Włosy puszące się w połowie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-29, 21:12   #1
Sayuri_Chiyo
Raczkowanie
 
Avatar Sayuri_Chiyo
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 269

Włosy puszące się w połowie.


Hej Kochane! Zaczęłam dbać o stan moich włosów. Fryzjerka odradziła mi farby z marketów, przerzuciłam się na Matrix. Dodatkowo moja wieczorna pielęgnacja wygląda następująco: Szampon i odżywka Syoss do farbowanych, potem maska z Kallosa(Banan, Omega, Keratyna na zmianę), po wytarciu włosów spryskuję je czarną odżywką z Glisskura. Dodatkowo na noc związuje włosy w luźny warkocz. Włosy myję co drugi dzień i nie suszę, nie prostuję. Podcinam końcówki. A moje włosy i tak wyglądają słabo. A raczej ich część. Wierzchnia warstwa spuszona jakaś, a pod spodem moje włosy jakby inne, jakby wierzch to była peruka, a pod spodem moje naturalne włosy. Czemu tak? ;( Dodatkowo moje włosy nie są ani proste, ani kręcone. Moja mama miała piękne loki, a ojcu się też kręciły. Moje są takie nieokreślone. Robi mi się za to baranek na deszczu. I strasznie się elektryzują. Kiedyś moja mama używała jakiegoś środka do ubrań z lanoliną, ale to było hoho i trochę... SOS. :/
__________________
F*ck you very much!

Sayuri_Chiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 11:00   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
Hej Kochane! Zaczęłam dbać o stan moich włosów. Fryzjerka odradziła mi farby z marketów, przerzuciłam się na Matrix. Dodatkowo moja wieczorna pielęgnacja wygląda następująco: Szampon i odżywka Syoss do farbowanych, potem maska z Kallosa(Banan, Omega, Keratyna na zmianę), po wytarciu włosów spryskuję je czarną odżywką z Glisskura. Dodatkowo na noc związuje włosy w luźny warkocz. Włosy myję co drugi dzień i nie suszę, nie prostuję. Podcinam końcówki. A moje włosy i tak wyglądają słabo. A raczej ich część. Wierzchnia warstwa spuszona jakaś, a pod spodem moje włosy jakby inne, jakby wierzch to była peruka, a pod spodem moje naturalne włosy. Czemu tak? ;( Dodatkowo moje włosy nie są ani proste, ani kręcone. Moja mama miała piękne loki, a ojcu się też kręciły. Moje są takie nieokreślone. Robi mi się za to baranek na deszczu. I strasznie się elektryzują. Kiedyś moja mama używała jakiegoś środka do ubrań z lanoliną, ale to było hoho i trochę... SOS. :/
Obejrzyj sobie moje włosy w podpisie na dole, te z etykietą puch.
Taki typ puszenia dotyczący włosów z czubka głowy, które mają inną strukturę, są grube, z tendencją do kręcenia się może być oznaką zaburzeń hormonalnych. Z tym bywa też powiązane łysienie androgenowe, także dotyczące czubka głowy.
Jeśli widzisz jakieś punkty wspólne, to jeszcze możesz przeczytać post na ten temat, chyba najlepszy jaki do tej pory ukazał się w blogosferze urodowej.
http://kosmostolog.blogspot.de/2016/...-historia.html

Ewentualnie jest jeszcze najprostsza opcja: przeproteinowanie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-10-30 o 11:11
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 11:22   #3
Sayuri_Chiyo
Raczkowanie
 
Avatar Sayuri_Chiyo
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 269
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obejrzyj sobie moje włosy w podpisie na dole, te z etykietą puch.
Taki typ puszenia dotyczący włosów z czubka głowy, które mają inną strukturę, są grube, z tendencją do kręcenia się może być oznaką zaburzeń hormonalnych. Z tym bywa też powiązane łysienie androgenowe, także dotyczące czubka głowy.
Jeśli widzisz jakieś punkty wspólne, to jeszcze możesz przeczytać post na ten temat, chyba najlepszy jaki do tej pory ukazał się w blogosferze urodowej.
http://kosmostolog.blogspot.de/2016/...-historia.html

Ewentualnie jest jeszcze najprostsza opcja: przeproteinowanie.
No serio moje włosy wyglądają podobnie do twoich, ale nie wypadają na szczęście już w takich ilościach jak wtedy gdy farbowałam Palette(masakra! ale kolor był piękny). To jest plusik. Wiadomo trochę włosów musi wypaść, ale nie pełne garście
Może faktycznie za bardzo o nie dbam?
__________________
F*ck you very much!

Sayuri_Chiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 10:55   #4
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 19:34
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 20:34   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
Może faktycznie za bardzo o nie dbam?
Cytat:
Napisane przez _Jeste_ Pokaż wiadomość
Psikacz odstaw, toż to same proteiny.
Racja, do tego Kallos keratynowy. Szampon, jeśli to ten KLIK i odżywka TA też mają keratynę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 09:19   #6
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

dokladnie, dodaj odżywki emolientowe (garnier avocado i shea np.) olejki przed myciem?? tez tak mialam ze wlosy pod spodem byly ladne.. gladkie lsniace, a te na wierzchu masakra, czasami jak maja humory to nadal takie sa.. u mnie odzywki proteinowe to masakra
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 11:01   #7
Sayuri_Chiyo
Raczkowanie
 
Avatar Sayuri_Chiyo
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 269
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

To są przeproteinowane, ale te szampony mają SLS to może "przesilikowane"? Mi fryzjerka odradziła wszystko z olejem arganowym, a poleciła właśnie keratynę. I ja już nie wiem, nie chcę chodzić do pięciu fryzjerów, ale to może tak jak z lekarzami? :/
__________________
F*ck you very much!

Sayuri_Chiyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-01, 11:55   #8
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
To są przeproteinowane, ale te szampony mają SLS to może "przesilikowane"? Mi fryzjerka odradziła wszystko z olejem arganowym, a poleciła właśnie keratynę. I ja już nie wiem, nie chcę chodzić do pięciu fryzjerów, ale to może tak jak z lekarzami? :/
to nie chodz po fryzjerach, tylko testuj na sobie..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 20:52   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
To są przeproteinowane, ale te szampony mają SLS to może "przesilikowane"? Mi fryzjerka odradziła wszystko z olejem arganowym, a poleciła właśnie keratynę. I ja już nie wiem, nie chcę chodzić do pięciu fryzjerów, ale to może tak jak z lekarzami? :/
Detergenty siarczanowe jak SLS nie mają nic do silikonów. Jeśli używasz codziennie tych keratynowych produktów, to najpewniej dorobiłaś się przeproteinowania. Zastanów się od kiedy ten stan trwa i czego używałaś, jak się zaczęło.
Z fryzjerami jak i z innymi profesjami, jeden powie Ci tak a drugi dokładnie odwrotnie. Trzeba samemu obserwować i dobrać pielęgnację metodą prób i błędów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 12:58   #10
v_violet_v
Raczkowanie
 
Avatar v_violet_v
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 44
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

i ja tak miałam , wydawało mi się ,że wynika to z tego, że wierzchnia warstwa jest bardziej narażona na szarpanie, otarcia itp...

ostatnio u siebie zauważyłam, że końcówki włosów ( jakieś 10cm) wyglądają ja miotła . Nie wiem jak sobie z tym radzić ;/ staram się zabezpieczać końcówki jedwabiem ( GP oraz Loreal extraoridinaire) kupiłam nawet odżywkę z silikonami ale wydaje mi się , że sprawa się pogorszyła
v_violet_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 11:37   #11
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

ja tez zaczelam uzywac serum z silikonem na konce i mam wrazenie ze mam wiekszy puch niz bez niego.. ogolnie dla mnie jesien/zima to wlosy zawsze gorsze przez ogrzewanie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-16, 20:46   #12
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja tez zaczelam uzywac serum z silikonem na konce i mam wrazenie ze mam wiekszy puch niz bez niego.. ogolnie dla mnie jesien/zima to wlosy zawsze gorsze przez ogrzewanie
Co to za serum?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 10:40   #13
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co to za serum?
Mythic Oil L'oreala

Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, C12-15 Alkyl Benzoate, Persea Gratissima Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Limonene, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Benzyl Alkohol, Hydroxycitronellal, Amyl Cinnamal, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Isoeugenol, Benzyl Benzoatem Cinnamyl Alkohol, Citronellol, Parfum
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 12:29   #14
zotarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 9
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

moje od połowy tez się puszą, zwłaszcza te mega zniszczone. mnie pomaga taki olejek wygładzający z matriksa - pomarańczowe opakowanie. A do prostowania polecam dwufazowy płyn z welli.
Pozdrawiam
zotarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 10:23   #15
Katarynka_1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Ja dopiero niedawno kupiłam sobie maskę kallos i muszę przyznać, że jest dla moich włosów rewelacyjna. Teraz zastanawiam się czy skoro maska jest taka świetna, to może kupić sobie jeszcze szampon i odżywkę. Żałuję tylko, że kosmetyki kallosa można kupić tylko w internecie albo w hebe, a ja do hebe mam daleko
Katarynka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 19:13   #16
repairhair
Przyczajenie
 
Avatar repairhair
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Cytat:
Napisane przez Sayuri_Chiyo Pokaż wiadomość
Hej Kochane! Zaczęłam dbać o stan moich włosów. Fryzjerka odradziła mi farby z marketów, przerzuciłam się na Matrix. Dodatkowo moja wieczorna pielęgnacja wygląda następująco: Szampon i odżywka Syoss do farbowanych, potem maska z Kallosa(Banan, Omega, Keratyna na zmianę), po wytarciu włosów spryskuję je czarną odżywką z Glisskura. Dodatkowo na noc związuje włosy w luźny warkocz. Włosy myję co drugi dzień i nie suszę, nie prostuję. Podcinam końcówki. A moje włosy i tak wyglądają słabo. A raczej ich część. Wierzchnia warstwa spuszona jakaś, a pod spodem moje włosy jakby inne, jakby wierzch to była peruka, a pod spodem moje naturalne włosy. Czemu tak? ;( Dodatkowo moje włosy nie są ani proste, ani kręcone. Moja mama miała piękne loki, a ojcu się też kręciły. Moje są takie nieokreślone. Robi mi się za to baranek na deszczu. I strasznie się elektryzują. Kiedyś moja mama używała jakiegoś środka do ubrań z lanoliną, ale to było hoho i trochę... SOS. :/
Ja bym na Twoim miejscu pomyślała jednak o zmianie kosmetyków do włosów. Może mniej ale lepszej jakości? Bardziej naturalne?? teraz jest nowa seria z LOreala - botanicals. Kupiłam sobie te zieloną odżywkę, jest super (też mam takie nieokreślone - ani kręcone, ani proste) I jakieś olejki na wygładzenie może. Syoss, Kallos, Glisskur...raczej to nie są kosmetyki TOP przemyśl to, pozdrawiam!
__________________
Kobieta ubrana w uśmiech zawsze jest piękna.
repairhair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 10:52   #17
iwonastasiak
Pewna i dumna z siebie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Kochana, jeśli włosy Ci się puszą to zarąbisty jest ze Schwarzkopfa , tylko z linii profesjonalne BC Moisture Kick balm, takie mleczko na wilgotne włos, albo flat marvel z Goldwella (tylko flat marvel jak masz łosy cienkie się sprawdzi) - dla mniebeauty balm mega produkt, zaazwyczaj kupuje na luxlook.pl, dostałam tam kod rabatowy - jak wpiszesz luxus to dostaniesz jeszcze rabat, musisz sprawdzi, do wczoraj mi działało
iwonastasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-30, 11:11   #18
PaulaRuda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy puszące się w połowie.

Hej Kochana,
masz ten sam problem co ja , jeszcze w porze jesiennej kiedy zwiększa się wilgotność powietrza moje włosy wyglądają jak filc :p moja fryzjerka poleciła mi marek alfaparf a mianowicie serię DISCIPLINE ... problem zniknął już po pierwszym niestosowaniu.
tanio znalazłam te produkty na jednej ze stron internetowych
PaulaRuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-30 12:11:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.