Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-27, 21:24   #1
Mickimouse1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2

Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..


Witam
Od jakiegos dluzszego czasu zaczynam coraz bardzjej zamartwiac sie o swoje zdrowie psychiczne.Wczesniej bralem narkotyki ,do czasu az w moim zyciu pewna bliska osoba mnie oszukala,wtedy sie zaczelo.Wpadlem w gleboka depresje,mialem problemy ze snem ,ze wszystkim ..Po pewnym czasie mi to przeszlo,lecz pozostaly w glowie pewnie niepokojace mysli.Chodzi mniej wiecej o to ,ze mam stany w ktorych wydaje mi sie,ze kazdy wie o mnie wszystko,dziwne uczucie chodzi mi po glowie,wtedy domyslam sobie prawdopodobne historyjki,ze ktos na przyklad ma dostep do tego co robie w telefonie,dostep do mojej prywatnosci .Podczas tego stanu zaczynam skrupulatnie przemyslac kazda rozmowe,czy zdarzenie.Czasem mam wrazenie,ze kazdy cos przeciwko mnie spiskuje,ze tak naprawde kazdy sie ze mnie smieje i chcą mnie tak dobic.Te stany pojawiaja sie samoczynnie ,sa dni,gdy wszystko jest w nkrmie i czuje sie jak zdrowy chlopak ,sa dni kiedy przychodza te mysli i zaczynam rozmyslac w stylu "kurde kolega wspomnial cos o kosiarce,a ja wczoraj ogladalem filmik jak ktos kosi,to jest niemozliwe ze to przypadek.." i tak zaczynam od słowa do słowa az powstaje logiczny łancuszek ktory jakby to potwierdza,chociaz to nie prawda .Na dodatek czasami tez mi sie zdarza cos takiego,ze gdy usypiam to nagle czuje uczucie takiego spadania z przepasci i sie budze nagle ,czesto zrywam sie w gescie jakby spadania,jest to dosyc niepokojace ,lecz zdarza sie duzo rzadziej niz to co opisalem na gorze.I teraz pytanie:Co mi dolega?Bo to na pewno nie jest normalne,czesto mnie to meczy i dołuje ,bo przez ten czas jakby widze dowody ,ze tak jest ,chodz to po prostu przypadek ..Prosze o szybka odpowiedz.Dzieki i pozdrawiam
Mickimouse1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 16:17   #2
Pani_Owcza
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Owcza
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 64
Dot.: Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..

To się nazywa po prostu paranoja. Przyda ci sie psycholog albo psychiatra.
Pani_Owcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-29, 18:32   #3
Agataa_S
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 548
Dot.: Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..

Cytat:
Napisane przez Pani_Owcza Pokaż wiadomość
To się nazywa po prostu paranoja. Przyda ci sie psycholog albo psychiatra.

Leczenie farmakologiczne u psychiatry + psychoterapia. Problem jest poważny.
Agataa_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-29, 19:09   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..

Zgodnie z definicją z podręcznika są to urojenia. Same w sobie nie są chorobą, są jej objawem. Bez dokładnej diagnostyki psychiatrycznej nie da się określić co ci dolega. Urojenia mogą pojawić się w depresji, schizofrenii, w manii, w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej, a mogą być na przykład spowodowane nadużywaniem alkoholu/innych substancji, zaburzeniami elektrolitowymi. Koniecznie jak najszybciej udaj się do psychiatry.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 12:47   #5
Mickimouse1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2
Dot.: Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..

Wlasnie najczesciej dzieje mi sie tak na imprezie,gdy jestem podpity mocno ,lub po jakichs srodkach ,wtedy tak jakby staje sie wyczulony na to juz totalnie .Podczas normalnego "czystego" dnia raczej te stany sie nie pojawiaja,a jak tak ,to rzadko .Nie chce za bardzo sie leczyc farmakologicznie,bo slyszalem ze to jeszcze wiekszy syf niz normalnie ,jak sie to chce odstawic .Pomozcie mi ,wczoraj kolezanka miala urodziny a ja przyjechalem na godzine i pojechalem do domu ,bo ciagle myslenie o tym,ze oni tworza spisek mnie po prostu przerastalo..
Mickimouse1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 13:54   #6
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..

Cytat:
Napisane przez Mickimouse1 Pokaż wiadomość
Nie chce za bardzo sie leczyc farmakologicznie,bo slyszalem ze to jeszcze wiekszy syf niz normalnie ,jak sie to chce odstawic .
Nikt nie przypisuje leków jak cukierków, zostały stworzone po to, żeby pomagać, a nie być "syfem". Są schorzeniach, w których leki bierze się dożywotnio, bo i choroba jest dożywotnia (np. schizofrenia). Pacjenci często negują konieczność ich zażywania i traktują je właśnie jako "syf", bo nie zdają sobie sprawy z własnej choroby i tego, jak poważne skutki może za sobą pociągnąć.
Na forum nikt Ci nie pomoże, no bo jak? Wcześniej pisano- psychoterapia + wspomaganie farmakologiczne. Najpierw musisz dać się zbadać, niech specjalista rozpozna, co Ci jest i dobierze odpowiednie leczenie, bo on, w odróżnieniu od anonimowych użytkowników forum, ma do tego kompetencje.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2019-06-30 o 13:55
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 19:58   #7
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Nerwica?Depresja?Obsesja? Co to jest..

To w sumie ciekawe, że tabletki przepisane przez lekarza nazywasz syfem, ale nie masz problemu z braniem narkotyków i piciem alkoholu.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 20:58:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.