Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-10, 13:34   #1
Claudinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 9
Question

Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!


Od jakiegoś czasu jestem na diecie. Zawsze kochałam słodkości robić i jeść. Teraz już staram się nie jeść słodyczy, ale kiedy widzę te wszystkie ciastka z kremem za ladą w sklepie czy w moim domu to czuję, że nie wytrzymam dłużej. Co zrobić? Czym to wszystko zastąpić? Dodam że jestem na diecie 1200 kcal, a jak wiadomo to bardzo mało by zmieścić tutaj jeszcze moją pavlovą z kremem mascarpone i owocami 😞😞:-( :-(
Claudinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 16:44   #2
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

Może zrób sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy pozwalasz sobie na takie ciacho? Jak się jest na diecie to często właśnie te zakazane jedzenie pociąga bardziej, niż jakby się nie było Tylko jeden dzień i tylko jedno ciacho! Myślę, że nie zaszkodzi jakoś bardzo, a ochota na słodycze może się zmniejszy.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 14:17   #3
Claudinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 9
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Może zrób sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy pozwalasz sobie na takie ciacho? Jak się jest na diecie to często właśnie te zakazane jedzenie pociąga bardziej, niż jakby się nie było Tylko jeden dzień i tylko jedno ciacho! Myślę, że nie zaszkodzi jakoś bardzo, a ochota na słodycze może się zmniejszy.
Myślę, że to dobry pomysł. Chociaż boję się, że na jednym się nie skończy hehe. Od zawsze kocham piec ciasta. Ale czego się nie robi dla pięknej figury 😀 Miejmy nadzieję, że nowa dieta wykupiona u Chodajowskiej zadziała :-D
Claudinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 14:25   #4
pasztecik43
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

To musi być raczej problem psychologiczny. Nie chcę się chwalić, ale z chęcią na słodycze itp. sobie akurat świetnie poradziłam. Wszystko zależy od silnej woli. Cheat day jest dobrym pomysłem, ale musi być naprawdę rzadko. Dzięki niemu nie jesteśmy tak przerażeni tym, że już nigdy nie mamy zjeść swoich ulubionych rzeczy. Jednak zawiera też pułapkę. Jak miał być co 2 tygodnie, a później robi się go co tydzień, a później co trzy dni, itd.... Pomocne rzeczy na temat bycia na diecie tak w ogóle to można znaleźć tutaj. Jedzenie owoców też pomaga zwalczyć chęć na słodkie, w dużych ilościach może i tuczą, ale i tak są dużo lepsze od słodyczy.
pasztecik43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 18:15   #5
Grzybek111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

A na jakiej diecie jesteś? 1200 kcal to bardzo mało ja radziłabym ci podwyższyć do 1500, może ochota na słodycze wynika z ograniczenia węglowodanów albo tłuszczy?
Grzybek111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 14:44   #6
Daga34
Raczkowanie
 
Avatar Daga34
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

Ciężko tak od razu wyrzucić słodycze ze swojego jadłospisu, tym bardziej kiedy wcześniej jadło się je regularnie, uwierz coś o tym wiem ale może spróbuj trochę oszukać organizm, zacznij jeść owoce, te świeże czy też suszone albo liofilizowane. Co do tych ostatnich wiem, że jet taka stronka do ich zamawiania, także nawet z domu wychodzić nie musisz: xxx, inne fajne "cuda" też tam mają :P dobrym zamiennikiem słodkości są też różne koktajle, najlepiej te robione w domu, przynajmniej wtedy wiesz, co jesz. Nie jest lekko się odzwyczaić, ale da radę, wiem co mówię

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-04 o 00:31 Powód: Reklama.
Daga34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 15:10   #7
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

nie jestem dietetykiem - ale możesz spróbować kupić chrom, lody tradycyjne zamień na sorbety, rób smoothie, jedz owoce surowe, suszone, jak lubisz - i może zastanów się chwilę, czy coś cię nie zjada od środka, bo to może być faktycznie problem psychologiczny. Chodzi o to, czy słodycze przypadkiem nie zastępują ci czegoś w życiu. No i powodzenia
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 08:29   #8
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

organizm tez potrzebuje glukozy, aby zachować zdrowy stan psychiczny. całkowite jej wyeliminowanie może mieć złe skutki.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 11:42   #9
Natalia52386
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 23
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

Też tak miałam, po ograniczeniu słodyczy. Zauważyłam, że ochota na nie pojawia się u mnie wtedy, kiedy nie mam czasu zjeść dobrze zbilansowanego posiłku. U Ciebie być może też wynika to ze zbyt małej ilość przyjmowanych kalorii? 1200 to trochę mało, chociaż zależy też jak bardzo aktywna jesteś w ciągu dnia.
__________________
Strona o zdrowym żywieniu niemowląt
http://www.rozszerzaniediety.pl

Świadome rozszerzanie diety niemowlaka
Natalia52386 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 11:29   #10
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Nieopanowana ochota na słodycze! Pomocy!

3 sposoby:

1. Jak juz ktos wyzej wspomnial - pozwalaj sobie na cos slodkiego raz w tygodniu, zrób z tego ceremoniał , jedz powoli i delektuj sie.

2. Jak masz tylko smak na cos slodkiego, to umyj zeby, ewentualnie wez mietowa gume do zucia (mieta powoduje, ze przechodzi nam smak na slodkie).

3. Pomysl nad zdrowymi zamiennikami. Pamietam, w poczatkach diety, ucielam zupelnie slodycze, na poczatku to jest ciezkie, ale znalazlam zamiennik - jogurt grecki, z orzechami wloskimi i lyzeczka wiejskiego, niepasteryzowanego miodu.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-09 11:29:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.