dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-24, 11:40   #61
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

specyficzna? to znaczy?
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 13:02   #62
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

trzeba się przyzwyczaić że jest podział na lepszych i gorszych, nie są to dwie zamknięte na siebie grupy, ale myślę że tak jest w każdej szkole, panuje troche snobistyczna atmosfera, niektórym to pasuje, niektórym nie (no mi np pasuje ale to już kwestia podejścia ; ) ).
Generalnie jest fajnie, dużo "eventów", wyjazdów, dyżury w szatni (po dwie osoby, dwie zmiany w ciągu dnia, wszyscy zwolnieni z całego dnia zajęć), przede wszystkim naprawdę fajna rada pedagogiczna chociaż tak jak pisałam zdażają się wyjątki. Generalnie naprawdę za☠☠☠iści ludzie tu są, przynajmniej rocznik 94 i 93 i momo wszystko atmosfera jest naprawdę spoko. I ni ma wielkiego parcia na naukę, jak mogłoby się wydawać, zdarza się większy zapierol ale wszędzie się trzeba uczyć. Na pewno nikt co chwila nie napastuje tematem "matura" chociaż nam, będąc teraz w 2 klasie już powoli zaczynają truć ; )
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 14:04   #63
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Hej Ja w tym roku również kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Interesuje mnie klasa bio-chem. Z początku chciałam brać na pierwszy wybór VIII, na drugi V i na trzeci IX, ale czytając opinie o VIII trochę mnie zniechęciła... Jest tu może osoba która chodzi/chodziła do IX i podzieli się opinią? ;> Które liceum będzie waszym zdaniem na wysokim poziomie, ale bez wyścigu szczurów?
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 15:15   #64
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez joyy Pokaż wiadomość
Hej Ja w tym roku również kończę gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły. Interesuje mnie klasa bio-chem. Z początku chciałam brać na pierwszy wybór VIII, na drugi V i na trzeci IX, ale czytając opinie o VIII trochę mnie zniechęciła... Jest tu może osoba która chodzi/chodziła do IX i podzieli się opinią? ;> Które liceum będzie waszym zdaniem na wysokim poziomie, ale bez wyścigu szczurów?
Moja przyjaciółka z IX się przeniosła, nie wiem o co chodziło dokładnie, podobno ludzie co tam chodzą nie są za fajni. W XIII jest wyścig szczurów
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 14:19   #65
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

XIII ? a nie chodziło o VIII?
hmm... w jakim sensie nie za fajni ludzie? ;> chociaż chyba wezmę IX ale dopiero na 3 wybór. Nad V też się poważnie zastanawiam, ale muszę jeszcze jedną szkołę wybrać. Jakąś jeszcze możesz zaproponować? ;>
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:12   #66
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez joyy Pokaż wiadomość
nad v też się poważnie zastanawiam, ale muszę jeszcze jedną szkołę wybrać. Jakąś jeszcze możesz zaproponować? ;>

6 lo

Edytowane przez c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Czas edycji: 2012-03-04 o 15:13
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 15:18   #67
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;32711319]6 lo [/QUOTE]

Tak, o VI myślałam od dawna, bo z tego co widzę to można zaliczyć ją do tych "lepszych" i ma same dobre opinie, ale niestety w tym roku klasy bio-chem mają język angielski i jedna ma francuski, a druga hiszpański ;/ Lipa, bo wolałbym angielski i niemiecki ;/
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 16:54   #68
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez joyy Pokaż wiadomość
XIII ? a nie chodziło o VIII?
jasssne, przepraszam, literówka

Cytat:
Napisane przez joyy Pokaż wiadomość
Tak, o VI myślałam od dawna, bo z tego co widzę to można zaliczyć ją do tych "lepszych" i ma same dobre opinie, ale niestety w tym roku klasy bio-chem mają język angielski i jedna ma francuski, a druga hiszpański ;/ Lipa, bo wolałbym angielski i niemiecki ;/
masz pecha, w tym roku zlikwidowali klasę z niemieckim i angielskim - ja do takiej chodzę ;p wiesz, ja bym się językami aż tak bardzo nie kierowała bo potem schodzą i tak na dalszy plan.
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 17:25   #69
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

A francuski jest fajny, może byśmy się nawet w Paderku spotkały Jeśli mnie przyjmą, oczywiście.
Ja sobie myślę nad VI, III i XXV. Co z tego wyjdzie, zobaczymy..
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:25   #70
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
masz pecha, w tym roku zlikwidowali klasę z niemieckim i angielskim - ja do takiej chodzę ;p wiesz, ja bym się językami aż tak bardzo nie kierowała bo potem schodzą i tak na dalszy plan.

Kurczę, no mam pecha ;/
Niby racja, ale z drugiej strony trochę bez sensu żebym szła do klasy np. z francuskim, gdzie nigdy nie miałam styczności z tym językiem. Wolę szkolić niemiecki, który idzie mi dobrze +oczywiście angielski.
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:48   #71
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez joyy Pokaż wiadomość
Kurczę, no mam pecha ;/
Niby racja, ale z drugiej strony trochę bez sensu żebym szła do klasy np. z francuskim, gdzie nigdy nie miałam styczności z tym językiem. Wolę szkolić niemiecki, który idzie mi dobrze +oczywiście angielski.
większość ma pierwszy raz styczność z takim hiszpańskim czy francuskim, to wszystko to są podstawy. Ale jasne, język to jest ważna rzecz, twój wybór
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 21:23   #72
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
większość ma pierwszy raz styczność z takim hiszpańskim czy francuskim, to wszystko to są podstawy. Ale jasne, język to jest ważna rzecz, twój wybór

A jak Ty wybierałaś szkołę, to do jakich składałaś?
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 09:01   #73
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: dobre LO w Poznaniu

VI, VII i XII. Do 6 chciałam iść od zawsze bo moja siostra tam chodziła, poza tym słyszało się o fajnej atmosferze, VII wybrała za mnie moja mama, nie wiem po co tam złożyłam papiery bo w ogóle nie chciałam tam iść, cieszę się że udało mi się dostać do paderka bo w 7 bym nie wysiedziała. Do XII chciałam iść bo dużo moich znajomych tam składało papiery no i chciałam mieć w wyborach szkołę o trchę niższym poziomie tak na wszelki wypadek
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 16:39   #74
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
VI, VII i XII. Do 6 chciałam iść od zawsze bo moja siostra tam chodziła, poza tym słyszało się o fajnej atmosferze, VII wybrała za mnie moja mama, nie wiem po co tam złożyłam papiery bo w ogóle nie chciałam tam iść, cieszę się że udało mi się dostać do paderka bo w 7 bym nie wysiedziała. Do XII chciałam iść bo dużo moich znajomych tam składało papiery no i chciałam mieć w wyborach szkołę o trchę niższym poziomie tak na wszelki wypadek
No właśnie ja też tą VI chciałam, no ale niestety nie. VII mam ulotkę z targów, ale jakoś mnie nie zachęciła, o XII myślałam i jest fajna klasa biol-medyczna, ale nie jestem do końca pewna. + drzwi otwarte XII pokrywają się z V, o której myślę chyba dość poważnie.
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 17:14   #75
minek0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Elo elo.Ej no ludzie mam problem, bo nie wiem ile jest potrzebnych punktów do klasy medicus(jak by co to marcinek).Jak ktoś wie to proszę o pilną odpowiedź ; )

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Jeszcze jedno pytanie.Czy spoko jest w X lo? Proszę o średnio-wyczerpujące odpowiedzi
minek0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 10:31   #76
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Nie wiem dokładnie ile potrzeba do medicusa, ale wiem, że zawsze ciężko się było tam dostać bo dużo jest chętnych. Na jednej ze stron internetowych napisane jest, że do medicusa potrzeba ok. 155 p. Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale tak orientacyjnie coś koło tego
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 13:25   #77
languu
Przyczajenie
 
Avatar languu
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez minek0 Pokaż wiadomość
Elo elo.Ej no ludzie mam problem, bo nie wiem ile jest potrzebnych punktów do klasy medicus(jak by co to marcinek).Jak ktoś wie to proszę o pilną odpowiedź ; )

tak, do medicusa trzeba 155pkt . mam nadzieję że się tam spotkamy ja na szczęście nie muszę się rekrutacją przejmować , bo jestem laureatką :P
languu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:22   #78
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

To powodzenia w tym medicusie, niestety już się nie zobaczymy, bo moja przygoda z tą szkołą raczej się kończy ( chyba, że nagle zachce mi się niemieckiego to się spotkamy ;p) .
A ja sobie ostatnio wymyśliłam, że może II LO? Tylko wtedy musiałabym iść do klasy prawniczej, ktoś coś wie o tym liceum?
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 14:48   #79
joyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Hej, jest tu może jakiś uczeń albo absolwent III LO i opowie trochę o klasie akademickiej biol-chem? Czy jest ciężko, dobre i złe strony, czy poleca itd. ?
joyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 17:22   #80
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

podpisuuje się pod pytaniem joyy
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 18:40   #81
Amatis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Absolwenta akademickiej w III raczej nie znajdziecie, bo z tego, co wiem, to te klasy są dopiero od 2011r. ... Ale kogoś, kto chodził do tej szkoły z chęcią wysłucham, bo jestem zainteresowana zwłaszcza LINUXem i PITAGORASem. ;>
Amatis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 17:42   #82
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Nie musi być absolwent ale chociaż uczeń, który teraz się tam uczy No ale cóż. III raczej i tak idzie u mnie na I wybór.
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:29   #83
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Jak jest w XIV, X lub XXI? Klimat i te sprawy ;d?
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:43   #84
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez justdoit Pokaż wiadomość
Jak jest w XIV, X lub XXI? Klimat i te sprawy ;d?
w xxi było fajnie do 2010 roku
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 16:55   #85
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
w xxi było fajnie do 2010 roku
Dlaczego?
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 15:45   #86
star1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 37
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Ja od kumpla słyszałam, że w XXI jest bardzo spoko.
On lubi tą szkołę i ją zachwala.
star1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:00   #87
justdoit
Raczkowanie
 
Avatar justdoit
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 176
Dot.: dobre LO w Poznaniu

A poziom nauki?
justdoit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 18:19   #88
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez justdoit Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Po prostu z roku na rok większość pierwszych klas jest... że tak powiem "nieco inna" niż te pierwsze klasy sprzed iluś tam lat i to bardzo widać, ja osobiście czułam się pod koniec jak w przedszkolu, ale zależy co kto lubi i jaki jest.

Poziom nauki taki jak wszędzie, zalezy jakiego nauczyciela od czego dostaniesz Dam porównanie z fizyką - trafisz na taką jedną to nic nie musisz robić cały rok, trafisz na wice dyrektorkę to wyliczasz zadania z poziomu rozszerzonego i takie też robi sprawdziany.

Aha no i poza tym kiedyś w tej szkole był niezwykły luz, a teraz nic nie można robić, wychodzić, wszędzie kamery... To nie to samo po prostu ja to oceniam z mojej perspektywy, że trochę szkoda mi, tych, którzy już tego nie zaznają.

Aha no i zdawalność matur bardzo wysoka, chociaż kadrę od matematyki i języków uważam za jakiś totalny błąd więc u mnie zdanie matury wyniknęło tylko z korków;d

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2012-05-08 o 18:26
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 16:49   #89
dominika_33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu

A to może pytanie z "innej beczki"...
Chciałabym się dowiedzieć, które LO z niżej wymienionych ma najlepszy biol chem?

Mam tylko 2 możliwości wyboru, bo na 3 muszę dać moje lokalne LO.
Zastanawiam się nad klasą AKADEMICKĄ - D w II LO i to na razie jest mój I wybór. Natomiast waham się jeszcze między VIII LO i Marynką. Ciekawsza wydaję mi się "ósemka", ale w związku z tą sprawą z Kościołem w ubiegłym roku prógi obniżyły się o ok. 20 pkt, a mi zależy na naprawdę dobrej klasie. Ciekawe, co będzie w tym roku ;p Niestety, na drzwiach otwartych byłam tylko w "dwójce", więc chciałabym się czegoś dowiedzieć o pozostałych

A także na jakim poziomie uczą tam matmy i polskiego, bo mimo że idę na podstawę matmy, to myślę o samodzielnym przygotowaniu do rozszerzenia na maturze.

Gdzie według Was z tych szkół nauczyciele potrafią czegoś nauczyć, tak żeby się dało zrozumieć? I którą polecacie?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;*
dominika_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 17:09   #90
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: dobre LO w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez dominika_33 Pokaż wiadomość
A to może pytanie z "innej beczki"...
Chciałabym się dowiedzieć, które LO z niżej wymienionych ma najlepszy biol chem?

Mam tylko 2 możliwości wyboru, bo na 3 muszę dać moje lokalne LO.
Zastanawiam się nad klasą AKADEMICKĄ - D w II LO i to na razie jest mój I wybór. Natomiast waham się jeszcze między VIII LO i Marynką. Ciekawsza wydaję mi się "ósemka", ale w związku z tą sprawą z Kościołem w ubiegłym roku prógi obniżyły się o ok. 20 pkt, a mi zależy na naprawdę dobrej klasie. Ciekawe, co będzie w tym roku ;p Niestety, na drzwiach otwartych byłam tylko w "dwójce", więc chciałabym się czegoś dowiedzieć o pozostałych

A także na jakim poziomie uczą tam matmy i polskiego, bo mimo że idę na podstawę matmy, to myślę o samodzielnym przygotowaniu do rozszerzenia na maturze.

Gdzie według Was z tych szkół nauczyciele potrafią czegoś nauczyć, tak żeby się dało zrozumieć? I którą polecacie?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;*
Po marynce moja znajoma zdawała testy na zagraniczne uczelnie i przyjęli ją do każdej:P Więc chyba jest poziom.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-17 08:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.