Żylaki na nfz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-22, 14:16   #1
DariuszSz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2

Żylaki na nfz


Cześć. Jeżeli był tu taki temat to przepraszam, ale właśnie założyłem konto. Temat jest taki jak w tytule, to znaczy czy ktoś wie, gdzie można zooperować zylaki na nfz?



Powiem może coś o tej chorobie, jak to wyglądało u mnie. Zaczęło się już w wieku 15 lat, wtedy pojawił się pierwszy żylak pod lewym kolanem, zlekcewazylem to. I tak na dzień dzisiejszy mam 22 lata, kilka grubych żylaków na lewej nodze i już małe widoczne żylaki na prawej. Noga lewa przy dłuższym stanu mnie boli, jest opichnięta, często mnie swędzi, zylaki mnie bolą tak jakby je ktoś igłą nakłuwał. Czuję też często jakby mi krew pulsowala, jakby nie mogła przepłynąć.

Byłem na badaniu u chirurga naczyniowego, ale to było tylko badanie bez konsultacji. Na lewej nodze wykrył on 5 niedrożnych żył i na prawej jeden. Teraz jest tego znacznie więcej.



Byłem też w jednym szpitalu, który polecił mi znajomy, miał tam operacje zylakow na nfz. Mianowicie Szpital Specjalistyczny Chorób Płuc im. Klary Jelskiej w Zakopanem. Ale zostałem odesłany z kwitkiem, bo okazało się, że skończył im się półtora roku temu kontrakt z NFZ i nie robią już na fundusz. Ale lekarz powiedział mi, że znajdę z pewnością jakiś szpital.



I teraz pytanie do was drogie forumowiczki. Czy któraś z was miała taką operacje robiona na nfz? Miasto nie gra roli. Bardzo proszę o jaką pomoc.



Dziękuję i pozdrawiam was cieplutko
DariuszSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 15:23   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Żylaki na nfz

Żylaki kończyn dolnych można zoperować w praktycznie każdym szpitalu powiatowym na oddziale chirurgii ogólnej - ten zabieg należy do tych "podstawowych", który każdy chirurg wykona, nie trzeba do tego mieć podspecjalizacji z chirurgii naczyniowej. Także możesz wybrać po prostu najbliższy szpital.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 23:18   #3
DariuszSz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: Żylaki na nfz

Serio? Nie wiedziałem o tym. Dzięki wielkie. Znalazłem sobie już jakiś szpital w Wawie. Ale skoro tak piszesz to sprawdzę jakiś w Krakowie albo w moim powiecie.

Dzięki.
DariuszSz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 19:31   #4
GrazynkaMalinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 51
Dot.: Żylaki na nfz

A czy polecacie jakiegoś lekarza w szpitalu we Wrocławiu?
GrazynkaMalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-25 20:31:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.