Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-06, 08:53   #1021
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć . Szkoda tylko, że nie jest to wyspa hiszpańska i nie ma jak bezproblemowo pogadać po hiszpańsku. Z powodu widoków też planuję zwiedzić wyspy greckie. Dla takich widoków jestem nawet w stanie przeżyć "nie ten" język.



Wszystko to prawda co napisałaś. Wyspa sama w sobie nie zachwyca. Ja jestem z tych uwielbiających widoczki i wypoczynek wśród zieleni, ale nawet na Teneryfie można znaleźć piękne krajobrazy (chociażby wspomniane przeze mnie wczesniej Costa Adeje , Masca, czy Los Roques pod wulkanem). Tak czy inaczej chętnie do tych miejsc kiedyś wrócę.



P.S. My też chcielismy pojechać na wyspy w zeszłym tygodniu, ale pogoda miała być 20-21 stopni. Uznalismy, że skoro w zeszłe ferie było cieplej, to teraz nie jedziemy. Jak widać bo Twoim komentarzu - mogliśmy polecieć. Ale jak to się mówi, co się odwlecze to nie uciecze .

Dogadać się zawsze można, tak czy inaczej Trochę po angielsku, trochę na migi i da radę


Ja stwierdziłam, że nie będę patrzeć na prognozy. Jeśli chodzi o niewielkie wyspy to pogoda może się zmieniać o 180 st. nawet w ciągu jednego dnia w stosunku do prognoz. I chyba dobrze zrobiłam
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 22:33   #1022
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Wróciliśmy tydzień temu z Teneryfy.
Byliśmy tydzień w Las Americas. Pogoda niezła, dwa dni tylko słońce, pozostałe na zmianę: chmurki i słońce, ale ciepło, ok 23 cały czas. Raz pokropiło. Gdy wychodzi słońce to jest tzw. skwar, pali niemiłosiernie.


Co do samej miejscowości - nam sie podobało. Pojechaliśmy typowo na odpoczynek, tylko jednego dnia byliśmy w Loro Parku. Miejscówka typowo turystyczna, ale jest czysto, długa, fajna promenada idealna do spacerowania, niespecjalnie tłoczno.


Jadąc do Loro Parku objechaliśmy w zasadzie całą wyspę, nie byliśmy na Teide, bo byliśmy z dzieckiem. Ale powiem szczerze, że to, co zobaczyłam nie zachwyciło mnie jakoś szczególnie. Widoki, jak widoki, palmy, jak palmy, ocean jak ocean. Jeśli ktoś szuka widoków zapierających dech w piersi na każdym kroku - z całego serca polecam Maderę


Reasumując: na tydzień, zimą, żeby wygrzać trochę kości - jak najbardziej. To był nasz pierwszy wyjazd na Kanary, ale coś mi się wydaje, że nie była to miłość od pierwszego wejrzenia

moim skromnym zdaniem Teneryfa ma przepiekne miejsca ale jesli jechalas z Las Americas do Loro Parque autostrada poludniowa i nastepnie polnocna do Loro to trasa bardzo monotonna i nieciekawa. ot autostrada. Prawdziwa Teneryfa jest z dala od turystyki masowej, schowana w malych zatokach, pomiedzy wawozami w ktorych aktualnie kwitna na bialo-rozowo migdalowce a na zboczach pasa sie stada koz. to rowniez ludzie i ich radosc zycia. Klimatu kanaryjskich wiosek gdzie czas wolno plynie, wino inaczej smakuje , raczej sie nie odczuje w turystycznych miejscowosciach badz w ZOO XXI wieku.
Klify gigantes, Maska, okolice Teno, poprzez polnocne wybrzeze az do Anaga i Las Mercedes to przepiekne miejsca stworzone przez nature. Wulkan Teide- jeden z najpiekniejszych parkow narodowych jakie mialam okazje zwiedzic i przejsc wzdluz i wszerz wielokrotnie, wielkosc, majestatycznosc wulkanu robia na mnie niesamowite wrazenie. Za kazdym razem a na wulkanie bylam setki razy o roznych porach roku i roznych porach dnia. Wspaniale trasy trekkingowe, cisza. Z dala od zgielku naprawde mozna odpoczac. a zjazdy w dol czy to z wukanu, czy do Maski, badz Z Anaga daja niesamowite wlasnie widoki na wawozy, wybrzeze, wulkan i pozostale wyspy archipelagu .
Ale oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego zdania bazujacego na tym co zobaczyl.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 07:56   #1023
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
moim skromnym zdaniem Teneryfa ma przepiekne miejsca ale jesli jechalas z Las Americas do Loro Parque autostrada poludniowa i nastepnie polnocna do Loro to trasa bardzo monotonna i nieciekawa. ot autostrada. Prawdziwa Teneryfa jest z dala od turystyki masowej, schowana w malych zatokach, pomiedzy wawozami w ktorych aktualnie kwitna na bialo-rozowo migdalowce a na zboczach pasa sie stada koz. to rowniez ludzie i ich radosc zycia. Klimatu kanaryjskich wiosek gdzie czas wolno plynie, wino inaczej smakuje , raczej sie nie odczuje w turystycznych miejscowosciach badz w ZOO XXI wieku.
Klify gigantes, Maska, okolice Teno, poprzez polnocne wybrzeze az do Anaga i Las Mercedes to przepiekne miejsca stworzone przez nature. Wulkan Teide- jeden z najpiekniejszych parkow narodowych jakie mialam okazje zwiedzic i przejsc wzdluz i wszerz wielokrotnie, wielkosc, majestatycznosc wulkanu robia na mnie niesamowite wrazenie. Za kazdym razem a na wulkanie bylam setki razy o roznych porach roku i roznych porach dnia. Wspaniale trasy trekkingowe, cisza. Z dala od zgielku naprawde mozna odpoczac. a zjazdy w dol czy to z wukanu, czy do Maski, badz Z Anaga daja niesamowite wlasnie widoki na wawozy, wybrzeze, wulkan i pozostale wyspy archipelagu .
Ale oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego zdania bazujacego na tym co zobaczyl.



Wracaliśmy autostradą, ale do Loro Parku jechaliśmy górami.
Los Gigantes nie zrobiły na mnie wrażenia... Właśnie wspomniana juz Madera "zepsuła" mnie chyba pod tym względem, "Los Gigantes" są tam na każdym kroku, sporo okazalsze.
Co do reszty - na pewno masz rację. Tak naprawdę tylko "liznęliśmy" Teneryfę, i pewnie ją krzywdzę, ale na podstawie tego, co zobaczyłam do tej pory na razie nie chce mi się tam wracać.
Zresztą-ciągnie mnie w azjatyckie klimaty, może dlatego
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 19:59   #1024
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
moim skromnym zdaniem Teneryfa ma przepiekne miejsca ale jesli jechalas z Las Americas do Loro Parque autostrada poludniowa i nastepnie polnocna do Loro to trasa bardzo monotonna i nieciekawa. ot autostrada. Prawdziwa Teneryfa jest z dala od turystyki masowej, schowana w malych zatokach, pomiedzy wawozami w ktorych aktualnie kwitna na bialo-rozowo migdalowce a na zboczach pasa sie stada koz. to rowniez ludzie i ich radosc zycia. Klimatu kanaryjskich wiosek gdzie czas wolno plynie, wino inaczej smakuje , raczej sie nie odczuje w turystycznych miejscowosciach badz w ZOO XXI wieku.
Klify gigantes, Maska, okolice Teno, poprzez polnocne wybrzeze az do Anaga i Las Mercedes to przepiekne miejsca stworzone przez nature. Wulkan Teide- jeden z najpiekniejszych parkow narodowych jakie mialam okazje zwiedzic i przejsc wzdluz i wszerz wielokrotnie, wielkosc, majestatycznosc wulkanu robia na mnie niesamowite wrazenie. Za kazdym razem a na wulkanie bylam setki razy o roznych porach roku i roznych porach dnia. Wspaniale trasy trekkingowe, cisza. Z dala od zgielku naprawde mozna odpoczac. a zjazdy w dol czy to z wukanu, czy do Maski, badz Z Anaga daja niesamowite wlasnie widoki na wawozy, wybrzeze, wulkan i pozostale wyspy archipelagu .
Ale oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego zdania bazujacego na tym co zobaczyl.

To skoro już sama wywolałaś się do odpowiedzi, możesz napisać coś więcej na ten temat? Gdzie można znaleźć opisane trasy trekingowe? My z mężem nie jesteśmy sportowcami, ale kilkugodzinną pieszą wycieczkę chętnie byśmy sobie jakąś zrobili. Na razie kusi mnie powrót w pobliże Los Roques, bo jak bysliśmy tam na wycieczce to zatrzymalismy się tylko na chwilę.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 15:49   #1025
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To skoro już sama wywolałaś się do odpowiedzi, możesz napisać coś więcej na ten temat? Gdzie można znaleźć opisane trasy trekingowe? My z mężem nie jesteśmy sportowcami, ale kilkugodzinną pieszą wycieczkę chętnie byśmy sobie jakąś zrobili. Na razie kusi mnie powrót w pobliże Los Roques, bo jak bysliśmy tam na wycieczce to zatrzymalismy się tylko na chwilę.
poszukam na necie gdzie sa mapy i opisze z linkami jak usiade na spokojnie, ja te trasy mam w glowie, ale wizualnie lepiej sie oglada i planuje dla siebie indywidualnie. sporo tras latwych, kilka srednich, kilka ciezkich. jak ktos aktualnie przebywa i nie moze czekac to najlepsze informacje dostaniemy w Centro de visitantes przy wylocie z krateru wulkanu na Puerto de la Cruz i Orotava. tam pracuja przewodnicy, dokladnie powiedza wszystko o wszystkich trasach. mapy tez daja dokladne. Uwazac na promieniowanie. bardzo niebezpieczne.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-08, 20:47   #1026
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
moim skromnym zdaniem Teneryfa ma przepiekne miejsca ale jesli jechalas z Las Americas do Loro Parque autostrada poludniowa i nastepnie polnocna do Loro to trasa bardzo monotonna i nieciekawa. ot autostrada. Prawdziwa Teneryfa jest z dala od turystyki masowej, schowana w malych zatokach, pomiedzy wawozami w ktorych aktualnie kwitna na bialo-rozowo migdalowce a na zboczach pasa sie stada koz. to rowniez ludzie i ich radosc zycia. Klimatu kanaryjskich wiosek gdzie czas wolno plynie, wino inaczej smakuje , raczej sie nie odczuje w turystycznych miejscowosciach badz w ZOO XXI wieku.
Klify gigantes, Maska, okolice Teno, poprzez polnocne wybrzeze az do Anaga i Las Mercedes to przepiekne miejsca stworzone przez nature. Wulkan Teide- jeden z najpiekniejszych parkow narodowych jakie mialam okazje zwiedzic i przejsc wzdluz i wszerz wielokrotnie, wielkosc, majestatycznosc wulkanu robia na mnie niesamowite wrazenie. Za kazdym razem a na wulkanie bylam setki razy o roznych porach roku i roznych porach dnia. Wspaniale trasy trekkingowe, cisza. Z dala od zgielku naprawde mozna odpoczac. a zjazdy w dol czy to z wukanu, czy do Maski, badz Z Anaga daja niesamowite wlasnie widoki na wawozy, wybrzeze, wulkan i pozostale wyspy archipelagu .
Ale oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnego zdania bazujacego na tym co zobaczyl.
Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
poszukam na necie gdzie sa mapy i opisze z linkami jak usiade na spokojnie, ja te trasy mam w glowie, ale wizualnie lepiej sie oglada i planuje dla siebie indywidualnie. sporo tras latwych, kilka srednich, kilka ciezkich. jak ktos aktualnie przebywa i nie moze czekac to najlepsze informacje dostaniemy w Centro de visitantes przy wylocie z krateru wulkanu na Puerto de la Cruz i Orotava. tam pracuja przewodnicy, dokladnie powiedza wszystko o wszystkich trasach. mapy tez daja dokladne. Uwazac na promieniowanie. bardzo niebezpieczne.

Dzięki wielkie za fatygę . Nas interesowałyby takie wycieczki maksymalnie 4-5 h w obie strony (nie wiem czy są w ogóle takie trasy). Zobaczymy .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 14:57   #1027
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za fatygę . Nas interesowałyby takie wycieczki maksymalnie 4-5 h w obie strony (nie wiem czy są w ogóle takie trasy). Zobaczymy .
Sa takie trasy , kilka nietrudnych robi petle. Niestety kilka naprawde ciekawych w takim przedziale czasowym nie miesci sie z petla stworzona z inymi trasami, badz nie ma mozliwosci zrobienie trojkata /petli. Dookola skalek Garcia jest petla na jakies 3h ale start poprzez Canadas, podejscie od dolu skalek-super jest bo calkowicie inna perspektywa na skalki. Katedra wydaje sie duzo wieksza! taka nietrudna trasa na niedziele.
Na jakies 4h jest rewelacyjna trasa -sredni stopien- start spod hotelu na kraterze, nie ma mozliwosci petli, wchodzimy na obrzeza starego krateru, ta trase polecam z calego serca dobry start ze wzgledu na sporo miejsca do parkowania, mozliwosc korzystania z toalety przed i po, jak rowniez swietne zakonczenie kawa/herbata/winem na tarasie z widokiem na szczyt wulkanu. Wchodzenie na obrzeza jest bardziej wymagajace, pozniej juz spokojnie sie idzie
Szukalam w moim kompie bo mialam kiedys mapki zaznaczone, na dzien dzisiejszy linki juz nie istnieja, poszukam wieczorem na necie.

na szybko znalazlam taka mape, ma glowne szlaki zaznaczone

http://www.reservasparquesnacionales...CTUALIZADO.pdf

czyli petla na skalki Garcia to polaczenie trasy 26 i 3...jak ktos zaparkuje obok hotelu to w godzine z hakiem powinien zrobic sama petle 3.

spod hotelu wyruszamy / jak staniemy naprzeciw hotelu to po prawej stronie za parkingiem dla autobusow i rondem gdzie wykrecaja bedzie sciezka bardzo widoczna bo czesto uczeszczana/ wiedzie w kierunku trasy 4, przecinamy ta trase/4 wyglada jak polna droga w tym punkcie czyli przecinamy prostopadle/ i w gore az do rozwidlenia na trasy 31 i 15 , ja osobiscie lubie dojsc do konca 31, zrobic przerwe na posilek z widokiem na Teide i z powrotem. Mozna zawrocic w kazdym momencie. na ile sily pozwola.

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2019-02-09 o 15:11 Powód: uzupelnienie postu
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-09, 19:56   #1028
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Sa takie trasy , kilka nietrudnych robi petle. Niestety kilka naprawde ciekawych w takim przedziale czasowym nie miesci sie z petla stworzona z inymi trasami, badz nie ma mozliwosci zrobienie trojkata /petli. Dookola skalek Garcia jest petla na jakies 3h ale start poprzez Canadas, podejscie od dolu skalek-super jest bo calkowicie inna perspektywa na skalki. Katedra wydaje sie duzo wieksza! taka nietrudna trasa na niedziele.
Na jakies 4h jest rewelacyjna trasa -sredni stopien- start spod hotelu na kraterze, nie ma mozliwosci petli, wchodzimy na obrzeza starego krateru, ta trase polecam z calego serca dobry start ze wzgledu na sporo miejsca do parkowania, mozliwosc korzystania z toalety przed i po, jak rowniez swietne zakonczenie kawa/herbata/winem na tarasie z widokiem na szczyt wulkanu. Wchodzenie na obrzeza jest bardziej wymagajace, pozniej juz spokojnie sie idzie
Szukalam w moim kompie bo mialam kiedys mapki zaznaczone, na dzien dzisiejszy linki juz nie istnieja, poszukam wieczorem na necie.

na szybko znalazlam taka mape, ma glowne szlaki zaznaczone

http://www.reservasparquesnacionales...CTUALIZADO.pdf

czyli petla na skalki Garcia to polaczenie trasy 26 i 3...jak ktos zaparkuje obok hotelu to w godzine z hakiem powinien zrobic sama petle 3.

spod hotelu wyruszamy / jak staniemy naprzeciw hotelu to po prawej stronie za parkingiem dla autobusow i rondem gdzie wykrecaja bedzie sciezka bardzo widoczna bo czesto uczeszczana/ wiedzie w kierunku trasy 4, przecinamy ta trase/4 wyglada jak polna droga w tym punkcie czyli przecinamy prostopadle/ i w gore az do rozwidlenia na trasy 31 i 15 , ja osobiscie lubie dojsc do konca 31, zrobic przerwe na posilek z widokiem na Teide i z powrotem. Mozna zawrocic w kazdym momencie. na ile sily pozwola.

Dzięki wielkie . Właśnie myślalam o tym, żeby wrócić nastepnym razem pod Los Roques .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-08, 10:37   #1029
echinokaktus
Raczkowanie
 
Avatar echinokaktus
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 196
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Po samodzielnie zorganizowanym wyjeździe na Teneryfę i Gran Canarię stwierdzam, że chyba Gran Canaria wygrywa. Chociaż wulkan Teide na Teneryfie jest niepowtarzalny, więc też warto.

Ładne miejsca: https://www.youtube.com/watch?v=8qdcgIp1HuQ

__________________
I'll see you on the dark side of the moon.
echinokaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 12:51   #1030
Waniliova
Zakorzenienie
 
Avatar Waniliova
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 785
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Ja też polecam Teneryfę, jest przepiękna byliśmy tam z Mężem w podróży poślubnej całą wyspę zwiedziliśmy, wypożyczyliśmy samochód
__________________
Szczęśliwa mężatka od 14.06.2014 D.
Waniliova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-16, 16:38   #1031
deemmes
Przyczajenie
 
Avatar deemmes
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 12
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Teneryfa jest mega.. a do tego brak cła na alko + papierosy. To jest coś co nas zaskoczyło. Niby Unia a jednak z bonusem do 2000 można spokojnie coś znaleźć - oczywiscie zalezy od daty
__________________
Look deep into nature, and then you will understand everything better.
deemmes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-16, 19:08   #1032
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez deemmes Pokaż wiadomość
Teneryfa jest mega.. a do tego brak cła na alko + papierosy. To jest coś co nas zaskoczyło. Niby Unia a jednak z bonusem do 2000 można spokojnie coś znaleźć - oczywiscie zalezy od daty

Chciałabym taką cenę . My jak szukamy miesiącach które nas interesują, to cena jest ok. 3 tysiące/os. i to wcale nie za 5 gwiazdek tylko ledwo 3.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 10:52   #1033
ModnePazurki
Przyczajenie
 
Avatar ModnePazurki
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Chciałabym taką cenę . My jak szukamy miesiącach które nas interesują, to cena jest ok. 3 tysiące/os. i to wcale nie za 5 gwiazdek tylko ledwo 3.
Poluj na lasty, najlepsze okazje się wtedy łapie. Ja byłam w zeszłym roku, w gronie znajomych w 4 osoby, i płaciliśmy jakoś 2200 za 7 dni w 4 gwiazdkowym hotelu. Wylot z Warszawy.
ModnePazurki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-18, 13:51   #1034
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

Cytat:
Napisane przez ModnePazurki Pokaż wiadomość
Poluj na lasty, najlepsze okazje się wtedy łapie. Ja byłam w zeszłym roku, w gronie znajomych w 4 osoby, i płaciliśmy jakoś 2200 za 7 dni w 4 gwiazdkowym hotelu. Wylot z Warszawy.

Tylko, że my jak latamy to raczej w zimie, gdy oferty są najdroższe...
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 15:39   #1035
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

To ja polecę od siebie Lanzarote . Byliśmy z TŻ tam w 2017 roku w styczniu, było bardzo ciepło, trochę wietrznie, ale przecudownie. Nawet się tam zaręczyliśmy!
Zatrzymaliśmy się w Costa Teguise i nie żałuję. Miasteczko jest klimatyczne, wszędzie blisko, a ludzie są naprawdę sympatyczni. Nawet poznaliśmy Polkę, która pracuje w biurze wycieczkowym i wzięliśmy od nich jednodniową wycieczkę autokarem po wyspie. Nie żałuję ani grosza. Wycieczka była męcząca, ale jakże satysfakcjonująca, a nasz przewodnik był zabawny, mówił ciekawie i miał niesamowitą wiedzę! W trakcie tej wycieczki byliśmy oglądać zielone jezioro, później pojechaliśmy do parku narodowego Timanfaya, lecz przed jeździliśmy na wielbłądach. Timanfaya jest magiczna, ma się wrażenie, jakby było się na księżycu lub Marsie. W środku parku jest mały ośrodek, gdzie są pokazy gejzerów i można nawet usmażyć sobie coś przy pomocy ciepła z wulkanu . Byliśmy oglądać kraby albinosy, jaskinię (która jest także miejscem, gdzie odbywają się koncerty) oraz dom ich sławnego architekta (nie pamiętam teraz nazwy). W międzyczasie byliśmy na obiedzie, a na koniec pojechaliśmy na degustację wina. Ich czerwone wino deserowe jest najlepszym winem jakie piłam w życiu! Wróciliśmy wykończeni, ale było warto .
A tak ogólnie to byliśmy jeszcze ponurkować, byliśmy też w Puerto del Carmen (też ładna miejscowość) oraz nawet byliśmy na karaoke na mieście! Hotel zapewniał nam atrakcje i każdego wieczoru były różne show, które robili genialnie . To chyba były najlepsze wakacje w moim życiu i każdemu z chęcią polecę Lanzarote.

Z wysp słyszałam też, że Fuerteventura jest dobrym miejscem dla miłośników sportów wodnych ze względu na duży wiatr.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 17:54   #1036
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura

A nie myślałaś żeby zorganizować taką wycieczkę samodzielnie? Na skyscanner.pl możesz znaleźć taki przelot, na airbnb tani nocleg (ewentualnie na booking.pl). Może taką opcję warto rozważyć.

Cytat:
Napisane przez ModnePazurki Pokaż wiadomość
Poluj na lasty, najlepsze okazje się wtedy łapie. Ja byłam w zeszłym roku, w gronie znajomych w 4 osoby, i płaciliśmy jakoś 2200 za 7 dni w 4 gwiazdkowym hotelu. Wylot z Warszawy.
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.