trudne początki - pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-21, 02:06   #1
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060

trudne początki - pomocy


Hej,
postanowiłam zadbać o moje paznokcie. Do tej pory były estetyczne, czyste, trochę łamliwe. Nie mam ładnego kształtu płytki, a chciałabym mieć ładne, migdałowate, eleganckie paznokcie. Jaką metodę polecacie? Lakier zwykły odpada - pracuję często przy rozpuszczalnikach i od razu wszystko spływa. Chodzi mi o samodzielne nakładanie żeli czy akrylu - która technika jest łatwiejsza, o ile w ogóle któraś jest. Nie interesują mnie żadne wzory, długie szpony - nic z tego, chciałabym mieć eleganckie, kobiece paznokcie pomalowane na jeden kolor (np. czerwony). Czy to jest wykonalne w domowym zaciszu oraz z zasobami allegro?
Z góry dzięki za odpowiedzi

p.s. wiem, że dużo jest wątków na zbliżone tematy, ale są one tak obszerne, że nie daję rady ich przegrzebać (a i tak dzielnie wyszukiwałam dobrych kilka godzin). Poza tym, coś, co było nieosiągalne w 2008, dziś może być codziennością dlatego zależy mi na aktualnych "danych" ^^
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 15:32   #2
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: trudne początki - pomocy

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
Hej,
postanowiłam zadbać o moje paznokcie. Do tej pory były estetyczne, czyste, trochę łamliwe. Nie mam ładnego kształtu płytki, a chciałabym mieć ładne, migdałowate, eleganckie paznokcie. Jaką metodę polecacie? Lakier zwykły odpada - pracuję często przy rozpuszczalnikach i od razu wszystko spływa. Chodzi mi o samodzielne nakładanie żeli czy akrylu - która technika jest łatwiejsza, o ile w ogóle któraś jest. Nie interesują mnie żadne wzory, długie szpony - nic z tego, chciałabym mieć eleganckie, kobiece paznokcie pomalowane na jeden kolor (np. czerwony). Czy to jest wykonalne w domowym zaciszu oraz z zasobami allegro?
Z góry dzięki za odpowiedzi

p.s. wiem, że dużo jest wątków na zbliżone tematy, ale są one tak obszerne, że nie daję rady ich przegrzebać (a i tak dzielnie wyszukiwałam dobrych kilka godzin). Poza tym, coś, co było nieosiągalne w 2008, dziś może być codziennością dlatego zależy mi na aktualnych "danych" ^^
...
zdecydowanie odradzam Ci majstrowanie samodzielne przy paznokciach.ZDECYDOWANIE. ..jeżeli juz bardzo chcesz ,to poszukaj naprawdę dobrej stylistki.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 20:49   #3
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: trudne początki - pomocy

nawet, gdy chcę uzyskać efekt "zwykłego lakieru"? Nie chcę żadnych efektów specjalnych... W takim razie pozostaje mi wizyta w salonie lub kurs? :<
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 21:15   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: trudne początki - pomocy

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
nawet, gdy chcę uzyskać efekt "zwykłego lakieru"? Nie chcę żadnych efektów specjalnych... W takim razie pozostaje mi wizyta w salonie lub kurs? :<
....
nawet wtedy,pod stylizacje pazury trzeba przygotować odpowienio,niezależnie od tego co bedzie na wierzchu...nie skalkuluje ci sie to finansowo,nie mówiąc juz o tym,że możesz sobie poniszczyc płytkę itd...
gdybyś nie miała kontaktu z rozpuszczalnikami to ewentualnie do domowego zrobienia mogłabym polecić lakier hybrydowy....ale on nie przetrzyma kontaktu z taką chemią.....
zresztą akryl i żel również nie powinien miec z rozpuszczalnikiem kontaktu,będzie to niszczyło materiał..
nie mówiąc o przesuszonej skórze rąk...domyślam się,że miewasz z tym problem?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2012-09-21 o 21:19
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 20:38   #5
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: trudne początki - pomocy

Ja mam styczność z ostrą chemią, ale "na krótko". W acetonie czasem się zdarzy umoczyć palce. Ogólnie problem polega nie na tym, że w tym ręce kąpię, a na tym, że zawsze jakaś kropla mi gdzieś kapnie, jakimś cudem przez ten lateks przeniknie i jest odgniotek, plama itp. No i szlag trafia. Więc akryl oraz żel miałyby szansę na przeżycie. Zastanawiałam się, czy nie dałoby rady obejść się bez kosmetyczki, bo z natury jestem Zosia-samosia
A z przesuszeniem rąk też mam problem, tzn nie mam, bo bardzo o nie dbam, ale zużywam koszmarne ilości kremów. Zimą, przy mrozach, jest prawdziwa masakra. Ale pochwalę się, kondycja skóry dłoni jest lepsza niż niejednej, "przeciętnej" dziewczyny ^^ to chyba uwarunkowanie genetyczne, bo jak odpocznę od laboratorium, to mam skórę jak jedwab.

Wracając do paznokci - szkoda. Spróbuję znaleźć w takim razie sobie jakąś niedrogą kosmetyczkę (co chyba będzie cudem, bo mieszkam w Warszawie, a tu wszystko jest nie wiem z jakiego powodu dwa razy droższe )

Jeszcze mnie tak naszło: a jak jest z tipsami?

Edytowane przez kahoko hino
Czas edycji: 2012-09-26 o 20:43
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 23:20   #6
carotca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 15
Dot.: trudne początki - pomocy

Ja w takich sytuacjach szukam przeważnie osób, które ogłaszają się, że robią paznokcie u siebie w domu lub u Ciebie w domu - to jest dużo tańsze. Ewentualnie, jak się nie boisz poszukaj gdzie blisko Ciebie jest jakieś studium kosmetyczne lub coś w tym rodzaju- tam dziewczyny w ramach praktyk robią paznokcie za cenę zużytych materiałów.
carotca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:28   #7
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: trudne początki - pomocy

Cytat:
Napisane przez carotca Pokaż wiadomość
Ja w takich sytuacjach szukam przeważnie osób, które ogłaszają się, że robią paznokcie u siebie w domu lub u Ciebie w domu - to jest dużo tańsze. Ewentualnie, jak się nie boisz poszukaj gdzie blisko Ciebie jest jakieś studium kosmetyczne lub coś w tym rodzaju- tam dziewczyny w ramach praktyk robią paznokcie za cenę zużytych materiałów.
...
ooo nie...tylko nie początkujące kursantki ! zwłaszcza do paznokci problematycznych...jak juz sie nie ma kasy żeby wykonać to u profesjonalistki to lepiej nic nie robić tylko kupic dobrą odżywkę.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.