Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-09, 15:49   #61
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Mam taką małą rade Gdy przyjdzie Ci e-mail z ankietą (satysfakcja z udzielonej odpowiedzi) wypełnij zgodnie z odczuciami i napisz ponownie maila. Jeśli tego nie zrobisz, możesz przy kolejnej aukcji stracić swoje konto, bo za drugim razem już nie będziesz mieć szansy na obronę, więc wykorzystaj ją w pełni. Jeśli ktoś okazał się tak życzliwym, nie myśl, że mu się odmieniło.
Ja to jestem taką wrażliwą istotką, że jak mnie raz coś takiego spotka, atak z ukrycia, to przechodzi mi ochota na jakiekolwiek działania, w tym wypadku ponowne wystawienie jakiegoś markowego przedmiotu.
Ale nie wiedziałam, że ma do mnie przyjść jeszcze jakaś ankieta - nie omieszkam z tego skorzystać
Najlepsze, że dziś dostałam komentarz za ostatnią aukcję zaczynający się od "Uczciwy...sprzedawca " - poprawiło mi to humor Poza tym na stronie "O mnie" też co nieco napisałam - jeśli ten, komu się moja aukcja nie sposobała, wejdzie na tę stronę, będzie wiedział, że to do niego (a przy okazji innych mądrali).
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:24   #62
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Ja to jestem taką wrażliwą istotką, że jak mnie raz coś takiego spotka, atak z ukrycia, to przechodzi mi ochota na jakiekolwiek działania, w tym wypadku ponowne wystawienie jakiegoś markowego przedmiotu.
Ale nie wiedziałam, że ma do mnie przyjść jeszcze jakaś ankieta - nie omieszkam z tego skorzystać
Najlepsze, że dziś dostałam komentarz za ostatnią aukcję zaczynający się od "Uczciwy...sprzedawca " - poprawiło mi to humor Poza tym na stronie "O mnie" też co nieco napisałam - jeśli ten, komu się moja aukcja nie sposobała, wejdzie na tę stronę, będzie wiedział, że to do niego (a przy okazji innych mądrali).

Cheer rozumiem Cię, ale nie Martw się, poprostu potraktuj to w kategorii doświadczenia.
Na pocieszenie, opiszę Ci sytację, która mnie spotkała kilka tygodni temu.
Odszukałam interesujący mnie towar, zalicytowałam. Po kilku godzinach, ja- wytrawny aukcjonariusz , otrzymuję mail informujący mnie, iż moja oferta została wycofana, bo sprzedający... podważa moją wiarygodność. Jako swoją motywację osoba wpisała, że nie budzę jej zaufania, ponieważ podałam w profilu tylko telefon stacjonarny (domowy), a nie komórkowy.
I takie oto słowa kieruje do mnie człowiek, mający 1/5 moich pozytywnych komentarzy, w tym kilka negatywów

Allegro odpisało mi sztampowo: proszę ulupełnić profil.
Na drugi dzień zaś: po ponownym rozpatrzeniu sprawy, prosimy o wyrozumiałość dla nowego użytkownika.

Główka do góry
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:31   #63
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Anett
Przez chwile pomyślałam sobie,że może to i dobrze,że Allegro tak wnikliwie wszystko sprawdza,żeby unikać oszustw i podróbek-ale po obejrzeniu dzalu z torebkami m in Gucci widac,że nie za bardzo im to wychodzi,bo dalej jest jednak sporo podróbek...
Zastanawiam się więc jak oni (allegro) sprawdzają oryginalność produktu...?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:34   #64
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

wniosek jest taki ,ze jesli im sie placi duze rachunki w terminie mozna byc bezpiecznym
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:40   #65
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Cheer rozumiem Cię, ale nie Martw się, poprostu potraktuj to w kategorii doświadczenia.
Na pocieszenie, opiszę Ci sytację, która mnie spotkała kilka tygodni temu.
Odszukałam interesujący mnie towar, zalicytowałam. Po kilku godzinach, ja- wytrawny aukcjonariusz , otrzymuję mail informujący mnie, iż moja oferta została wycofana, bo sprzedający... podważa moją wiarygodność. Jako swoją motywację osoba wpisała, że nie budzę jej zaufania, ponieważ podałam w profilu tylko telefon stacjonarny (domowy), a nie komórkowy.
I takie oto słowa kieruje do mnie człowiek, mający 1/5 moich pozytywnych komentarzy, w tym kilka negatywów

Allegro odpisało mi sztampowo: proszę ulupełnić profil.
Na drugi dzień zaś: po ponownym rozpatrzeniu sprawy, prosimy o wyrozumiałość dla nowego użytkownika.

Główka do góry
OMG

edit - z tego wynika, że wszyscy muszą (!) mieć komórki
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:48   #66
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

a ja nie mam zadnego telefonu wpisanego w profilu haha
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 16:51   #67
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Cytat:
Napisane przez Anett_ Pokaż wiadomość
Cheer rozumiem Cię, ale nie Martw się, poprostu potraktuj to w kategorii doświadczenia.
Na pocieszenie, opiszę Ci sytację, która mnie spotkała kilka tygodni temu.
Odszukałam interesujący mnie towar, zalicytowałam. Po kilku godzinach, ja- wytrawny aukcjonariusz , otrzymuję mail informujący mnie, iż moja oferta została wycofana, bo sprzedający... podważa moją wiarygodność. Jako swoją motywację osoba wpisała, że nie budzę jej zaufania, ponieważ podałam w profilu tylko telefon stacjonarny (domowy), a nie komórkowy.
I takie oto słowa kieruje do mnie człowiek, mający 1/5 moich pozytywnych komentarzy, w tym kilka negatywów

Allegro odpisało mi sztampowo: proszę ulupełnić profil.
Na drugi dzień zaś: po ponownym rozpatrzeniu sprawy, prosimy o wyrozumiałość dla nowego użytkownika.

Główka do góry
To chyba tylko potwierdza, że najbardziej liczy się zdanie osób, na których Allegro dużo zarabia...Niestety, zarabiać, to może i zarabiają dużo, ale ile tracą w oczach ludzi - tego to już się nie da nadrobić...
Z tą komórką to jakaś kpina...przecież o wiele łatwiej jest sprawdzić tel. stacjonarny niż komórkowy...
Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Anett
Przez chwile pomyślałam sobie,że może to i dobrze,że Allegro tak wnikliwie wszystko sprawdza,żeby unikać oszustw i podróbek-ale po obejrzeniu dzalu z torebkami m in Gucci widac,że nie za bardzo im to wychodzi,bo dalej jest jednak sporo podróbek...
Zastanawiam się więc jak oni (allegro) sprawdzają oryginalność produktu...?
Właśnie też mnie to ciekawi! I nadal nie rozumiem (choć w świetle powyższego, to jest już chyba tylko pytanie retoryczne...) jak to jest, że ktoś zgłasza czyjąś aukcję twierdząc, że towar jest nieoryginalny, a Allegro od razu usuwa aukcję, nikt się nawet nie próbuje skontaktować ze sprzedającym. Chyba zgłaszający mają monopol na prawdę - sygnowany oczywiście tym symbolem $...
Cytat:
Napisane przez bess Pokaż wiadomość
wniosek jest taki ,ze jesli im sie placi duze rachunki w terminie mozna byc bezpiecznym
Nic dodać, nic ująć. Tragedia. Już raczej nie wystawię tam nic markowego. Ich strata.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-28, 12:37   #68
aurelia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Jak to jest z przebijaniem ofert w licytacji i płaceniem?? Tzn jeżeli dam maksymalną ofertę np.100zł i ktoś jednak mnie nie przebije (bo da np 70zł) no i ja wygram licytację to ile płacę? To 100zł czy 71 (bo automatycznie zalicytuję 71)?
__________________



aurelia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 12:59   #69
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aurelia_1 Pokaż wiadomość
Jak to jest z przebijaniem ofert w licytacji i płaceniem?? Tzn jeżeli dam maksymalną ofertę np.100zł i ktoś jednak mnie nie przebije (bo da np 70zł) no i ja wygram licytację to ile płacę? To 100zł czy 71 (bo automatycznie zalicytuję 71)?
to placisz wtedy 71 zl
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 13:14   #70
aurelia_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 429
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

O to fajnie Dziękuję bardzo
__________________



aurelia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 13:41   #71
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziewczyny a jak jest w końcu z tymi zwrotami na allegro
jeśli bluzka nie ma wad fabrycznych, jest nieuszkodzona, ale chcę ją zwrócić.

W opisie aukcji osoba sprzedająca napisała, że jest to rozmiar uniwersalny - to akurat nieprawda(osoby z rozmiarem 34, 36 a nawet 38-mój rozm.- nie będą wyglądać dobrze w tej bluzce, będzie na nich wisieć dosłownie!!)Sweterek marszczy się pod biustem, generalnie porażka, natomiast z tego co mi Pani odpisała w mailu widzę że jest niechętna odnośnie zwrotu sweterka i oddawania pieniędzy.

Znalazłam coś takiego:
"Jeżeli chodzi o umowy zawierane na odległość , poza lokalem przedsiębiorstwa - nie ma nic prostszego . Zwrot takiego towaru jest zagwarantowany przez ustawę , należy tylko jeszcze oprócz Ustawy sięgnąć po kodeks cywilny i zagiąć sprzedawcę
w ciągu 10 dni od daty otrzymania przesyłki [ jest to termin zawity - liczony od dnia wydania rzeczy ] klient ma prawo zwrócić towar
klient nie ma obowiązku świadczenia odstepnego
nie musi przedstawiać przyczyny zwrotu
towar zwraca się na koszt klienta [ zamawiającego ]
Należy zachować nastepujące warunki :
poinformować o fakcie zwrotu [ telefonicznie , mailem , faksem ]
dołączyć do zwracanego towaru pismo o odstapieniu od umowy zawartej na odległość
dołączyć kopię dokumentu sprzedaży
towar nie może być używany
W terminie 7 dni otrzymamy swoje pieniążki"

Czy rzeczywiście tak jest??
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-06, 15:58   #72
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

To jest z jednej z aukcji i z tego co wiem jest całkowicie zgodne z ustawą:

"Zgodnie z "Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów" [rozdz.2 - umowy zawierane na odległość, art.16.1, podpunkt 10] sprzedaż na aukcjach nie jest traktowana tak jak sprzedaż w sklepie internetowym czy w ogólności jak sprzedaż na odległość i do takiej formy sprzedaży (licytacja) nie stosuje się przepisów o umowach zawieranych na odległość. Dlatego też nie daję możliwości do zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny."

Wyjątek stanowi kupno poprzez kup teraz- wtedy masz prawo do zwrotu.
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 12:00   #73
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
To jest z jednej z aukcji i z tego co wiem jest całkowicie zgodne z ustawą:

"Zgodnie z "Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów" [rozdz.2 - umowy zawierane na odległość, art.16.1, podpunkt 10] sprzedaż na aukcjach nie jest traktowana tak jak sprzedaż w sklepie internetowym czy w ogólności jak sprzedaż na odległość i do takiej formy sprzedaży (licytacja) nie stosuje się przepisów o umowach zawieranych na odległość. Dlatego też nie daję możliwości do zwrotu towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny."

Wyjątek stanowi kupno poprzez kup teraz- wtedy masz prawo do zwrotu.

Hmmm, kupiłam sweter przez licytację, napisałam tej Pani, że zgodnie z prawem(i tu podałam ustawę o umowach zawieranych na odległość) mam prawo do zwrotu w terminie 10 dni.

Odpisała, że w takim razie prosi o odeslanie przesyłki wraz z oświadczeniem odstąpienia od umowy na odległość i dowodem zakupu.

Zgodnie z prawem od momentu gdy otrzyma zwróconą przesyłkę ma 7 dni na zwrot pieniędzy(przelew bądź przekaz pocztowy).
Zobaczymy jak ta sprawa się zakończy - mam nadzieję bezstresowo
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 13:06   #74
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oshinek Pokaż wiadomość
Hmmm, kupiłam sweter przez licytację, napisałam tej Pani, że zgodnie z prawem(i tu podałam ustawę o umowach zawieranych na odległość) mam prawo do zwrotu w terminie 10 dni.

Odpisała, że w takim razie prosi o odeslanie przesyłki wraz z oświadczeniem odstąpienia od umowy na odległość i dowodem zakupu.

Zgodnie z prawem od momentu gdy otrzyma zwróconą przesyłkę ma 7 dni na zwrot pieniędzy(przelew bądź przekaz pocztowy).
Zobaczymy jak ta sprawa się zakończy - mam nadzieję bezstresowo
Masz szczęście bo prawnie nie ma żadnego zapisu, że sprzedająca ma obowiązek przyjąć zwrot towaru Jak już pisałam odstąpienie od umowy zawartej na odległość nie dotyczy aukcji z licytacją.
Jednak dobrze że się zgodziła, bo moim zdaniem powinna ze względu na to, że opis aukcji nie był dokładny- chodzi mi o rozmiar sweterka, który niby miał być uniwersalny a okazał się conajmniej rozm.40.
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-07, 22:35   #75
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Masz szczęście bo prawnie nie ma żadnego zapisu, że sprzedająca ma obowiązek przyjąć zwrot towaru Jak już pisałam odstąpienie od umowy zawartej na odległość nie dotyczy aukcji z licytacją.
Jednak dobrze że się zgodziła, bo moim zdaniem powinna ze względu na to, że opis aukcji nie był dokładny- chodzi mi o rozmiar sweterka, który niby miał być uniwersalny a okazał się conajmniej rozm.40.

Właśnie przez przypadek znalazłam tego linka:
http://www.allegro.pl/item161000449_...ik_olivia.html

W opisie jest informacja:
2. Zgodnie z prawem handlowym możesz zwrócić zakupiony przedmiot na podstawie dowodu zakupu
(paragon lub faktura) do 10 dni od otrzymania towaru.
W takim wypadku należy odesłać na nasz adres towar na własny koszt wraz z dowodem zakupu i w oryginalnym niezniszczonym opakowaniu. Powiadom mnie o takim zamiarze, gdyż nie odbieramy przesyłek niewiadomego pochodzenia.
Towar musi być nieużywany i w stanie nienaruszonym.
Oznacza to iż zwrot towaru będzie możliwy jedynie, kiedy dotrze do nas
nieużywany, czysty, bezzapachowy razem z oryginalnym niezniszczonym pudełkiem, ometkowaniem oraz dowodem sprzedaży.
Do zwracanego towaru należy dołączyć pismo zawierające nastepujace dane: imię i nazwisko, adres, nick z Allegro, numer aukcji, informację czy przesyłka dotyczy zwrotu, wymiany (w tym wypadku należy podać na jaki rozmiar) bądż reklamacji oraz numer konta bankowego na jakie ma nastąpić zwrot gotówki
( w wypadku zwrotu).

Jesli powyższe warunki nie zostaną spełnione zwrot nie będzie uznany a zwracany towar zostanie odesłany do nadawcy na jego koszt.
Pamiętaj nie przymierzaj bielizny na wyperfumowane gołe ciało. Może to być powód odstąpienia z naszej strony od reklamacji czy zwrotu.
W przypadku zwrotu nie zwracamy kosztów przesyłki.

Wymiana odbywa się na koszt klienta po uprzedniej wpłacie kosztów ponownej wysyłki.



Ale tak jak pisałaś faktycznie dotyczy to opcji: Kup teraz
Pozostaje mi chyba cieszyć się, że tamta kobieta zgodziła się na zwrot, mam nadzieję tylko że nie zrobi mi jakiegoś numeru
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 10:02   #76
*Jadis*
Raczkowanie
 
Avatar *Jadis*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 207
GG do *Jadis*
Dot.: Proszę o radę :) Pilne...

Mój problem jest trochę dziwny, tzn. pierwszy raz spotkało mnie coś tak prozaicznego, a zarazem irytującego na allegro. 2 lutego pewna osoba kupiła przedmiot na mojej aukcji (dobry allegrowicz ogolnie, ponad 200 punktów, 3 negatywy tylko). Szybka wpłata pieniędzy, następnego dnia, ale z uwagi na to, że przelewy międzybankowe odbywają się poza weekendem, miałam je na koncie w poniedziałek, 5 lutego. Od razu wysłałam paczkę priorytetem, tak jak było ustalone. Powinna dotrzeć we wtorek. I chyba dotarła. No własnie, chyba. Po wysłaniu, napisałam maila z informacją, że juz byłam na poczcie, towar wysłany. Wystawiłam też komentarz, pozytywny, bo ze strony kupującego własciwie wszystko było w porządku, wpłata została zrealizowana, kontakt mailowy był szybki etc., uznałam, że ja pierwsza wystawię komentarz. W środę nastała cisza. W czwartek napisałam do owej pani maila z pytaniem, czy paczka doszła i że prosze o komentarz dla mnie. Cisza dalej. Weszłam sobie w jej komentarze i innym kontrahentom w tych dniach wystawiła je bez problemu, logowała sie tez już długo po tym jak mój mail został wysłany, więc musiala go przeczytać (zwłaszcza, że wysłałam ze strony allegro). W sobotę 10 lutego napisałam drugiego maila, ponowilam pytanie, dociekając rowniez czemu na moje maile brak odpowiedzi, poprosilam o komentarz (wszystko grzecznie, w końcu ktos może byc zapominalski). I znowu cisza. W sobote i niedzielę owa pani logowała się kilka razy na allegro, komentarza dla mnie brak (jak również odpowiedzi, czy paczka doszła, ale zakładam, że tak, bo pewnie gdyby nie, to od razu kontakt byłby błyskawiczny i negatyw ). W sumie nie wiem co zrobić. Wiem, że komentarze nie sa obowiązkowe, własnie w tym problem. Bo nie moge jej zmusić do wystawienia mi go. Ale czuję się głupio, to po prostu nie fair Mam same pozytywy jak do tej pory i dopiero 10 punktów, więc każdy komentarz przychylny jest dla mnie ważny. A tu takie coś. Czekam dalej, bo oczywiście mogę go w końcu dostac, ale po tym, jak ta allegrowiczka nie odpisuje mi nawet, czy paczka doszła, to raczej trace nadzieję.
Zgłosiłam ten problem do allegro, z prośba o usunięcie mojego komentarza dla tej pani, myślicie, że to cos da? Bo w regulaminie było napisane, że moga usunąć komentarz, ale w innych sytuacjach niż moja. Więc nie wiem
*Jadis* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 10:40   #77
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Coż. ludzie bywają rózni.

Z własnego doświadczenie wiem jednak, że wystawienie komentarza może być znacznie opżnione bądz nie wystąpic wcale.

Sama parę razy wystawilam komentarze jako pierwsza ( kupjący robi to zazwyczaj jako pierwszy) i do dziś nie dostałam komentarza od tych osob.

Inna sprawa, ze samej mi sie zdarzyło, wystawic komentarz ze znacznym opżnieniem. Czasami takze otrzymuje komentarze ze sporym opżnieniem np. kilku miesięcy, pare razy mnie to spotkało.

Sama też wystawiam komentarze " hurtowo" raz na jakiś czas, a nie natychmiast po otrzymaniu paczki.

Tak, ze radze uzbroic sie w cierpliowsc.

Allegro raczej nie moze zmuscic uzytkownika odgornie do wystawienia komentarza, bo sa one dobrowolne.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 10:49   #78
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Jeżeli Ty jesteś sprzedającą to wystawiasz komentarz zawsze jako druga- tak się na allegro przyjęło.
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 10:52   #79
*Jadis*
Raczkowanie
 
Avatar *Jadis*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 207
GG do *Jadis*
Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Dziekuję Tak własnie sądziłam. Ludzie są dziwni. Mój komentarz dla tej osoby wystawilam tak szybko równiez dlatego, ze jej trzy negatywy na koncie dotyczyły tego, ze po przyjsciu towaru twierdzila, ze to zupelnie cos innego niz na zdjęciu. Wpadlam trochę w panikę, ze zrobi mi tak samo, bo rzecz, którą kupila trzeba raczej przymierzyc, jesli się nie zna tego fasonu, na zdjęciu opisalam wszystko bardzo dokladnie, łącznie z wymiarami, ale wiadomo, ze zdjęcie nie oddaje dokladnie rzeczywistosci, przynajmniej jesli chodzi o kolory. Potem porównywalam z innymi zdjeciami tego przedmiotu, ale wszyscy mówili, że jest taki sam, jak na zdjęciu z aukcji, jednal troche miałam obawy, że kupujący stwierdzi, że nie (zawsze tak mam). Dlatego pomyślalam, ze gdy dostanie pozytywa ode mnie od razu po wpłacie na moje konto, będzie jej głupio dać mi negatwya, gdyby "odpukac" coś jej strzeliło do głowy (bo jestem uczciwym sprzedawcą i zawsze staram się, żeby wszystko było dobrze opisane, ale własnie nigdy nie wiadomo na kogo się trafi). A tu taka niespodzianka. No cóż, musze czekać

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Jeżeli Ty jesteś sprzedającą to wystawiasz komentarz zawsze jako druga- tak się na allegro przyjęło.
Nie wiedziałam, wiele razy dostałam od sprzedawców komentarz od razu po wpłacie, więc sama też tak zrobiłam.

Edytowane przez rambo
Czas edycji: 2007-02-12 o 15:37 Powód: post pod postem
*Jadis* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-12, 11:06   #80
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Ja np nie wystawiam komentarzy jak np paczka szła długo,sprzedajacy/kupujacy byl niemily,wyszedl na jaw jakis przekret (kiedys podbiajnie ceny przez sprzedawce) no i jak cos mi nie pasuje ale nie jest wystarczajace na negatyw.

Jadis sprawdz daty jej transkacji przy komentarzach,moze duzo ma zaleglych i troche to potrwa zanim dojdzie do Ciebie
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 11:13   #81
*Jadis*
Raczkowanie
 
Avatar *Jadis*
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 207
GG do *Jadis*
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

Sprawdzałam w sobote bodajże, trochę prześledziłam komentarze, które jej wystawiono i ona wystawiła. Robiła to zwykle po góra dwóch dniach od komentarza na jej koncie. U mnie to już ponad tydzień. Ta pani nie wystawia obecnie żadnych przedmiotów, więc raczej odpada niedopatrzenie, ze względu na dużą ilość aukcji czy czegos w tym rodzaju. Zreszta nawet sprzedawca, u ktorego kupuję farby do włosów, zawsze ma dużo aukcji na raz, a o komentarzu nigdy nie zapomniał.
*Jadis* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-12, 11:15   #82
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości... - wątek zbiorczy

To chyba bedziesz musiala sie z tym pogodzicNie mecz jej juz wiadomosciami ,bo ze zlosliwosci tym bardziej nie wystawi
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 14:26   #83
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Komentarze na Allegro

Zastanawia mnie, czy po zakończonej aukcji na Allegro zdarza Wam się wystawić komentarz neutralny albo negatywny

Dwa tygodnie temu sprzedałam drogą licytacji przedmiot. Nie udało mi się zarobić na tym nie wiadomo jakich kokosów, więc nie bardzo spieszy mi się z otrzymaniem pieniędzy. Muszę jednak przyznać, że postawa kupującego "nieco" mnie zirytowała. Pomimo tego, że wysłałam dwa mejle i próbowałam się skontaktować drogą telefoniczną, przez ponad tydzień nikt nie raczył się do mnie odezwać. Po tym czasie dostałam list z wyjaśnieniem, że pan "był w delegacji służbowej i że pieniądze wpłaci dziś albo jutro". Było to w czwartek. Dzisiaj jest środa, a ja pieniędzy nadal nie otrzymałam. Zastanawiam się, czy to ja jestem przewrażliwiona, czy może jednak z uczciwością kupującego jest coś nie tak

I tu pojawia się problem. Na pieniądze zamierzam poczekać, jednak nie wiem co zrobić z komentarzem. Najchętniej wystawiłabym neutralny (oczywiście jeśli pieniądze dostanę). Mam jednak wrażenie, że takie komentarze wystawiane są na Allegro wyjątkowo rzadko i nie wiem z czego to wynika. Według mnie komentarz pozytywny powinien być wystawiony wtedy, kiedy jest się z transakcji naprawdę zadowolonym, a nie kiedy musiało się namęczyć z kimś, kogo współpraca nie interesuje. Tymczasem na Allegro większość komentarzy jest jednak pozytywnych. Czyżby wszyscy korzystający z tego serwisu byli tak wspaniałymi sprzedającymi i kupującymi

Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że na Allegro funkcjonuje system podobny do tego, który można spotkać na fotka.pl. Nikt nie wystawi neutralnego komentarza, ponieważ boi się, że w odwecie dostanie to samo. W ten sposób machina się napędza i na podstawie komentarzy naprawdę trudno zorientować się z kim ma się do czynienia.

Ciekawa jestem Waszego zdania na ten temat
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:00   #84
anitra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 197
Dot.: Komentarze na Allegro

Rzeczywiście coś w tym jest Może masz rację,że ludzie boją się odwetu... Ja sama mam na koncie dopiero kilka komentarzy i powiem szczerze,że raz miałam ochotę wystawić komuś neutrala,bo kontakt mailowy był...powiedzmy dość niesympatyczny.Pan odpisywał na maile,ale w taki sposób,że się trochę odechciewalo transakcji Na szczęście jednak przedmiot był dokładnie w takim stanie jak oczekiwałam,i przy odbiorze(osobistym)nie miałam kontaktu z tym panem,tylko jego bardzo sympatyczną mamą,więc jednak wystawiłam mu pozytywa .Ale może też trochę się bałam,że sobie tak odrazu "zepsuje" konto...
Wydaję mi się,że neutrale z reguły wystawiają ludzie,którzy mają dużą ilość gwiazdek i nie obawiają się,że ewntualny odwetowiec im zaszkodzi.

Inna sprawa to jeszcze treść komentarzy Czasami to niewiadomo za bardzo "co autor ma na myśli".Daje pozytywa,ale w komentarzu narzeka,albo na odwrót
anitra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:07   #85
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Komentarze na Allegro

Ja uwazam ze na wizazu i na allegro komentarze negatywne powinno sie wystawiac zawsze jesli kontakt z sprzedawca jest trudny i nie dostajemy paczki, uszkodzona itp.
Te komentarze sa wazne by ostrzec innych zamawiajacych przed oszustami
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:22   #86
Sunny Tiger
Wtajemniczenie
 
Avatar Sunny Tiger
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 813
Dot.: Komentarze na Allegro

Negatywa wystawiłam raz, ale jak najbardziej zasłużonego. Kupiłam ciuszek którego do dzisiaj nie otrzymałam, mimo maili i telefonów. Po miesiącu zamknęłam sprawę negatywnym komentarzem, w końcu ile można czekać Była to osoba która miała kilkadziesiąt pozytywów, stwierdziłam więc że nie będzie problemów. Nie było komentarza odwetowego. Zresztą, nawet jeśli to zawsze można pod nim napisać coś od siebie.
Sunny Tiger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:39   #87
Connect
Wtajemniczenie
 
Avatar Connect
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2 176
Dot.: Komentarze na Allegro

ja raz wystawiłam komentarz neutralny i w zamian nie dostałam żadnego (nawet już nie pamiętam za co to było), aha i raz jeszcze miałam podobny zamiar, ale sprzedawczyni miała rozsądne wytłumaczenie i poza jednym problemem wszystko było w porządku więc wystawiłam pozytywa
na Twoim miejscu wystawiłabym neutralny kom.
__________________
A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj
ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudź ze snu.
(...)
Konstanty Ildefons Gałczyński
Prośba o wyspy szczęśliwe
Connect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:40   #88
Kasioola
Rozeznanie
 
Avatar Kasioola
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: MiastoMoje
Wiadomości: 793
Dot.: Komentarze na Allegro

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że na Allegro funkcjonuje system podobny do tego, który można spotkać na fotka.pl. Nikt nie wystawi neutralnego komentarza, ponieważ boi się, że w odwecie dostanie to samo. W ten sposób machina się napędza i na podstawie komentarzy naprawdę trudno zorientować się z kim ma się do czynienia.
Dokładnie tak. Raz wystawiłam negatywnego. Na szczęscie pieniędzy nie wpłaciłam, tylko wybrałam za pobraniem i nic nie sraciłam. Sprzedający nie zdążył mi się odwdzięczyć, ponieważ szybko konto mu zablokowali.
Kasioola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:48   #89
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Komentarze na Allegro

Ja miałam raz taką sytuację, że zapłaciłam za książkę, której nie dostałam. Sprzedawczyni okazała się sprzedawcą, z zawieszonym kilkakrotnie wcześniej kontem (na tym, na które ja kupowałam, było 100% pozytywów). Potem sprawą zajęła się policja i facet wysyłał książki, ale tylko tym, ktorzy nie wystawili mu komenta. Więc nie wystawiałam.

A potem to już zupełnie zapomniałam o tym. Dopiero ten wątek mi przypomniał. Ale chyba sobie daruję, bo to i tak już teraz nic nie zmieni.

Poza tym jednym przypadkiem nie miałam nigdy problemów. Raz dostałam płytę z opóźnieniem, ale to była też moja wina, bo miałam awarię kompa i zapomniałam o aukcji. A potem i ja i sprzedawczyni miałyśmy sesję, a sesja wiadomo, że zabiera całe życie. Ale na plus było to, że cały czas miałyśmy kontakt, więc nie widziałam powodu, żeby nie wystawić pozytywa.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 15:51   #90
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Komentarze na Allegro

Cytat:
Szczerze mówiąc odnoszę wrażenie, że na Allegro funkcjonuje system podobny do tego, który można spotkać na fotka.pl. Nikt nie wystawi neutralnego komentarza, ponieważ boi się, że w odwecie dostanie to samo. W ten sposób machina się napędza i na podstawie komentarzy naprawdę trudno zorientować się z kim ma się do czynienia.
Bo to tak funkcjonuje, nie ma się co czarowac.

Osbiście miałam ze 4 przypadki gdzie komuś należała się negatywna/neutralna opinia, ale sprawa tak się układała, że tego komentarza w efekcie ode mnie nie otrzymali.
Raz natomiast wystawiłam neutrala (moje dobre serce, bo powinien być negatyw jak się patrzy), a pan z Rumii wystawił mi obrzydliwie kłamliwego negatywa, wspominając o trudnościach z zapłatą itp. Jasne! Łgał jak pies w tym komentarzu, ale oczywiście Allego ma to w dupie.

Teraz mam taką sytuację, z która nie bardzo wiem co zrobić. Wygrałam na Allegro 2 peelingi. Aukcja była wieloprzedmiotowa, sprzedająca wystawiła 5 szt. Kilka osób licytowała, aukcja była od 1,oo zł.
Bardzo dokładnie czytałam opis aukcji i nie było słowa o tym, że jest jakas pomyłka w aukcji, zreszta i takie rzeczy da się zniwelować.
Koniec aukcji, wysyłam maila z prosbą o nr konta, a pani mi odpisuje, że się pomyliła i nie sprzeda mi 2 sztuk peeligu, bo ma tylko jedną. To "miło", że w ogóle mi odpisała i że w aukcji brało kilka osób. Szlag mnie trafił! I mam jej wilką ochotę walnąć negatywem, ale i ja wtedy dostanę negatywa, w sumie za nic. Przecież nie ma mojej winy w tym, że sprzedająca jest zwykłą kombinatorką, która się uchyla od transakcji...

Myslę, że Allegro powinno jakoś inaczej wymyslić system komentarzy, tak aby nie dostawać odwetowych opinii. NO, ale to są marzenia i mżonki. Najważniejsza wszak prowizja.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-17 22:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.