werbena, bratki, czy goździki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-07, 20:22   #1
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500

werbena, bratki, czy goździki


Witajcie
W tym roku po raz pierwszy chcę wsadzić kwiaty na balkon. W związku z tym, że będzie to mój debiut jesli chodzi o dekoracje na balkonie, to nie mogę się zdecydować. Mam balkon, na którym w lecie od godziny 11-12 do wieczora jest słońce. Wybrałam więc odmiany kwiatów, które nie boja się ciepła. Zarówno werbeny jak i bratki oraz goździki bardzo mi się podobają, ale te pierwsze są podobno jednoroczne, bratki dwuletnie, a co do goździków jest taki chaos informacyjny, że właściwie nie wiadomo ile wytrzymają. Na jednych stronach piszą, że to rośliny jednoroczne, a na innych że byliny. Poza tym rodzajów goździków jest tak dużo, że pewnie będzie mi ciężko wybrać ten najlepszy rodzaj na mój balkon i do tego jeszcze długowieczny. Osobiście najchętniej kupiłabym jakieś kwiaty wielosezonowe, ale od razu z góry uprzedzam, że nie chcę surfinii, pelargonii i petunii (mam ich przesyt). No i teraz moje pytanie. Macie jakieś doświadczenie z werbenami, bratkami i goździkami na balkonie pod kątem ich długowieczności? Wiadomo, że jak się zrobi zimniej to mogę skrzynkę z kwiatami schować do domu. Pytam, bo bazylia też jest podobno jednoroczna, a w tym roku przezimowała u mnie na parapecie i wygląda na to, że przeżyje przynajmniej jeszcze jeden sezon.
Mogę podpytać sprzedawców, ale w zeszłym roku każdy mówił co innego, więc ostatecznie nie zdecydowałam się na żadne kwiaty.
Będę wdzięczna za Wasze opinie .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 11:40   #2
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: werbena, bratki, czy goździki

Mogę Ci polecić takie zgrabne zestawienie na cały sezon.
wiosna - sasanka zwyczajna plus pierwiosnek
całe lato - goździk kropkowany plus dzwonek dalmatyński
jesień - aster alpejski plus jednoroczna aksamitka

Na Podkarpackich Sadach masz dużo ciekawych gatunków do kupienia. Jest opisany każdy gatunek więc możesz sobie dopasować do swojej aranżacji
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-13, 06:55   #3
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: werbena, bratki, czy goździki

dzięki za odpowiedź . Dobrze by było, żeby kwiatki kwitły od wiosny do jesieni. Poszukam jeszcze .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 20:15   #4
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: werbena, bratki, czy goździki

Od wiosny do jesieni kwitną na tarasie aksamitki, jest ich mnóstwo rodzajów w odcieniach od cytrynowoźółtego przez pomarańcze do brązu. Między nimi mam smagliczki. Takie białe kępki drobnokwiatowe. Bratki w fioletach dopełniają kompozycję, ale one nie dotrzymują jesieni. Wszystkie sądzę z sadzonek kupionych co rok po 15 maja, bo wcześniej zawsze jeszcze jest ochłodzenie, przymrozki i śnieg. Nic samo nie wychodzi w drugim roku.
Goździki -sadzonki też lubię, bo wiele kolorów i pięknie pachną. Że nie wspomnę o lewkoniach. Cudnie pachną. W sklepach ogrodniczych od czerwca. Wiosną piękne są niezapominajki. Do czerwca. Nie ma tak, że wsadzasz kwiatek wiosną i on jest do jesieni. To tak nie działa.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 21:29   #5
moleko21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: werbena, bratki, czy goździki

Hej, wiesz co ja mam bardzo dużo kwiatów na balkonie, ogólnie prawie wszystkie mam posadzone w doniczki, a jako osłonki użyłam koszy. Wyglądają bardzo fajnie, nie mam zdjęcia niestety teraz, a jest już ciemno. Ale naprawdę wygląda to super, wcześniej kupowałam stacjonarnie, ale koleżanka ma swoją kwiaciarnie i zamawia ogólnie hurtowo . Naprawdę tanio można się tam obkupić, resztę rzeczy też mają w super cenach, warto zamówić większą ilość, a nie przepłacać w sieciówkach

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2019-02-09 o 21:33 Powód: link
moleko21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-09 22:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.