Invisalign - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-17, 08:05   #901
menelik7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Invisalign

A dostales tez skaner do domu? Bo znajoma ma teraz takie leczenie ze sama skanuje i podsyla do lekarza.



Dlaczego musisz nosic gumki?
menelik7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-19, 12:32   #902
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Invisalign

tez mam juz plan leczenia. Moje nakladki wyszly 17 tys plus zabieg kortykotomii.
Niestety ja mam dosc spora wage, zeby sa stloczone, dodatkowo malo miejsca. Ale jestem dobrej mysli.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-27, 12:03   #903
daniel3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez menelik7 Pokaż wiadomość
A dostales tez skaner do domu? Bo znajoma ma teraz takie leczenie ze sama skanuje i podsyla do lekarza.

Dlaczego musisz nosic gumki?
Tak, za 3 tyg będe miał skaner. Teraz nie brałem bo wyjeżdzałem na miesiąc, po powrocie zaczynam ze skanerem i gumkami. Gumki mają za zadanie skorygować wysunięcie szczęki
daniel3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 10:11   #904
Kasiakasia456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1
Dot.: Invisalign

Witam, jestem tu nowa.

Wczoraj zalozyli mi nakladki. Mam spoto attachmentow. Przy pierwszym zdejmowaniu dwa odpadly. Ale nie tym sie martwie. Przyjrzalam sie attachmentom i niektore poza wystajaca czescia pokrywaja caly zab tak jakby sie rozlaly i powstalo dodatkowe szkliwo na calej powierzchni. Czy mieliscie taki przypadek? Czy tak moze byc? Czy to blad? Czy nie zaszkodzi to zebom?
Kasiakasia456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-06, 12:47   #905
Plantlove
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Dot.: Invisalign

Hej, w tym tygodniu dostalam wreszcie swoje nakladki

Na szczescie obylo sie bez tabletek przeciwbolowych, musze przyznac, ze po tych 3 dniach noszenia juz sie do nich przyzwyczailam.


Mam pytanie, czy dostaliscie od swoich ortodontow wizualizacje postepow leczenia, na ktorej widac jak beda sie przesuwaly Wasze zeby w trakcie leczenia? Ja nic takiego od mojego nie otrzymalam, nawet nie pokazal tego u siebie na ekranie, czy to normalne?


Podczas pierwszych dwoch konsultacji byla rowniez mowa o tym, ze bede nosic w sumie 14 nakladek. Kiedy wrocilam do domu, na opakowaniach z nakladkami mialam je ponumerowane 1/11, 2/11, czy to znaczy ze bede miala tych nakladek tylko 11? Szkoda ze zauwazylam to dopiero teraz, musze zadzwonic zaraz w poniedzialek do gabinetu
Plantlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-07, 20:23   #906
menelik7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Invisalign

Kasia - Attachmenty maja taka jakby otoczke ale u mnie nie jest to rozlane az na caly zab. To raczej taka otoczka wiec jakis 1mm ale nie wiecej.

Plantlove - Co do ilosci nakladek , to ze dostalas 11 a nie 14 jest ok bo zwykle nie produkuja calosci nakladek bo czesto plany leczenia nie ida w parze z przesuwaniem zebow w realu i wtedy po prostu na kontroli robi sie kolejny skan zebow i wtedy potrzebny jest nowy set nakladek.

Fajnie ze masz tak krotki czas leczenia - 14 tygodni. Super!

Edytowane przez menelik7
Czas edycji: 2023-01-07 o 20:26
menelik7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-30, 12:14   #907
daniel3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Plantlove Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy dostaliscie od swoich ortodontow wizualizacje postepow leczenia, na ktorej widac jak beda sie przesuwaly Wasze zeby w trakcie leczenia? Ja nic takiego od mojego nie otrzymalam, nawet nie pokazal tego u siebie na ekranie, czy to normalne?
Tak, na początku dostałem wizualizacje przed i po. Później gdy poprosiłem, dostałem wizualizacje z trzech perspektyw jak to będzie wyglądało, nakładka po nakładce (od 1 do 54).
U mnie do nakładek doszły jeszcze gumki które mają regulować wade zgryzu. Do tego dostałem skaner, gdzie przy każdej zmianie nakładki wysyłam skany. Wizyty kontrolne co ok 2 miesiące, a co 6-7 miesięcy zalecono mi higienizacje.
Dodatkowo Doktor poleciła mi paste GCToothMouse którą stosuje 2x w tyg, aby pozbyć się przebarwień na niektórych zębach.

Póki co wygląda to dobrze - w sensie kontakt z lekarzem i wsparcie (gdy coś się dzieje wizyta jest umawiana praktycznie z dnia na dzień - przykład miałem gdy odpadł mi jeden zaczep + higienizacja).
Zobaczymy czy efekt leczenia będzie taki jak przewidujemy, choć tutaj pierwsze zmiany już widać w okolicach szóstki i siódemki (6 z 54)
daniel3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-25, 06:34   #908
sigila86
Wtajemniczenie
 
Avatar sigila86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 673
Dot.: Invisalign

Cześć, czy Wy też mieliście na początku taki problem ze zdejmowaniem nakładek? Nosze od wczoraj i zdejmowanie to dla mnie jakis koszmar jeszcze góra jakoś idzie ale dół to poranione do krwi dziąsła....czy jest to kwestia wprawy? macie jakieś rady? zajmuje mi to póki co mnóstwo czasu, nie wyobrażam sobie jak mam to robić w pracy kiedy będe chciała coś zjeść
sigila86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 12:29   #909
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez sigila86 Pokaż wiadomość
Cześć, czy Wy też mieliście na początku taki problem ze zdejmowaniem nakładek? Nosze od wczoraj i zdejmowanie to dla mnie jakis koszmar jeszcze góra jakoś idzie ale dół to poranione do krwi dziąsła....czy jest to kwestia wprawy? macie jakieś rady? zajmuje mi to póki co mnóstwo czasu, nie wyobrażam sobie jak mam to robić w pracy kiedy będe chciała coś zjeść

Załącznik 7786597
Ja nigdy nie mogłam tak bez niczego zdjąć zwłaszcza z attachments. Używałam coś takiego.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-26, 06:03   #910
menelik7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Invisalign

Kwestia wprawy ja mialam dodatkowo ekstrakcje dolych czworek i zdejmowanie w pierwszym tygodniu bylo wrecz tragiczne, z uwagi na obolala po ekstrakcji szczeke. Druga nakladka schodzila zdecydowanie latwiej. Ale czytalam kiedys ze wlasnie tego typu plastikowe mini urzadzonka pomagaja.
menelik7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-27, 15:54   #911
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Invisalign

ja dostalam taki haczyk ale poki co nie mam attachmentow tylko same nakladki.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-22, 19:58   #912
Mszbk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2
Dot.: Invisalign

Hej dziewczyny. Zaczęłam przeglądać wątek, bo mam za sobą pierwszą wizytę u ortodonty, który polecił mi właśnie ten system nakładek na zęby. Z tego co czytałam zarówno tutaj na forum jak i na innych stronach w internecie, otrzymuje się kilka bądź kilkanaście nakładek. Z kolei mój ortodonta powiedział mi, że otrzymam 3 nakładki a za każde kolejne będę musiała dopłacać 300 zł. Też musiałyście dopłacać czy ktoś mnie tu ewidentnie robi w balona? 🤨
Mszbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-23, 04:41   #913
menelik7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Invisalign

Tylko 3 nakladki???? A jaka masz wade? Moze to tylko kosmetyka?

U mnie leczenie milo trwac 9 mcy a juz minely 2 lata i wciaz prostjemy zeby. Placilam od razu za cale leczenie z gory i teraz kazda nowa nakladka jest juz w tej cenie wiec kazda zmiana planu leczenia i nowy set nakladek jest juz za free, lacznie z wizytami.

Jesli masz mala kosmetyke do zrobienia to moze i ten system placenia po 300zl wyjdzie korzystniej. Ale znajac historie ludzi na forum czy znajomych, w wielu przypadkach leczenie znaczaco sie wydluza i w takim systemie jak twoj ciezko bedzie przewidziec finalny koszt leczenia.

Edytowane przez menelik7
Czas edycji: 2023-03-23 o 04:48
menelik7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-23, 19:50   #914
Mszbk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2
Dot.: Invisalign

Hej, dziękuję z odpowiedź. To była moja pierwsza wizyta, bardziej konsultacyjna, mam do zrobienia jeszcze kilka zębów przed założeniem aparatu. Do wyrównania mam przód zębów, który przez język przemieścił mi się za bardzo do przodu, boki zębów mam podobno dobrego rozmiaru i ułożenia. Czekam na kolejną wizytę, może wtedy więcej się dowiem na ten temat. Dziwi mnie tylko właśnie fakt, że pani ortodonta powiedziała, że płacę praktycznie za całość z góry 16 tysięcy i te kolejne nakładki o których wspominałam będą kosztować ekstra. Nie mówiła, że to będzie kosmetyczne prostowanie, raczej dawała do zrozumienia, że moja wada jest dosyć poważna. Pozdrawiam
Mszbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 07:00   #915
menelik7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Invisalign

Placilam 18 tys. Plan zakladal leczenie 9 mcy. Extra nakladki w cenie, bez dodatkowych oplat. Dzisiaj mija 28 mcy i leczenie wciaz trwa. Gdybym miala opcje platnosci zaproponowana przez twojego orto zbankrutowalabym chyba Nie daj sie naciagnac na ten system platnosci bo ciezko jest przewidziec ile czasu to potrwa (tym bardziej, ze orto dalaci do zrozumienia ze to nie bedzie ksmetyka).

Edytowane przez menelik7
Czas edycji: 2023-04-24 o 07:02
menelik7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.