Farbowanie ubrań - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-13, 11:09   #181
Natka518
Rozeznanie
 
Avatar Natka518
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 704
Dot.: Farbowanie ubrań

Witam!
Chciałam się zapytać czy dało by się pofarbić czapkę na czarny kolor która jest z poliakrylu ?
__________________
Natka518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:01   #182
nikolla87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 089
Dot.: Farbowanie ubrań

widze, że to stary wątek, ale może ktoś mi pomoże. chcę zafarbowac dwie pary jeansów: jasno szare: 99% cotton 1% elastane oraz zgniła zieleń: 95% cotton 5% elastane. Szare nie są wyblakłe ale mają kilka małych plamek tak jakby po herbacie, a ze są to jasne spodnie to je widac. zas te drugie za mocno tarłam i troszkę wyblakły. chciałam kupic te barwniki na allegro
tylko zastanawiam sie nad kolorem. do tych jasnych chciałam użyc niebieskiego ewentualnie szarego (ale to chyba odpada bo spodnie są o ton jasniejsze) ale nie wiem czy to zakryje te plamki.
zas do tych w zgniłym kolorze zieleni nie mam pojęcia. nie ma odpowiedniego koloru który by je odświeżył. zastanawiałam się nad kolorem brązowym albo blue jeans ale nie wiem czy złapie. czarny odpada. no moze ten khaki ale moje spodnie sa troche ciemniejsze.
proszę o pomoc

Edytowane przez nikolla87
Czas edycji: 2013-03-23 o 18:09
nikolla87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 16:20   #183
perfectdiy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie ubrań

Czy ubrania przed farbowaniem na inny kolor trzeba zawsze najpierw wybielić? Chcę bardzo jasnoróżową,a wręcz prawie białą spódniczkę zabarwić na kolor pistacjowy i nie wiem , czy muszę ją koniecznie odbarwić.

I jeszcze , czy tiul można zabarwić na inny kolor dzięki tym barwnikom do tkanin?
perfectdiy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 20:40   #184
tess594
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Farbowanie ubrań

Nie, ubrań nie trzeba wcześniej wybielać, powinno spokojnie zabarwić, a jak nie spróbuj drugi raz

Próbowałyście dziewczyny farbować nitki markerem ? Tzn chcę zafarbować spódniczkę na czarno, ale zostaną te przeklęte niebieskie nitki i się zastanawiam czy marker by na to coś zaradził..
tess594 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:26   #185
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Farbowanie ubrań

chce ufarbować granatową koszule 100% bawełna niebeską farbką z motylem, tylko nie wiem czy uda się zmienić kolor z ciemniejszego na jaśniejszy. Próbowała któraś tak?
brr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:19   #186
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Farbowanie ubrań

Mam czarne dżinsy, odbarwione trochę po kilku praniach. Kupiłam 3 czarne barwniki, takie w saszetkach i jest na nich napisane, żeby po wszystkim dokładnie je wypłukać do uzyskania czystej wody, a to nie sprawi, że wypłucze się ze spodni ten barwnik i spodnie z powrotem będą takie same?
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 16:29   #187
tess594
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4
Dot.: Farbowanie ubrań

nic się nie wypłucze, farba musi spłynąć tak jak przy farbowaniu włosów, i nie martw się jeśli trochę tego będzie
co do farbowania nitek markerem powiem że działa, może się komuś przyda
tess594 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 19:22   #188
centaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie ubrań

Dziewczyny pa farbki do ubrań zapraszam na xxxxxxxx Można tam dostać i te do gotowania i te bez gotowania. Pozdrawiam

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-11-17 o 17:51 Powód: reklama
centaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 11:54   #189
angela528
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie ubrań

Mam sukienkę czarną z białymi wzorami i chciałabym zeby mi sie te biale wzory pofarbowaly, zeby sukienka w calosci byla czarna. Skład 95% polyester i 5% elastane. czy to mozliwe?!
angela528 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 13:14   #190
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Farbowanie ubrań

Cytat:
Napisane przez angela528 Pokaż wiadomość
Mam sukienkę czarną z białymi wzorami i chciałabym zeby mi sie te biale wzory pofarbowaly, zeby sukienka w calosci byla czarna. Skład 95% polyester i 5% elastane. czy to mozliwe?!
Bawełnę stuprocentową by złapał kolor ale jak w składzie jest sztuczne to myślę, że raczej nie
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 20:50   #191
centaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie ubrań

Cytat:
Napisane przez angela528 Pokaż wiadomość
Mam sukienkę czarną z białymi wzorami i chciałabym zeby mi sie te biale wzory pofarbowaly, zeby sukienka w calosci byla czarna. Skład 95% polyester i 5% elastane. czy to mozliwe?!
Myślę że jak najbardziej możliwe, poliester wytrzymuje 130 stopni, gorzej z tą elastyną. Jak nie mieszkasz w łodzi to spróbuj zadzwonić do starej drogerii może wyślą Poza ty tam mają takie których nie trzeba gotować bo poliester się gniecie zapomniałam dodać)

Edytowane przez centaura
Czas edycji: 2013-07-09 o 20:52
centaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-15, 18:07   #192
carlott
Przyczajenie
 
Avatar carlott
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7
Dot.: Farbowanie ubrań

Pomocy!
Dziewczyny poplamiłam spódniczkę czerwonym winem, następnie próbowałam te plamy wybawić proszkiem z dodatkiem vanishu i oczywiście zostały ślady (jaśniejsze smugi). Dodam, że spódniczka ma kolor czerwony i jest z bawełny 100%. Wpadłam więc na pomysł, żeby ją pofarbować na czerwony, tylko się zastanawiam czy farba pokryje te plamy...bardzo lubię tą kiecę....
carlott jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 17:06   #193
centaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie ubrań

da radę tylko trzeba najpierw zapaprać odbarwienie rozpuszczonym barwnikiem a potem całość gotować w tym barwniku. Pzdr
centaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 14:39   #194
shayba
Raczkowanie
 
Avatar shayba
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: dolnośląskie Scw
Wiadomości: 224
Dot.: Farbowanie ubrań

Dziewczyny pomocy. Mam super spodnie na wiosnę-jesień ale są białe a co za tym idzie...jak w nich wyjdę to zawsze się gdzieś dotknę upaćkam...
Chcę je przefarbować na niebiesko albo czarno... Są to takie jakby pumpy skład materiału to 55% LEN i 45% BAWEŁNA
Farbował ktoś takie coś i czym???
__________________
Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie niż siebie samego...

Wzrost: 173cm
Waga: 55 kg
Cel osiągnięty

Teraz czas zapuścić wygolone boki i tył...

shayba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 10:43   #195
aluszka92
Raczkowanie
 
Avatar aluszka92
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Farbowanie ubrań

Hej, ja też widzę, ze to bardzo stary wątek, ale może ktoś mi pomoże? Nie znam się na materiałach, ale chciałabym przefarbować jeden sweterek, dodaję tu jego zdjęcie. Obojętnie, byleby nie był tak mocno zielony... Na zdjeciu jest dużo jaśniejszy, kolor rzeczywisty to taka intensywna zieleń... ;/
aluszka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 20:16   #196
megi_01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Question Dot.: Farbowanie ubrań

Ostatnio na szmatkach kupiłam biały płaszczyk ma świetny krój ale niestety ten kolor... chciałam go pofarbować na beż lub jakiś pastelowy odcień, czytałam kilka waszych wątków lecz nie do końca wiem jaki sposób będzie najlepszy czy go gotować czy nie i ma tez widoczne nitki a z tego co czytałam to one nie chcą się farbować .. płaszcz składa się z 81% poliestru 17% wiskozy i 2% elastane lining (czyli elastycznej podszewki?!) nie jestem specjalistka od materiałów więc wybaczcie Czy to w ogóle się uda czy szkoda marnować czasu ? Proszę pomóżcie !
megi_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 09:06   #197
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Farbowanie ubrań

witam specjalistki od farbowania

Chce pofarbowac białą firanke na różne mocne kolory - takie intensywne róże, czerwienie, zielenie, fiolety, pomarancze itp - firanka najprawdopodobniej jest ze sztucznego materialu i takie pytanie mam - da sie? złapie mi to w ogole?

W pracy mam jakies proszkowe farbki, którymi farbujemy peruki ze sztucznych włosów np wiskozy i ta wiskoza sie pieknie farbuje - a nie wiem z czego firanki sie robi
czy takie drogeryjne farbki mi to zlapia?
i drugie pytanie - czy krochmal mi usztywni taka firankowa tkanine?

wymyslilam sobie kiecke do sesji tylko nie wiem czy jest mozliwa do wykonania
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 12:34   #198
ewcikson
Przyczajenie
 
Avatar ewcikson
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie ubrań

Ja chyba jestem szalonapoplamilam chlorem moja ulubioną bawelniana kawową tunike z h&m , potem farbowalam ja spacjalna farbką do tkanin na granatowo i byly straszne zacieki i plamy no i prześwity z chloru tez, wiec zrobilam coś naprawde szalonego i wlalam cała butelke czarnego atramentu/ zależy mi na jednolitym kolorze/ teraz złapało ładnie dolalam tez pol butelki octu - ktos kiedys farbowal atramentem? jakie wrazenia?
A i odnośnie farbowania belerinek mialam kiedys biale balerinki z new yorkera i po pierwszych deszczach w nl wyszly żółte plamy z kleju wiec pomalowalam je markerami do tekstyliów wyszły świetnie teraz jeden jest czerwony a 2 niebieski...
ewcikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-26 13:34:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:31.