Iwostin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-26, 15:25   #1
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664

Iwostin


Witam serdecznie.
Mam pytanko następującej treści....
czemu filtry Iwostinu 50 ,są tak tanie?? okolo 30 zl??
jestem w szoku...może dlatego,że nie są skuteczne??
dodam tylko,że dziś przeszlam cale miasto i dostalam jedną proke filtru Vichy 50 gdyż nigdzie ich nie bylo,okropnośc kupowac w ciemno takie kosmetyki....

Kochane wizazanki czekam na informacje dotyczącą wlasnie marki iwostin.
Pozdrawiam!!
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:39   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Iwostin

Iwostin Solecrin ma fotostabilne filtry, które w niczym nie są gorsze od zagranicznych. równie dobrze można by zapytać, dlaczego większość polskich kosmetyków jest tańsza od zagranicznych i czy przez to są gorsze. w przypadku np. Vichy płacisz za reklamę itp.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:53   #3
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Iwostin

Ja też jestem tego ciekawa

Ktoś używał tutaj filtrów Iwostin?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 16:53   #4
malgomalgo
Raczkowanie
 
Avatar malgomalgo
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 32
Dot.: Iwostin

hej
filtry Iwostinu sa jak najbardziej bezpieczne, poniewaz sa to filtry nowej generacji (kremy te zawieraja Tinosorb) zreszta wypowiada sie o nich pozytywnie autorytet w tych sprawach (p.Barbara Kwiatkowksa)

tu mozesz przeczytac jeje opinie http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=134

sama mysle o ich kupieniu juz jesienia, latem bede filtrowac sie Avenka poniewaz mozna ja troche przybrązowic pudrem, nie destabilizujac tym samym filtra

inne filtry, w tym takze Iwostin zawieraja Parsol w skladzie i makijaz nawet niewielki powoduje destabilizacje filtrow...
a swoja droga to ciekawe jak zachowuja sie te nowe filtry Iwostinu na buzce, moze ktos probował?
malgomalgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:00   #5
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez malgomalgo
hej
filtry Iwostinu sa jak najbardziej bezpieczne, poniewaz sa to filtry nowej generacji (kremy te zawieraja Tinosorb) zreszta wypowiada sie o nich pozytywnie autorytet w tych sprawach (p.Barbara Kwiatkowksa)

tu mozesz przeczytac jeje opinie http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=134

sama mysle o ich kupieniu juz jesienia, latem bede filtrowac sie Avenka poniewaz mozna ja troche przybrązowic pudrem, nie destabilizujac tym samym filtra

inne filtry, w tym takze Iwostin zawieraja Parsol w skladzie i makijaz nawet niewielki powoduje destabilizacje filtrow...
a swoja droga to ciekawe jak zachowuja sie te nowe filtry Iwostinu na buzce, moze ktos probował?
Czy to znaczy, że jak np. użyję podanego wyżej filtru Iwostinu i zmatowię go skrobią to przestanie działać?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:20   #6
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Iwostin

Skrobia nie zawiera destabilizujących składników jak talk czy mika, więc jest przyjazna dla filtrów. Dlatego przeważnie wszystkie filtromaniaczki właśnie jej używają.
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:23   #7
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Iwostin

wydaje mi sie, ze firma Iwostin nie ma jeszcze "wyrobionej marki" dlatego nie moga zbytnio poszalec z cenami. Mysle, ze nie odbija sie to jednak na jakosci ich produktow, poniewaz uzywalam juz wielu ich kosmetykow i z kazdego bylam bardzo zadowolona jesli tylko wybrany przez Ciebie filtr ma dokladne oznaczenia uva/uvb mysle, ze nie warto przeplacac
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 17:29   #8
marta_v
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Dot.: Iwostin

Ja mam filtr iwostinu,ciezko go bylo dostac w aptekach,pani z apteki mi go zamowila cena:27.50 calkiem przystepna,hmmm... zbytnio nie bede sie wypowiadac na jego temat,gdyz uzylam go dopiero 2 razy,ale clakiem fajny
marta_v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:31   #9
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Iwostin

ten o pojemnosci 50 ml, tak?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:33   #10
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez lalesia
wydaje mi sie, ze firma Iwostin nie ma jeszcze "wyrobionej marki" dlatego nie moga zbytnio poszalec z cenami.
Ja mysle, ze to chodzi o cos innego.
avene, lrp to zagraniczne kosmetyki. Wieksza odleglosc, posrednicy, a co za tym idzie wieksze marże.
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 17:37   #11
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez Ash
Ja mysle, ze to chodzi o cos innego.
avene, lrp to zagraniczne kosmetyki. Wieksza odleglosc, posrednicy, a co za tym idzie wieksze marże.
to na pewno rowniez jest jednym z powodow, jednak za granica ceny tych kosmetykow sa rownie szokujace, jak nie nawet bardziej np we francji przecietnego francuza raczej nie stac na ich zakup (wiem, bo nasi znajomi mieszkajacy we francji kupowali zawsze te kosmetyki w polsce)
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 18:25   #12
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez malgomalgo
inne filtry, w tym takze Iwostin zawieraja Parsol w skladzie i makijaz nawet niewielki powoduje destabilizacje filtrow...
Tak,ale na szczęście nie powodują zniknięcia całej ochrony. Obniża się o jakiś procent, nie wiemy jaki.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 18:27   #13
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Iwostin

Wątek o serii Iwostin Solecrin już powstał: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=iwostin

Z tego co Jowisia pisała to we Francji krem Avene kosztuje 10,99Euro czyli jednak taniej niż w Polsce
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 21:58   #14
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez mckabi
Skrobia nie zawiera destabilizujących składników jak talk czy mika, więc jest przyjazna dla filtrów. Dlatego przeważnie wszystkie filtromaniaczki właśnie jej używają.
Dziękuję za odpowiedź
Przepraszam za głupie pytanie, ale jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o filtry, dopiero się wgłębiam.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:02   #15
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Iwostin

hej
Dziękuje za odzew....
Pani w aptece to samo mi powiedziała,że Ivostin to firma polska jeszcze nie tak droga bo sie nie płaci za markę i nie ma tak wysokich kosztów transportu
Coś się zastanawiam nad ivostinem......cena bardzo a to bardzo przystępna....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:06   #16
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
Dziękuję za odpowiedź
Przepraszam za głupie pytanie, ale jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o filtry, dopiero się wgłębiam.
Proszę bardzo Nie przejmuj się, każdy na początku nie ma pojęcia co, z czym i dlaczego Jak będziesz miała jakieś pytania, nie krępuj się, panuje tu bardzo miła atmosfera
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:15   #17
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Iwostin

hih nie wspominając o mnie takim jestem "specem "
Fuksjaa dobrze,że nie jestem sama
ale od czegoś trzeba zacząć....
zastanawia mnie jedynie co za firma produkuje SPV 100 bo usłyszałam że takie również istnieją...to Ci musi być ochrona....
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:34   #18
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Iwostin

Teraz nie ma już oznaczeń spf 100. Wszystkie filtry, które mają ochronę wyższą niż spf50, mają oznaczenie 50+. A to dlatego, że między ochroną 60 a 100 różnica jest bardzo mała Także dzisiaj, kremy z najwyższą ochroną mają właśnie oznaczenie 50+
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 22:48   #19
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez mckabi
Proszę bardzo Nie przejmuj się, każdy na początku nie ma pojęcia co, z czym i dlaczego Jak będziesz miała jakieś pytania, nie krępuj się, panuje tu bardzo miła atmosfera
Bardzo chętnie skorzystam

Ale nie dzisiaj, bo już nie potrafię myśleć logicznie, taka zmęczona jestem
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-26, 23:36   #20
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez mckabi
Teraz nie ma już oznaczeń spf 100. Wszystkie filtry, które mają ochronę wyższą niż spf50, mają oznaczenie 50+. A to dlatego, że między ochroną 60 a 100 różnica jest bardzo mała Także dzisiaj, kremy z najwyższą ochroną mają właśnie oznaczenie 50+
yhyyy...jak narazie to dla mnie wszystko jest czarna magią.....hehhhh
ciekawe ile jeszcze wieczorów spedzę na wizazu aby to wszystko pojąć...
trzmam za siebie kciuki
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 23:53   #21
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Iwostin

Ja właśnie zaczynam przygodę z filtrami - właśnie od Iwostinu Kupiłam na wypróbowanie spf25, od dwóch dni mam też spf50. Nie mam porównania do innych filtrów, ale jestem dość mile zaskoczona. O filtrach naczytałam się, że strasznie tłuste, błyszczące itp. Staram się nakładać 2,5 ml (wg miarki do syropu ), bieli twarz, ale jak się rozetrze i wchłonie, to znika. Na to daję podkład plus puder sypki i trzyma się cały dzień bez poprawek. Nie zauważyłam jakiegoś nadmiernego błyszczenia, nie czuję potrzeby poprawienia pudrem, nawet nie matuję chusteczką. Z tym, że twarz mam raczej suchą. Ogólnie jestem b. zadowolona. Gdyby nie fakt, że trzeba uważać żeby nie zdestabilizować, to bym nawet nie myślała o wypróbowaniu innych. A tak jeszcze planuję Avene przetestować. I po tych wstępnych przygotowaniach od jesieni zacząć kwasy
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 12:50   #22
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez bieta
Ja właśnie zaczynam przygodę z filtrami - właśnie od Iwostinu Kupiłam na wypróbowanie spf25, od dwóch dni mam też spf50. Nie mam porównania do innych filtrów, ale jestem dość mile zaskoczona. O filtrach naczytałam się, że strasznie tłuste, błyszczące itp. Staram się nakładać 2,5 ml (wg miarki do syropu ), bieli twarz, ale jak się rozetrze i wchłonie, to znika. Na to daję podkład plus puder sypki i trzyma się cały dzień bez poprawek. Nie zauważyłam jakiegoś nadmiernego błyszczenia, nie czuję potrzeby poprawienia pudrem, nawet nie matuję chusteczką. Z tym, że twarz mam raczej suchą. Ogólnie jestem b. zadowolona. Gdyby nie fakt, że trzeba uważać żeby nie zdestabilizować, to bym nawet nie myślała o wypróbowaniu innych. A tak jeszcze planuję Avene przetestować. I po tych wstępnych przygotowaniach od jesieni zacząć kwasy

Bieta ale z tego co czytam ,to uzywając pudru sypkiego i podkladu destabilizujesz filtr Ivostin ..chyba,że sie myle.....niech wizazanka nardziej doswiadczona podpowie,bo możliwe że sie myle..
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:09   #23
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez nimfetka
Bieta ale z tego co czytam ,to uzywając pudru sypkiego i podkladu destabilizujesz filtr Ivostin ..chyba,że sie myle.....niech wizazanka nardziej doswiadczona podpowie,bo możliwe że sie myle..
Jeśli pudry te nie zawierają talku, miki i filtrów w sobie, nie destabilizują Parsolu. Takich produktów jest mało na rynku, wszystkie wymienione są w tym wątku:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 13:14   #24
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Iwostin

Cytat:
Napisane przez nimfetka
Bieta ale z tego co czytam ,to uzywając pudru sypkiego i podkladu destabilizujesz filtr Ivostin ..chyba,że sie myle.....niech wizazanka nardziej doswiadczona podpowie,bo możliwe że sie myle..
niestety na Iwostin nie można kłaść wszystkiego ponieważ zawiera Parsol, więc nie powinno się używać pdkładów/pudrów które zawieraja talk i mikę bo to one destabilizują filtr ( obnizaja ochronę, ale i ile to tego nikt nie wie )

lista kosmetyków które się nie "gryzą" z filtrami jest tutaj: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115134

edit: mckabi była szybsza
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-27, 16:53   #25
bieta
Zadomowienie
 
Avatar bieta
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 061
Dot.: Iwostin

Dziewczyny, dzięki za czujność, jesteście niesamowite właśnie specjalnie na Iwostin kupilam ten wymieniony przez Sandiję puder L'Oreala (nawiasem mówiąc, po tych kilku próbach bardzo mi się podoba, jak poużywam dłużej to w KWC dam opinię), odpowiedni podkład do mnie już leci w fazie testów używanym do tej pory się destabilizuję , choć dziś nawet bez podkładu wyszłam, ale czułam się dziwnie Najgorszy koszmar to wizja rezygnacji z bronzera, troszeczkę muszę mieć na twarzy
bieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.