Staw, staw kąpielowy, basen ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-15, 23:06   #1
Amargura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 66
Question

Staw, staw kąpielowy, basen ???


Witam

Jakiś czas temu kupiliśmy z narzeczonym działkę budowlaną, na której znajdował się baaardzo zaniedbany staw. Dowiedzieliśmy się, że powstał sztucznie - poprzedni właściciel wykopał go. Spodobała nam się idea posiadania stawu, choć ja zawsze marzyłam o basenie. I tu powstał mój problem, bo posiadanie dwóch akwenów wodnych jest trochę bez sensu, z drugiej strony nie wyobrażam sobie pływania z rybami oraz żabkami

Narzeczony wpadł na pomysł, że możemy podzielić staw na dwie części - z rybami oraz kąpielową - poprzez zaporę. Czytałam o stawach kąpielowych, jednak one są odizolowane od wód gruntowych, nasz dzięki nim istnieje...

Mój tato wyposażony jest w koparkę, którą już powiększał obecny staw i czyścił go, choć dużo jeszcze pracy przed nim, po tylu latach zaniedbania więc koszt budowy byłby o wiele niższy niż basenu. Po drugie utrzymanie takiego zbiornika byłoby tańsze niż basenu. Podoba mi się również wygląd, bardziej będzie pasował do drewnianego domku i ogrodu Biorę także po uwagę fakt, że znajduje się w nim mniej chemii, dzięki czemu moja alergiczna/delikatna skóra nie będzie aż tak cierpieć podczas letnich kąpieli

W planie mamy wyjście na taras z sypialni oraz salonu, natomiast basen / staw ma łączyć się z tarasem, ale do jakby granicy sypialni, czyli będę mogła zejść do wody schodkami z tarasu od strony sypialni, natomiast jeśli wyjdę z salonu, to z tarasu zejdę na trawkę No chyba, że pójdę tarasem w stronę sypialni... Nie wiem, czy dobrze to tłumaczę... Na jednej ścianie budynku są rozmieszczone sypialnia i salon...

Byłabym bardzo wdzięczna, jeśli ktoś mógłby mi doradzić, co jest lepsze - basen, czy staw. Czy jest możliwość utrzymania takiego zbiornika wodnego,na wodach gruntowych, w czystości, w sposób umożliwiający korzystanie w celach kąpielowych ? Jak to zrobić ?

Doczytałam się, że stawy kąpielowe mają dwie strefy - kąpielową i regeneracyjną. Ale one mają na dnie folie, izolującą od wód gruntowych. Czy mogę stworzyć taką strefę regeneracyjną, która oczyszcza staw na wodach gruntowych (wiem, że chodzi o dobór roślinności + specjalne filtry) oraz czy mogą w tej części pływać np. karpie lub inne ryby, które chcą łowić i spożywać moi bliscy ???

Dodam, że staw będzie miał dobre warunki wymiany wody, ponieważ dreny będą go zasilać (teren jest dość mokry), a z jego jednej strony znajduje się rura, która odprowadza nadmiar wody do rowu melioracyjnego.

Ustaliliśmy, że staw zostanie na pewno, tylko teraz pytanie, czy go powiększać i łączyć w przyszłości z tarasem, czy zostawić w spokoju i budować basem przy tarasie ? Narzeczony zostawił wybór mi. Ja nie wiem, jaką decyzję mam podjąć, a muszę się śpieszyć, bo nie wiem, gdzie mam umieścić dom na działce, a lada dzień mamy spotkanie z projektantem.

Bardzo obawiam się o jakość wody i jednocześnie walory kąpielowe. Bardzo proszę o pomoc

Staw obecnie ma 18 m długości, nie wiem ile szerokości, głębokość od brzegu się stopniowo zwiększa do ok. 160 cm, chciałabym, aby była część płytsza oraz głębsza, bo mężczyźni chcą do niego skakać, sama działka ma 18 arów. Myślałam, żeby jeszcze ten staw powiększyć, stworzyć w kształt litery L

Piszcie, co byście zrobili ? Jak ? Na co zwrócić uwagę ? Czego nie wzięłam pod uwagę ?
Amargura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-16 00:06:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.