Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-19, 20:07   #61
LittleRedRose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 23
Dot.: pierwszy "poważny" makijaż - pomocy! :))

jasne, o zrobieniu prób już pomyślałam. a jak w ogóle mam pomalować dolną powiekę? delikatnie czy tak samo jak górną? na wewnętrznej stronie dać czarny cień, i potem w miarę oddalania się na zewnątrz jaśniejszy?
__________________

było 97... jest 62,6 kg )

żyj, by każdy twój dzień
nowym był wyzwaniem
wyznaczał ci cel
LittleRedRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:17   #62
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: pierwszy "poważny" makijaż - pomocy! :))

na dolnej powiece ciemniejszy odcień cienia
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:20   #63
LittleRedRose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 23
Dot.: pierwszy "poważny" makijaż - pomocy! :))

już wiem, bardzo Wam wszystkim dziękuję!

a co myślicie o zrobieniu na studniówkę takiej fryzury, jaką na zdjęciach ma tu Alicja? przeglądałam Pudelka i przypadkowo trafiłam... http://www.pudelek.pl/artykul/22329/...obach_zdjecia/

a w sumie najważniejsza sprawa jest taka, że mam okulary, i to dość mocne, bez których mało widzę i które muszę założyć. okularki są koloru miedzianozłotego, oprawka szersza na bokach. czy to zmienia postać rzeczy? jestem do nich przyzywczajona i po prostu zapomniałam
__________________

było 97... jest 62,6 kg )

żyj, by każdy twój dzień
nowym był wyzwaniem
wyznaczał ci cel

Edytowane przez LittleRedRose
Czas edycji: 2010-01-19 o 22:15
LittleRedRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 14:26   #64
Manehajera
Zakorzenienie
 
Avatar Manehajera
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: pierwszy "poważny" makijaż - pomocy! :))

Cytat:
Napisane przez LittleRedRose Pokaż wiadomość
już wiem, bardzo Wam wszystkim dziękuję!

a co myślicie o zrobieniu na studniówkę takiej fryzury, jaką na zdjęciach ma tu Alicja? przeglądałam Pudelka i przypadkowo trafiłam... http://www.pudelek.pl/artykul/22329/...obach_zdjecia/

a w sumie najważniejsza sprawa jest taka, że mam okulary, i to dość mocne, bez których mało widzę i które muszę założyć. okularki są koloru miedzianozłotego, oprawka szersza na bokach. czy to zmienia postać rzeczy? jestem do nich przyzywczajona i po prostu zapomniałam
w okularach będzie Ci nie wygodnie - to pewne. Spróbuj z soczewkami, które noszę na codzień a już na taką okazję jak studniówka to w ogóle bym się nie wahała
Manehajera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 00:40   #65
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć w tym zatrzęsieniu tematów więc zakładam nowy wątek, indywidualny...

Właśnie jestem na etapie kolekcjonowania kosmetyków i akcesoriów do wizażu. Miałam mieć kurs kilka dni temu, ale ze względu na powódź musieli zmienić datę, a ja dostałam dotacje i mam tylko 30 dni na rozdysponowanie jej... Nie wiele wiem o makijażu póki co, ale zakup;y trzeba zrobić...

A zatem nasuwa się pytanie, co polecacie? Jakie pędzle? Bazy pod makijaż? Kosmetyki kolorowe mam zamiar kupować z Inglotu i Kryolanu... Inglot stosuje sama i mi odpowiada, a o Kryolanie wiele dobrego słyszałam, ale nie mam pojęcia co kupić na początek, a tych kosmetyków trochę mają... Najbardziej interesują mnie tusze jakie polecacie i podkłady, bo te akurat sama od lat stosuje z jednej firmy i nie znam się na nowinkach

Będę bardzo wdzięczna za pomoc...
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 09:39   #66
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

http://www.maxfactor.pl/pl/products/...ce/detail.aspx
http://www.maxfactor.pl/pl/products/...in/detail.aspx
http://www.maxfactor.pl/pl/products/...pt/detail.aspx
i jeszcze są dobre Loreal Infallible..
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:33   #67
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Max Factora właśnie sama używałam i zadowolona byłam...

...a właśnie.. nie wiecie może czy kosmetyki Max Factora można kupić gdzieś w jakiejś hurtowni w Krakowie???

Edytowane przez tourquise
Czas edycji: 2010-05-24 o 18:35
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 09:40   #68
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

oj, w tym nie pomogę bo nie jestem z krakowa..ale polecam zumi..
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 12:24   #69
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

mnie akurat Kryolan nie zachwycił. Wolę płynne genialne fuidy MAKE UP ATELIER PARIS i czekam na przesyłkę z kosmetykami Mehron
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 21:22   #70
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Zależy ile masz do rozdysponowania.

Dobre pędzle znajdziesz np. w Bobbi Brown czy MAC a z tańszych np. Sephora Profesionel nie jest zła;

Bazy powinnas mieć conajmniej 3-4

zieloną (ale to można zastąpić też korektorem) dla osob z cerą naczynkową

różową-rozświetlajaca dla dojrzałej skory

matującą na strefe T

z silikonami dla osob z widocznymi porami skornymi

z podkładów obowiązkowo Double Wear w paru odcieniach
Color Clone Heleny Rubenstein
i Photogenic Lancome ewentualnie Age renew

tusze....

dla podkręcenia Star lash Armani lub Lancome Vitruose

custome effect MaxFactor Master Piece(zółty) lub Hypnose Lancome

Na podkładaach i pędzlach nie możesz oszczędzać,bo podkłady z tńszych marek szybciej się ulteniają i dają efekt pomarańczowej buzi a pędzelki-rzecz jasna będziesz na nich pracowac latami.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 13:29   #71
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Podbijam watek. Tez planuje isc na kurs, moja makijazystka pracuje na Atelier Paris, Inglocie i Lancome. Przegladalam ceny Atelier Paris, sa zachecajace. Sama mialam makijaz slubny robiony tymi kosmetykami i bylam bardzo zadowolona. Czy wiecie cos wiecej nt. Atelier Paris?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 14:09   #72
Malwa1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Question Makijaż do szkoły

Witam.
Na początek powiem, że chodzi mi o makijaż jak najlżejszy, żeby nie mieć "tony tapety" na twarzy. Jestem szatynką, mam brązowe oczy, pełne usta i okrągłą twarz, chociaż ogólnie jestem bardzo szczupła. Chciałabym jakoś optycznie wyszczuplić twarz i zatuszować cienie pod oczami (kremy nie pomagały). Dodam jeszcze, że mam długie lekko kręcone włosy (do połowy pleców).
Z góry dzięki za rady i pozdrawiam
Malwa1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 22:47   #73
kamila901
Zakorzenienie
 
Avatar kamila901
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 305
Dot.: Makijaż do szkoły

Wnioskuję po nicku, że masz 14 lat, więc moim zdaniem na makijaż jest jeszcze za wcześnie. Tym bardziej do szkoły. Ale jeśli już się upierasz to tylko delikatnie wytuszuj rzęsy wydłużającą maskarą, jeśli nie masz problemów z cerą to ewentualnie na twarz nałóż krem/bezbarwną bazę matującą ewentualnie podkreśl kości policzkowe różem w naturalnym odcieniu- delikatnego różu lub brązu i moim zdaniem to wszystko...
__________________




kamila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 17:52   #74
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Makijaż do szkoły

Delikatnie wydluzone rzesy i blyszczyk, a przede wszystkim WYSZUKIWARKA - takich watkow jest juz mnostwo.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 18:37   #75
saks
Rozeznanie
 
Avatar saks
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 756
GG do saks
Dot.: Makijaż do szkoły

Jeśli już koniecznie musisz, to proponuję matowy bronzer na kości policzkowe (tylko żeby nie był pomarańczowy!), tusz do rzęs.
saks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:29   #76
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Makijaż do szkoły

Cytat:
Napisane przez kamila901 Pokaż wiadomość
Wnioskuję po nicku, że masz 14 lat, więc moim zdaniem na makijaż jest jeszcze za wcześnie. Tym bardziej do szkoły.
myślisz, ze 14-latki nie maja problemów z cerą i nie chcą ich tuszować? mi sie pojawił trądzik jak miałam 12 lat, plus pozostałości po poważniejszej chorobie skóry (zapalenie gruczołów łojowych) w postaci zaczerwienień i blizn. czasem nawet w młodym wieku trzeba coś zatuszować

skorzystaj z wyszukiwarki, bo rzeczywiście takich wątków jest dużo

jak masz pełne usta to błyszczyk moze sprawić, ze bedą się wydawały jeszcze większe, bardziej wydęte. przynajmniej ja tak mam. chyba że bardzo delikatny błysk, bez drobinek

no i matowy bronzer w chłodnym odcieniu po bokach twarzy żeby ja zwęzić i na kości policzkowe, może do tego róż

czy i jak chcesz podkreślać oczy to już sama musisz zadecydować (ale zapomnij o obrysowywaniu całego oka!)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2010-08-04 o 19:31
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:21   #77
Malwa1996
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Makijaż do szkoły

Dzięki za rady. Bardzo się przydadzą
Malwa1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:03   #78
Shikinata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 876
Dot.: Makijaż do szkoły

Skoro masz cienie pod oczami to może kup sobie korektor ,osobiście nigdy nie używałam ale kumpele tak i na prawdę pomaga , nawet duże cienie nie są za bardzo widoczne.
Shikinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 10:18   #79
wisienkakwspz
Raczkowanie
 
Avatar wisienkakwspz
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: woj. małopolskie;)
Wiadomości: 85
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Cytat:
Napisane przez tourquise Pokaż wiadomość
...a właśnie.. nie wiecie może czy kosmetyki Max Factora można kupić gdzieś w jakiejś hurtowni w Krakowie???
Hej!
Do tego czasu pewno już znalazłaś, ale dla innych zainteresowanych link do sklepu
A gdzie kupowałyście kosmetyki Atelier Paris?
__________________
"Quidquid agis, prudenter agas et respice finem"
Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca.

wisienkakwspz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 11:39   #80
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Jakie kosmetyki i akcesoria wybrać na początek?

Cytat:
Napisane przez wisienkakwspz Pokaż wiadomość
Hej!
Do tego czasu pewno już znalazłaś, ale dla innych zainteresowanych link do sklepu
A gdzie kupowałyście kosmetyki Atelier Paris?
http://www.folaroni.com/sklep/
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:48   #81
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Witam dziewczyny,

Chciałabym wreszcie zadbać o siebie, zacząć się malować i lepiej wyglądać. Mam jakieś kosmetyki czasem użyje tuszu albo cienia albo coś pod oczy na cienie pod oczami.
Ale teraz chciałabym lepiej skompletować kosmetyki. Jakiś podkład, nie wiem co jest jeszcze potrzebne. I tak się zastanawiam jakiej firmy są najlepsze kosmetyki, jak wybrać podkład? Myślicie że w seforze mi doradzą? Czy lepiej szukać opinii na wizażu?
Czy lepiej mieć kosmetyki jednej firmy czy różnych?

na początek czy ktoś może mi doradzić jakiś podkład? Taki delikatny bo ja zazwyczaj się nie maluję... i coś na cienie pod oczami...
z góry dzięki
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:20   #82
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Dobór podkładu jest indywidualny, każdemu zależy na czym innym (mat, nawilżenie,krycie-wszystko też zależy od rodzaju cery) i każdemu pasuje co innego na początek myślę, że właśnie podkład, tusz do rzęs, jakiś błyszczyk/szminka i może neutralny cień... zależy też jaki przedział cenowy Cię interesuje
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:22   #83
Aleetzya
Zadomowienie
 
Avatar Aleetzya
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 076
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Witaj Maryniu.
Kwestia podkładu jest zawsze sprawą indywidualną. Na rynku jest bardzo wiele produktów, nie ma takiej możliwości, żeby powstał jeden, który zadowoli wszystkich. Napisz jaką masz cerę, tłustą czy suchą, jaki chcesz osiągnąć efekt, ile chcesz przeznaczyć na podkład i w jakiej formie preferujesz (płynny, mus, kompakt). Może zacznij od kremu tonującego?
Z mojego doświadczenia panie w Sephorze nie doradzają zbyt fachowo.
Moim zdaniem powinnaś zastanowić się, czego szukasz, poczytać na tej podstawie recenzje, wybrać sobie kilka produktów i poprosić o ich próbki. Na tej podstawie najlepiej ocenisz, co Ci pasuje a co nie. W tej chwili moim najlepszym podkładem jest Bourjois Healthy Mix, ale droga do niego była długa i cierpliwa
Jeśli chodzi o inne kosmetyki, to moim zdaniem podstawowy zestaw na początek to "róż, tusz i już" Jeśli nie masz doświadczenia w makijażu to proponuję, żebyś zaczęła od naturalnych kolorów cieni: beże, brązy, do tego błyszczyk i będzie super
Powodzenia. Jeśli masz jeszcze wątpliwości, pisz, postaram się pomóc. Sama dobrze pamiętam swoje początki
Aleetzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 20:40   #84
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

DZiewczyny wielkie dzięki za odzew!!!

Moja cera jest niestety mieszana. Więc jak używałam np. pudru w kamieniu to widać że skóra się łuszczy.
Ostatnio miałam podkład z oriflame oxygen w płynie i jak mieszałam go z kremem to jakoś się rozprowadzał, ale teraz chyba jest za ciemny bo przez zimę moja cera stała się jaśniejsza.
Chciałabym zainwestować w dobre kosmetyki. MAm takie kulki ale nie różowe tylko brązowe i czasami daję na policzki i na czoło i nos. Ale nie wiem czy dobrze??
A jeśli chodzi o kolor np. podkład to najlepiej iść do sefory czy innego sklepu?

więc tak podkład i róż muszę sobie sprezentować, popatrzę na ten Bourjois Healthy Mix

najchętniej kupiłabym kosmetyki przez internet np. na truskawce.

Edytowane przez Marynia19
Czas edycji: 2011-03-23 o 20:42
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 22:35   #85
201607131114
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 330
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Wiesz co, akurat z podkładem na pierwszy raz nie kupowałabym przez internet. Najpierw postaraj się o próbki interesujących Cię podkładów, jeśli chcesz kupić coś w Sephorze po prostu o próbkę, powiedz, że pierwszy raz kupujesz podkład i musisz się najpierw przekonać co Ci pasuje. Może zanim zainwestujesz w kosmetyki dobrej pielęgnacji do swojej cery? Wtedy podkład też będzie się inaczej zachowywał na twarzy. Jeśli chcesz kupić Healthy Mix to może zapoluj na jakąś promocje w Superpharm. Z róży może róż Kobo? są niewielkie, niedrogie i dają ładny efekt. No i zawsze masz KWC jako źródło recenzji produktów
201607131114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:06   #86
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Co do różu to polecam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...sh.html&next=1, jest to mój pierwszy (właściwie dwa pierwsze, bo mam 2 kolory ) i jak dla początkujących ok, nie jest mocno napigmentowany i nie można zrobić sobie nim krzywdy.. no i tak jeśli łuszczy Ci się skóra, znaczy że jest za mało nawilżona, a być może też szorowana za mocnymi specyfikami, więc na początek sprezentuj skórze dużą dawkę nawilżenia, może jakieś maseczki, kremy itp potem, co do podkładu, ja też mam cerę mieszaną i dla mnie najlepszy z najlepszych jest revlon colorstay-lubię go za trwałość, mat i krycie. Ale ostrzegam, że jest to dość ciężki podkład, chociaż wiadomo zawsze można rozprowadzić cieniusieńką warstewkę Ten healthy mix wydaje mi się bardziej dla cery suchej/normalnej, bo podkłady rozświetlające są zwykle nietrwałe i świecą się po jakimś czasie-wiem po swoim photoready.. ewentualnie możesz spróbować czegoś w musie (są właśnie bardziej do cer mieszanych/tłustych) , np https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...e-make-up.html aaaalbo zainwestować w bazę (ja używam tej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ej.html&next=1, chociaż jak widać po ocenach nie wszystkim służy, mi twarz wygładza, matuje i przedłuża żywotność podkładu).. chociaż zdaję sobie sprawę, że można nie chcieć kłaść sobie na twarz jeszcze dodatkowej warstwy, mi to jednak nie przeszkadza.. no nie wiem może ten mój wywód na coś Ci się przyda
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:32   #87
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

dzięki za wszystkie rady. Czyli już wiem że podkład i róż musze kupić. Tylko z tym podkładem mam nadzieję że dobiorę kolor :/
A jak mam cienie pod oczami to mogę tym podkładem? czy może jakimś korektorem pod oczy... tylko którym... Miałam z yves rocher ale nie krył za dobrze. I może znacie jakiś tusz co nie skleja rzęs? Bo ja się z tego powodu rzadko maluję. Wygląda to fatalnie.
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 15:38   #88
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

wg mnie róż jest to produkt dodatkowy, niekoniecznie musisz go mieć jeśli nie chcesz co do cieni-zależy jakie masz, jeśli nie duże to podkład myślę da radę je zakryć, jeśli większe to jakiś korektor, pod oczy raczej w płynie, np taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...le.html&next=1, osobiście go nie miałam, ale widzę , że ma dobre opinie próbowałam kiedyś tylko od koleżanki i raczej był ok.. co do tuszu zaraz dodam fotki mojego, mi rzęs nie skleja, jednak uważam, że każdy tusz należy najpierw odkręcić od razu po kupnie, zostawić na jakiś czas (dzień, dwa) i dopiero potem zacząć się malować.. u mnie w ogóle im więcej leży tym lepiej mi się tuszem maluje



edit: mam już zdj tuszu ten 1 z rimmela, dla mnie jest ok, nie skleja, ale teatralnego efektu nim nie będzie.. mi na nim nie zależy, mam długie rzęsy i w miarę ok, w każdym razie nie skleja i nie ma tzw pajęczych nóżek. On ma szczoteczkę taką tradycyjną, kudłatą jednak niektórzy wolą szczoteczki gumowe i taką ma np tusz z essence (ale ten konkretny tusz jest dla osób, które chcą tylko czymś poczernić rzęsy, bo w zasadzie nic innego nie robi-ale to moja subiektywna opinia, zdanie innych osób możesz zobaczyć na KWC )

Edytowane przez 9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Czas edycji: 2011-03-24 o 15:51
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 16:06   #89
Aleetzya
Zadomowienie
 
Avatar Aleetzya
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 076
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Marynia19 Pokaż wiadomość
dzięki za wszystkie rady. Czyli już wiem że podkład i róż musze kupić. Tylko z tym podkładem mam nadzieję że dobiorę kolor :/
A jak mam cienie pod oczami to mogę tym podkładem? czy może jakimś korektorem pod oczy... tylko którym... Miałam z yves rocher ale nie krył za dobrze. I może znacie jakiś tusz co nie skleja rzęs? Bo ja się z tego powodu rzadko maluję. Wygląda to fatalnie.
Lepiej kupić jaśniejszy podkład, zawsze można go przyciemnić bronzerem. Najgorsze to kupić za ciemny, który się odetnie na linii żuchwy - wygląda to kiepsko. Pamiętaj też, że niektóre podkłady się utleniają w ciągu dnia i ciemnieją.
Ja też mam cerę mieszaną i Healthy Mix sprawdza się rewelacyjnie a Revlon jest za ciężki, więc to tylko potwierdza tezę, że każdemu pasuje coś innego
Ja używałam korektora Essence pod oczy, kosztował kilka złotych i byłam z niego zadowolona, ale odkąd mam HM praktycznie go nie używam, bo zastępuje mi z powodzeniem korektor. Uważaj, żeby nie wybrać za jasnego, bo stworzy Ci efekt "pandy".
Jeśli chodzi o tusz, który nie skleja rzęs to polecam Ci te z silikonowymi szczoteczkami, ale one wymagają trochę wprawy i cierpliwości na początku. Poza tym możesz kupić grzebyczek i przejechać nim rzęsy na koniec - wtedy tusz może być taki, jaki Ci pasuje. Ja mam w tej chwili Max Factora Xperience i jestem z niego super zadowolona.
Zgadzam się z dziewczynami, że nie powinnaś kupować pierwszego podkładu przez Internet bo: 1) trudno dobrać właściwy kolor 2) jest masa podróbek.
Jeśli chodzi o róż na początek to ja polecam Bell - kosztują około 4 złote a są superanckie. Inglot też mocno daje radę a jeśli chodzi o robienie plam, to tu niezwykle pomocny jest dobry pędzel.
No i podstawą jest pielęgnacja, dobre nawilżenie i problem skórek zniknie
Aleetzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 20:42   #90
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: makijaż - jakie produkty są mi potrzebne, pomocy!

Jejkuś, bardzo dziękuję za pomoc! Jutro wybiorę się do sklepu i wypróbuje ten Healthy Mix. I zobacze te tusze. MAm nadzieję że coś uda mi się wybrać Lepiej iść do sephory czydo douglasa? czy to nie ma różnicy?

pozdrawiam
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.