męczace zaparcia ;( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-27, 17:42   #31
poziomka115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: męczace zaparcia ;(

Też przez długi czas miałam zaparcia. Dopiero niedawno, gdy zaczęłam więcej jeśc i przytyłam wszystko wróciło do normy. Wydaje mi się, że przy niedowadze nawet duże ilości wody, błonnika, kefirów itp. nie pomogą pozbyć się zaparć.
Ważne: nie jedzcie owsianki gotowanej na samej wodzie. To skleja jelita. Jeżeli już to na mleku.
Zaparcia są czasami skutkiem niedoboru MAGNEZU. Może warto ograniczyć kawę i przez jakiś czas brać magnez w tabletkach.
poziomka115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:08   #32
meap
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 18
Dot.: męczace zaparcia ;(

Polecam błonnik w proszku. Ja kupuje taki w supermarkecie, nie pamiętam marki, ale albo taki w walcowatym opakowaniu z czerwonym wieczkiem, albo w białym kartonowym opakowaniu "z dziurką", przez którą widać proszek. Są różne smaki np. jabłkowy, owsiany, kakaowy, marchewkowy i inne, więc możecie dodać np. do zupy czy obiadu - dostałam kiedyś z opakowaniem książeczkę z przepisami i teraz dodaję gdzie się da.. Kakaowy jest jak takie ciemne kakao z wiatrakiem na opakowaniu, więc można dodać go do mleka i zrobić kakao. Działa i to nie "gwałtownie". Tylko trzeba popić dużą ilością wody, bo inaczej zadziała przeciwnie niż powinien.
meap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 21:21   #33
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: męczace zaparcia ;(

To ja zapytam tak w temacie... od ponad dwóch lat regularnie stosuję środki przeczyszczające i na chwilę obecną aż panicznie boję się ich nie brać, bo jak dnia nie zacznę od załatwienia się to psychicznie bardzo źle się czuję, ale umiem nad tym zapanować i nie panikować. Na raz muszę brać 16-22 tabletki (w zależności co jadłam). I pytanie moje jest takie... jak odstawić to świństwo, żeby wypróżniać się bez tego?
marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:47   #34
jezykowa99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: męczace zaparcia ;(

Koleżance mojej mamy pomógł Dulcobis. ww w.stopzaparciom.pl Może ktoś z was stosował?
jezykowa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 08:35   #35
10lady_makbet
Przyczajenie
 
Avatar 10lady_makbet
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: męczace zaparcia ;(

Nie ma potrzeby brania aż środków przeczyszczających, chyba że siedzisz w domu a tak to tylko stresujesz się. Zresztą to zawsze jest stresujący okres i ja wolę regularnie pić zioła i cały czas dbać o jelita a nie raz na jakiś czas. Pije sobie Fibra Vitale już długi czas bo dzięki nim zaparcia się zmniejszyły
__________________
Pamiętaj: niczego nie daje pogrążanie się w marzeniach i zapominanie o życiu
10lady_makbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 14:32   #36
OlaWojcik111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: męczace zaparcia ;(

Dziewczyny zamiast używać środki przeczyszczające, które nie walczą z problemem, a tylko pomagają się go na chwilę pozbyć, zacznijcie stosować naturalny błonnik. Wiem co mówię, bo kiedyś podobnie jak Wy z zaparciami walczyłam tabletkami przeczyszczającymi, aż wreszcie Pani w aptece poleciła mi Colon C. Przy regularnym stosowaniu (piję codziennie 2 porcje z ulubionym sokiem) pozbyłam się zaparć, jelita pracują jak należy
OlaWojcik111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 20:10   #37
Katrinka8
Raczkowanie
 
Avatar Katrinka8
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 56
Dot.: męczace zaparcia ;(

niestety u mnie to jest dziwnie z tymi zaparciami, w ogóle wydaje mi się, że mam sporą tendencję do puchnięcia itd, rano wstaje mam brzuch płaski, jem zdrowo dużo warzyw, piję wodę (nic gazowanego) i wieczorem mam brzuch jak balon. ostatnio miałam taką przygodę - zjadłam u babci kapuśniak, brzuch mi napęczniał, nie wiem o co chodziło, dwa dni nie mogłam nic poradzić. wzięłam czopka eva qu i mi pomogło, ale do tej pory nie wiem, jak można mieć zaparcia po kapuście
__________________
What goes around comes around
Katrinka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-27, 06:25   #38
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: męczace zaparcia ;(

Cytat:
Napisane przez Katrinka8 Pokaż wiadomość
niestety u mnie to jest dziwnie z tymi zaparciami, w ogóle wydaje mi się, że mam sporą tendencję do puchnięcia itd, rano wstaje mam brzuch płaski, jem zdrowo dużo warzyw, piję wodę (nic gazowanego) i wieczorem mam brzuch jak balon. ostatnio miałam taką przygodę - zjadłam u babci kapuśniak, brzuch mi napęczniał, nie wiem o co chodziło, dwa dni nie mogłam nic poradzić. wzięłam czopka eva qu i mi pomogło, ale do tej pory nie wiem, jak można mieć zaparcia po kapuście
Spęczniał- może był wzdęty po kapuście?
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-20, 14:39   #39
farmaceutka57
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 2
Dot.: męczace zaparcia ;(

Dzień dobry,

Poszukując rozwiązania problemów zdrowotnych, należy przede wszystkim wybierać rzetelne źródła informacji. A dokładniej, sprawdzić co na ten temat sądzą przedstawiciele opieki zdrowotnej, np. lekarze, pielęgniarki lub farmaceuci.

Zachęcam do przeczytania artykułu na temat zaparć stworzonego przez magistrów farmacji:
xxx

W artykule m.in. o tym, na czym polega problem zaparć, jak sobie z nimi poradzić, które preparaty warto stosować i jak PRAWIDŁOWO stosować środki przeczyszczające. Tekst napisany w oparciu o najnowsze wytyczne i doniesienia naukowe.

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2019-02-25 o 18:14 Powód: link
farmaceutka57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-20 15:39:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.