Ciemna obwódka wokół plomby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-16, 11:41   #1
Anusia_0306
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 208

Ciemna obwódka wokół plomby


Witam!
Niecały rok temu wymieniłam plombę w górnej dwójce. Po jakimś czasie okazało się, że wokół tej plomby zaczęła mi się robić taka ciemna, brzydka obwódka. Plomba jest dość duża i nie wygląda to zbyt estetycznie. W związku z tym mam pytanie, czy da się coś z tym zrobić w domu czy konieczna jest wizyta u dentysty? Podczas tamtej wymiany pani dentystka powiedziała mi, że mam pecha, gdyż moja zębina jest pomarańczowa. Czy to może być przyczyną powstawania tej obwódki? Co zrobić żeby po ewentualnym nałożeniu nowej plomby historia znowu się nie powtórzyła?Proszę o poradę eksperta.
Anusia_0306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-16, 17:57   #2
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Ciemna obwódka wokół plomby

Ekspertem nie jestem, ale wydaje mi sie, że to że zębina jest pomarańczowa nie ma żadnego znaczenia
W domu z tym nic nie zrobisz, wizyta u dentysty jest potrzebna. Ta obwódka robi sie dlatego, że dostaje się tam powietrze.Jesli nie jest mocna, to można to zeszlfowac, a jeśli bardzo widoczna to wymienic plombę
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-17, 20:20   #3
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Ciemna obwódka wokół plomby

W związku z opisaną sytuacją czyli ciemną "obwódką" wokół założonego wypełnienia musi Pani udać się do lekarza. To lekarz stwierdzi czy ta ciemna "obwódka" jest objawem próchnicy wtórnej czy tylko odłożonymi osadami, które można oczyścić np. zabiegiem piaskowania. Jeżeli okaże się, że jest to próchnica wtórna to poprzednie wypełnienie należy usunąć, oczyścić ubytek i założyć nowe wypełnienie. Współczesne materiały do wypełnień (złożone) przez długie lata wykazują odpowiednią szczelność brzeżną i nie powinno dochodzić do podobnych sytuacji.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.