Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-07, 20:19   #1
chiqqa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Exclamation

Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje


Witam!
Czytałam watki nt. przedwczesnego rozwiązania umowy z UPC, ale nie znalazłam nigdzie sytuacji, w której ja się znajduje.
A wiec tak wygląda owa sytuacja:
Ja i mój chłopak założyliśmy internet w UPC na warunkach promocyjnych (umowa na 2 lata, 39zl mies., 3 mies. w trakcie wakacji 2014 darmowe.)
Jednak ze względu na zmianę planów życiowych i przeprowadzkę za granice, byliśmy zmuszeni wypowiedzieć umowę po 6 miesiącach. Rezygnacja została juz pozytywnie rozpatrzona i aktualnie będziemy odsyłać sprzęt. Jednak po tym jak chłopak napisał wiadomość do UPC z zapytaniem co z kara umowna (która pierwotnie miala zostać naliczona), otrzymał pisemnie powiadomienie ze zgodnie z regulaminem ''Unikalna 2013'' kara umowna nie zostanie naliczona. W w/w regulaminie nie znaleźliśmy nic co by stwierdzało ten fakt, a jednak wydaje mi sie ze ich powiadomienie na piśmie jest wiążące. Poza tym UPC za granica nie oferuje usług, a ja nie mam obowiązku zmieniać miejsca zamieszkania na takie gdzie istnieje sygnał UPC.

Moje pytanie brzmi: Czy w takiej sytuacji mamy jakieś szanse by nie zapłacić tej kary i jesli tak to co radzicie by zrobić (co pisać w ewent. reklamacji)? Dodam ze konsultant przez telefon poradził nam w przypadku rzeczywistego naliczenia kary, aby sie odwołać do w/w powiadomienia.
chiqqa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 20:39   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Rozwiazanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Nie naliczyli dali pismo że nie musisz płacić to nie płać i się ciesz że nie przyszło ci bulić na marne
Masz te X zł na drobne wydatki.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 20:48   #3
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Rozwiazanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Podpierałabym się w razie czego pismem z UPC o nienaliczaniu kary umownej i odwoływała się jeśli jednak coś naliczone zostanie. Nie rozumiem w czym problem, skoro sprawa jest jasna.

I jedna rzecz ode mnie - podpisujesz z usługodawcą umowę na lokal, nie na siebie. To nie usługodawca ma gonić za Tobą i dostarczać Ci usługi, gdzie Ci się zażyczy. Usługodawca ma dostarczać usługi dla Ciebie w określonym lokalu. To nie usługodawcy wina, że zmieniasz miejsce zamieszkania, bo on nadal jest gotowy udostepniać Ci usługi wg umowy, tylko Ty nie chcesz z nich korzystać, nieważne z jakich przyczyn. To Ty zrywasz umowę. W związku z tym ciesz się, że kara umowna naliczona nie zostanie
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 21:11   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Podpisałaś umowę w konkretnej lokalizacji i w tej lokalizacji UPC zobowiązało Ci się świadczyć usługi. To ich dobra wola, że nie naliczają Ci kary umownej, nie obowiązek.

Jeśli macie pisma potwierdzające nienaliczanie kary to nie masz się czym martwić. W razie jakby naliczali, wysyłacie potwierdzenie i na 99% taka reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2014-04-07 o 21:13
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 21:16   #5
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Cytat:
Napisane przez chiqqa92 Pokaż wiadomość
[...]Poza tym UPC za granica nie oferuje usług, a ja nie mam obowiązku zmieniać miejsca zamieszkania na takie gdzie istnieje sygnał UPC. [...]
Tego im w razie czego nie mów, bo tylko ich podk*rwisz To przecież nie jest ich zadanie, żeby lecieć za Tobą z sygnałem
No ale wysłali wiążące pismo, więc skseruj je milion razy i trzymaj zawsze pod ręką.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 10:31   #6
chiqqa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Question Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

I właśnie w tym cały sek, ze owszem, pismo z nienaliczeniem kary otrzymaliśmy mailem, ale konsultant telefonicznie poinformował nas ze kara powinna zostać naliczona i ze nie rozumie dlaczego inny konsultant w ten sposób nas powiadomił. Sugerował by sie do tego odwoływać, ale nie gwarantował sukcesu. Wydaje sie to być po prostu pomyłką pracownika, a mnie interesuje stricte fakt, jaka mamy w takiej sytuacji szanse, gdy ich konsultant przez jego niedopatrzenie, nas blednie poinformował ws tej kary. Krotko mówiąc, jak wiążący jest ten mail z ich strony?
chiqqa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 10:44   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Cytat:
Napisane przez chiqqa92 Pokaż wiadomość
I właśnie w tym cały sek, ze owszem, pismo z nienaliczeniem kary otrzymaliśmy mailem, ale konsultant telefonicznie poinformował nas ze kara powinna zostać naliczona i ze nie rozumie dlaczego inny konsultant w ten sposób nas powiadomił. Sugerował by sie do tego odwoływać, ale nie gwarantował sukcesu. Wydaje sie to być po prostu pomyłką pracownika, a mnie interesuje stricte fakt, jaka mamy w takiej sytuacji szanse, gdy ich konsultant przez jego niedopatrzenie, nas blednie poinformował ws tej kary. Krotko mówiąc, jak wiążący jest ten mail z ich strony?
Jest wiążący, jak zaczniecie dochodzić, to Wam dowalą. Jeśli mail został wysłany oficjalnie przez UPC, z ich adresu formowego, to ja bym nie drążyła - co nie przeszkadza zasięgnac informacji u prawnika (forum prawne albo może Jamestown się zlituje )
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-08, 14:46   #8
Madzzzia92
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 517
Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Nic nie dowalą, żadnej kary. Miałam podobną sytuację. Konsultantka BŁĘDNIE mnie poinformowała, że kary nie będzie. Potem kolejni konsultanci mnie informowali, że kara zostaje naliczona, więc wysłałam reklamację z oburzeniem, że zostałam błędnie poinformowana przez pierwszą konsultantkę i kary mi nie naliczono, a co więcej, dostałam przeprosiny za zaistniałą sytuację.
Madzzzia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 15:00   #9
chiqqa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Madzzziaaa92 (tez jestem Magda z rocznika 1992 ale to tak nawiasem), dzięki za opisanie własnego przypadku, mam teraz jakieś odniesienie do rzeczywiście zaistniałej juz kiedyś podobnej sytuacji dzieki Tobie
A do mpt, to nie rozumiem zbytnio w jakim sensie 'jak będziemy dochodzić', czyli radzisz by im odpuścić, nie drążyć, zapłacić i uznac pomyłkę za nieistotna czy zle rozumiem?
chiqqa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 15:20   #10
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Rozwiązanie umowy z UPC kara umowna i reklamacje

Cytat:
Napisane przez chiqqa92 Pokaż wiadomość
[...]
A do mpt, to nie rozumiem zbytnio w jakim sensie 'jak będziemy dochodzić', czyli radzisz by im odpuścić, nie drążyć, zapłacić i uznac pomyłkę za nieistotna czy zle rozumiem?
Radzę, żeby uznać papier za wiążący i nie dopytywać ich czy aby na pewno możecie nie płacić, czy aby na pewno nikt się nie pomylił.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 16:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.