Nowy rok - lecimy z językami (II) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-24, 19:36   #31
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Mymlan Pokaż wiadomość
Węgierski - "Magyar OK A1+" i "Magyar OK A2+", podcasty i internetowe radio węgierskie
MagyarOK nie polecam, zwłaszcza w kwestii gramatyki
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:23   #32
Mymlan
Raczkowanie
 
Avatar Mymlan
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 257
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
MagyarOK nie polecam, zwłaszcza w kwestii gramatyki
A co polecasz? Mi ją polecił native na zajęciach...
Mymlan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 08:16   #33
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Mymlan Pokaż wiadomość
A co polecasz? Mi ją polecił native na zajęciach...
U nas swojego czasu została przez native'ów wybrana, a teraz się z tego wycofują. Przez rok równolegle korzystaliśmy z MagyarOK i z Lépésenként magyarul 1 - moim zdaniem Lépésenként jest konkretniejsze i bardziej przejrzyste, chociaż też ma swoje wady. Po rezygnacji z MagyarOK mamy Lépésenként magyarul 2 i Igék - Nyelvtani gyakorlókönyv. Za minus Lépésenként uznałabym to, że jest spora różnica poziomu między pierwszym a drugim tomem, tj. dwójka od razu robi się wyraźnie trudniejsza, nie ma płynnego przejścia. Igék jest typowo do gramatyki, więc nie nadaje się na główny podręcznik, jedynie na uzupełnienie. Ale jest dobra.
Ciekawe jest też Hungarian in Words and Pictures, ale to stara książka i raczej nie idzie jej dostać na papierze.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 12:44   #34
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Jak tylko zobaczyłam ten wątek, nie mogłam nie dołączyć. Już w poprzednim roku moim założeniem była nauka kilku języków. Pod koniec roku udało mi się przygotować i przystąpić do egzaminu z języka angielskiego oraz po zakupie kilku używanych podręczników, powrócić do nauki języka hiszpańskiego. Nie osiadam jednak na laurach i chcę się dalej rozwijać językowo.
1. Imię / Nick (opcjonalnie)
Czarna_Roza
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski - B2
Hiszpanski - A1(?)
Włoski - A1(?)
3. Jaki jest Twój cel na ten rok?
Zdać CAE. Nauczyć się hiszpańskiego do poziomu co najmniej B1 i przygotować do DELE B1. Włoski komunikatywnie.
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Słomiany zapał, szybkie zniechęcanie się, brak konkretnego celu/planu, rozumienie ze słuchu, mówienie, czytanie ze zrozumieniem po angielsku(!!)
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Angielski - jak na razie głównie materiały znalezione w internecie, prasa, literatura, "English Grammar in Use", "CAE Complete Advanced Student's Book" wydawnictwa Cambridge. Jeżeli ktoś zna godne polecenia książki na poziome B2 lub więcej, będę wdzięczna za wszystkie sugestie. Osobiście zastanawiam się nad zakupieniem książek wydawnictwa Edgard.
Hiszpański - "Język hiszpański dla początkujących", "Aula 1", "Aula 2", "Uso de la gramatica espanola elemental", "Uso de la gramatica espanola intermedio", rewelacyjne podcasty Duolingo, elmundo.es, seriale
Włoski - "Studiamo la lengua italiana", "Język włoski dla Polaków" i Gramatyka tej samej autorki, ćwiczenia "Progetto Italiano".
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 13:04   #35
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Wow, Czarna_Roza, dzieki za przypomnienie o Duolingo. Te podcasty sa fajne dla poczatkujacych, ale ja znalazlam dla siebie cos innego - Duolingo Stories po francusku. Maja calkiem przyzwoity poziom.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 13:58   #36
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

A ja znalazłam podcasty, w tym do francuskiego na spotify.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 10:28   #37
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez izamich Pokaż wiadomość
Hej, moje postanowienie noworoczne to nauka języka angielskiego od poczatku stycznia korzystam z nauki na stronce , jestem bardzo zadowolona bo widzę efekty a wy używacie? co sądzicie ?
Że reklama na wizażu jest płatna.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-04, 09:30   #38
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Jak idzie dziewczyny?
Ja się dzielnie trzymam i codziennie przerabiam etutora. Nałożyłam sobie dość mocny plan na luty, mam nadzieję, że się uda.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 15:15   #39
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Jak idzie dziewczyny?
Ja się dzielnie trzymam i codziennie przerabiam etutora. Nałożyłam sobie dość mocny plan na luty, mam nadzieję, że się uda.
2 razy w tyg po 2h mam lekcje hiszpańskiego Plus dzisiaj siadam sama, będę cisnąć
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 15:46   #40
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
2 razy w tyg po 2h mam lekcje hiszpańskiego Plus dzisiaj siadam sama, będę cisnąć
Na jakim poziomie masz kurs i z czego się uczysz? Masz jakiś podręcznik wiodący?
No i z czego korzystasz jak ciśniesz "po godzinach"?
U mnie teraz z włoskiego kurs duolingo- 50 słówek dziennie, lektura uproszczona teraz "Lo straniero" i dalej grammatica italiana per tutti.
Zaczęłam kurs on line z niemieckiego- Deutsch Interactiv z Deustche Welle i czytam książkę wydawnictwa Routledge Basic German Grammar with Workbook. Do tego jakieś dodatkowe ćwiczenia i lekturka uproszczona "Mój pies Toby zaginął".
Z hiszpańskiego dalej powtórka do DELE B2 z testami Curso Completo. No i zaczęłam czytać książkę "Dziewczyna, która czytała w metrze".I na YT słucham wywiadów z moimi ulubionymi pisarzami po hiszpańsku.
Francuski troszkę leży, ale tu mam zamiar się poprawić i też powoli dziabać powtórki krok po kroku. Nie ukrywajmy, najmniej mi się chce to robić bo raz, że już sporo umiem, a dwa że jakoś nie pałam wielką miłością do tego języka, ale wiem, że do pracy by mi się przydał, więc warto odświeżyć i uporządkować raz, a porządnie.
Mam Vite et bien 1 i 2 i od tego powinnam zacząć.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 15:39   #41
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Na jakim poziomie masz kurs i z czego się uczysz? Masz jakiś podręcznik wiodący?
No i z czego korzystasz jak ciśniesz "po godzinach"?
U mnie teraz z włoskiego kurs duolingo- 50 słówek dziennie, lektura uproszczona teraz "Lo straniero" i dalej grammatica italiana per tutti.
Zaczęłam kurs on line z niemieckiego- Deutsch Interactiv z Deustche Welle i czytam książkę wydawnictwa Routledge Basic German Grammar with Workbook. Do tego jakieś dodatkowe ćwiczenia i lekturka uproszczona "Mój pies Toby zaginął".
Z hiszpańskiego dalej powtórka do DELE B2 z testami Curso Completo. No i zaczęłam czytać książkę "Dziewczyna, która czytała w metrze".I na YT słucham wywiadów z moimi ulubionymi pisarzami po hiszpańsku.
Francuski troszkę leży, ale tu mam zamiar się poprawić i też powoli dziabać powtórki krok po kroku. Nie ukrywajmy, najmniej mi się chce to robić bo raz, że już sporo umiem, a dwa że jakoś nie pałam wielką miłością do tego języka, ale wiem, że do pracy by mi się przydał, więc warto odświeżyć i uporządkować raz, a porządnie.
Mam Vite et bien 1 i 2 i od tego powinnam zacząć.
Jak uczę się sama to głównie lekcje znalezione gdzieś w internecie (np. na YT), książka Prisma, kurs Pawlikowskiej Blondynka na językach + duolingo

Dopiero zaczynam A2.1
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 16:16   #42
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
Jak uczę się sama to głównie lekcje znalezione gdzieś w internecie (np. na YT), książka Prisma, kurs Pawlikowskiej Blondynka na językach + duolingo

Dopiero zaczynam A2.1
To bardzo polecam Uso de gramatica Elemental i tomy 1 i 2 z serii Aprende gramatica y vocabulario.
A na YT polecam ten kanał - MAGICAL SPANISH
https://www.youtube.com/channel/UCBo...M61081zXG9zsMg
I kanał Why Not Spanish.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

A na Amazon na pewno znajdziesz fajną książkę Gordona z LightSpeed Spanish na temat Subjuntivo. Jak Ci hiszpański potrzebny do życia to modo subjuntivo na pewno też. Autor kanału MAGICAL SPANISH też nieźle ten tryb wyjaśnia.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-02-06 o 16:13
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 17:03   #43
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
To bardzo polecam Uso de gramatica Elemental i tomy 1 i 2 z serii Aprende gramatica y vocabulario.
A na YT polecam ten kanał - MAGICAL SPANISH
https://www.youtube.com/channel/UCBo...M61081zXG9zsMg
I kanał Why Not Spanish.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

A na Amazon na pewno znajdziesz fajną książkę Gordona z LightSpeed Spanish na temat Subjuntivo. Jak Ci hiszpański potrzebny do życia to modo subjuntivo na pewno też. Autor kanału MAGICAL SPANISH też nieźle ten tryb wyjaśnia.
Dzięki wielkie Sprawdzam
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 12:59   #44
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8088427 6]Wow, Czarna_Roza, dzieki za przypomnienie o Duolingo. Te podcasty sa fajne dla poczatkujacych, ale ja znalazlam dla siebie cos innego - Duolingo Stories po francusku. Maja calkiem przyzwoity poziom.[/QUOTE]
Tak, żałuję tylko, że nie ma ich w innych językach np. włoski czy francuski!

Ostatnio kupiłam dwie książki do nauki języków obcych wydawnictwa Edgard. Jedna z nich to "Włoski aktywnie! Trening na 200 sposobów", o której pisała MissChievousTess, a druga to zestaw ćwiczeń "Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego", poziom A1-C2. Książka do włoskiego na okładce ma zaznaczone, że obejmuje poziom A2-B1, jednak ćwiczenia na poziomie B1 to tylko te oznaczone gwiazdką - są to zazwyczaj 3, 4 ćwiczenia do każdego tematu. W środku jest również napisane, że specjalnie dla początkujących opracowano zadania ze słownictwem i gramatyką dla poziomu A1 - to dobrze, obawiałam się, że książka może być dla mnie za trudna, jednak nic takiego nie ma miejsca.
Z kolei na zbiór zadań do języka angielskiego zdecydowałam się po dokładnym przestudiowaniu strony wydawnictwa. Zastanawiałam się pomiędzy książką z testami leksykalno-gramatycznymi, a tą, którą ostatecznie wybrałam. Okazało się bowiem, że "Wielki zbiór ćwiczeń..." zawiera w sobie zadania, które występują w "Testach..." tego samego wydawnictwa i to z kilku poziomów.

Bardzo wkręciłam się w naukę włoskiego, używam wyżej wymienionej książki, "Mówimy po włosku 1" i kanału o którym pisała MissChievousTiess (dziękuję!) Learn italian with Lucrezia.
Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 15:34   #45
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Czarna_Roza Pokaż wiadomość
Tak, żałuję tylko, że nie ma ich w innych językach np. włoski czy francuski!

Ostatnio kupiłam dwie książki do nauki języków obcych wydawnictwa Edgard. Jedna z nich to "Włoski aktywnie! Trening na 200 sposobów", o której pisała MissChievousTess, a druga to zestaw ćwiczeń "Wielki zbiór ćwiczeń z języka angielskiego", poziom A1-C2. Książka do włoskiego na okładce ma zaznaczone, że obejmuje poziom A2-B1, jednak ćwiczenia na poziomie B1 to tylko te oznaczone gwiazdką - są to zazwyczaj 3, 4 ćwiczenia do każdego tematu. W środku jest również napisane, że specjalnie dla początkujących opracowano zadania ze słownictwem i gramatyką dla poziomu A1 - to dobrze, obawiałam się, że książka może być dla mnie za trudna, jednak nic takiego nie ma miejsca.
Z kolei na zbiór zadań do języka angielskiego zdecydowałam się po dokładnym przestudiowaniu strony wydawnictwa. Zastanawiałam się pomiędzy książką z testami leksykalno-gramatycznymi, a tą, którą ostatecznie wybrałam. Okazało się bowiem, że "Wielki zbiór ćwiczeń..." zawiera w sobie zadania, które występują w "Testach..." tego samego wydawnictwa i to z kilku poziomów.

Bardzo wkręciłam się w naukę włoskiego, używam wyżej wymienionej książki, "Mówimy po włosku 1" i kanału o którym pisała MissChievousTiess (dziękuję!) Learn italian with Lucrezia.
To zobacz jeszcze oneworlditaliano.com i kanał na YT oneworlditaliano z Veronicą. Nie pożałujesz. Jak uznasz, że za szybko mówi to włącz automatyczne napisy na YT i rób pauzy. Ja na początku tak notowałam. Na YT fajne są jeszcze kanały Italianoautomatico z Alberto i jego babcią i Italy Made Easy z Manu. A Lucretzia ma na Spotify swoją playlistę. No i blogi polskie polecam- italianelcuore, studiaparlaama, wloskielove, primocapuccino.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:45   #46
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Czy macie jakas liste slowek z francuskiego w pdfie, najlepiej podzielona na kategorie? Z wloskiego znalazlam bez problemu, ale z francuskiego cos ciezko mi idzie.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 22:31   #47
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Kupilam ''Wloski aktywnie'', ktory tutaj byl wspomniany, przykladowe strony wygladaja super. Teraz chcialabym jeszcze do koszyka dodac cos sensownego do jezyka francuskiego. Jakies pomysly?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 22:56   #48
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8130104 6]Kupilam ''Wloski aktywnie'', ktory tutaj byl wspomniany, przykladowe strony wygladaja super. Teraz chcialabym jeszcze do koszyka dodac cos sensownego do jezyka francuskiego. Jakies pomysly?[/QUOTE]
Jeśli kupujesz z wydawnictwa Edgar to ja bym wzięła "Francuski nie gryzie". A jeśli gdzieś indziej to może są serie Grammaire Progressif albo Explique... (są z tej serii i Vocabulaire i Grammaire). Najniższy stopień nauki to Debutant.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 23:10   #49
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jeśli kupujesz z wydawnictwa Edgar to ja bym wzięła "Francuski nie gryzie". A jeśli gdzieś indziej to może są serie Grammaire Progressif albo Explique... (są z tej serii i Vocabulaire i Grammaire). Najniższy stopień nauki to Debutant.
Kupuje na amazonie, nie wszystkie polskie ksiazki sa dostepne, ale amazon dziala sprawniej niz polskie ksiegarnie internetowe w DE, wiec zamawiam tam. Serie nie gryzie juz mam. Juz znalazlam cos, co mnie zainteresowalo - francuski/wloski w 15 minut dziennie. Bedzie przydatne do planu dziennego minimum, kiedy na nic innego nie bedzie czasu. Tutaj mozna zajrzec do srodka:

https://www.jezykiobce.pl/francuski/...377888858.html

---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jeśli kupujesz z wydawnictwa Edgar to ja bym wzięła "Francuski nie gryzie". A jeśli gdzieś indziej to może są serie Grammaire Progressif albo Explique... (są z tej serii i Vocabulaire i Grammaire). Najniższy stopień nauki to Debutant.
Kupuje na amazonie, nie wszystkie polskie ksiazki sa dostepne, ale amazon dziala sprawniej niz polskie ksiegarnie internetowe w DE, wiec zamawiam tam. Serie nie gryzie juz mam. Juz znalazlam cos, co mnie zainteresowalo - francuski/wloski w 15 minut dziennie. Bedzie przydatne do planu dziennego minimum, kiedy na nic innego nie bedzie czasu. Tutaj mozna zajrzec do srodka:

https://www.jezykiobce.pl/francuski/...377888858.html

PS Dziekuje za polecenie playlisty Lucrezii na Spotify. Jest swietna!
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-12, 17:47   #50
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

orih
Polecam jeszcze ten wpis odnośnie nauki włoskiego:
https://italianelcuoreblog.wordpress...zyj-aplikacji/
Za aplikacji na telefon pamiętam tez z tego bloga rekomendacją darmowego radia - radio cuore.
Kusisz mnie i nabieram ochoty na kupno nowych książek, ale rozsądek podpowiada by najpierw przerobić to, co już mam. By zwalczyć pokusę wyszukałam sobie jakiś francuski i niemiecki w 15 minut dziennie. ;-)
Muszę się pochwalić -zebrałam pierwszy bonus (podwojone punkty) za regularną naukę na duolingo. Postaram się zebrać kolejny.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 17:54   #51
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

dziewczyny, a polecacie coś odnośnie nauki właśnie słówek z hiszpańskiego?
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 17:58   #52
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez Ewelajna140 Pokaż wiadomość
dziewczyny, a polecacie coś odnośnie nauki właśnie słówek z hiszpańskiego?
Seria Aprende gramatica y vocabulario i "Hiszpański- rozmawiaj na każdy temat". Ja te najbardziej lubię. No i jeszcze Vocabulario interactivo
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:02   #53
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
orih
Polecam jeszcze ten wpis odnośnie nauki włoskiego:
https://italianelcuoreblog.wordpress...zyj-aplikacji/
Za aplikacji na telefon pamiętam tez z tego bloga rekomendacją darmowego radia - radio cuore.
Kusisz mnie i nabieram ochoty na kupno nowych książek, ale rozsądek podpowiada by najpierw przerobić to, co już mam. By zwalczyć pokusę wyszukałam sobie jakiś francuski i niemiecki w 15 minut dziennie. ;-)
Muszę się pochwalić -zebrałam pierwszy bonus (podwojone punkty) za regularną naukę na duolingo. Postaram się zebrać kolejny.
Dzieki, zaraz zerkne. Za twoja namowa tez wrocilam na duolingo. Odswiezam drzewko z francuskiego (mam ponad polowe zrobiona, ale wszystkie wymagaja powtorzenia przez strengthen skills, zeby drzewko bylo zlote. Z wloskiego zrobilam test i umiescilo mnie gdzies na 9 poziomie. Robie tez stories po francusku.
Dzisiaj przerobilam kilka filmikow z Vincentem i zaraz biore sie za Daniele Zawadzka.

A ksiazek nie moge sie doczekac
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:33   #54
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Seria Aprende gramatica y vocabulario i "Hiszpański- rozmawiaj na każdy temat". Ja te najbardziej lubię. No i jeszcze Vocabulario interactivo
dzięki
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 18:56   #55
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Ewalajna może to by Ci się przydało?
https://espadrill.pl/
Ja dowiedziałam się o tej stronie na jednym z blogów o nauce hiszpańskiego.
Do nauki nieregularnych odmian czasowników może pomóc.
A jak chcesz słówka to na duolingo hiszpański też jestem. Nie wiem jaki poziom bo narazie robię tam włoski i niemiecki, ale sam serwis darmowy i działa dość dobrze, więc jak chcesz słówka to takie podstawowe możesz tam zacząć od razu.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-02-12 o 18:57
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 19:11   #56
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

A repetytoria leksykalne WAGROS i Edgard? Tez sa niezle. Poza tym, jesli komus pasuje, to jest jeszcze Memrise (ja osobiscie nie lubie).
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 20:26   #57
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8132690 6]A repetytoria leksykalne WAGROS i Edgard? Tez sa niezle. Poza tym, jesli komus pasuje, to jest jeszcze Memrise (ja osobiscie nie lubie).[/QUOTE]
Ewelajna o ile dobrze kojarzę siedzi w Peru, więc z tego powodu polecam rzeczy do znalezienia w necie albo usługi dostępne on line bo pewnie to dla niej łatwiej dostępne niż książki z Polski.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Lepszym rozwiązaniem niż Memrise może być Glossika jeśli komuś zależy na w miarę szybkim przejściu do mówienia całymi zdaniami.
Z polskich wydawnictw i rzeczy dostępnych on line mogą się przydać fiszki z mp3 z jezykiobce.pl z dołączonym do nich programem do powtórek np. na telefon.
Tak też można uczyć się słówek na potrzeby rozmów na różne, codzienne tematy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 20:30   #58
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Ewelajna o ile dobrze kojarzę siedzi w Peru, więc z tego powodu polecam rzeczy do znalezienia w necie albo usługi dostępne on line bo pewnie to dla niej łatwiej dostępne niż książki z Polski.

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Lepszym rozwiązaniem niż Memrise może być Glossika jeśli komuś zależy na w miarę szybkim przejściu do mówienia całymi zdaniami.
Z polskich wydawnictw i rzeczy dostępnych on line mogą się przydać fiszki z mp3 z jezykiobce.pl z dołączonym do nich programem do powtórek np. na telefon.
Tak też można uczyć się słówek na potrzeby rozmów na różne, codzienne tematy.
dzięki sprawdzam wszystko
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-24, 15:43   #59
marzena_44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Warszawa/Germany
Wiadomości: 1
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Polecam naukę przez skypa. W internecie można zneleźć wielu lektorów z różnych Państw i kontynentów. Ja własnie w taki sposób opanowałam język angielski. Warto zaznaczyć, że ta metoda nie jest dobra dla wzrokowców... pozdrawiam
marzena_44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-26, 13:14   #60
Ewelajna140
Zadomowienie
 
Avatar Ewelajna140
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 445
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami (II)

Cytat:
Napisane przez marzena_44 Pokaż wiadomość
Polecam naukę przez skypa. W internecie można zneleźć wielu lektorów z różnych Państw i kontynentów. Ja własnie w taki sposób opanowałam język angielski. Warto zaznaczyć, że ta metoda nie jest dobra dla wzrokowców... pozdrawiam
u mnie się nie sprawdziło ale fakt, wybór jest duży i warto próbować
__________________
Instagram
Ewelajna140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-18 15:33:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.