Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-28, 15:18   #1321
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Co polecacie do walk z przebarwieniami w trakcie lata?
Teraz używam Atredermu, została mi jeszcze 1/3 butelki, dokończę ją i robię przerwę do jesieni. Mam też całą tubkę Skinorenu i chciałabym ją zużyć przed czerwcem.
Czy jest coś, co można bez strachu stosować latem? Dodam, że używam filtra 50+ i staram się unikać słońca na ile to możliwe.
Według tego wątku na LU: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...dow,t1293.html retinoidów nie trzeba odstawiać na lato.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 18:16   #1322
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

zrobiłam sobie serum http://ecospa.pl/receptury/serum-na-...aktobionowym-6
zastosowałm inny hydrolat a mianowicie z krwawnika, cera po 2 dniach jest prawie bez piegów..no ciekawe; jest jednolita i ładnie nawilzona; mam nadzieje, że to będzie działac bo moja walka z piegami jest długa juz . Przebarwienia na razie nie ruszone ale trzeba być cierpliwym.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-29, 16:21   #1323
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

do lata jeszcze troche czasu wiec mozesz robic zabiegi na przebarwienia.

Kosmetyczki polecaja kwas migdalowy na lato ale to jest bardzo kontrowersyjny temat bo duzo osob jednak odradza. Na pewno mocne filtry nie zrobia szkody i unikanie slonca!
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 20:06   #1324
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Według tego wątku na LU: http://www.laboratoriumurody.pl/foru...dow,t1293.html retinoidów nie trzeba odstawiać na lato.
Przeczytałam ten wątek, ale zastanawia mnie jedno: skoro jest tyle mitów, to dlaczego w ulotce Atredermu jest wyraźnie napisane, by unikać słońca, a nawet wszelkich źródeł promieniowania (lampy kwarcowe, solaria itp.). A mnie chyba jednak brakuje odwagi, żeby używać retinoidów w środku lata Nie jestem w stanie zupełnie unikać słońca (choćby w drodze do i z pracy).


Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
do lata jeszcze troche czasu wiec mozesz robic zabiegi na przebarwienia.

Kosmetyczki polecaja kwas migdalowy na lato ale to jest bardzo kontrowersyjny temat bo duzo osob jednak odradza. Na pewno mocne filtry nie zrobia szkody i unikanie slonca!
Używam SPF 50+ i staram się unikać słońca na ile to możliwe, ale wiadomo - nie zawsze to jest możliwe. Nie chciałabym przerywać rozjaśniania plam w czasie lata, ale nie chciałabym też zrobić sobie kuku, więc szukam jakiegoś bezpiecznego odplamiacza. Kwas migdałowy też mi odradzano (dermatolog).
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 20:54   #1325
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Przeczytałam ten wątek, ale zastanawia mnie jedno: skoro jest tyle mitów, to dlaczego w ulotce Atredermu jest wyraźnie napisane, by unikać słońca, a nawet wszelkich źródeł promieniowania (lampy kwarcowe, solaria itp.). A mnie chyba jednak brakuje odwagi, żeby używać retinoidów w środku lata Nie jestem w stanie zupełnie unikać słońca (choćby w drodze do i z pracy).
Na innym wątku któraś wizażanka mądrze napisała - w słonecznych przez cały rok rejonach, kobiety tak samo się kwaszą i retinoidują. Używasz filtra 50+ plus unikasz słońca - moim zdaniem to wystarczająca ochrona. Sama atredermowałam się niegdyś przez całe lato, i to bez filtra, bo niweczył mi efekty kuracji. Przebarwień nie było. Teraz kwaszę się też cały rok, po prostu latem wysoki filtr i unikanie słońca. No ale nie namawiam, po prostu uważam, że nie warto całkiem rezygnować z kwasów i retinoidów na lato.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 21:42   #1326
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Na innym wątku któraś wizażanka mądrze napisała - w słonecznych przez cały rok rejonach, kobiety tak samo się kwaszą i retinoidują. Używasz filtra 50+ plus unikasz słońca - moim zdaniem to wystarczająca ochrona. Sama atredermowałam się niegdyś przez całe lato, i to bez filtra, bo niweczył mi efekty kuracji. Przebarwień nie było. Teraz kwaszę się też cały rok, po prostu latem wysoki filtr i unikanie słońca. No ale nie namawiam, po prostu uważam, że nie warto całkiem rezygnować z kwasów i retinoidów na lato.
mam takie samo zdanie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 17:49   #1327
czytelnia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

A dlaczego wiele osób odradza stosowanie kwasu migdałowego? Podobno mówiono o nim, że jest najlepszy na lato.

Szukam czegoś do wybielenia przebarwień na dekolcie i ujednolicenia koloru skóry. Przebarwienia jak na zdjęciu. Co będzie lepsze kwasy czy retinoidy? Dodam że nie opalam się.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10904728_1154014544624212_1523206681_n.jpg (13,6 KB, 68 załadowań)
czytelnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 17:53   #1328
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czytelnia Pokaż wiadomość
A dlaczego wiele osób odradza stosowanie kwasu migdałowego? Podobno mówiono o nim, że jest najlepszy na lato.

Szukam czegoś do wybielenia przebarwień na dekolcie i ujednolicenia koloru skóry. Przebarwienia jak na zdjęciu. Co będzie lepsze kwasy czy retinoidy? Dodam że nie opalam się.
Migdał według mnie jest zbyt delikatny na przebarwienia. Po prostu nic nie da. Na inne problemy skórne ok. Ale po prostu nie łudź się, że wybileli. Oczywiście można go stosować w lato
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 22:05   #1329
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czytelnia Pokaż wiadomość
A dlaczego wiele osób odradza stosowanie kwasu migdałowego? Podobno mówiono o nim, że jest najlepszy na lato.

Szukam czegoś do wybielenia przebarwień na dekolcie i ujednolicenia koloru skóry. Przebarwienia jak na zdjęciu. Co będzie lepsze kwasy czy retinoidy? Dodam że nie opalam się.
Ja bym nalato jakis light rzucila. Kwas migdalowy z kojowym, skinoren, serum zniacynamidem, shiseido anti spot serum mi bardzo pomoglo
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 22:27   #1330
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez czytelnia Pokaż wiadomość
A dlaczego wiele osób odradza stosowanie kwasu migdałowego? Podobno mówiono o nim, że jest najlepszy na lato.

Szukam czegoś do wybielenia przebarwień na dekolcie i ujednolicenia koloru skóry. Przebarwienia jak na zdjęciu. Co będzie lepsze kwasy czy retinoidy? Dodam że nie opalam się.
Bo migdal jest za slaby. Jego mozna stosowac profilaktycznie jak sie nie ma problemow z cera.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-30, 13:25   #1331
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Ja bym się z chęcią dowiedziała czym różni się działanie kwasu fitowego, a kwasu azelainowego?

W zasadzie są trzy kwasy, które nadal są dla mnie tajemnicą - wyżej wymienione i laktobionowy.

Działam na mlekowcu, glikolu, migdale i kojowym głównie...
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 11:07   #1332
Czarny_Kot_
Przyczajenie
 
Avatar Czarny_Kot_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 17
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Hej dziewczyny! Podzielę sie z wami własnymi doświadczeniami.
Z przebarwieniami na twarzy zmagam sie juz od lat. Wiem, że to sprawka antykoncepcji ale nie biorę już nic od 4 lat. Pisałam już kiedyś o ciemnym wąsie nad górna wargą - to był koszmar, nabawiłam sie tego na wakacjach w Turcji, kilka miesięcy stosowałam bio- oil i trochę rozjaśniłam "wąsa" ale nie do końca. Teraz mam większy problem ponieważ w zeszłym roku po słonecznej pogodzie w Polsce i o dziwo w Irlandii mam :maskę zorro"- jak to mówi mój znajomy. Plamy bo to nie są piegi!! zaczynają się nad łukiem brwiowym, przechodzą wzdłuż oka, pod okiem, następnie wzdłuż nosa i łączą sie nad wargą są symetryczne- po obydwóch stronach twarzy -i co wy na to?? wygląda to jak 2 znaki zapytania stosowałam juz wszystkie kremy i serum wybielajace z pharmaceris, bio- oil, kwas migdałowy 4 razy (raz w miesiącu) i nic. wysoki filtr na codzień to podstawa ale to w ogóle nie działa. Mieszkam w Irlandii tu nie ma za wiele słonecznych dnia a jednak i tu to mnie dopadło. plamy nie rozjaśniaja sie, a wręcz przeciwnie wraz z pogodą mam wrażenie ze ciemnieją, i juz mnie nie dziwi ze ludzie dziwnie sie na mnie patrzą. Twarz wyglada na wiecznie zmęczona i ciemne plamy pod oczami wyglądają jakbym miała wielkie wory ze zmęczenia. Boje się używać drastyczniejszych środków ze względu na to gdzie te plamy występują ale czytałam że najskuteczniejszym środkiem na to jest hydrochinon- niestety w ue zakazany. Kosmetyczka doradziła leser i tylko laser bo ponoć kremu na to nie znajdę. wypróbuję jeszcze isis pharma unitone- ponoć on zawiera hydrochinon- dam wam znać jak poszło. I jak tu sie cieszyć słońcem????
Czarny_Kot_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 14:32   #1333
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cosmelan. Działa. Ale pierońsko drogi. Mi wystarczal sam krem (bo jest tzw maska meeega silna ale maska z kremem to jakieś 1500pln). No i cosmelan robi się na jesieni albo wczesna wiosną bo to zdziera skórę prawie do mięsa ;-) jest na wizażu cały wątek o cosmelanie -poczytaj. Ja korzystam i on naprawdę wybiela , co nie znaczy ze trwale mi plamy wracają mimo używania filtra codziennie nawet w zimę i deszcz
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 15:38   #1334
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Ja miałam laser,bez efektów, pamiętaj, ze musisz kilka zabiegów od razu zaplanować, jeden to raczej za mało...
Poprzedniczka ma, niestety, rację. Cosmelan. Drogi i z licznymi ubocznymi skutkami, ale pomaga,acz nie załatwia na zawsze plam.
Moich w każdym razie nie. Już nie liczę,że mi cokolwiek je zlikwiduje, byle choć trochę rozjaśniło...

Trochę rozjaśnia ta maść, turecka jest, ale nie na teraz absolutnie, jesienią lub zimą na noc z filtrami naturalnie na dzień.

Trochę mi ta maść rozjasniła, na czole zwłaszcza, acz spektakularny efekt to nie jest. I już zaczęły wracac i wyłazić nowe, niestety, jak tylko słońce mocniejsze się pojawiło...
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 15:48   #1335
201608151053
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 832
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

W przebarwieniowej desperacji - sięgnęłam nawet po tego śmierdziela

http://www.ufranciszka.pl/wardi_shan...barwienia.html

Ponad dwa miesiące się z nim męczę, efektów nie dostrzegam...Ale-wymydlę do końca, skoro zapłaciłam
201608151053 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 01:10   #1336
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Zamiast Cosmelanu można spróbować włączyć więcej substancji rozjaśniających do pielęgnacji - w Cosmelanie jest m. in. kwas kojowy, który można spokojnie kupić na mazidłach czy ZSK, również w przyjemniejszej i stabilniejszej formie palmitynianu rozpuszczalnego w tłuszczach.
Czyli stosować - witaminę c, kwas kojowy, arbutynę, glukozyd ketonu malinowego, niacynamid. Do tego silniejsze kwasy poza sezonem.

Nie mam co prawda skłonności do przebarwień posłonecznych, walczyłam jednak z zapalnymi. Po połączeniu witaminy C, niacynamidu, palmitynianu kwasu kojowego i kwasów (glikolowego bodajże) udało mi się wywabić nawet stare pozapalne przebarwienie, które miałam sprzed dawien dawna. Właściwie to nawet nie oczekiwałam takiego efektu, ale koleżanka zwróciła na to uwagę i zapytała, co zrobiłam z przebarwieniami Nowe też mi szybciej znikają z wyżej wspomnianymi substancjami.

Czarny Kotku, jeśli więc masz czas, chęci i mniej pieniędzy, niż wymaga laser czy Cosmelan, warto wypróbować arsenał substancji wybielających dostępnych w sklepach z półproduktami.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 10:37   #1337
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Czarny_Kot_ Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Podzielę sie z wami własnymi doświadczeniami.
Z przebarwieniami na twarzy zmagam sie juz od lat. Wiem, że to sprawka antykoncepcji ale nie biorę już nic od 4 lat. Pisałam już kiedyś o ciemnym wąsie nad górna wargą - to był koszmar, nabawiłam sie tego na wakacjach w Turcji, kilka miesięcy stosowałam bio- oil i trochę rozjaśniłam "wąsa" ale nie do końca. Teraz mam większy problem ponieważ w zeszłym roku po słonecznej pogodzie w Polsce i o dziwo w Irlandii mam :maskę zorro"- jak to mówi mój znajomy. Plamy bo to nie są piegi!! zaczynają się nad łukiem brwiowym, przechodzą wzdłuż oka, pod okiem, następnie wzdłuż nosa i łączą sie nad wargą są symetryczne- po obydwóch stronach twarzy -i co wy na to?? wygląda to jak 2 znaki zapytania stosowałam juz wszystkie kremy i serum wybielajace z pharmaceris, bio- oil, kwas migdałowy 4 razy (raz w miesiącu) i nic. wysoki filtr na codzień to podstawa ale to w ogóle nie działa. Mieszkam w Irlandii tu nie ma za wiele słonecznych dnia a jednak i tu to mnie dopadło. plamy nie rozjaśniaja sie, a wręcz przeciwnie wraz z pogodą mam wrażenie ze ciemnieją, i juz mnie nie dziwi ze ludzie dziwnie sie na mnie patrzą. Twarz wyglada na wiecznie zmęczona i ciemne plamy pod oczami wyglądają jakbym miała wielkie wory ze zmęczenia. Boje się używać drastyczniejszych środków ze względu na to gdzie te plamy występują ale czytałam że najskuteczniejszym środkiem na to jest hydrochinon- niestety w ue zakazany. Kosmetyczka doradziła leser i tylko laser bo ponoć kremu na to nie znajdę. wypróbuję jeszcze isis pharma unitone- ponoć on zawiera hydrochinon- dam wam znać jak poszło. I jak tu sie cieszyć słońcem????
ja

ja ze swojej strony polecam
wyprobowane i sprawdzone i działa ale trzeba czasu wiadomo
Shiseido anti spot serum
skinoren
kwas glikolowy i mlekowy (np Bioderma sebium serum, mlekowy w peelingach)
kaws kojowy z bio cosmetics
serum z niacynamidem
maseczka aspirynowa
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 13:47   #1338
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

uzywal ktos https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...adzikowej.html ?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 13:54   #1339
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Kurczę, ja mam plan na jesien

jadwiga, a następnie laser
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 23:35   #1340
Czarny_Kot_
Przyczajenie
 
Avatar Czarny_Kot_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 17
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Dziewczyny! dziękuje za rady!! na pewno coś z tego wybiorę, laser to ostateczność, na to trzeba kasy i czasu a ja wolę naturalne i mniej drastyczne sposoby tym bardziej że większość plam mam w okolicach oczu. Pozdrawiam!
Czarny_Kot_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:29   #1341
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Czarny_Kot_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny! dziękuje za rady!! na pewno coś z tego wybiorę, laser to ostateczność, na to trzeba kasy i czasu a ja wolę naturalne i mniej drastyczne sposoby tym bardziej że większość plam mam w okolicach oczu. Pozdrawiam!
arbutyna w 5% stężeniu + woda destylowana = fajny tonik na przebarwienia, piegi..mozna dodać inne składniki jesli rozpuszczaja się w wodzie..tanie jak barszcz i działa
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 09:32   #1342
Czarny_Kot_
Przyczajenie
 
Avatar Czarny_Kot_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Eire
Wiadomości: 17
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

A w jakich proporcjach arbutyna do wody???
Czarny_Kot_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 09:46   #1343
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Czarny_Kot_ Pokaż wiadomość
A w jakich proporcjach arbutyna do wody???
u mnie 5%
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 10:50   #1344
kasiarzyna0
Raczkowanie
 
Avatar kasiarzyna0
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 57
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

hej czy po Atredermie też występuje takie okropne swędzenie jak po Zoracu? Zoracu nie dam rady używać bo jest masakra, tak swędzi że spać nie mogę i męcze się całą noc i wariuję..
kasiarzyna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:41   #1345
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Czesc zglaszam sie do was bo nie wiem co zrobic. Mialam problem z tradzikiem glownie w okolicy ust i brody, poszlam do dermatologa. Lekarz przepisal mi Zineryt oraz Acnederm 2-3 razy w tyg bo moja twarz ma sklonnosc do przesuszania sie. Zineryt na razie pomogl, czasem cos wyskoczy ale juz nie tak jak kiedys, acnederm srednio pomaga glownie przesusza i nie rozjasnia przebarwien, a kiedy mam przesuszona skore to sa one bardziej widoczne. Zalaczam zdjecie na nosie to piegi oprocz tego czerwonego, moje przebarwienia po tradziku sa czerwono-brazowe na zdjeciu nie sa az tak widoczne bo aparat troche oszukuje i wygladza kolory w rzeczywistosci sa duzo ciemniejsze. Czy ktos z was jest mi w stanie cos poradzic? Probowalam tez ostrych peelingow z ziaji myslalam ze jak zluszcze naskore to troche skora sie rozjasni ale niestety to dziala w przeciwna strone - sa one jeszcze bardziej widoczne. Stosowalam tez krem na przebarwienia la roche posay effaclar duo + i nie za bardzo pomogl. Chcialabym wyjsc z domu bez makijazu i nie martwic sie tymi przebarwieniami na skorze, bez podkaldu, ktory wyrowna koloryt niestety nie wyjde. Nie wiem co robic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2265.jpg (80,6 KB, 71 załadowań)
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:44   #1346
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Jak długo stosujesz Acnederm?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:55   #1347
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak długo stosujesz Acnederm?
zaczelam go stosowac jeszcze przed wizyta u dermatologa a wiec okolo pol roku
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 17:57   #1348
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Wg mnie to, co widzę na zdjęciu nie jest niczym strasznym. Czy nawilżasz skórę, używasz jakiś tonikow aby przywrócić właściwe pH? Czym myjesz? Może skóra nie ma jak się regenerowac skoro ciągle atakujesz ja kwasami i peelingami?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 18:16   #1349
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Wg mnie to, co widzę na zdjęciu nie jest niczym strasznym. Czy nawilżasz skórę, używasz jakiś tonikow aby przywrócić właściwe pH? Czym myjesz? Może skóra nie ma jak się regenerowac skoro ciągle atakujesz ja kwasami i peelingami?
Peelingu nie robilam okolo miesiac, a wczesniej raz na tydzien dwa Ziaja Pro Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny. Makijaz zmywam mleczkiem, potem myje twarz szczoteczka manualna obecnie emulsja Oillan do suchej skóry, a kiedys emulsja Cetaphil, a potem nakladam krem Cetaphil Dermoprotektor MD. Do tego Zineryt punktowo jak cos wyskoczy i 2-3 razy w tyg Acnederm.
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 17:41   #1350
Sam To Nazwij
Rozeznanie
 
Avatar Sam To Nazwij
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 824
Dot.: Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY

Dziewczyny a czy niacynamid można dodać do obojętnie jakiego toniku?
Sam To Nazwij jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.