Izotek(uwagi, postepowanie, co po nim) WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-23, 21:55   #61
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Izotek - kto brał?

E, to jeszcze nie jest źle
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 09:06   #62
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Izotek - kto brał?

bralam Izotek przez kilka miesiecy najpierw podpisalam papiery,ze zapoznalam sie ze skutkami ubocznymi,ze nie moge zajsc w ciaze itp.Co miesiac musialam robic badania krwi.Skora byla bardzo wysuszona(najgorzej bylo z ustami).Do tego zle samopoczucie,objawy depresji-Izotek ma takie dzialania,obniza nastroj wiec lekarz skonsultowal mnie z psychiatra ktory zajmuje sie przypadkami stosowania Izoteku.Ale musze stwierdzic,ze skutki sa zadowalajace,tradzik szybko znikal.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 23:12   #63
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Izotek - kto brał?

Cytat:
Napisane przez blueania Pokaż wiadomość
bralam Izotek przez kilka miesiecy najpierw podpisalam papiery,ze zapoznalam sie ze skutkami ubocznymi,ze nie moge zajsc w ciaze itp.Co miesiac musialam robic badania krwi.Skora byla bardzo wysuszona(najgorzej bylo z ustami).Do tego zle samopoczucie,objawy depresji-Izotek ma takie dzialania,obniza nastroj wiec lekarz skonsultowal mnie z psychiatra ktory zajmuje sie przypadkami stosowania Izoteku.Ale musze stwierdzic,ze skutki sa zadowalajace,tradzik szybko znikal.

Aniu, a kiedy skończyłaś kurację izotekiem? Po jakim czasie od rozpoczęcia leczenia zauważyłaś poprawę? Miałaś na początku jakiś wysyp?
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 20:54   #64
Madelainemp
Przyczajenie
 
Avatar Madelainemp
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
już nie wiem co robić - izotek

Izotek stosuję od 4 miesięcy. 40 mg/dobe. Cera owszem poprawila sie, lekarz polecil mi zmniejszyc dawke o polowe.. dwa dni potem bylam juz obsypana pryszczami. Ohhhyda. I jeszcze to, co wyszlo nie jest najgorsze. Najgorsze to, co pod skora. Wszystko wróciło. Grudki grudki grudki, biale siedza gleboko w skorze i wygladaja koszmarnie. Nie wiem co robic. Wrocilam do poprzedniej dawki, przez te droga kuracje cienko przędę i panicznie boję się, że chcąc wyglądać jako tako jestem skazana na izotek. jeszcze dlugo dlugo.. co robić?
__________________
Magdalena
Madelainemp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-24, 21:01   #65
Madelainemp
Przyczajenie
 
Avatar Madelainemp
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Dot.: już nie wiem co robić - izotek

jeszcze tylko słowo. Wiem, że po odstawieniu może dojść do pogorszenia... ale taka ostra reakcja tylko przy ZMNIEJSZENIU DAWKI?? Czy to normalne??
__________________
Magdalena
Madelainemp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 12:30   #66
MIECUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 12
izOtek

witam jestem chlopakiem dermatolog przypisała mi izotek w dawce 40mg na dzien. co mozecie mi napisac o tym leku jak działa po jakis aczsie działa itp
MIECUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 12:31   #67
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: izOtek

Cytat:
Napisane przez MIECUK Pokaż wiadomość
witam jestem chlopakiem dermatolog przypisała mi izotek w dawce 40mg na dzien. co mozecie mi napisac o tym leku jak działa po jakis aczsie działa itp
Hm...a na ulotce nie ma informacji na ten temat?

Edit, ulotka: http://209.85.135.104/search?q=cache...1&client=opera
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 22:14   #68
MIECUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 12
Dot.: izOtek

myslałem ze siewypowie ktos kto to brał
MIECUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:33   #69
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: izOtek

Jest taki program na TVN Style - Salon piękności i w jednym odcinku byla mowa wlaśnie o trądziku. Prowadzące wspomnialy coś o izoteku. To podobno w 100% skuteczny lek na trądzik. Jest on dość silny i oczywiście jak każdy lek ma swoje skutki uboczne dlatego przy jego zażywaniu trzeba wykonywać jakieś tam badania (nie wiem jakie, ale to już powinien powiedzieć Ci lekarz).
To tyle co wiem

A swoją drogą możesz wpisać w google slowo "izotek" i na pewno wyskoczy Ci kilka info o tym leku a także opinie na innych forach.
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 11:41   #70
katushka
Raczkowanie
 
Avatar katushka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Puławy
Wiadomości: 473
GG do katushka Wyślij wiadomość przez MSN do katushka
Dot.: izOtek

wątek o izoteku http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=izotretinoina
__________________
Kocham A.

14. 07. 2012
katushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 20:44   #71
czarnula33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7
Dot.: izOtek

Cytat:
Napisane przez MIECUK Pokaż wiadomość
myslałem ze siewypowie ktos kto to brał
Witam ja leczyłam buźke izotekiem i jestem bardzo zadowolona...fakt produkt drogi ale leczenie 100 procentowe ..po 6 miesiacach kuracji buzke mam gladziutka bez zadnych grudek krost i zaskornikow.. teraz jedynie pozostaje mi leczenie blizn.. polecam !! a jesli chodzi o skutki uboczne to zadnych nie mialam oprocz bardzo wysuszonych ust...pomadka potrzeba !!!
czarnula33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-09, 21:34   #72
MIECUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 12
Dot.: izOtek

aha wielkie dzieki ja na buzi mam mało plecy barki tu mam problem dawak 40mg
MIECUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 14:46   #73
holiday
Raczkowanie
 
Avatar holiday
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 59
Dot.: Izotek - kto brał?

Zazdroszcze Wam, że bierzecie Izotek! Ja właśnie za kilka tygodnij wybieram sie do dermatologa i będe go błagać o ten lek! A jeżeli chodzi o skutki uboczne to wole je od ciągłej mordengi z tym dziadostwem!
Kiedyś wyczytałam czyjąś wypowiedź na jakimś forum, brzmiała tak:"Nie dziwie się skąd się bierze bezpłodność. Bierzcie ten lek dalej, a o dzieciach możecie pomażyć.". Kuuurde ta osoba chyba nie wie co to prawdziwy trądzik. Przecież, żeby mieć dziecko trzeba mieć partnera. I tu tkwi problem! JA się siebie brzydze i nie potrafiłabym być w związku z tym czymś na gębie.
holiday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-18, 14:59   #74
sarenka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: Izotek - kto brał?

Biorę Izotek od 3 miesięcy...a raczej brałam

Dzisiaj właśnie poszłam do lekarki po redeptę i ta mi nie przepisała Izoteku, bo mam podwyższone trójglicerydy i cholesterol:/

Tak strasznie się cieszyłam, że wreszcie się wyleczę z tego cholerstwa....a tu koniec. Boję się,że wszystko znowu powróci. Brałam dawkę 20mg/ na dobę przez 3 miesiące przy masie ciała 46kg. Leczyłam się kilka lat antybiotykowo i hormonalnie a dopiero Izotek mi zaczął pomagać. Bu0źkę mam gładką, wysuszoną...tylko blizy jeszcze pozostały, a pryszczy juz nie ma. Jestem załamana, tym że wszytko wróci....

Czy jest ktoś w podobnej sytuacji kto tez bardzo krótko brał Izotek?
I jak zachowuje się cera po zaprzestaniu brania???
sarenka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 08:32   #75
holiday
Raczkowanie
 
Avatar holiday
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 59
Dot.: Izotek - kto brał?

Izotek, może mi pomoże? O ile namówie dermatologa, aby mi go przepisał ;(!
holiday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 09:19   #76
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Izotek - kto brał?

o retinoidach doustnych jest wątek na Biochemii - zapraszam
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 09:21   #77
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Izotek - kto brał?

Cytat:
Napisane przez sarenka88 Pokaż wiadomość
Biorę Izotek od 3 miesięcy...a raczej brałam

Dzisiaj właśnie poszłam do lekarki po redeptę i ta mi nie przepisała Izoteku, bo mam podwyższone trójglicerydy i cholesterol:/

Tak strasznie się cieszyłam, że wreszcie się wyleczę z tego cholerstwa....a tu koniec. Boję się,że wszystko znowu powróci. Brałam dawkę 20mg/ na dobę przez 3 miesiące przy masie ciała 46kg. Leczyłam się kilka lat antybiotykowo i hormonalnie a dopiero Izotek mi zaczął pomagać. Bu0źkę mam gładką, wysuszoną...tylko blizy jeszcze pozostały, a pryszczy juz nie ma. Jestem załamana, tym że wszytko wróci....

Czy jest ktoś w podobnej sytuacji kto tez bardzo krótko brał Izotek?
I jak zachowuje się cera po zaprzestaniu brania???

Ja mam tez podwyższone trójglicerydy i cholestreol - ale to normalne przy tej kuracji
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 21:04   #78
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Izotek - kto brał?

Hej,
Ja jestem po kuracji izotekiem
10 lat się męczyłam i w końcu dermatolog dał mi receptę na IZOTEK. Dostałam od razu na 8miesięczną kurację. W Niemczech ten lek jest o połowę tańszy!
Już 1,5 roku od zakończenia i wyglądam super. JESTEM BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA RDZO zadowolona.

Po tym co miałam nie ma śladów. Czasem coś wyskoczy, skóra się też zaczęła na nowo przetłuszczać, ale jest super.
A płakałam po nocach przez te syfy.... a teraz juz o nich nie pamiętam!
Mi też wyniki sie pogorszyły, ale przed leczeniem miałam super wyniki. Więc pod koniec kuracji dopiero przekroczyłam normy. Ale to szybko wróciło do poprzedniego stanu po kuracji.

POWODZENIA!!
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 21:14   #79
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: już nie wiem co robić - izotek

Cytat:
Napisane przez Madelainemp Pokaż wiadomość
Izotek stosuję od 4 miesięcy. 40 mg/dobe. Cera owszem poprawila sie, lekarz polecil mi zmniejszyc dawke o polowe.. dwa dni potem bylam juz obsypana pryszczami. Ohhhyda. I jeszcze to, co wyszlo nie jest najgorsze. Najgorsze to, co pod skora. Wszystko wróciło. Grudki grudki grudki, biale siedza gleboko w skorze i wygladaja koszmarnie. Nie wiem co robic. Wrocilam do poprzedniej dawki, przez te droga kuracje cienko przędę i panicznie boję się, że chcąc wyglądać jako tako jestem skazana na izotek. jeszcze dlugo dlugo.. co robić?
A jąką masz dawkę w mg/kg masy ciała? To rzeczywiście dziwne, że tak się stało, ale to jeszcze nie koniec kuracji więc głowa do góry
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-25, 11:30   #80
Madelainemp
Przyczajenie
 
Avatar Madelainemp
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 27
Smile Dot.: Izotek - kto brał?

Hej,
Kurację izotekiem skończyłam już dość dawno - bo ponad pół roku temu. Po zmniejszeniu dawki rzeczywiście wszystko wróciło, ohhhyda. Rozwiązałam problem w ten sposób, że wróciłam do dawki pierwotnej (nie pamiętam przelicznika.. była mniej więcej taka jak zalecana na początku kuracji w ulotce), a przy najbliższej wizycie u mojego dermatologa opisałam mu sytuację i on poparł moją decyzję. Po jakimś czasie znowu zmniejszyłam dawkę i wówczas już obyło się bez problemów
Teraz mam spokój z cerą. Jestem taaaaka szczęśliwa Sporadycznie coś się pojawi, ale to najczęściej przed miesiączką - czyli przy burzy hormonalnej. Cudownie jest, mam nadzieję, że to się utrzyma
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy jeszcze "walczą"
__________________
Magdalena
Madelainemp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 12:12   #81
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Izotek - kto brał?

Hej, ja także jestem leczona izotekiem. Biorę go już od 1,5 miesiąca, dawka 20 mg. Trochę się martwię bo nie widzę żadnej poprawy, na początku mnie troche wysyfiło i to wielkimi ropniakami a od jakiegoś miesiąca mam wrażenie, że wszystko stoi w miejscu. Pozostaje mi tylko czekać.
Na dodatek właśnie odstawiam Diane więc boje się wielkiego wysypu .

Chciałam się was zapytać o depilację, jako że zawsze miałam z tym problemy od roku chodziłam tylko i wyłącznie na wosk i miałam spokój, a w ulotce jest to zabronione. Mogę się już pożegnać z latem i krótkimi spodenkami.
Taka zwykła depilacja maszynką jest dozwolona ? Kremy do depilacji nie podrażnią skóry?
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:17   #82
Voka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Izotek co po nim?

Witam to pytanie do sób które stosowały Izotek na trądzik .
Co po kuracji na tym leku stosowaliście puzniej???
Voka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 12:51   #83
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Izotek co po nim?

rowniez bylabym ciekawa jak osoby po retinoidach dbaja o swoja cere i jak oceniaja swoja kuracje
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 06:53   #84
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Izotek co po nim?

Skończyłam kuracje tydzień temu, na podtrzymanie dostałam skinoren krem, dermatolog pozwoliła mi używać również effaclaru k czy lysalphy active. Może wypowie się ktoś z większym odstępem czasu po kuracji?
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 11:17   #85
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Izotek co po nim?

może nie informacja z pierwszej ręki, ale moja znajoma po kuracji aknenorminem dostała duac albo epiduo (nie wiem dokładnie, bo myla mi sie te leki trochę) i do pielęgnacji emulsja do mycia i krem cetaphil
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 20:51   #86
fanusia92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 756
zabiegi, kwasy przy izoteku?

potrzebuję pomocy!

A więc moim głównym utrapieniem są przebarwienia/blizny po trądziku na policzkach. Czoło, broda prawie że idelane /jak dla mnie oczywiście/ a na policzkach ohyda..
Do dermatologa chodzę, obecnie jestem już pół roku na izoteku : Curacne -najmniejszej dawce. Pryszcze mi już w ogóle nie wyskakują, a jeśli już to bardzo, bardzo żadko..
Byłam u komsetyczki /medycyna estetyczna/ zapytać o jakiś zabieg, ale dowiedziałam się, że przy izoteku nie mogą wykonywać.. więc już zupełnie się załamałąm..
Od dermatologa mam zapisaną maść: Epiduo, ale nic mi w sumie nie pomaga, więc próbują na włąsną rękę.. :

Ostatnio przez dwa tygodnie stosowałam Acne-derm /przy tym filtr 30+ /wiem, trochę mały, ale za niedługo przyerzucam się jak co lato na 50/ ale zauważyłam /może sobie sama wymyślam? / takie jakby malutkie, prawie niewidoczne przebarwienie i przerwałam

Zastanawiałam się nad zastosowaniem jakiś kwasów z BU lub tonikó z kwasami, ale nie wiem co i jak, gdyż mam cerę naczyniową i wrażliwą, więc nie chcę żebvy mnie podrażniło..
Najchętniej to zaryzykowałąbym i udałabym się na jakiś zabieg, typu peeling, ale chyba to nie jest dobry pomysł? xD
Po porstu już się tak męczę /same pewnie co niektóre rozumiecie../ a z tym pudrem na twarzy to już w ogóle nie mogę znieść się ;P

POOOMOCY! Większość jest doswiadczona, więc może polecicie mi coś
fanusia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 21:04   #87
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Izotek(uwagi, postepowanie, co po nim) WĄTEK ZBIORCZY

fanusiu, przenosze Twoj watek do zbiorczego o Izoteku, choc na tym dziale jest dosc ubogi. Mozesz zajrzec jeszcze tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ghlight=izotek

lub na dermatologie.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 21:36   #88
moniaa5478
Rozeznanie
 
Avatar moniaa5478
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 716
GG do moniaa5478
Dot.: Izotek(uwagi, postepowanie, co po nim) WĄTEK ZBIORCZY

Hej dziewczyny. Powiem Wam, że Izotek wcale nie jest taki świetny Ja brałam go aż 11 miesięcy. Kuracje skończyłam w kwietniu tego roku. Trądzik miałam dość ostry i może dlatego moja dermatolog zastosowała taką długą kurację. Oczywiście krosty zniknęły całkowicie (pierwsze efekty nastąpiły dopiero po kilku miesiącach zażywania) i buzie miałam gładką jak pupa niemowlaka. Niestety nie trwało to długo. Jakiś miesiąc po odstawieniu tabletek już zauważyłam na twarzy drobne krosteczki. Wydało mi się to dziwne, że po tak krótkim czasie już coś mi wchodzi. Z czasem krost zrobiło się coraz więcej. Oczywiście jestem w stałym kontakcie z panią dermatolog. Tylko ona zamiast rozpocząć drugą kuracje ciągle zapisuje mi jakieś durne kremiki, które tanie nie są, a wcale nie pomagają. Jestem załamana. Kompletnie nie wiem już co mam robić. Do kogo się zgłosić. Z trądzikiem walczę ładnych parę lat. Wypróbowałam już chyba wszelkie możliwe specyfiki i po Ioteku myślałam, że będę wreszcie miała spokój, ale niestety Zostaje tylko się powiesić..
__________________





Edytowane przez moniaa5478
Czas edycji: 2010-11-18 o 22:19
moniaa5478 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 10:19   #89
kat_rina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 1
Dot.: Izotek co po nim?

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Skończyłam kuracje tydzień temu, na podtrzymanie dostałam skinoren krem, dermatolog pozwoliła mi używać również effaclaru k czy lysalphy active. Może wypowie się ktoś z większym odstępem czasu po kuracji?
Ja brałam izotek przez 8 miesięcy. Teraz jest mój 4 miesiąc po zakończeniu kuracji. Fakt uważam na kosmetyki kolorowe i dermokosmetyki do pielęgnacji. Wybieram te, które poleca mi moja pani dermatolog. Po prostu jeśli coś znajdę ciekawego, przesyłam jej skład, i pisze mi, czy to jest np. dobry krem, czy lepszy jest inny.
Twarz mam w porządku, jestem zadowolona z kuracji. Uważam jednak, że dobór kosmetyków zależy od indywidualnych jednostek. Nie można powiedzieć, że ten żel do twarzy, czy krem jest idealny dla wszystkich. Każdy ma inną skórę, w różnym stopniu przez izotek uszkodzony płaszcz lipidowy skóry. Ja osobiście stosuję firmę La Roche-Posay, serię Effaclar- żel, tonik i mam 2 kremy - effaclar K i effaclar Duo. Nie stosuję ich codziennie, tak co 2 dni. Używam również firmy Iwostin kremu nawilżającego oraz serii zimowej - no bo teraz już zima Jestem osobą, która lubi próbować nowe kosmetyki, ale przy izoteku nauczyłam się, że lepiej jest zainwestować w jeden dobry kosmetyk, niż potem borykać się z uczuleniami, czy krostkami. Nie używam żadnych peelingów, ani nie korzystałam jeszcze z żadnych zabiegów. Jedynie raz na 1.5 tygodnia stosuję maseczkę oczyszczającą pory, bo jednak gruczoły łojowe są aktywne po izoteku. Chciałam tylko napisać o skutkach ubocznych, które izotek u mnie wywołał. W czasie kuracji bardzo schudłam... Mam podwyższony ALAT i ASPAT ( w czasie kuracji byłam w normie). Muszę brać leki z fosfolipidami, które odnawiają wątrobę... Zmierzyłam również poziom hormonów- nie wiem, na ile to się wiąże z działaniem izoteku - jednak prolaktyna i dhea również jest u mnie ponad normę.
Ale ogólnie - jestem zadowolona z działania izoteku. Warto było się pomęczyć przez te 8 miesięcy, żeby teraz cieszyć się nieskazitelną cerą Większość moich koleżanek, które pamiętają mnie z problematycznej cery, są pod wrażeniem i gdyby mnie nie znały, nigdy nie przypuszczałyby, że miałam jakieś problemy ze skórą.
kat_rina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 00:37   #90
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Izotek(uwagi, postepowanie, co po nim) WĄTEK ZBIORCZY

Czytam prawie cały wieczór wątki na wizażu i innych forach o retinoidach(czyli Izotek, Roaccutane itd.) i mam taki mętlik w głowie, że szok. Już w pewnej chwili miałam wrażenie, że jestem bardziej za niż przeciw. Gdy jednak zaczęłm czytać o mniej przyjemnych a nawet można powiedzieć strasznych skutkach ubocznych tych leków to nastawiłam się komletnie negatywnie. Fakt, że w moim przypadku wszelkiego rodzaju antybiotyki doustne i maście nie dają praktycznie rezultatów a terapia hormonalna po konsultacji z ginekologiem nie wchodzi w grę i tak nic nie zmienia. Chyba się nie zdecyduję na te retinodiy. Jestem z natury bardzo wrażliwa, skórę i tak już mam przesuszoną od tych wszystkich kuracji, a krew z nosa od dziecka lubi mi czasami polecieć i pewnie jest jeszcze sto innych powodów dla których wolę tapetować te wypryski niż niszczyć się od środka. Nie wiem czy jest jakiś inny skuteczny sposób na leczenie tych krost, grudek i zaskórników ale na tak silne leki nie dam się skusić raczej. Co o tym sądzicie?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 00:23:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.