Planowanie ciąży a remont - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-13, 12:18   #1
alicjag3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 95

Planowanie ciąży a remont


Witajcie,

moje pytanie jest takie: staramy się o dziecko i musimy naprawić kilka rzeczy w mieszkaniu, co wiąże się z malowaniem, tynkowaniem (nie będę robić tego osobiście). Czy uważacie, że przebywanie, spanie w mieszkaniu w którym kilka ścian wymagało pomalowania i naprawy (w tym 1 w sypialni) jest niebezpieczne? Jeśli byłabym w tym czasie w ciąży to może byłby to 1 tydzień.

Wolę zapytać niż później się denerwować. Czy jest konieczność abym na ten czas wyprowadziła się z domu?
alicjag3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:25   #2
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez alicjag3 Pokaż wiadomość
Witajcie,

moje pytanie jest takie: staramy się o dziecko i musimy naprawić kilka rzeczy w mieszkaniu, co wiąże się z malowaniem, tynkowaniem (nie będę robić tego osobiście). Czy uważacie, że przebywanie, spanie w mieszkaniu w którym kilka ścian wymagało pomalowania i naprawy (w tym 1 w sypialni) jest niebezpieczne? Jeśli byłabym w tym czasie w ciąży to może byłby to 1 tydzień.

Wolę zapytać niż później się denerwować. Czy jest konieczność abym na ten czas wyprowadziła się z domu?
No nie wiem, może mnie ktoś zlinczuje, ale ja w obu ciążach ok. 6 miesiąca robiłam remont i malowanie mieszkania, w drugiej także wymianę płytek w kuchni, i normalnie malowałam ściany, sprzątałam po remoncie, spałam w swoim mieszkaniu i nic nam nie jest. Wątpię by mogło to w jakiś sposób zaszkodzić. Niby jak? Stosowane obecnie materiały budowlane nie są przecież szkodliwe dla zdrowia, dlaczego miały by zaszkodzić w 1 tygodniu ciąży, gdy organizm sam jeszcze nawet o niej nie wie, a zarodek nawet się nie zagnieździł jeszcze.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2014-03-13 o 12:27
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:35   #3
ulika12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 197
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No nie wiem, może mnie ktoś zlinczuje, ale ja w obu ciążach ok. 6 miesiąca robiłam remont i malowanie mieszkania, w drugiej także wymianę płytek w kuchni, i normalnie malowałam ściany, sprzątałam po remoncie, spałam w swoim mieszkaniu i nic nam nie jest. Wątpię by mogło to w jakiś sposób zaszkodzić. Niby jak? Stosowane obecnie materiały budowlane nie są przecież szkodliwe dla zdrowia, dlaczego miały by zaszkodzić w 1 tygodniu ciąży, gdy organizm sam jeszcze nawet o niej nie wie, a zarodek nawet się nie zagnieździł jeszcze.
u mnie to samo
ulika12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:37   #4
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Moim zdaniem w pierwszych tygodniach to raczej nic nie zaszkodzi zarodkowi. Większość kobiet nie wie nawet wtedy, że jest w ciąży i często robią różne dziwne rzeczy.
Nie nakręcajmy się, że to zaszkodzi, tamto zaszkodzi jak każdy do tego by tak podchodził to leżeć trzeba by było plackiem w domu obłożonym poduszkami.
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:50   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Remont, ba jak ja byłam w drugiej ciąży to góra domu była robiona, schody montowane, płyty podłoga i płyty kładzione i inne akrobacje
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:07   #6
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Planowanie ciąży a remont

A ja nawet jakbym nie była w ciąży nie spałabym w świeżo pomalowanym pokoju
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:20   #7
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Miałam robiony remont będąc w ciąży,tyle że spałam w pokoju który aktualnie nie był remontowany.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 13:40   #8
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Ja się tam na czas remontów i w pierwszej i w drugiej ciąży wynosiłam z domu, a po remoncie czekałam, aż przestanie śmierdzieć. Bo śmierdziało mi okrutnie mimo że farby nowej generacji
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 14:31   #9
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Planowanie ciąży a remont

A to co Wszystkie mieszkania remontują w ciąży? U nas też był remont ale ja akurat w szpitalu leżałam więc nie było problemu...
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 15:12   #10
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Planowanie ciąży a remont

my się jeszcze remontujemy (od początku grudnia), bo wyszło mnóstwo nieplanowanych rzeczy, a teoretycznie rodzę za 2 tygodnie ;P

ba.. wszystko robiliśmy sami :P w tym ja zdzierałam opalarką farbę olejną z drzwi i futryn, szlifowałam futryny, kładłam podkłady pod panele, a nawet same panele, myłam ściany, skrobałam, gruntowałam, malowałam, byłam "wynieś, przynieś, przestaw"
(teraz robię to po raz drugi, bo zabraliśmy się za drugi pokój)

szczerze mówiąc wyszło mi to na dobre, bo zawsze to jakiś ruch i gimnastyka fakt, gdyby coś złego zaczęło się dziać, lekarz by zabronił albo bym się źle czuła, to bym tego nie robiła - trzeba słuchać ciała i głosu rozsądku

już to zostało powiedziane - materiały są teraz bezpieczne, a jak coś może zaszkodzić, to jest ostrzeżenie na opakowaniu (np. na impregnacie do drewna jasno napisali, że może szkodzić kobietom w ciąży, więc nie tknęłam)

zależy też, czy jesteś wrażliwa na zapachy - niektórym w ciąży się wyostrza węch

zapytaj lekarza co o tym sądzi i czytaj informacje na materiałach budowlanych

tydzień to mało jeśli masz się stresować - na te kilka dni możesz się do kogoś przeprowadzić
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 00:18   #11
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
A to co Wszystkie mieszkania remontują w ciąży? U nas też był remont ale ja akurat w szpitalu leżałam więc nie było problemu...
może to ten syndrom wicia gniazda?
My mieliśmy malowanie i wszystko było w porządku
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 06:20   #12
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
A to co Wszystkie mieszkania remontują w ciąży? U nas też był remont ale ja akurat w szpitalu leżałam więc nie było problemu...
mi sie syndrom wicia gniazda ujawnial zanim sie dosiwedzialam ze w ciazy jestem i sama malowalam, przesuwałam szafy itd.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 07:25   #13
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Planowanie ciąży a remont

wicie gniazda może i też, ale i praktyczne jest to podejście, bo kiedy remontować? po porodzie? z malutkim dzieckiem przy piersi?
no, chyba że kogoś stać na wynajęcie ekipy albo ma się gdzie przeprowadzić na ten czas ;P no i od wielkości remontu

zresztą o ile my sami możemy sobie żyć jak żyjemy i jakieś niedoróbki nam dorosłym nie przeszkadzają, to w sytuacji gdy ma się pojawić dziecko, albo jeszcze jest w planach, ale wiemy, że nastąpi to niedługo, to chcemy ponaprawiać co się da



miłych remontów i bezproblemowych ciąż!
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 11:52   #14
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Ja miałam remont i mieszkałam w mieszkaniu, w którym był całkowity remont i nie uważam, że to jakoś szkodzi.

Dla mnie tylko dużą uciążliwością było, że trwał wtedy pierwszy trymestr i strasznie byłam zmęczona, wracałam z pracy i chciałam się położyć, a tu wszędzie syf, kurz i hałas, bo jakby nie zabezpieczać pomieszczeń, to pył wdziera się wszędzie.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 12:21   #15
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_jedna Pokaż wiadomość
może to ten syndrom wicia gniazda?
Tak przypuszczam, u mnie w obu ciążąch na identyczny czas przypadały potrzeby typu malowanie, pranie firanek czy mycie okien co śmieszniejsze im bardziej zaawansowana ciąża była tym bardziej czułam potrzebę robienia takich rzeczy.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 16:22   #16
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez alicjag3 Pokaż wiadomość
Witajcie,

moje pytanie jest takie: staramy się o dziecko i musimy naprawić kilka rzeczy w mieszkaniu, co wiąże się z malowaniem, tynkowaniem (nie będę robić tego osobiście). Czy uważacie, że przebywanie, spanie w mieszkaniu w którym kilka ścian wymagało pomalowania i naprawy (w tym 1 w sypialni) jest niebezpieczne? Jeśli byłabym w tym czasie w ciąży to może byłby to 1 tydzień.

Wolę zapytać niż później się denerwować. Czy jest konieczność abym na ten czas wyprowadziła się z domu?
Ja miałam zrobić remont dachu z przebudową domu, w którym mieszkalam. Nie zrobiłąm tego, ale lekkie odświeżenie naszego pokoju wykonałam.
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 08:52   #17
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No nie wiem, może mnie ktoś zlinczuje, ale ja w obu ciążach ok. 6 miesiąca robiłam remont i malowanie mieszkania, w drugiej także wymianę płytek w kuchni, i normalnie malowałam ściany, sprzątałam po remoncie, spałam w swoim mieszkaniu i nic nam nie jest. Wątpię by mogło to w jakiś sposób zaszkodzić. Niby jak? Stosowane obecnie materiały budowlane nie są przecież szkodliwe dla zdrowia, dlaczego miały by zaszkodzić w 1 tygodniu ciąży, gdy organizm sam jeszcze nawet o niej nie wie, a zarodek nawet się nie zagnieździł jeszcze.
Nasz Bąbel to gratis do remontu, aż się zdziwiłam Bo staraliśmy się przez cały rok i nic, aż w wakacje zaczęliśmy remont i gdzieś w połowie dowiedziałam się że jestem w ciąży Remontu nie przerwaliśmy, ja w dalszym ciągu robiłam to co do mnie należało (i też było to zdzierane tapet, malowanie, no dobra...odpuściłam sobie dźwiganie rzeczy cięższych niż 5kg ; w tym czasie TŻ kładł płytki, wiercił dziury w ścianach, no remont pełną parą). Daj Boziu żeby po porodzie wszystko było w porządalu, ale sama ciąża przebiega wzorowo (za 2 tyg. się rozpakowuję więc mam już jakiś ogląd na tę kwestię)

O syndromie wicia gniazda nawet nie mówię Całą ciążę byłam aktywna, więc teraz tym bardziej wszystko jest wyszorowane na błysk, ciuchy w szafach poprasowane, poodświeżane, jeszcze tylko męczę TŻ żeby mi firanki pościągał, żebym mogła poprać
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat

Edytowane przez dzaga1989
Czas edycji: 2014-03-15 o 08:54
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 11:45   #18
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Nam też wyszło podczas remontu :P Mieliśmy jechać na snowbord, ale nie było sniegu w tym roku i zabraliśmy się za malowanie i tapetowanie. Siedzieliśmy do 5 nad ranem w oparach farby i kleju Dziecko rozwija się póki co prawidłowo.
Do tego do 6 tygodnia ciąży chodziałam na dość intensywne ćwiczenia prawie codziennie i też nic mi się nie stało, dzidzia się tam przytrwierdziła chyba hakami
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 14:30   #19
Renia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 19
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Wydaje mi się, że jedno drugiego nie wyklucza, ale remont najlepiej przeprowadzić na początku ciąży, bo potem to wszystko kobietę drażni. Szuka spokoju, a nie żeby jej coś za ścianą się tukło. Ja też jestem w ciąży - dopiero początek drugiego miesiąca, ale już myślę o tym, aby zacząć mojemu dziecku aranżować pokoik. U mnie raczej generalnego remontu nie będzie, bo pokój dla dziecka jest, ale myslę nad odświeżeniem ścian. Słyszał ktoś może /pan-remont / o tym malarzu z Katowic? xxx Zależy mi na tym, aby pokoik był ladnie wymalowany, dlatego chce to zadanie powierzyć specjaliście.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-01 o 08:00 Powód: link
Renia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-27, 14:45   #20
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Ja bym sie nie przejmowala, a na czas malowania sypialni, przespala sie w innym pokoju ta 1 noc a pozniej juz farby nie smierdza

nie dajmy sie zwariowac

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Przewidywalna Pokaż wiadomość
Ja bym nie ryzykowała. Bądźmy szczerzy, niekiedy kręci się w głowie od zapachu farby, przez co trzeba wietrzyć mieszkanie, co powoduje przewiewy, a przewiewy... no właśnie. Ja bym wynajęła ekipę remontową, na przykład xxx zostawiła z nimi męża i pojechała, na przykład do rodziców, albo przyjaciółki.
ale cienka reklama
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-06-27 o 15:24 Powód: nie cytuj cześci reklamowej w przyszłości, usuniety link
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 13:09   #21
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Planowanie ciąży a remont

Hej ! Ja zaszłam w ciążę w miesiącu w którym rozpoczeliśmy remont malowałam ściany unigruntem, potem na kolor. Odmalowałam tak około 40 m2. Oczywiście każdy pokój malowany kolorem na dwa razy. Pomagałam mężowi kłaść płytki, a więc sąsiadowałam z klejem do płytek, zaprawami, gipsami, oczywiście dookoła chmara kurzu. Kładłam panele i pomagałam w montażu mebli. Montowaliśmy też sami ościeżnice.

Najbardziej toksyczny moment remontu to był czas moich pierwszych dwóch tygodni ciąży - staraliśmy się już jakiś czas, nie wychodziło, więc nie mogłam wiedzieć że tym razem wreszcie się udało i zaszłam w ciążę

Pierwsze 2 - 3 tygodnie są kompletnie niezależnie od Ciebie, działa natura, zarodek nie potrzebuję Cię do funkcjonowania (stwierdzenie bardzo ogólnikowe), więc uczestniczenie w remoncie w pierwszych dwóch tygodniach po owulacji nie jest szkodliwe. Tym bardziej, jeśli robicie to w lato - wszystko szybciej wyschnie u nas nie było tak łatwo bo był ziąb i lało.

P.S. ściany malowałam i gruntowałam sama, panele w dwóch pokojach położyłam sama + fugowanie sama. Dookoła kurz i zapachy, które od 6 tygodnia ciąży już nie były łatwe do zniesienia, na szczęście nadeszła ciepła pogoda. Nikt mi nie pomagał dzieciak cały i zdrowy.

Edytowane przez 16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Czas edycji: 2019-06-28 o 13:10
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-28 14:09:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.