Sklep Notino (iperfumy) oraz Perfumesco - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-21, 18:32   #61
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Cytat:
Napisane przez nowakaaa Pokaż wiadomość
Rok temu zamowilem Dior Pure Homme Cologne 2013 200ml EDT z perfumesco i byly podrobione. Niektorym nie da sie nawet lopata do glowy nalozyc. Ktos wyzej wstawil dwa zdjecia, rozumiem zmiany kompozycji... ale w takie zmieny wchodzi tez nalepianie drukowanego kodu i celofan lepiony rekami? Litosci.

Co do tamtych Dior nie mam zdjec niestety, ale tez byl nalepiony kod, tez byl lepiony reka celofan. Samo opakowanie wygladalo identycznie jak oryginalne (mialem zachowane z lotniska, prezentu po którym polubiłem ten zapach). Flakon w zasadzie wygladal dobrze, poza czcionka na atomizerze (wytloczenie). Wytloczenie wygladalo nawet lepiej na podrobce (subiektywne wrazenie) . Widzialem roznice ale nie byly razace i przekonywalem sie ze jest ok, ze inna seria.

Przyszla pora na testy, tutaj niestety werdykty byly oczywiste. Testy przeprowadzlaem oczywiscie w odniesieniu do +1, 2, 4, 6,8 h po aplikacji. Potem zaczalem w ten sam sposob pytac osoby postronne, bo ja moglem byc nieobiektywny. Najciekawsze wyniki otrzymalem gdy (prosto po kapieli), po wejsciu do galerii, a przed wejsciem do kina wpadlem do sephory i popsikalem jedna reke oryginalem druga podrobka ktora mialem odlana w kieszeni. Po wyjsciu z kina (2.5 -3h) 8 osob, z czego 4 spotkane w kolejce do kas (siedzieli na drugim koncu sali) jednoznacznie stweirdzily ze jedna reka pachnie czyms ladnym (bergamotka, grejpfrutem), a druga jakims niewiadomo czym (niczym w podobie grejpfruta). (chyba wiecie ktora byla ktora).
Warto na koniec podkreslic, ze perfumy zwrocilem i oddano mi pieniadze. Zamawialem takie perfumy z pewnej innej perfumerii internetowej w tej samej cenie (+10?) i dostalem takie ktore byly identyczne z spehora, douglas. Nie chcialbym aby ten post mogl sugerowac ze cos tu reklamuje wiec pomine jej nazwe. Tym bardziej ze to moj pierwszy post.
Twój post niczego nie reklamuje, tylko oskarża sprawdzoną perfumerię o sprzedaż podróby, w co osobiście wątpię. Tym bardziej, że zdjęć nie masz, co sam mówisz. Nie ma bardzo o czym mówić. Skoro flakon wyglądał dobrze, to myślę, że ów egzemplarz był źle przechowywany. Reklamację Ci uznali, ale to nie jest dowód na to, że Ci sprzedali trefny towar, perfumerie tego typu, często dla świętego spokoju przyjmują reklamacje, nawet jak klient nier ma racji. Znam wiele przypadków gdzie komuś się zapach nie spodobał, kupiony w ciemno, i przyjęli. Możesz napisać wyboldowaną część zrozumiałym językiem?

Cytat:
Teraz zamówiłem "Hermès Terre D'Hermes perfumy dla mężczyzn 200 ml 471,70 zł" (cyt. z koszyka) z iperfumy. Jestem niesamowicie ciekawy jak to wyjdzie. Z jednej strony domyslam się ze może być podobnie z drugiej pewnie tez uda mi się ewentualnie zwrócić. Zależało mi na czasie i jutro powinny być w moich rekach. Ciekawy przede wszystkim jestem co przyjdzie. Pure perfum? EDP? Szukałem po świecie i te perfumy wystepuja w bardzo roznych konfugiracjach. Harrods ma nawet 500ml EDP (!). Licze na 200ml PP, w Sephofrze takie kosztują ponad 800zl. Z tymi Diorami byla podobna sytuacja, w tanich drogeriach okolo 400, w drogich okolo 800 za 200.
Zyczcie mi szczescia!
A co ma przyjść? Wiesz co kupiłeś czy nie? Co nas obchodzi co jest oferowane w Harodsie??? Kupiłeś w Harodsie czy w iPerfumy? Tam jest napisane co kupiłeś i powinno przyjść dokładnie to. Widzę znawca Sephory nam się trafił, ja Ci proponuję właśnie tam kupować i przepłacać I na pewno nie kupisz podróby, najwyżej wyprażoną w lampach flaszkę
A szczęście Ci nie jest potrzebne.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 14:46   #62
comoseksualna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Garbno
Wiadomości: 18
GG do comoseksualna
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Odgrzewam, dlatego iz malo znalazlam na ten temat... Co sadzicie o perfumerii El-nino? Roznica cen na flakonie Jour'd Absolu Hermesa to cos kolo 100 zl w porownaniu z iperfumami, no ale... Nie wiem, czy warto. Ktos zamawial z El nino i moze cos powiedziec nt. jakosci produktu? Z gory dziekuje za odpowiedzi.
__________________
zapomniałam, że od kilku lat wszyscy giną (jakby nigdy ich nie miało być) w stu tysiącach jednakowych miast giną, jak psy...
comoseksualna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 15:13   #63
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

200ml pjur perfum za 5 stów
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 16:45   #64
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Nie działa mi cytowanie;/

podaj link do perfumerii El-nino, bo google mi takiej nie znajduje.
https://www.elnino-parfum.pl/ - jest ok.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 20:31   #65
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

El-nino to e-glamour


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 21:10   #66
slawkok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 10
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Jesteś pewna na 100%? Przepraszam, ale muszę to wiedzieć.
slawkok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 23:34   #67
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Cytat:
Napisane przez slawkok Pokaż wiadomość
Jesteś pewna na 100%? Przepraszam, ale muszę to wiedzieć.
To siebie można wygooglać w kilka sekund... Nie wiem, niektóre osoby to przerasta?
Ta informacja nawet dziś została wpisana piewsz wprost wątku o wiarygodnych perfumeriach że e-glamour=el nino.

Edytowane przez 3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Czas edycji: 2018-05-05 o 23:36
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-06, 05:25   #68
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Cytat:
Napisane przez slawkok Pokaż wiadomość
Jesteś pewna na 100%? Przepraszam, ale muszę to wiedzieć.
Ale czego oczekujesz? Na forum, zwykle w pierwszych postach różnych wątków, są zebrane podstawowe informacje, jak np. listy sprawdzonych i wiarygodnych perfumerii (niekiedy powiązania między nimi). Stan wiedzy tej społeczności został zebrany, spisany i teraz wystarczy to tylko przeczytać. Wszystko, co wiemy i czym się kierujemy przy zakupach perfum, jest dostępne dla chętnych, trzeba jedynie się z tym zapoznać, np. poprzez przeczytanie.
Jeżeli należysz do osób nieprzekonywalnych, to po co chcesz kupować w jakichś internetach? Idź do stacjonarnych sklepów D i S, tam będziesz mieć pewność, której tutaj nie masz.
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 14:54   #69
rena63
Zakorzenienie
 
Avatar rena63
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 7 026
Dot.: Iperfumy oraz perfumesco- orginały?

Cytat:
Napisane przez discburixq Pokaż wiadomość
Wielokrotnie kupowałam na iperfumy i zawsze wszystko było ok. Jedyny mankament tej perfumerii to droga przesyłka kurierem i brak opcji wysyłki do paczkomatu.
Już od dłuższego czasu jest odbiór w paczkomacie lub kiosku za 7,90 czasu
rena63 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 18:40   #70
expert89
Raczkowanie
 
Avatar expert89
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: KRAKÓW
Wiadomości: 53
Sklep Notino

Witam. Jeśli już był taki wątek z góry przepraszam i proszę o link do wątku. Jeśli nie w co wątpię proszę o opinię sklepu Notino. Dlaczego ceny są tak konkurencyjne dla innych drogerii? I proszę o opinie jakie perfumy kupowalyscie w Notino i czy możecie polecić zapachy. Jak z trwałością??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
expert89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 19:14   #71
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Sklep Notino

ja kupowałam, jeszcze jak nazywali się iperfumy i wszystko było w porządku
sklepy typu Sephora mają ogromny narzut na kosmetyki i stąd te ceny z kosmosu
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-19, 19:24   #72
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Sklep Notino

Milionowy post na ten temat. Polecam poczytanie FAQ. Poza tym ceny w Notino wcale nie są tak konkurencyjne, jest sporo innych perfumerii internetowych z lepszymi cenami. No chyba, że sie ma na myśli tradycyjnie Sephorę i Douglasa.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-19, 20:55   #73
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Sklep Notino

Potwierdzam, o tym sklepie już napisano tysiące postów, wyszukiwarka nie gryzie, można zleźć wszystko na ten temat.


A ceny nie są konkurencyjne - tam jest DROGO w porównaniu innych zaufanych sklepów internetowych. Miałam nawet przypadek, kiedy uznali, że skończyły im się perfumy Black Afgano w dobrej cenie i że mogą mi sprzedać w cenie o kilkadziesiąt złotych wyższej niż w stacjonarnych perfumeriach niszowych. Także uznałam, że jeżeli mam płacić więcej, to wybiorę się np. do Quality, gdzie będę mieć pełną frajdę z zakupów, a nie tylko tyle, że mi konto schudnie i pokoresponduję sobie z opryskliwą specjalistką obsługi klienta.
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 07:16   #74
Tomasz5578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 10
Dot.: Sklep Notino

Radzę uważać wg mnie ten sklep może sprzedawać podróbki. O ile to sklep który prowadzi takie sklepy jak iperfumy czy perfumy-poerfumeria.pl. Ten sklep nie zdobywa kosmetyków i perfum od oficjalnych dystrybutorów i producentów co delikatnie mówiąc jest nie co podejrzane. Od kilku osób doszły mnie słuchy że jak kupiły np w iperfumy perfumy to inaczej pachniały niż z normalnej perfumerii. Ja kiedyś kupiłem tam na iperfumy szczotki do zębów i po kilku dniach wypadało z nich włosie. Kupiłem te same w aptece i włosie nie wypadało w ogóle. Mogło i może to być oryginalne bo mogło być takie coś spowodowane złym przechowaniem lub zbyt długim -ogólnie jednak mam podejrzenie że tam się sprzedaje podróbki. Perfumy radzę brać tylko od drogerii i perfumerii które powiedzą że mają od oficjalnych dystrybutorów i producentów bo wtedy jest pewność że są oryginalne.
Tomasz5578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-10, 09:39   #75
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Sklep Notino

Radzę poczytać FAQ przed publikowaniem takich postów! Ten temat był już tu wałkowany tysiące razy. Notino NIE SPRZEDAJE PODRÓBEK.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 07:49   #76
Tomasz5578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 10
Dot.: Sklep Notino

Napiszę jeszcze kilka rzeczy-być może i nie sprzedaje podróbek-jednak jest to trudne do ustalenia. To że ok np 90 procent wypowie się pozytywnie na portalach o sklepie jakimkolwiek nie świadczy o tym że sklep sprzedaje oryginalne produkty. Niektóre sklepy które sprzedają podróbki zatrudniają swoich ludzi by pisali masę pozytywnych opinii. Choć widziałem że na różnych portalach np o sklepie iperfumy wypowiada się pozytywnie większość to idzie znaleźć też opinie negatywne-nie tylko moje. Jest jeden sposób by to sprawdzić ktoś lub ja musiałby wysłać produkt z takiego sklepu do dystrybutora z zapytaniem czy ten produkt jest oryginalny o ile dany dystrybutor dałby taką możliwość -niestety teraz idą święta i potrzebuję na co inne pieniądze ale może kiedyś tak zrobię ale nie obiecuję.Poza tym jak pisałem i tak samo mi mówili dystrybutorzy-nie radzimy kupować w sklepach które nie mają bezpośrednio od dystrybutorów lub producentów bo nie wiadomo skąd oni to mają i czy jest oryginalne.A same te sklepy jak pytałem telefonicznie przyznają że nie mają towaru ani od dystrybutorów ani producentów.Choć może sprzedają oryginały to mi na iperfumy trafiła się zła szczotka do zębów curaprox jak pisałem wypadało z niej włosie po kilku dniach czego nie było w tej samej szczotce curaprox z apteki i są dwa wyjścia albo towar był źle lub zbyt długo przechowywany albo po prostu była to podróbka.ja wolę zapłacić drożej za perfumy które sklepy biorą od producenta lub dystrybutora bo wtedy zawsze ma się gwarancję że produkt jest oryginalny-tak jak piszę co do tej perfumerii nie wiem czy sprzedaję podróbki czy oryginały ale jak pisałem mam tam nieprzyjemne doświadczenie zakupy na iperfumy szczotek do zębow i chyba więcej tam nie kupię
Tomasz5578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 12:14   #77
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Tomasz5578 Pokaż wiadomość
Napiszę jeszcze kilka rzeczy-być może i nie sprzedaje podróbek-jednak jest to trudne do ustalenia. To że ok np 90 procent wypowie się pozytywnie na portalach o sklepie jakimkolwiek nie świadczy o tym że sklep sprzedaje oryginalne produkty. Niektóre sklepy które sprzedają podróbki zatrudniają swoich ludzi by pisali masę pozytywnych opinii. Choć widziałem że na różnych portalach np o sklepie iperfumy wypowiada się pozytywnie większość to idzie znaleźć też opinie negatywne-nie tylko moje. Jest jeden sposób by to sprawdzić ktoś lub ja musiałby wysłać produkt z takiego sklepu do dystrybutora z zapytaniem czy ten produkt jest oryginalny o ile dany dystrybutor dałby taką możliwość -niestety teraz idą święta i potrzebuję na co inne pieniądze ale może kiedyś tak zrobię ale nie obiecuję.Poza tym jak pisałem i tak samo mi mówili dystrybutorzy-nie radzimy kupować w sklepach które nie mają bezpośrednio od dystrybutorów lub producentów bo nie wiadomo skąd oni to mają i czy jest oryginalne.A same te sklepy jak pytałem telefonicznie przyznają że nie mają towaru ani od dystrybutorów ani producentów.Choć może sprzedają oryginały to mi na iperfumy trafiła się zła szczotka do zębów curaprox jak pisałem wypadało z niej włosie po kilku dniach czego nie było w tej samej szczotce curaprox z apteki i są dwa wyjścia albo towar był źle lub zbyt długo przechowywany albo po prostu była to podróbka.ja wolę zapłacić drożej za perfumy które sklepy biorą od producenta lub dystrybutora bo wtedy zawsze ma się gwarancję że produkt jest oryginalny-tak jak piszę co do tej perfumerii nie wiem czy sprzedaję podróbki czy oryginały ale jak pisałem mam tam nieprzyjemne doświadczenie zakupy na iperfumy szczotek do zębow i chyba więcej tam nie kupię
Zmartwię cię - to tak nie działa. Firmy, producenci, właściciele marek nie wypowiadają się na temat artykułów, które nie zostały kupione w autoryzowanych salonach ich marek. Np. eksperci takich marek Chanel lub Dior nie wypowiadają się na temat artykułów, które nie zostały kupione w butiku marki, tylko np. w stacjonarnej perfumerii sieciowej. To nie oznacza, że w stacjonarnych perfumeriach sieciowych są sprzedawane podróbki, ale w ten chytry sposób wielkie marki oferujące dobra luksusowe nie muszą wypowiadać się na temat podrabiania ich produktów.
Dla marki luksusowej fakt, że produkt jest podrabiany, obniża postrzeganie produktu jako luksusowy, więc nie wypowiadają się głośno na ten temat, ponieważ to nie jest zgodne z ich polityką.
Ich zdaniem, klienci jedyne co mogą zrobić, aby ustrzec się podróbki, to kupować produkty u nich w salonach. I tobie radzę to samo, to nie będziesz mieć okazji, aby nabyć podróbkę. Jeżeli nie wierzysz - to POCZYTAJ o tym, w jaki sposób wielkie firmy walczą z podróbkami, a dopiero potem wszczynaj krucjatę.
Nie jesteśmy w stanie każdemu z osobna tłumaczyć, że iperfumy (czy teraz notino) nie sprzedają podróbek. Ja tam nie kupuję ze względów ideologicznych, ale podrób tam NIE sprzedają.
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 16:41   #78
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Tomasz5578 Pokaż wiadomość
Napiszę jeszcze kilka rzeczy-być może i nie sprzedaje podróbek-jednak jest to trudne do ustalenia. To że ok np 90 procent wypowie się pozytywnie na portalach o sklepie jakimkolwiek nie świadczy o tym że sklep sprzedaje oryginalne produkty. Niektóre sklepy które sprzedają podróbki zatrudniają swoich ludzi by pisali masę pozytywnych opinii. Choć widziałem że na różnych portalach np o sklepie iperfumy wypowiada się pozytywnie większość to idzie znaleźć też opinie negatywne-nie tylko moje. Jest jeden sposób by to sprawdzić ktoś lub ja musiałby wysłać produkt z takiego sklepu do dystrybutora z zapytaniem czy ten produkt jest oryginalny o ile dany dystrybutor dałby taką możliwość -niestety teraz idą święta i potrzebuję na co inne pieniądze ale może kiedyś tak zrobię ale nie obiecuję.Poza tym jak pisałem i tak samo mi mówili dystrybutorzy-nie radzimy kupować w sklepach które nie mają bezpośrednio od dystrybutorów lub producentów bo nie wiadomo skąd oni to mają i czy jest oryginalne.A same te sklepy jak pytałem telefonicznie przyznają że nie mają towaru ani od dystrybutorów ani producentów.Choć może sprzedają oryginały to mi na iperfumy trafiła się zła szczotka do zębów curaprox jak pisałem wypadało z niej włosie po kilku dniach czego nie było w tej samej szczotce curaprox z apteki i są dwa wyjścia albo towar był źle lub zbyt długo przechowywany albo po prostu była to podróbka.ja wolę zapłacić drożej za perfumy które sklepy biorą od producenta lub dystrybutora bo wtedy zawsze ma się gwarancję że produkt jest oryginalny-tak jak piszę co do tej perfumerii nie wiem czy sprzedaję podróbki czy oryginały ale jak pisałem mam tam nieprzyjemne doświadczenie zakupy na iperfumy szczotek do zębow i chyba więcej tam nie kupię
Chłopie, kupuj gdzie chcesz, nie wiesz, nie znasz się, nie jesteś ekspertem, ale dupe obsmarujesz. Kupuj sobie w Sephorach, Douglasach czy ekskluzywnych perfumeriach, nikt do niczego nie zmusza. Tylko proszę, nie pisz głupot, a jak masz dowód na nieoryginalność, proszę okaż go. Mam nadzieję, że w końcu trafię na kogoś kto jednak da dowód na poparcie swoich tez, bo póki co wiele osób tylko gadało, tak jak Ty, tylko jak poproszono o dowody, było gorzej, najczęściej było "mam, ale nie dam" A jak chcesz sobie popisać tak o to może bloga załóż...
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 03:38   #79
Tomasz5578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 10
Dot.: Sklep Notino

Jeszcze coś napiszę -Szanowna Pani-e najlepiej proszę ale nie zmuszam kupić tam jeden perfum i porównać zapach w perfumerii która ma oryginalną próbkę lub drogerii i samemu ocenić najlepiej dzień wcześniej sprawdzić czy taka próbka jest dostępna. Wg mnie ceny są tam podejrzane-niektórzy twierdzą że to przez to że jest tańszy koszt wynajmu-ale przecież są też inne perfumerie internetowe które mają oryginalny towar i nie są w stanie zaoferować takich tanich cen. Widziałem np że w normalnej drogerii np zapach bruno banani magic man kosztuje ok 80 zł w promocji ok 55 zł 30 ml gdy ktoś kupuję od producenta to marża jest ok 40 procent więc perfum kupuje od producenta sklep za ok 50 czy choćby powiedzmy 45 zł max dałbym 40 zł skąd więc ta perfumeria sprzedaje to za niecałe 30 zł ?Wg mnie nawet przy niższych kosztach wynajmu jest to niemożliwe i perfumeria ta podejrzewam sprzedaje podróbki choć mogą być oryginalne ale bardzo w to wątpię.Pisałem że pozytywne opinie mogą być podrabiane choć negatywne też -ja staram się pisać prawdę i jak pisałem miałem nieprzyjemności z kupieniem tam szczoteczek do zębów. Przypomnę jeszcze raz ta perfumeria nie zdobywa towaru od producentów i dystrybutorów jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamię można samemu zadzwonić i spytać tylko jak twierdzi zdobywa ze własnych źródeł. Powstaje pytanie czy źródło z którego zdobywa ma oryginalne czy są to może Chiny lub jakiś kraj azjatycki?Sama perfumeria nie chce powiedzieć skąd zdobywa co jest podejrzane też -Gdy kupimy towar w ogólnodostępnych popularnych drogeriach lub perfumeriach które ściągają od dystrybutorów lub producentów mamy pewność że są wtedy oryginalne choć może drożej. I jeszcze jedno oczywiście pewności nie mam że towar jest podrabiany w tej perfumerii ale jeśli jest to może być szkodliwy dla zdrowia-ceny są naprawdę podejrzane co budzi moje podejrzenia do oryginalności tych produktów. Jedyne co m0gę poradzić Pani-u to tak jak pisałem na początku kupić tam może 1 perfum i porównać zapach próbki lub pełnowartości0wego tego samego towaru z drogerii lub perfumerii i jeśli będzie różnica więcej tam nie kupować
Tomasz5578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-14, 06:44   #80
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Tomasz5578 Pokaż wiadomość
Jeszcze coś napiszę -Szanowna Pani-e najlepiej proszę ale nie zmuszam kupić tam jeden perfum i porównać zapach w perfumerii która ma oryginalną próbkę lub drogerii i samemu ocenić najlepiej dzień wcześniej sprawdzić czy taka próbka jest dostępna. Wg mnie ceny są tam podejrzane-niektórzy twierdzą że to przez to że jest tańszy koszt wynajmu-ale przecież są też inne perfumerie internetowe które mają oryginalny towar i nie są w stanie zaoferować takich tanich cen. Widziałem np że w normalnej drogerii np zapach bruno banani magic man kosztuje ok 80 zł w promocji ok 55 zł 30 ml gdy ktoś kupuję od producenta to marża jest ok 40 procent więc perfum kupuje od producenta sklep za ok 50 czy choćby powiedzmy 45 zł max dałbym 40 zł skąd więc ta perfumeria sprzedaje to za niecałe 30 zł ?Wg mnie nawet przy niższych kosztach wynajmu jest to niemożliwe i perfumeria ta podejrzewam sprzedaje podróbki choć mogą być oryginalne ale bardzo w to wątpię.Pisałem że pozytywne opinie mogą być podrabiane choć negatywne też -ja staram się pisać prawdę i jak pisałem miałem nieprzyjemności z kupieniem tam szczoteczek do zębów. Przypomnę jeszcze raz ta perfumeria nie zdobywa towaru od producentów i dystrybutorów jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamię można samemu zadzwonić i spytać tylko jak twierdzi zdobywa ze własnych źródeł. Powstaje pytanie czy źródło z którego zdobywa ma oryginalne czy są to może Chiny lub jakiś kraj azjatycki?Sama perfumeria nie chce powiedzieć skąd zdobywa co jest podejrzane też -Gdy kupimy towar w ogólnodostępnych popularnych drogeriach lub perfumeriach które ściągają od dystrybutorów lub producentów mamy pewność że są wtedy oryginalne choć może drożej. I jeszcze jedno oczywiście pewności nie mam że towar jest podrabiany w tej perfumerii ale jeśli jest to może być szkodliwy dla zdrowia-ceny są naprawdę podejrzane co budzi moje podejrzenia do oryginalności tych produktów. Jedyne co m0gę poradzić Pani-u to tak jak pisałem na początku kupić tam może 1 perfum i porównać zapach próbki lub pełnowartości0wego tego samego towaru z drogerii lub perfumerii i jeśli będzie różnica więcej tam nie kupować
Zapraszam do zapoznania się z FAQ https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1178416 i błagam perfumy, a nie "jeden perfum"
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 07:02   #81
scorpionetka
Zadomowienie
 
Avatar scorpionetka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 359
Dot.: Sklep Notino

Dzięki o Wielki Modzie za ingerencję, bo się już zastanawiałam, czy w ogóle wracać do tej konwersacji

Widać, że człowiek wykonał dużą pracę, nauczył się pisać, ale czytać ze zrozumieniem, to już niekoniecznie. Nie przekonamy nieprzekonywalnych. Notino to sieć ogólnoeuropejska. Jeżeli pan zadzwonił na infolinię i chciał wiedzieć, skąd mają perfumy, to się nie dziwię, że nie chcieli z nim rozmawiać. Ten człowiek chyba nie zdaje sobie sprawy, że osoba, która siedzi na infolinii w takiej sieciówce, nie jest upoważniona do rozmowy o polityce zaopatrzenia firmy - z takich zależności zdaje sobie sprawę każdy, kto kiedykolwiek w jakikolwiek sposób uczestniczył w życiu normalnego świata. Proszę spróbować zadzwonić np. na infolinię któregokolwiek marketu i się spytać, skąd mają towar - powodzenia
No i tak - te perfumy. Nie "ten perfum", ani "ta perfuma". Perfumy to plurale tantum. Występuje wyłącznie w liczbie mnogiej, jak np. nożyczki lub spodnie. Nie ma "jednego nożyczka" ani "jednej spodnii". I tak samo jest z perfumami.
scorpionetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 13:01   #82
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Tomasz5578 Pokaż wiadomość
Jeszcze coś napiszę -Szanowna Pani-e najlepiej proszę ale nie zmuszam kupić tam jeden perfum i porównać zapach w perfumerii która ma oryginalną próbkę lub drogerii i samemu ocenić najlepiej dzień wcześniej sprawdzić czy taka próbka jest dostępna. Wg mnie ceny są tam podejrzane-niektórzy twierdzą że to przez to że jest tańszy koszt wynajmu-ale przecież są też inne perfumerie internetowe które mają oryginalny towar i nie są w stanie zaoferować takich tanich cen. Widziałem np że w normalnej drogerii np zapach bruno banani magic man kosztuje ok 80 zł w promocji ok 55 zł 30 ml gdy ktoś kupuję od producenta to marża jest ok 40 procent więc perfum kupuje od producenta sklep za ok 50 czy choćby powiedzmy 45 zł max dałbym 40 zł skąd więc ta perfumeria sprzedaje to za niecałe 30 zł ?Wg mnie nawet przy niższych kosztach wynajmu jest to niemożliwe i perfumeria ta podejrzewam sprzedaje podróbki choć mogą być oryginalne ale bardzo w to wątpię.Pisałem że pozytywne opinie mogą być podrabiane choć negatywne też -ja staram się pisać prawdę i jak pisałem miałem nieprzyjemności z kupieniem tam szczoteczek do zębów. Przypomnę jeszcze raz ta perfumeria nie zdobywa towaru od producentów i dystrybutorów jeśli ktoś twierdzi inaczej to kłamię można samemu zadzwonić i spytać tylko jak twierdzi zdobywa ze własnych źródeł. Powstaje pytanie czy źródło z którego zdobywa ma oryginalne czy są to może Chiny lub jakiś kraj azjatycki?Sama perfumeria nie chce powiedzieć skąd zdobywa co jest podejrzane też -Gdy kupimy towar w ogólnodostępnych popularnych drogeriach lub perfumeriach które ściągają od dystrybutorów lub producentów mamy pewność że są wtedy oryginalne choć może drożej. I jeszcze jedno oczywiście pewności nie mam że towar jest podrabiany w tej perfumerii ale jeśli jest to może być szkodliwy dla zdrowia-ceny są naprawdę podejrzane co budzi moje podejrzenia do oryginalności tych produktów. Jedyne co m0gę poradzić Pani-u to tak jak pisałem na początku kupić tam może 1 perfum i porównać zapach próbki lub pełnowartości0wego tego samego towaru z drogerii lub perfumerii i jeśli będzie różnica więcej tam nie kupować
Chłopie, jak mamy brać na poważnie rozkminki kogoś kto nawet nie umie użyć poprawnej formy PERFUMY, tylko wali nam tu perfumą To co piszesz to czyste dywagacje, oczywiście zero dowodów, a pisząc o Chinach jako pochodzeniu, pokazujesz kompletny brak elementarnej wiedzy o rynku, nie widzę sensu tłumaczenia jak jest.
Masz dowody na te podwójne standardy czy różnice między sklepami internetowymi, a stacjonarnymi, prosimy o przedstawienie.

Co do tych porównań, nie wiem czy wiesz, ale jest tu dużo ludzi z dużych miast, mają oni dostęp do sklepów typu Douglas, Sephora, Quality, Hebe, które oferują oryginalne produkty i mają wystawione testery. ci ludzie bardzo często decyzje o zakupie podejmują na podstawie testów w tych sklepach, jednakże zakupu dokonują w sklepach internetowych, takich jak notino. I zgadnij, czują te rzekome różnice w zapachu? Gdyby je czuli to nikt by nie polecał tych sklepów. Naprawdę masz nas za jakiś głąbów czy idiotów, którzy nie wiedzą co piszą? Porównywałem nie jeden zapach kupiony przez neta z testerami w stacjonarkach, a dziesiątki, kilka razy fakt, była różnica w zapachu, ale wynikała z faktu reformulacji (Encre Noire, Platinum Egoiste, J'Adore edp, Addict edp, Perles de Lalique).


Co do tego Bananiego, piszesz, że podejrzewasz w sklepie podróbki choć mogą być oryginalne... To w końcu jak, bo nie ogarniam, albo w prawo albo w lewo? 80 zł za banani magic man 30 ml? Chcesz to i za 200 kupuj, Twoje pieniądze. Otóż za te 30 zł można spokojnie kupić 30 ml tego zapachu, 50 ml w testerze poniżej 50 zł. I BĘDZIE TO ORYGINAŁ, CHCESZ SIĘ PRZEKONAĆ?


Ale jesteś naiwny, Ty myślisz, że sklepy tak szastają źródłem pochodzenia towaru, otóż kanały dystrybucji mogą być różne, nie musi być to oficjalny dystrybutor na Polskę, no i co z tego? Skoro towar jest dobry?


Trafiłeś trefne (być może) szczoteczki, może były zleżałe, źle przechowywane, trzeba było reklamować, na 99% by Ci uznali roszczenia i byś kasę odzyskał.


Wałkujesz i wałkujesz, raz mówisz o podróbach, a za chwilę, że nie masz pewności, zajmij jedno stanowisko, przedstaw twardy dowód, bo pomyślę, że te oryginały z oficjalnej dystrybucji Ci jakoś zaszkodziły i głupoty gadasz. A że o rynku i handlu nie masz bardzo pojęcia to gadasz co Ci ślina na język przyniesie, ładu ani składu to nie ma, ale gadasz i gadasz. Wszystkie Twoje argumenty obalono juz dawno, a Ty dalej swoje.



Jak już będziesz miał dowody na poparcie tez to zapraszamy, póki co dyskusja jest jałowa.
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 17:25   #83
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sklep Notino

Zdarza mi sie kupic w Notino. Ceny dla mnie są w porządku. Zapachy mam swoje ulubione, i niczym sie nie różni od kupionych w Douglasie czy Sephorze. Ten sam zapach, ta sama trwałość.
Jesli szukam czegos nowego, to wącham stacjonarnie a kupuje juz własnie w notino. I ani razu sie nie zawiodłam.

tam kupuje na prezenty najczesciej, bo od razu ładnie pakują.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2019-11-14 o 18:08
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 11:11   #84
Tomasz5578
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 10
Dot.: Sklep Notino

Napiszę już ostatni komentarz o tym sklepie-popytałem się osób i pan w perfumerii które tam kupowały lub miały porównanie od klientów.Zdania są podzielone część osób które przynosiły dla porównania do perfumerii z tego sklepu twierdziła że pachnie słabiej niż od nich a część że tak samo.Od osób dwóch znajomych które tam kupowały 1 powiedziała że pachnie tak samo jak oryginał a druga że nie . Poza tym Panie z perfumerii powiedziały mi że trudno ocenić po zapachu czy jest oryginalny bo jak jest podrabiany może mieć podobny zapach i trudno to ocenić.Jak pisałem wcześniej z szczotek tam zakupionych wypadało włosie więc towar jeśli był oryginalny musiał być przeterminowany jeśli tak było. Być może perfumerie te mają oryginalne i po prostu skupują od kogoś perfumy krótko ważne lub nawet przeterminowane-dodam że datę ważności idzie podrobić nawet na oryginalnym produkcie przedłużając ją .Dla mnie tak naprawdę jest trudne do ustalenia czy ta perfumeria notino sprzedaję podróbki czy nie-jak pisałem we wcześniejszym komentarzu doprawdy nie wiem jakim cudem perfumeria ta może sprzedawać np perfum bruno banani magic man 30 ml za niecałe 30 zł gdy cena jego w sklepie to ok 81 zł a od dystrybutora dla sklepu to ok 40-45 zł więc mam wątpliwości czy za taką cenę perfumeria może sprzedać oryginalny -choć niektóre ceny ale nieliczne są w miarę normalne to większość jest podejrzana-bo jak można sprzedać taniej perfum niż kupuje sklep u dystrybutora i mieć jeszcze z tego zysk? Więc podejrzewam że albo ta perfumeria sprzedaje podróbki lub oryginalny towar ale krótko ważny lub przeterminowany nawet.Jednak ja jak zawsze polecam sklepy które mają od legalnych dystrybutorów lub producentów -zawsze wtedy jest pewność że mamy oryginalny produkt
Tomasz5578 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-15, 12:13   #85
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Tomasz5578 Pokaż wiadomość
Napiszę już ostatni komentarz o tym sklepie-popytałem się osób i pan w perfumerii które tam kupowały lub miały porównanie od klientów.Zdania są podzielone część osób które przynosiły dla porównania do perfumerii z tego sklepu twierdziła że pachnie słabiej niż od nich a część że tak samo.Od osób dwóch znajomych które tam kupowały 1 powiedziała że pachnie tak samo jak oryginał a druga że nie . Poza tym Panie z perfumerii powiedziały mi że trudno ocenić po zapachu czy jest oryginalny bo jak jest podrabiany może mieć podobny zapach i trudno to ocenić.Jak pisałem wcześniej z szczotek tam zakupionych wypadało włosie więc towar jeśli był oryginalny musiał być przeterminowany jeśli tak było. Być może perfumerie te mają oryginalne i po prostu skupują od kogoś perfumy krótko ważne lub nawet przeterminowane-dodam że datę ważności idzie podrobić nawet na oryginalnym produkcie przedłużając ją .Dla mnie tak naprawdę jest trudne do ustalenia czy ta perfumeria notino sprzedaję podróbki czy nie-jak pisałem we wcześniejszym komentarzu doprawdy nie wiem jakim cudem perfumeria ta może sprzedawać np perfum bruno banani magic man 30 ml za niecałe 30 zł gdy cena jego w sklepie to ok 81 zł a od dystrybutora dla sklepu to ok 40-45 zł więc mam wątpliwości czy za taką cenę perfumeria może sprzedać oryginalny -choć niektóre ceny ale nieliczne są w miarę normalne to większość jest podejrzana-bo jak można sprzedać taniej perfum niż kupuje sklep u dystrybutora i mieć jeszcze z tego zysk? Więc podejrzewam że albo ta perfumeria sprzedaje podróbki lub oryginalny towar ale krótko ważny lub przeterminowany nawet.Jednak ja jak zawsze polecam sklepy które mają od legalnych dystrybutorów lub producentów -zawsze wtedy jest pewność że mamy oryginalny produkt

Ja Twoje znajome po zapachu nie są w stanie rozpoznać, bo podróba może być podobna, to chyba tych drogeriach znalazły się przez przypadek, zresztą, wcale mnie to nie dziwi, bo ogólnie panie pracujące w stacjonarkach słabo są szkolone, często wprowadzają w błąd (wg nich reformulacja to coś, co nie dotyczy perfum z ich sieci )


Nie masz pojęcia o perfumach, chłopie, po co ciągniesz temat? Perfumy nie mają terminu ważności. Zerknij na opakowanie, na spodzie masz sygraturkę otwieranego kremu i przy nich liczbę (najczęściej 36), zgadnij co to jest i co znaczy? Otóż wyobraź sobie, że perfumy to taki towar, który jak jest zapakowany fabrycznie to nie ma terminu ważności (jak wszystkie produkty spożywcze). Właśnie ta sygnaturka mówi w ile miesięcy OD OTWARCIA najlepiej zużyć produkt, co wcale nie znaczy, że po upływie tego czsu produkt jest przeterminowany i trzeba wyrzucić. dobrze przechowywany i 20 lat zachowa swoje właściwiości. Ile razy trzeba takim ludziom jak Ty tłumaczyć takie podstawy? Ile razy jeszcze takie farmazony ktoś przyjdzie i będzie wymyślał? Przestań rozmyślać nad przeróżnymi scenariuszami, bo słabo Ci to wychodzi, ROZUMIESZ?
Cena nie jest wyznacznikiem oryginalności, kilka dni temu kupiłem w promo wodę Lacoste 90 ml za 1,10 zł, czekam na paczkę i jak mi nie anulują to jestem pewien, że otrzymam oryginał.

Tobie w ogóle cokolwiek trudno ustalić, cokolwiek przeczytać i zrozumieć, jak tu ktoś już napisał. Ale siejesz swoje teorie, bez poparcia jakimkolwiek dowodem, a nie sorry, te feralne szczoteczki, no jak one były trefne to trefne jest wszystko co się sprzedaje w necie



Ja Ci powiem tak, kup sobie tego Bananiego w sklepie i zamów u nich, porównasz, będziesz wiedział, a nie snuł idiotyczne domysły, bo nie wiesz jak to możliwe...


I dalej jedziesz z tym perfumem, naprawdę tak ciężko napisać PERFUMY?



Po raz kolejny przyszedłeś, napisałeś kilka "ciekawostek", które zostały kolejny raz obalone, ale Ty dalej swoje, żyj sobie w swoim świecie i uważaj na ufoludki
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 08:55   #86
hatka
Zadomowienie
 
Avatar hatka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 718
Dot.: Sklep Notino

Myślę, że dyskusja z Tomasz5578 nie ma sensu, bo żadne argumenty nie docierają. Użytkownik napisał 4 długie posty, w których treść się powtarza, zero reakcji na odpowiedzi na forum, nie wiem, czy w ogóle te odpowiedzi przeczytał.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fragrantica
hatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 10:44   #87
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Sklep Notino

Dziewczyny czy w Notino trafiają się promocje na pielęgnację? Teraz jest 8% na wszystko ale to mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 11:42   #88
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy w Notino trafiają się promocje na pielęgnację? Teraz jest 8% na wszystko ale to mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio rzadko tam widzę fajne kody... obojętnie czy to na pielęgnację czy na makijaż czy na perfumy.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 12:06   #89
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy w Notino trafiają się promocje na pielęgnację? Teraz jest 8% na wszystko ale to mało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasem jest nawet 15%,warto poczekać jak sie nie pali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 16:15   #90
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Sklep Notino

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Czasem jest nawet 15%,warto poczekać jak sie nie pali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-17 09:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.