rozmawiać o swoim salonie na forach (jak admin pozwoli ;p).
fafronishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:07   #30
martysia83
Raczkowanie
 
Avatar martysia83
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 124
Dot.: Reklama salonu kosmetycznego

Dziękuję za rady. Część z nich już realizuję Właśnie zleciłam wykonanie strony www, dodajęswoje usługi do katalogów o których pisaliście, odzew już jakby większy był Buziaki dla wszystkich pomocnych
__________________
Ułamek sekundy niech nie decyduje o moim patrzeniu na świat !
martysia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-23 10:28:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:48.