Krzywa przegroda nosowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-31, 15:43   #1
bea_kk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1

Krzywa przegroda nosowa.


Hmm, nie wiem czy dobry dział, ale mam nadzieję, że wybaczycie bo jestem tu nowa (: otóż dziś dowiedziałam się, że mam krzywą przegrodę nosową i trzeba by to zoperować. nigdy nie posiadałam jednak żadnych objawów, np. bólów głowy itd. także wizualnie mam prościutki nosek, wieć trochę mnie to zadziwiło. czy doktor mogła się pomylić, czy rzeczywiście potrzebna mi będzie operacja?
bea_kk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:22   #2
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Krzywa przegroda nosowa.

Być może jest skrzywiona przegroda nosa i jednocześnie nie ma Pani objawów typowych dla zwężenia przewodów nosa. W zależności od tego gdzie występuje to skrzywienie, czy w części chrzęstnej czy też w części kostnej mogą, ale nie muszą występować objawy. Jeżeli nie ma Pani objawów związanych z częstymi infekcjami lub problemami z oddychaniem to nie musi mieć Pani operacji. Gdyby natomiast pojawiły się objawy chorobowe związane ze skrzywieniem przegrody wtedy musi się Pani udać na ponowną konsultację laryngologiczną.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 14:33   #3
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Krzywa przegroda nosowa.

Cytat:
Napisane przez bea_kk Pokaż wiadomość
Hmm, nie wiem czy dobry dział, ale mam nadzieję, że wybaczycie bo jestem tu nowa (: otóż dziś dowiedziałam się, że mam krzywą przegrodę nosową i trzeba by to zoperować. nigdy nie posiadałam jednak żadnych objawów, np. bólów głowy itd. także wizualnie mam prościutki nosek, wieć trochę mnie to zadziwiło. czy doktor mogła się pomylić, czy rzeczywiście potrzebna mi będzie operacja?
Szanowna Pani,
Nie ma ludzi z idealnie prostą przegrodą nosową. Każdy ma jakieś skrzywienie przegrody, jednak jeżeli skrzywienie to nie ma wpływu na drożność nosa to nie jest to wskazanie do operacji. Operowanie przegrody nosowej tylko dlatego, że nie jest idealnie prosta u osoby, która nie zgłasza żadnych dolegliwości ze strony drożności nosa nie jest dobrym pomysłem – odradzam.
Pozdrawiam
Lubomir Lembas
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.