uczulenie na dermikę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-29, 19:49   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

uczulenie na dermikę


Kupiłam sobie krem na naczynka Dermiki-fakt, że moja skóra jest bardzo wrazliwa, ale po tym kremie zachowuje sie dziwnie.Chciałabym wiedzieć jakie są objawy uczulenia na ten krem (pytałam w sklepie i powiedziano mi, że jest wątpliwym aby ktoś miał uczulenie na niego.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-29, 23:00   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Czy to krem przeciwzmarszczkowy czy żel? Jeśli to pierwsze to na początku możesz odczuwać pewnego rodzaju mrowienie i to jest ok. Natomiast jeśli skóra cie [img]icons/tongue.gif[/img]iecze,swędzi,jest zaczerwieniona, rozpulchniona itd...to natychmiast przestań go używać! Ta Pani ze sklepu ,która Cię spławiła powinna dostać w tyłek! Jeśli jesteś alergiczką ( warto wtedy sprawdzić na co,konkretnie) albo masz nadwrażliwą skórę to przecież nigdy nie wiadomo...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-30, 08:11   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

To jest krem.Słyszałam,że żel podobno lubi uczulać, ale że z kremem nie ma takiego problemu.Bylam przerażona moją czerwoną skórą- a to jeszcze cera naczynkowa.Dziekuję juz odstawiłam krem i zobaczymy co dalej.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-30, 18:08   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Używałam tego kremu, tez nie byłam zadowolona, moim zdaniem ma za duzo składników aktywnych jak dla cery naczynkowej.Podobnie AA na naczynka, fajna konsystencja, ale budzę się z podraznieniem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-30, 18:31   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Powiedz mi czego uzywasz teraz?Mam zupełny mętlik jeśli chodzi o kosmetyki naczynkowe-do tej pory wszystkie były nie takie a do tego nie są tanie.
milkyway napisał(a):
> Używałam tego kremu, tez nie byłam zadowolona, moim zdaniem ma za duzo składników aktywnych jak dla cery naczynkowej.Podobnie AA na naczynka, fajna konsystencja, ale budzę się z podraznieniem.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-03, 17:59   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Nie znalazłam nic idealnego, miałam sporą próbkę Diroseal Avene, chyba jest ok , niezły jest krem eris z witaminą k, troche rozjasnia i uszczelnia.
Z moich doswiadczen wynika że przy takiej cerze trzeba uważac na wszelkiego rodzaju mineralne i witaminowe i jeszcze inne cuda, najlepiej kremy apteczne, najprostsze jakie mogą byc.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-03, 19:03   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Cześć dziewczyny !
Nie chcę, żeby wyszło, że jestem uprzedzona, ale do tej pory z wypróbowanych produktów Dermiki to niewiele mnie nie podrażnia, chociaż normalnie, to swojej skóry nie zaliczyłabym do specjalnie wrażliwych.
Co do naczyniek - w związku z eksperymentem dotyczącym zwalczenia przebarwień Easy TCA peel-em problem stał mi się bliski [img]icons/icon12.gif[/img] dlatego pozwolę się wtrącić - mogę śmiało polecić Apaisance Lieraca - jest lepszy niż Diroseal z Avene, bo Diroseal to rodzaj maści - słabo się wchłania, a produkt Lieraca lepiej, i szybciej łagodzi zaczerwienienia [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-10-03, 19:35   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Niestety mam podobne doświadczenia z produkatmi Dermiki. też mnie podrażniają.
I to własnie te do cery wrażliwej i naczynkowej.

Bardzo proszę o więcej na temat Apaisance Lieraca, bo ja na razie wypróbowuję Avene.
pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-03, 19:55   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Ciekawa jestem Twoich doswiadczeń z Avene [img]icons/icon7.gif[/img]
Apaisance ma składzik jak następuje:
Aqua, cyclomethicone, dimethicone copolyol, Olej z macadamii, steareth-2, tilia vulgaris, steareth-21, extracty z arniki, helichrysum iltalicum, oryzzanol (son de riz), escin (marron d'inde), glycyrrhethinic acid (extract de reglisse), ranunculus ficaria, glycerin, hydrolized sweet almond protein, sodium pca, urea, sodium lactate, carbomer, tromethamine, sodium hyaluronate, propylene glycol, konserwanty: phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben; mica [img]icons/icon7.gif[/img]
Dostałam z perfumerii 3 próbki x 2 ml na tej podstawie mogę stwierdzić, że skutecznośc w łagodzeniu podrażnień i zaczerwienień, a jednocześnie komfort użycia jest większy, niż w wypadku Dirosealu Avene. Ale nie wiem, ile krem kosztuje (te produkty Lierac-a, które kupiłam do tej pory, mają ceny w zakresie 60 - 150 zł za 50 ml)
pozdrowionka [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-03, 20:18   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

skład Apaisance w bardziej dostępnym tłumaczeniu:
składniki o właściwościach łagodzących:
wyciąg z lukrecji a konkretnie kwas lukrecjowy, wyciag z lipy, wyciag z arniki, escyna, oraz wyciagi z Everlasting i Pilewort o wlasciwosciach zmniejszających przekrwienie skory
składniki nawilzajaco, natluszczajace:
olej z orzeszkow makadamia, gliceryna, silikony, olej ze słodkich migdałów, sodium PCA (składnik NMF) mleczan sodu, hialuronian sodu, glikol propylenowy
Zielony pigment
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-03, 20:25   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Bardzo pięknie dziękuje.

Spróbuję napierw zdobyć próbki, bo wygląda, że nie będzie tani.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-10-03, 20:26   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: uczulenie na dermikę

Basiu, dzięki za pomoc !! [img]icons/icon7.gif[/img]
ja mogę stwierdzic jedynie to, że działa łagodniej i skuteczniej niż produkt Avene (w moim przypadku)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-24, 02:30   #13
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
ja też mam uczulenie na dermikę

tyle że nie na ten krem tylko na maseczke - koszmar, zwykle nie mam uczuleń, ale moje naczynka sa tak reaktywne, że jak coś jest nie tak momentalnie pojawia mi sie na twarzy "papryka chilli" - dosłownie w kolorze i odczuciach. Od tej maski to normalnie cała się zrobiłam czerwona i piekąca...smarowałam nią póżniej stopy - cóż 45 zł to jest dość drogi krem do stóp!
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-27, 12:55   #14
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: uczulenie na dermikę

Maga, a nie było w składzie perfum?
Też miałam próbki tego kremiku, (około dwóch miesięcy temu) ale w składzie stało: "parfum", chyba na końcu. Zmienili skład?
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-27, 20:54   #15
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: ja też mam uczulenie na dermikę

Lierac niestety jest perfumowany i zatyka pory Diroseal w mgnieniu oka łagodzi pieczenie, łuszczenie i zaczerwienienia. Jest świetny na noc
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 07:26   #16
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Re: ja też mam uczulenie na dermikę

Używałam żelu na naczynka i nie dostałam uczulenia.Teraz używam Lierac'a i jestem nim zachwycona Stosuję go na policzka, nosek i brodę natomiast na czółko coś mocno nawilżającego więc nie odczuwam rzadnego zatykania porów Kremik ma lekką konsysytencję więc na mrozy nakładam jeszcze zimowy kremik.Akurat to że ma zapach bardzo mi pasuje, to śliczny delikatny zapach
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 09:30   #17
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: ja też mam uczulenie na dermikę

O ile dobrze pamiętam ,to Basia pisała kiedyś, że Diroseal może zatykać pory. I mnie chyba właśnie zatykał, z efektów nie byłam w ogóle zadowolona a zużyłam go całkiem, całkiem.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 11:22   #18
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: ja też mam uczulenie na dermikę

Z tego co piszecie wynika, że za równo produkt Avene (Jolza)jak i Lireac zatyka pory (Doniczka).
czy tak jest faktycznie?
Czy oba te produkty są do stosowania miejscowego?

pzdr
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 11:41   #19
doniczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 287
Re: ja też mam uczulenie na dermikę

Jak zwykle wszystko okazuje się sprawą względną. Krem Lieraca zatkał mi troszkę pory a Diroseal wręcz je odblokował i złagodził łuszczenie naskórka. Jak dla mnie kremik Lieraca jest za lepki a Diroseal ma lekką konsystencję. Mojemu Tacie z kolei nie odpowiada żaden z tych kremów Chyba po prostu trzeba samemu wypróbować A własnie, ja używam Diroseal tylko na noc i rano mam fafajną buźkę
doniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-30, 10:15   #20
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: ja też mam uczulenie na dermikę

Dziękuje. faktycznie trzeba samemu sprawdzić - szkoda tylko, że w Aptekach nie mozna dostać testerów, bo produkty dość drogie.
Całuski
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.