Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-01-11, 22:17   #31
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Ja też 25.01 usg Super, jaki kolor?
U mnie w klinice przyszpitalnej mnie zapisali na 3. Usg i to na NFZ.. Nie widziałam, że jest nierefundowane

Do lux medu może też pójdę jak się uda do kogoś sensownego zapisać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kolor grafitowy u nich jest to kolor 210. A kupiliśmy go za 1350zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-11, 23:16   #32
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Kolor grafitowy u nich jest to kolor 210. A kupiliśmy go za 1350zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie ja kilka razy patrzyłam na olx, ale w mojej okolicy praktycznie wogole używek nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 00:01   #33
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja nie planowałam prenatalnych trzeciego trymestru. Czemu jedno z droższych ? Co się bada na trzecim ? Bo teoretycznie pierwsze i drugie powinno juz wykazać jakieś nieprawidłowości?

Ja po egzaminie. Mój ciążowy kalafior zaliczył na 83%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje :brawo:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Trzecie prenatalne pokazuje często wady serduszka których nie widać jeszcze dobrze na 2 prenatalnych i coś jeszcze ale nie pamiętam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------



Gratuluję wyniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Może dlatego że 1 i 2 są refundowane a 3 nie dlatego nie wysyła. My płacimy chyba 260 zł i to usg 3d/4d z filmikiem i zdjęciami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja za każde prenatalne płacę, nie mam refundowanych, może gin stwierdza, że skoro było dotychczas wszystko ok to nie ma co iść wydawać dodatkowo pieniążkiMyszko, Ty nie jesteś z Krk? Bo nie ogarniam kto jest skąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:57 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Tu żeście polazły maupy

Wymiekam dzis.
Pojechalismy do Ikei i kupilismy troche mebli i innych , przyjechalismy i maz to skladal, ja ogarnialam szafki i przekladanie rzeczy. Maz nie spi od 2:30 bo na 4 rano mial dzis sluzbe, a ja od 4:30 wiec padne zaraz.

MICHACHA spoznione zyczenia przesylam

NIBYNIC widzialam, ze motylka kupilas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Ja na 3 usg prenatalne nie ide bo moj gin robi usg za kazdym razem.

Chociaz tej kolejnej wizyty najbardziej sie obawiam bo wlasnie w tym czasie, 31-32 tc wyszlo, ze Igor ma hipotrofie.

Ide 31.01 na wizyte bo od 1 lutego ide na L4 Graaatki za egzamin

W sumie jak bylam na tych II prenatalnych w 20tc to lekarz wysprawdzal wszystkie narzady i nie czuje potrzeby pojscia teraz. Mysle, ze moj gin ogarnie temat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie z jednej strony też nie mam potrzeby iść, a z drugiej...mój gin nie opisze mi malucha za pomocą siatki centylowej, więc to jego badanie o d. rozbić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Ja też 25.01 usg Super, jaki kolor?
U mnie w klinice przyszpitalnej mnie zapisali na 3. Usg i to na NFZ.. Nie widziałam, że jest nierefundowane

Do lux medu może też pójdę jak się uda do kogoś sensownego zapisać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic nie pisałam o tym, że jest nierefundowane ;-) ja wszystkie usg robię prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 04:33   #34
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Mój organizm zaczął ostatnio uważać że 5 godzin snu jest lepsze niż 8
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 05:41   #35
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Gratulacje :brawo:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Ja za każde prenatalne płacę, nie mam refundowanych, może gin stwierdza, że skoro było dotychczas wszystko ok to nie ma co iść wydawać dodatkowo pieniążkiMyszko, Ty nie jesteś z Krk? Bo nie ogarniam kto jest skąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:57 ----------

No właśnie z jednej strony też nie mam potrzeby iść, a z drugiej...mój gin nie opisze mi malucha za pomocą siatki centylowej, więc to jego badanie o d. rozbić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Nic nie pisałam o tym, że jest nierefundowane ;-) ja wszystkie usg robię prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na podstawie siatek nie opisze ale chyba posiada podstawowa wiedze medyczna jakie wymiary w danym okresie powinno miec dziecko moj gin w ciazy z Igorem stwierdzil wlasnie, ze mlody ma hipotrofie bo byl ponizej widelek dosc sporo.

Dzidn dobry. Myslalam, ze jakas 4 rano jest bo tak ciemni a tu prawie 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 06:24   #36
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dzień dobry!
Mamaszkrabka też myślałam, że to 4 rano
Coś zle spałam. Jak śpię na lewym boku to mały też jest na lewym, jak na prawym to on też ląduje na prawej stronie. Dzisiaj dostałam dwa bolesne kopniaki, jak leżałam na prawej, jakby w jakąś kość na dole, więc spałam na lewej i jestem cała połamana. Ale żeby taki ból był? To co będzie dalej Nawet pomyślałam, że to może jakiś skurcz ale tfu tfu chyba nie...W sumie nie wiem nawet co to skurvz i jak sie go odczuwa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michacha1234
Czas edycji: 2019-01-12 o 06:45
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 06:48   #37
Lovelly44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 211
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dzień dobry
Dziewczyny, bierzecie jeszcze suplementy? Ja biorę Omegamed Optima Forte i tak się zastanawiam czy powinnam brać do końca? Podobno na suplementach to i dzieciaki duże a wolałabym żeby Maja była jednak średniaczkiem

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Lovelly44 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 07:07   #38
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dzień dobry. Przegięłam wczoraj, wszystko mnie boli… a dzisiaj z córką na bal karnawałowy i wcześniej zakupy, to też nie poleżę :/

Ja miałam refundowane 2 pierwsze usg prenatalne z okazji wieku 35+, trzecie już jest płatne.

Pregnę plus biorę cały czas, tzn co 2-3 dni mi się przypomina Wielkiego dziecka się nie obawiam, wręcz przeciwnie. Poprzednio też brałam suplement i o, 2600 :/
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 07:19   #39
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Fajnie ja kilka razy patrzyłam na olx, ale w mojej okolicy praktycznie wogole używek nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo tych wózków używek jest mało ale w czwartek babka wystawiła i miała 4 pary chętne ale wygrałam te walke jak dopadnie kompa wrzucę foty bo z telefonu albo się nie da albo ja nie umiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 07:25   #40
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Gratulacje :brawo:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

Ja za każde prenatalne płacę, nie mam refundowanych, może gin stwierdza, że skoro było dotychczas wszystko ok to nie ma co iść wydawać dodatkowo pieniążkiMyszko, Ty nie jesteś z Krk? Bo nie ogarniam kto jest skąd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:00 ---------- Poprzedni post napisano o 00:57 ----------

No właśnie z jednej strony też nie mam potrzeby iść, a z drugiej...mój gin nie opisze mi malucha za pomocą siatki centylowej, więc to jego badanie o d. rozbić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:01 ---------- Poprzedni post napisano o 01:00 ----------

Nic nie pisałam o tym, że jest nierefundowane ;-) ja wszystkie usg robię prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z Gliwic moja gin pisała że cos nie tak na usg i dzięki temu miałam za darmo na skierowanie. Ale 3 nie jest już refundowane bo nie jest obowiązkowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 07:28   #41
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dziewczyny, bierzecie jeszcze suplementy? Ja biorę Omegamed Optima Forte i tak się zastanawiam czy powinnam brać do końca? Podobno na suplementach to i dzieciaki duże a wolałabym żeby Maja była jednak średniaczkiem

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja też biorę Omegamed Optima Forte, ale teraz to już czasami omijam tabletkę właśnie żeby za duża nie wyrosła kiedy nie biorę to tylko folik sobie jeszcze łykam żeby wykończyć zapasy

Dzień dobry,
ja dziś pierwszy dzień spałam z poduszka ciążowa kupiłam, bo mi ginka zabroniła spać na plecach i się ta poducha blokuję


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 07:38   #42
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja biorę pregne ale nie regularnie. Ja też się jeszcze zastanawiam nad tym usg 3 trymestru. Bo w sumie można iść koszta nie są bardzo duże szczególnie że 2 pierwsze miałam za darmo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 07:51   #43
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Witam się w nowym wątku!

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dziewczyny, bierzecie jeszcze suplementy? Ja biorę Omegamed Optima Forte i tak się zastanawiam czy powinnam brać do końca? Podobno na suplementach to i dzieciaki duże a wolałabym żeby Maja była jednak średniaczkiem

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja jem cały czas, tyle że z Pregny przeszłam na Symvital Mama. Po ostatnim usg dzidziuś jest raczej średniakiem w normie. W pierwszej ciąży jadłam suple cały czas i synek urodził się 57cm i 3,5kg. Także nie był jakimś koksem po tych suplach :P

Od dwóch dni chciałam Wam zadać zagadkę:

Zakup jakiej rzeczy najbardziej cieszy trzydziestolatków?
Kołdra 220x200

W końcu kupiliśmy sobie dużą kołderkę, bo nie dość, że zamieniliśmy się miejscami na łóżku, to jeszcze przez to, że młoda mnie kopie na prawym boku, muszę leżeć na lewym i stykamy się pupkami. Więc wiało po plecach. TŻ mnie ciągle przykrywał albo ja mu kradłam kołderkę. Ale problem z głowy. Tylko teraz nie mogę dokopać się do TŻ przez te fałdy
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 08:01   #44
czarna_pantera90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_pantera90
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 461
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku!





Ja jem cały czas, tyle że z Pregny przeszłam na Symvital Mama. Po ostatnim usg dzidziuś jest raczej średniakiem w normie. W pierwszej ciąży jadłam suple cały czas i synek urodził się 57cm i 3,5kg. Także nie był jakimś koksem po tych suplach :P



Od dwóch dni chciałam Wam zadać zagadkę:



Zakup jakiej rzeczy najbardziej cieszy trzydziestolatków?

Kołdra 220x200



W końcu kupiliśmy sobie dużą kołderkę, bo nie dość, że zamieniliśmy się miejscami na łóżku, to jeszcze przez to, że młoda mnie kopie na prawym boku, muszę leżeć na lewym i stykamy się pupkami. Więc wiało po plecach. TŻ mnie ciągle przykrywał albo ja mu kradłam kołderkę. Ale problem z głowy. Tylko teraz nie mogę dokopać się do TŻ przez te fałdy

Nie ma nic lepszego niż porządna, duża kołdra, zgadzam się To jest główny powód, dla którego nie lubię sypiać poza domem - cudze kołdry zazwyczaj mnie nie satysfakcjonują
Ja będę robiła to USG 3trym, mój doktor robi u siebie. Jeśli chodzi o suplementy, to biorę W ogóle czuje się jak emerytka z tymi tabletkami - rano na tarczyce, później 4x magnez, wieczorem femibion i wszędzie mam poupychane rennie po kieszeniach, bo bez tego ani rusz. Eh


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarna_pantera90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 08:13   #45
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku!


Ja jem cały czas, tyle że z Pregny przeszłam na Symvital Mama. Po ostatnim usg dzidziuś jest raczej średniakiem w normie. W pierwszej ciąży jadłam suple cały czas i synek urodził się 57cm i 3,5kg. Także nie był jakimś koksem po tych suplach

Od dwóch dni chciałam Wam zadać zagadkę:

Zakup jakiej rzeczy najbardziej cieszy trzydziestolatków?
Kołdra 220x200

W końcu kupiliśmy sobie dużą kołderkę, bo nie dość, że zamieniliśmy się miejscami na łóżku, to jeszcze przez to, że młoda mnie kopie na prawym boku, muszę leżeć na lewym i stykamy się pupkami. Więc wiało po plecach. TŻ mnie ciągle przykrywał albo ja mu kradłam kołderkę. Ale problem z głowy. Tylko teraz nie mogę dokopać się do TŻ przez te fałdy
Haha, właśnie rano o tym myślałam: dobrze, że mamy dwie kołdry Spaliśmy pod jedną, ale zaczęło się podbieranie, odkrywanie i małe nocne wojenki, więc stwierdziłam, że wezmę sobie osobną. i tym sposobem mamy łącznie 3 metry kołdry I nastał pokój ☺
Nie biorę żadnych suplementów, bo mi było po nich niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 08:13   #46
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku!


Ja jem cały czas, tyle że z Pregny przeszłam na Symvital Mama. Po ostatnim usg dzidziuś jest raczej średniakiem w normie. W pierwszej ciąży jadłam suple cały czas i synek urodził się 57cm i 3,5kg. Także nie był jakimś koksem po tych suplach

Od dwóch dni chciałam Wam zadać zagadkę:

Zakup jakiej rzeczy najbardziej cieszy trzydziestolatków?
Kołdra 220x200

W końcu kupiliśmy sobie dużą kołderkę, bo nie dość, że zamieniliśmy się miejscami na łóżku, to jeszcze przez to, że młoda mnie kopie na prawym boku, muszę leżeć na lewym i stykamy się pupkami. Więc wiało po plecach. TŻ mnie ciągle przykrywał albo ja mu kradłam kołderkę. Ale problem z głowy. Tylko teraz nie mogę dokopać się do TŻ przez te fałdy
Pierwsza rzecz po ślubie jaką kupiliśmy to łoże małżeńskie i kołdrę 200×220

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 08:27   #47
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku!


Ja jem cały czas, tyle że z Pregny przeszłam na Symvital Mama. Po ostatnim usg dzidziuś jest raczej średniakiem w normie. W pierwszej ciąży jadłam suple cały czas i synek urodził się 57cm i 3,5kg. Także nie był jakimś koksem po tych suplach

Od dwóch dni chciałam Wam zadać zagadkę:

Zakup jakiej rzeczy najbardziej cieszy trzydziestolatków?
Kołdra 220x200

W końcu kupiliśmy sobie dużą kołderkę, bo nie dość, że zamieniliśmy się miejscami na łóżku, to jeszcze przez to, że młoda mnie kopie na prawym boku, muszę leżeć na lewym i stykamy się pupkami. Więc wiało po plecach. TŻ mnie ciągle przykrywał albo ja mu kradłam kołderkę. Ale problem z głowy. Tylko teraz nie mogę dokopać się do TŻ przez te fałdy
My mamy 2 kołdry, nie mogłabym z kimkolwiek dzielić kołdry bo ja się zawsze owijam jak się wyprowadza łam z domu, żeby mieszkać z Tz i kupowałam 2 kołdry to moja mama "taka młoda dziewczyna i będzie z chłopakiem spać pod osobna kołdrą?"
Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Haha, właśnie rano o tym myślałam: dobrze, że mamy dwie kołdry Spaliśmy pod jedną, ale zaczęło się podbieranie, odkrywanie i małe nocne wojenki, więc stwierdziłam, że wezmę sobie osobną. i tym sposobem mamy łącznie 3 metry kołdry I nastał pokój ☺
Nie biorę żadnych suplementów, bo mi było po nich niedobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Próbowałaś niedawno? Bo jak miałam wymioty i mdlosci to też mi wzmagaly i odpuszczalam, ale teraz jak po obiedzie zazyje jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 08:39   #48
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mamy 2 kołdry, nie mogłabym z kimkolwiek dzielić kołdry bo ja się zawsze owijam jak się wyprowadza łam z domu, żeby mieszkać z Tz i kupowałam 2 kołdry to moja mama "taka młoda dziewczyna i będzie z chłopakiem spać pod osobna kołdrą?" Próbowałaś niedawno? Bo jak miałam wymioty i mdlosci to też mi wzmagaly i odpuszczalam, ale teraz jak po obiedzie zazyje jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hihi, mamusia jaka nowoczesna
Suple zaczęłam brać dopiero w drugim trymestrze, wtedy też zaczęłam wymiotować. Jak nie brałam było ok. Teraz nie próbowałam już z 2 miesiące dobre. Może spróbuje dzisiaj, jeśli mi jakieś zostały...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 09:02   #49
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
My mamy 2 kołdry, nie mogłabym z kimkolwiek dzielić kołdry bo ja się zawsze owijam jak się wyprowadza łam z domu, żeby mieszkać z Tz i kupowałam 2 kołdry to moja mama "taka młoda dziewczyna i będzie z chłopakiem spać pod osobna kołdrą?" Próbowałaś niedawno? Bo jak miałam wymioty i mdlosci to też mi wzmagaly i odpuszczalam, ale teraz jak po obiedzie zazyje jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha mam identycznie z koldrami z domu rodzinnego oprócz ciuchów wzięłam swoją kołdrę i do dziś śpimy pod 2 bo po jedna było by pewne że któreś z nas śpi bez koldry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-12, 09:26   #50
maltaa7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 270
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ooo my tez mamy osobne kołdry

Coś mi sie podzialo.. strasznie boli mnie przy chodzeniu, ruszaniu się coś tam na dole i jeszcze takie okropne uczucie dyskomfortu ( infekcja?). Nawet ciężko mi powiedzieć, co konkretnie mi jest. Coś jakby spojenie łonowe(?) mięśnie bola(?), dodatkowo strasznie spuchnieta tam jestem i jeszcze ciagle cos ze mnie leci. Jak kichne to normalnie potop. Chodzić nie moge bo boli juz od 2 miesiecy mnie cos pobolewa. Lekarz jakoś za bardzo sie nie przyjął tym jak mu ostatnio o tym mówiłam, ale teraz to juz masakra. A akurat mąż wyjeżdża na delegację, wiec ciężko mi znaleźć jakis termin wczesniejszej wizyty, żeby akurat młody był w przedszkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maltaa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 09:26   #51
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lovelly44 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dziewczyny, bierzecie jeszcze suplementy? Ja biorę Omegamed Optima Forte i tak się zastanawiam czy powinnam brać do końca? Podobno na suplementach to i dzieciaki duże a wolałabym żeby Maja była jednak średniaczkiem

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja biorę cały czas Prenatal Duo i Asmag Forte. Wczoraj i przedwczoraj mi po południu twardniał brzuch i napisałam do mojej gin i mam sobie odpoczywać i brać więcej magnezu. Strasznie nieprzyjemne uczucie - mam wrażenie takiego pełnego brzucha wtedy, ale nic nie boli


Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku!


Ja jem cały czas, tyle że z Pregny przeszłam na Symvital Mama. Po ostatnim usg dzidziuś jest raczej średniakiem w normie. W pierwszej ciąży jadłam suple cały czas i synek urodził się 57cm i 3,5kg. Także nie był jakimś koksem po tych suplach :P

Od dwóch dni chciałam Wam zadać zagadkę:

Zakup jakiej rzeczy najbardziej cieszy trzydziestolatków?
Kołdra 220x200

W końcu kupiliśmy sobie dużą kołderkę, bo nie dość, że zamieniliśmy się miejscami na łóżku, to jeszcze przez to, że młoda mnie kopie na prawym boku, muszę leżeć na lewym i stykamy się pupkami. Więc wiało po plecach. TŻ mnie ciągle przykrywał albo ja mu kradłam kołderkę. Ale problem z głowy. Tylko teraz nie mogę dokopać się do TŻ przez te fałdy
My mamy dwie 160x200cm. Nie ma opcji żebyśmy spali pod jedną
Siedzimy czasem pod jedną jak się chcemy poprzytulać ale potem taki pasożyt przepełza do siebie
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 09:32   #52
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

My mamy jedną wielką, ale śpimy zawsze bardzo blisko siebie. nie wyobrażam sobie spać pod dwiema

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 09:39   #53
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
My mamy jedną wielką, ale śpimy zawsze bardzo blisko siebie. nie wyobrażam sobie spać pod dwiema

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tak samo
No dobra, od kiedy śpi z nami córka to to "blisko siebie" różnie wygląda, ale dajemy sobie radę nawet w trójkę
Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 09:51   #54
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez maltaa7 Pokaż wiadomość
Ooo my tez mamy osobne kołdry

Coś mi sie podzialo.. strasznie boli mnie przy chodzeniu, ruszaniu się coś tam na dole i jeszcze takie okropne uczucie dyskomfortu ( infekcja?). Nawet ciężko mi powiedzieć, co konkretnie mi jest. Coś jakby spojenie łonowe(?) mięśnie bola(?), dodatkowo strasznie spuchnieta tam jestem i jeszcze ciagle cos ze mnie leci. Jak kichne to normalnie potop. Chodzić nie moge bo boli juz od 2 miesiecy mnie cos pobolewa. Lekarz jakoś za bardzo sie nie przyjął tym jak mu ostatnio o tym mówiłam, ale teraz to juz masakra. A akurat mąż wyjeżdża na delegację, wiec ciężko mi znaleźć jakis termin wczesniejszej wizyty, żeby akurat młody był w przedszkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez mam takie bole, w ogole nie moge podniesc nogi do gory bo tak jakby maly siedzial w pachwinach i mam wrazenie, ze go sciskam tez mam spuchniete strasznie wargi sromowe i jak kichne to ostatnio nie utrzymalam...

Syn pojechal z mezem na swoj pierwszy egzamin z jujitsu a ja utknelam przy sprzataniu.

U nas dzis na obiad domowe burgery. Maz rano juz upiekl buleczki, miesko juz jest wiec mmmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 09:58   #55
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja tez mam takie bole, w ogole nie moge podniesc nogi do gory bo tak jakby maly siedzial w pachwinach i mam wrazenie, ze go sciskam tez mam spuchniete strasznie wargi sromowe i jak kichne to ostatnio nie utrzymalam...

Syn pojechal z mezem na swoj pierwszy egzamin z jujitsu a ja utknelam przy sprzataniu.

U nas dzis na obiad domowe burgery. Maz rano juz upiekl buleczki, miesko juz jest wiec mmmm

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi gin ostatnio powiedziała, że też mam trochę spuchnięte ale że to normalne w ciąży. Chyba wszystkie mniej lub bardziej dokuczliwe objawy są normalne w ciąży - ciąża zbiorem objawów
Wczoraj jak jechaliśmy kawałek samochodem to mi się odbiło i mi wczesniej wypita herbata prawie nosem wyszła, a nic nie zapowiadało takiego problemu
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 10:05   #56
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Na podstawie siatek nie opisze ale chyba posiada podstawowa wiedze medyczna jakie wymiary w danym okresie powinno miec dziecko moj gin w ciazy z Igorem stwierdzil wlasnie, ze mlody ma hipotrofie bo byl ponizej widelek dosc sporo.

Dzidn dobry. Myslalam, ze jakas 4 rano jest bo tak ciemni a tu prawie 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale do tego wystarczy chyba zwykle badanie usg? Bo u nas gin na każdej wizycie mierzy obwód główki, brzuszka i długość kości udowej.

Dzień dobry od 3 dni mam szum w prawym uchu... pojęcia nie mam o co chodzi miałam dziś jakieś złe sny i chyba to nie będzie mój dzień...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 10:09   #57
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Ale do tego wystarczy chyba zwykle badanie usg? Bo u nas gin na każdej wizycie mierzy obwód główki, brzuszka i długość kości udowej.

Dzień dobry od 3 dni mam szum w prawym uchu... pojęcia nie mam o co chodzi miałam dziś jakieś złe sny i chyba to nie będzie mój dzień...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Wg mamyginekolog nie wystarczy, musi być właśnie w tych siatkach centylowych określone, ja nawet nie wiem jak opisze mój lekarz, ale dopóki on nie stwierdzi, że jest jakaś nieprawidłowość i nie wyśle mnie na dalszą diagnostykę, nie będę już kombinowała

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 10:52   #58
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Laski mam w obserowanych sporo rzeczy dla malucha- pieluszki, patyczki, podkłady itd i non stop dostaje info na maila, że wszystko drożeje...aż spojrzałam co to za sprzedawca- no Hubi ot tyle ma zamówień, że ceny wszystkiego podnosi
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 11:04   #59
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Ale do tego wystarczy chyba zwykle badanie usg? Bo u nas gin na każdej wizycie mierzy obwód główki, brzuszka i długość kości udowej.

Dzień dobry od 3 dni mam szum w prawym uchu... pojęcia nie mam o co chodzi miałam dziś jakieś złe sny i chyba to nie będzie mój dzień...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Ja tam mysle, ze jest mowa o 3 usg w ciazy w tym czasie bez koniecznosci tego prenatalnego. Moj gin tez mierzy wszystko co wizyte wiec nie mam stresu. Moze faktycznie gdyby to byla ciaza prowadzona na nfz gdzie faktycznie sa tylko 3 usg to bym sie zastanawiala ale przy takiej czestotliwosci jak u mnie to nie mam stresu tgm bardziej, ze mam porownanie z 1sza ciaza gdzie faktycznie bylo cos nie tak i zostalam skierowana na patologie. Mysle, ze zwykly gin na podstawie tego usg tez powinien zauwazyc, ze jest cos nie tak i w razie czego skierowac na badania szczegolowe jesli nie ma sprzetu np...

Jak teraz bylam na wizycie to na ekranie pojawialy sie wymiary dziecka + okreslony wg usg wiek ciazy, np. Obwod brzucha byl na 27+1, ale waga na 26+6 wiec wszystko w normie pomimo, ze bylam 27+4.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-12, 11:20   #60
msyska
Raczkowanie
 
Avatar msyska
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 410
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Hej dziewczyny

Czytam i czytam ostatnie dni ile Wy już macie kupione a ja w lesie dzisiaj porobie w końcu zamówienia i już coś niech zacznie przychodzić bo jak tak mam wszystko na raz kupić to mam straszny mętlik w głowie! Największy problem mam z ilościami ciuszków i w ile warstw trzeba będzie dziecko ubierać plus jaki mieć zapas żeby nie musieć prac codziennie tylko tak co 2-3 dni

Póki co mam naklejki na ścianę, sporo art.higienicznych i trochę ciuszków które dostałam od koleżanek plus takich które kupiłam na początku ciąży jak miałam fazę

Wozek tez mamy wybrany, będziemy brać Espiro Next silver

Ze spaniem u mnie ciężko, ogólnie śpię po pare h tylko, zazwyczaj od 3 jestem na nogach przez pare dni a potem kolejny dzień prawie cały przesypiam.. wiec tak się wlekę w ten magiczny III trymestr

Wizytę mam w poniedziałek 14.01 a prenatalne 23.01

Zaczęłam już chodzić na szkole rodzenia i jest całkiem spoko, nie wiem tylko czy mój lekarz zgodzi się żebym chodziła na ćwiczenia w ramach tej szkoły, zobaczymy w poniedziałek co tam mi powie.

No i jestem na 90% pewna ze Młody obrócił się już tak pionowo, wcześniej czułam go z obu boków a teraz jest zupełnie inaczej ułożony, zastanawiam się tylko czy główką w dół już się usadowił czy na odwrót
msyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.