Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-11, 20:41   #1
Riana
Wtajemniczenie
 
Avatar Riana
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 2 630
GG do Riana
Exclamation

Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!


gdzie kupowaliscie suknie w jakim salonie i jaka byla obsluga ??? tu jest miejsce zeby opowiedziec jak sie to udalo

Edytowane przez Riana
Czas edycji: 2009-04-11 o 20:44
Riana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 14:02   #2
magdzialen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 11
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Ja swoją sukienkę kupiłam w Salonie Sukien Ślubnych "Afrodyta" w Rzeszowie. Obsługa była rewelacyjna, nawet pani właścicielka biegała koło mnie i mi doradzała. Duży wybór sukni, w ofercie szycie na miarę a cena nawet nie taka zła
Mogę polecić firmę w 100%.
dla zainteresowanych przesyłam link na mój profil, gdzie jest sukienka: http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/galleriesphotos/view/8/page:1
__________________
sakramentalne 'tak' wypowiem 9 maja 2009r
magdzialen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 14:24   #3
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Ja bardzo polecam salon Bianca w Krakowie. Sa tam dwie panie bardzo mile i umieja pomoc w wybraniu najlepszego modelu. Obsluga chyba na najlepszym poziomie z posrod innych salonow.

Polecam rowniez Boston na Dlugiej oraz Cymbeline (ale tam szczegolnie taka niziutka pani w ciemnych wloskach potrafi swietnie pomoc w wyborze)

Nie za dobre wrazenie na mnie wywarl salon Evita na Zakopiance jak poszlam do nich drugi raz pani na clos mnie wysmiala ze jeszcze sukienki nie kupilam, to nigdy sie nie zdecyduje.... i nawet ze mieli duzy wybor to nie polecam tego salonu.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2009-04-17 o 14:27
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 23:57   #4
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Podbijam temat

Niedługo wybieram się na mały rajd po salonach krakowskich i zależy mi na miłej, kompetentnej obsłudze, gdyż chciałabym poprzymierzać sporo sukien w różnych fasonach.

Szczególnie ineresują mnie Wasze opinie o salonach na Długiej, Filipa i Floriańskiej.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 14:25   #5
justys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 137
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Mogę się wypowiedzieć bo zwiedziłam wiele salonów w ostatnim czasie Moje ogólne wrażenie jest takie, że jeśli chodzisz przymierzać sukienki w sobotę lub w inny dzień tuż przed zamknięciem to generalnie wszędzie zostaniesz potraktowana delikatnie mówiąc "olewająco". Radzę sobie urlop załatwić w tygodniu, no chyba, że nie pracujesz i masz czas.
No to teraz o salonach:
1. Pasaż wenecki - niezbyt miłe odczucia przede wszystkim dlatego, że w jednym butiku pani mnie skrytykowała, że oglądam suknie na wieszakach a niżeli w katalogu Na moją logikę to więcej można zobaczyć jak się na żywo zerknie na suknię, niż na modelce w katalogu. Drugi butik w pasażu w miarę ok, aczkolwiek Panie bardziej były zainteresowane sobą niż mną - nikt się nawet nie zapytał "może w czymś pomóc?". No ale też to na pewno zależy na kogo się tam trafi.
2. Cymbeline - odczucia złe. Miałam wrażenie, że sprzedawczyni naśmiewa się z tego, że szukam sukni w tak "ekskluzywnym" salonie.
3. Karolina na Długiej - bardzo polecam! I o dziwo przecież to ten sam właściciel co Cymbeline... Na Długiej mają chyba trzy salony o podobnych nazwach (nazw dokładnie nie pamiętam). Byłam we wszystkich i wszystkie polecam.
4. Madonna -na floriańskiej baaaardzo dużo ludzi i ogólnie to masówka. Trzeba szybko mierzyć bo kolejna Pani czeka w kolejce. W Rynku Głównym spokojniej, ale też mniej sukni do wyboru
5. Boston na Długiej - nie mam zdania, ani źle, ani dobrze.

Ja ostatecznie zamówiłam w madonnie, aczkolwiek jakoś inaczej sobie wyobrażałam kupowanie sukni. Rzeczywistość niestety pokazała, że nie jest tak jak w filmach, że spędzasz w salonie 4 godziny i mierzysz 30 sukienek, żeby wybrać tę najpiękniejszą. Jak Ci dadzą 5 modeli przymierzyć to już się powinnaś cieszyć. I tu akurat nie mówię tylko na podstawie swoich zakupów, ale również obserwacji kiedy chodziłam z koleżankami. Zawsze było tak samo.
justys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:43   #6
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

A umawiałaś się wcześniej na wizytę, czy po prostu sobie przyszłaś? Dziękuję za opinie. Będę starała się to zrobić w zwykły dzień, a nie w sobotę.

A jeszcze jedno... sama wybierałas suknie, które chciałas zmierzyć, czy ekspedientki Ci coś dobierały?
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 21:23   #7
justys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 137
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cytat:
Napisane przez Dorotheaa Pokaż wiadomość
A umawiałaś się wcześniej na wizytę, czy po prostu sobie przyszłaś? Dziękuję za opinie. Będę starała się to zrobić w zwykły dzień, a nie w sobotę.

A jeszcze jedno... sama wybierałas suknie, które chciałas zmierzyć, czy ekspedientki Ci coś dobierały?
Tak umawiałam się, ale nie wszędzie bo w niektórych salonach tego nie praktykują. Z sukniami to było tak, że patrzyłam wcześniej na różne kolekcje w internecie i spisałam to co mi się najbardziej podobało. Na miejscu w salonach okazywało się jednak, że połowy tego co chciałam zmierzyć nie mają, więc wertowałam wieszaki i wybierałam modele, spośród tych, które były w sklepie. Generalnie zawsze padało zdanie: "To proszę sobie pooglądać i wybrać, a ja wrócę za 5 minut i powie pani co chce zmierzyć". Raz mi się zdarzyło, że pani w salonie madonny w rynku (przesympatyczna osoba) wybrała mi suknię, którą jej zdaniem powinnam zmierzyć. Ostatecznie wybrałam inny model, ale jej typ też mi się bardzo podobał. Życzę powodzenia i trafnych wyborów
justys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 21:17   #8
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Szukałam sukni rok temu.
Evita- nie było tego co mi się podobało w katalogu. W rezultacie przymierzyłam tylko dwie sukienki, ale przynajmniej Panie się nami zajęły.
Pasaż Wenecki- chciałam przymierzyć sukienki w Gracji, ale tam była tylko jedna ekspedientka, jedna przymierzalnia i parę modeli, nic z tego co chciałam przymierzyć. Za to bardzo miło wspominam obsługę w Karinie. Zajęto się nami, przymierzyłam to co sobie wybrałam ale i tak najlepiej wyglądałam w tym co mi zaproponowano- prostą muślinową suknię.
Boston- cóż, rozumiem, że jestem młoda, wyglądałyśmy z siostrą jak licealistki na wagarach ale to nie jest powód by nas całkowicie ignorować, nie przymierzyłam nic.
Nabla- przymierzyłam co chciałam, pomimo tego, że przyszłyśmy późno zostałam dobrze obsłużona, proponowano mi różne suknie, mozliwości ich przerobienia. Wybrałam tam swoją suknię ślubną. Przerobiłam trochę oryginał, praktycznie wszystko jest możliwe bo suknie są szyte na miejscu. Dobrano mi welon obszyty taką samą koronką jak jest na sukni, halkę dostałam gratis. Z całego serca polecam ten właśnie salon.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 16:19   #9
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cytat:
Napisane przez justys Pokaż wiadomość
Moje ogólne wrażenie jest takie, że jeśli chodzisz przymierzać sukienki w sobotę lub w inny dzień tuż przed zamknięciem to generalnie wszędzie zostaniesz potraktowana delikatnie mówiąc "olewająco". Radzę sobie urlop załatwić w tygodniu, no chyba, że nie pracujesz i masz czas.
zgadzam sie w tygodniu jest duzo mniej krecacych sie ogladaczy dlatego panie moga spokojnie skupic sie na jednej osobie duzo lepsza atmosfera do przymierzania/kupowania.

Cytat:
Napisane przez justys Pokaż wiadomość
2. Cymbeline - odczucia złe. Miałam wrażenie, że sprzedawczyni naśmiewa się z tego, że szukam sukni w tak "ekskluzywnym" salonie.
zupelnie mam inne odczucia pani, mozna powiedziec, oddala sie nam cala soba doradzala, proponowala nowe rozwiazania i wykazala duuza inicjatywe. moim TZem tez sie pozadnie zajela - namawiala zeby przymierzyc jeszcze to i to, i zobaczyc jak sie wyglada w roznych opcjach ogolnie duze zaangazowanie ale tam jest kilka pan to moze my trafilismy na inna


Cytat:
Napisane przez justys Pokaż wiadomość
3. Karolina na Długiej - bardzo polecam! I o dziwo przecież to ten sam właściciel co Cymbeline... Na Długiej mają chyba trzy salony o podobnych nazwach (nazw dokładnie nie pamiętam). Byłam we wszystkich i wszystkie polecam.
tez polecam szczegolnie w tym pod 11A czulam sie jakby pani miala radosc, ze te wszystkie suknie przymierzam, takze te ktorych sama nie wybralam, ale ona chciala zobaczyc jak wygladam ja bym tam chyba mogla sobie zazyczyc zmierzenie polowy sukni w salonie i wcale nie bylaby znuzona :lol tak stwierdzam, ze z tych salonow (tych w sieci Karolina) troche gorzej bylo tylko w Mendelssohnie, panie sprawialy wrazenie zmeczonych calym dniem i troszke mialam wrazenie jakbym im wpadla w srodek rozmowy, ale juz w dalszym kontakcie tez byly bardzo mile.

Cytat:
Napisane przez justys Pokaż wiadomość
4. Madonna -na floriańskiej baaaardzo dużo ludzi i ogólnie to masówka. Trzeba szybko mierzyć bo kolejna Pani czeka w kolejce. W Rynku Głównym spokojniej, ale też mniej sukni do wyboru
ja bylam w piatek popoludniu i nie bylo tak zle w pewnym momencie zrobil sie tlumek gapiow, ale to byli glownie ogladajacy suknie (jedna laska przytargala chyba cala rodzine ) wiec przymierzalnia byla dla mnie ogolnie musze stwierdzic, ze bardzo mile i przede wszystkim szczerze doradzajace panie doradzily mi suknie calkowicie spoza mojej listy i to ja wlasnie kupilam no i moglam sobie stac przed lustrem i sie zachwycac ile chcialam

bylam tez w Madonnie w Pasazu Bielaka i tam tez w sumie milo panie troche na poczatku bardzo formalne i troche jakby musztre robily (komendy typu: rozebrac sie, wejsc na podest, obrocic sie it), ale w momencie gdy ja bylam dla nich mila to i one zmienily ton i zrobilo sie bardziej ludzko i sympatycznie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 17:57   #10
justys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 137
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja bylam w piatek popoludniu i nie bylo tak zle w pewnym momencie zrobil sie tlumek gapiow, ale to byli glownie ogladajacy suknie (jedna laska przytargala chyba cala rodzine )
ja drugi raz poszłam do madonny też w tygodniu i już było ok. i była wtedy dziewczyna chyba z 7 osobami (mama, siostra/y, ciocia, narzeczony itd.). wybrała jakąś sukienkę, po czym w momencie jak się ubierała jej mama stwierdziła coś w stylu "nie wiadomo czy do tego ślubu dojdzie bo się tak kłócą, że nie wiadomo czy się sukienka przyda"
justys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 11:28   #11
izzuska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Mam pytania do dziewczyn ogladajacych suknie w madonnie na florianskiej.
- czy powidziano wam ze cena sukni moze wzrosnac? zeby sie szybko decydowac?
- czy nie chciano wam zapisac na kartce modelu i ceny sukienki ktora mierzylyscie?
- czy moglysice sie przejsc w tej sukience a nie tylko stac na tym podescie?

Ja tak mialam, i troche mam zle odczucia do tej madonny na florianskiej.
oczywiscie dano mi przymierzyc suknie ktore wedlug pani beda dla mnei nalepsze, i tu akurat pani miala racje zaproponowala mi muslinowa z pronovais i chyba ja wezme. Ale obsluga jest tragiczna, mierzylam w sobote, przymierzylam chyab z 5 sukienek, ciesze ze kobieta dal mi przymierzyc te co sobie wybralam, moglam sobie porownac, ale nie podobalo mi sie jak krytykowala sukienki ktore sobie wybralam. Ze to juz przezytek , ze tafta juz odchodzi w zapomnienie, ze suknie w litere A to tylko dla kobiet z brzydka figura.

Jesli kobiety beda wciaz takei nie mile, (wybieram sie tam na powtoren mierzenie) to kupie suknie w madonnie , ale w Katowicach. KObieta przez telefon powiedziala mi wiecej niz babki w krakowie w salonie.
izzuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 13:14   #12
justys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 137
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

izzuska aż się uśmiechnęłam jak przeczytałam Twojego posta Odpowiadając na poszczególne pytania:
- mi pani powiedziała, żebym się szybko decydowała bo może się okazać, że np. już jutro nie będzie można danego modelu zamówić, o cenie nie wspomniała,
- faktycznie panie nie chcą zapisać modelu, który się mierzy,
- też nie mogłam się przejść w sukience, stałam na podeście. w madonnie w rynku mogłam się nie tyle co przejść, ale nawet wyjść w sukience na dziedziniec, żeby obejrzeć kolor sukienki w świetle naturalnym

A co do kroju w literkę A to wychodzi na to, że mam brzydką figurę bo taką sukienkę właśnie zamówiłam
Moim zdaniem to się nie przejmuj tymi kobietami. Ja też po pierwszej wizycie już byłam umówiona z koleżanką, że pojedziemy do Katowic, ale później doszłam do wniosku, że szkoda czasu. Te kobiety jakoś przeżyje, a najważniejsze to, że się sobie podobam w sukience, którą zamówiłam, mimo że panie mnie usilnie namawiały na inny model i inny kolor Inne wyjście to takie, że zadzwoń do salonu w rynku i na grodzkiej i zapytaj czy ten model można u nich w sklepie zamówić. Z tego co pamiętam to na grodzkiej mieli właśnie pronoviasa.
justys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 19:45   #13
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Pierwsza część maratonu po salonach za mną, może zdam relację. Ponieważ mieszkam niedaleko Długiej, to zwiedzam wszystkie salony w okolicy po kolei
Może zacznę od ul św. Filipa:
Filipinka - suknie Agnes, można przeglądać katalogi i wieszaki, sporo sukien komisowych i przecenionych z tej firmy, ciągle kręcą się jakieś klientki, więc czasem trzeba poczekać na swoją kolej, ale ekspedientki dają radę, są cierpliwe, doradzają i nawet same proponują coś do zmierzenia, można próbować różne fasony.
M.E.C - całkiem ładne suknie, ale nie w moim stylu. Wybiera się suknie do przymierzenia z katalogu, dość miła pani, nawet narysowała mi wybrane suknie na wizytówce . Ceny w okolicach 2000zł, pani doradza i proponuje różne fasony.
Euro-Moda - różne fasony, ceny nieco wyższe (2400-2800zł), miła, młoda dziewczyna.
Mona - duże zaskoczenie jak dla mnie, bo suknie, które mierzyłam były tańsze niż podobne w innych salonach - 1700-1900zł, miła ekspedientka, ale szkoda, że nie można samemu buszować w wieszakach.

ul. Długa:
Mendelssohn - bardzo fajny salon, z miłą atmosferą i pięknymi sukniami. Ceny różne, zależne od kolekcji, miłe ekspedientki, doradzają i proponują fasony, ale jednak w wybranych przeze mnie czułam się najlepiej.
Salon Karolina, Długa 24, I piętro - suknie wyprzedażowe i komisowe, można zajrzeć, a nuż się coś znajdzie okazyjnego
Karolina Długa 11a - sporo ludzi się kręci, piękne suknie, o róóóóżnych cenach - mierzyłam suknie za 2000 i prawie 5000zł, można buszować po wieszakach, miła ekspedientka, coś tam nawet mi przyniosła podobnego do tego, co wybrałam.
Evita - chyba przyszłam w złym momencie, bo panie się spieszyły i nawet nie mogłam dokładnie przeglądnąć wieszaków, tylko mnie w tym wyręczono. Suknie ładne, ale na moje oko drogie - 2900-3400zł.
Boston - bez entuzjazmu, ale przymierzyłam kilka sukien.
Lilea - bardzo sympatyczna ekspedientka, przepiękne, oryginalne suknie, ale nie na moją kieszeń 2500-5000zł

Pasaż Wenecki
Maja - dużo sukien, niskie ceny, ale moim zdaniem średniej jakości. Obsługa może być.
Karina - duży wybór, ciekawe fasony, nieco upierdliwa, ale bardzo sympatyczna i pomocna ekspedientka. Ceny ok.
Maria i Magdalena - bardzo oryginalne suknie, sympatyczna atmosfera, warto zajrzeć.
Gracja - jeden z moich ulubionych salonów. Fajna atmosfera zarówno tutaj, jak i na Floriańskiej, ładne suknie, szyte na miejscu, dlatego można wprowadzać swoje poprawki. Ceny przyzwoite, polecam serdecznie. PS. Moja koleżanka tam zamówiła suknię i była bardzo zadowolona.

ul. Szlak
Josephine - poszłam tam zachęcona niskimi cenami, jakie są zadeklarowane na stronie www. Miła, ale niezbyt rozgarnięta pani (podobno tylko na zastępstwie )- musiałam jej pomagać ściągnąć suknię z manekinu, bo się zaplątała Ale ogólnie jestem miło zaskoczona. Suknie szyte na wzór znanych kolekcji, ale wydają się być porządne - wygodne i dobrze leżą.
Wings - nieco sympatyczniej niż w Bostonie, spory wybór, ale ekspedientka bez entuzjazmu.

Floriańska
Tutaj moją uwagę zwróciły tylko dwa salony:
Margarett - baaaardzo polecam! Niesamowite suknie, świetnie skrojone, co bym nie zmierzyła, to leżało idealnie. Bardzo miła ekspedientka. Suknie wybiera się z katalogu, choć i tak połowy z nich nie ma w salonie, więc radzę się rozejrzeć, przy wejściu, co można zmierzyć. Ceny 2300-3000zł
Gracja - pisałam o nim wyżej, bardzo polecam.
Pozostałe salony na tej ulicy (oprócz słynnej Madonny, ale o tym niżej) nie wzbudziły wielkich emocji. Albo mały wybór, albo ceny z kosmosu.

Madonna
Najpierw byłam na Floriańskiej, miałam kilka upatrzonych sukien, które bardzo chciałam zmierzyć. Po wejściu dostałam katalogi i chociaż była poza mnę jedna dziewczyna mierząca (na 3 ekspedientki), to zupełnie o mnie zapomniano. Jakbym się nie upomniała, to w sumie mogłam tam uschnąć. Po wyborze sukien do przymiarki okazało się, że oczywiście większości z nich nie ma. Zatem poprosiłam o coś podobnego (zwiewne muślinowe) a Pani wyskakuje mi z haftowaną suknią z tafty :| Gdy chciałam przymierzyć jeszcze jedną z sukien, która była wyeksponowana na wieszaku dowiedziałam się, że to na mnie za mały rozmiar - 36 i ze będzie za krótka. Pani troszkę się zmieszała, gdy powiedziałam, że noszę 36-38 i bardzo chciałabym zobaczyć się z niej. Niestety nie udało się Ogólnie wrażenia bardzo negatywne. Ekspedientki wyraźnie nie lubią swojej pracy, chcć jak najszybciej pozbywać się kolejnych klientek, choć kolejki nie było. Poza tym suknie zakładane są od dołu!? przez co większość jest brudna i zdarzają się podarte. Do tego większość ma naprawdę duże rozmiary i w ogóle nie mogłam przez to określić który fason mi pasuje. Dodając do tego wysokie ceny wychodzi naprawdę wielki rozczarowanie.
Kilka dni później mając w pamięci te negatywne doświadczenia z drżącym sercem zapukałam do salonu z Pasażu Bielaka. Tam od razu po wejściu zajęła się mną przemiła ekspedientka. Wysłuchała, co chciałabym przymierzyć, popatrzyła na mnie i od razu bezbłędnie powiedziała, co mi będzie pasowało, a co nie. Poza wybranymi przeze mnie sukniami przyniosła mi swoje typy (trafiła lepiej niż ja sama). Poza tym z uśmiechem na ustach przyniosła mi suknię, która niezbyt do mnie pasowała, ale ja chciałam ją zmierzyć, bo bardzo mi się spodobała. Gdyby nie cena wybranej przeze mnie sukni, to zamówiłabym ją tam od ręki.
Podsumowując: Madonna na Floriańskiej - NIE, przy Rynku - obowiązkowo!

Nabla - ul Rzeczna, chyba najlepszy salon w Krakowie. Nie byłam umówiona, ale Panie ekspedientki zajęły się mną prawie jak królową. Mierzyłam 1,5 godziny, byłam wręcz namawiana na mierzenie różnych fasonów. Po wstępnym wyborze kroju dostałam kilka sukien z których sprawdzałam, jakie rozwiązania mi pasują (ramiączka, dekolty, podpięcia itd.) Na koniec z tego wszystkiego Pani narysowała mi idealną suknię i wyceniła ją. Naprawdę czułam się dopieszczona i trochę żałuję, ze cena wyszła ciut powyżej mojego limitu, bo też spokojnie mogłabym tam zamawiać. Ogólnie ceny nie są nawet takie złe 2400-2900.

Anna Kara - ul Dietla, bardzo oryginalne projekty, naturalne tkaniny. Minus to ceny Atmosfera w salonie ciut senna, ale przyjemna.

Fulara & Żywczyk - ul Lea, ciekawy salon, oryginalne fasony, ceny zróżnicowane, przyjemna atmosfera, nie ma tłumów, więc można mierzyć do woli. Polecam.

Bianca - ul św. Gertrudy, Mały salonik, trzeba wcześniej się umawiać. Wyboru nie ma zbyt dużego, a ekspedientki się nieco nachalne i próbują przekonywać do ich racji. Można zajrzeć, ale ogólnie chyba nie warto.

Lisa Ferrera - pomimo tego, że była umówiona i przyszłam punktualnie, musiałam czekać 10 minut na swoją kolej. Potem było już tylko lepiej. Miła ekspedientka, można mierzyć, co się chce, sama proponuje próby z innymi fasonami. Ogólnie polecam, bo mają bardzo fajną i niedrogą kolekcję OreaSposa.


Ogólnie jestem zadowolona, chodzę sama i zazwyczaj mogę liczyć na opinie i rady ekspedientek, czasami coś fajnego mi podpowiedzą. CDN

Dopisek: suknię ostatecznie zamówiłam w Monie na Filipa. Bardzo polecam ten salon. Profesjonalna obsługa, uwzględniono moje poprawki w sukni, wszystko odbyło się terminowo i w sympatycznej atmosferze. Dodatkowo za darmo przerobiono mi kupiony wcześniej welon.

Edytowane przez Dorotheaa
Czas edycji: 2011-02-03 o 11:13
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 11:12   #14
KOTUCHA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: PODBESKIDZIE
Wiadomości: 305
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

nie wiem, czy któraś jeszcze odwiedza ten wątek...
Ale jesli tak proszę mi powiedzieć jak z cenami w cymbeline i josephine? bo w obu tych salonach podobają mi sie sukienki, ale nie jestem z Krakowa (2,5h jazdy) a będę w najbliższym czasie... chodzi mi o rozgraniczenie na minimalne i maksymalne ceny, tak żeby być przygotowanym!

interesuje mnie np. http://www.weddingtv.pl/moda/src/gal...45-CY-DAEL.jpg

jeśli również któraś z Was miałaby możliwość sprawdzenia cen proszę o wiadomość
KOTUCHA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 22:07   #15
Jolusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Ja wypowiem się krótko ale na temat
zamówiłam swoją suknie w salonie na ul.Zwierzynieckiej w KREACJI ŻANNET w Krakowie.Właśnie w tym salonie bo niema równych sobie pod względem piękna sukni ,cena i obsługa!:c mok:w innych salonach bez entuzjazmuniestety. ..
Jolusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:20   #16
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Dwa posty wyżej uzupełniłam moje recenzje salonów. Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Musze tylko napisać, że salony te odwiedzałam w marcu-kwietniu 2010, więc niektóre informacje moją być nieaktualne.
__________________
Sutaszuję

Główna przyczyna rozwodów?
Kobiety myślą, że po ślubie mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia, natomiast mężczyźni mają nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:32   #17
Jolusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

dziewczyny które są na etapie poszukiwań nie drogiej sukni ślubnej warto zaglądnąć na strone SANTA DONNA moja koleżanka w tamtym tygodniu kupiła w tym salonie piękną suknie za 800,-!na wysprzedaży!ja zamawiałam wcześniej w innym salonie więc niestety nieskorzystałam z takiej promocji ale i tak jestem zadowolona
Jolusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:21   #18
Piness_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Może podzielę się z Wami, ponieważ 2 miesiące temu szukałam sukni.
Przeszłam całą Floriańską, Długą, Filipa, zamówiłam na Długiej 24 w salonie Mendelson, bardzo miła obsługa , ceny nie były tragiczne, Panie sprzedawczynie co chwilę przylatywały z nową suknią dla mnie, (zmierzyłam chyba z 10), to bolerko taki i takie to rękawiczki, mówię wam najlepsza obsługa z jaką sie spotkałam.
Suknię tam zamówiłam 6 miesiący przed ślubem. Serdecznie ich polecam.
Piness_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 10:30   #19
KuNu
Wtajemniczenie
 
Avatar KuNu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 883
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

a ja mam pytanko chodziła ktoras z was ogladac z narzeczonym>? czy raczej jestescie przesadne ??

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

tez zaczynam szukac wiec sobie subskrybuje)
i dziekuje za pomocne info dziewczyny
KuNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 10:43   #20
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Ja zamówiłam suknię ślubną w Madonnie na Floriańskiej i powiem Wam że trafiłam na cudowną i bardzo kompetentną ekspedientkę. Miała fantastyczne wyczucie oraz doradzała mi najlepiej jak potrafiła.

Później byłam wpłacić zaliczkę i akurat ta kobietka, która mnie obsługiwała miała urlop i trafiłam na masakryczną blondynę:/
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 14:42   #21
ancys_krakow
Zadomowienie
 
Avatar ancys_krakow
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków / Włosań
Wiadomości: 1 099
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cytat:
Napisane przez KuNu Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko chodziła ktoras z was ogladac z narzeczonym>? czy raczej jestescie przesadne ??

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

tez zaczynam szukac wiec sobie subskrybuje)
i dziekuje za pomocne info dziewczyny
Nie chodzi nawet o przesądy.. po prostu chce go olśnić w dni ślubu.. dlatego wolę by zobaczył mnie w sukni wtedy.. zresztą na normalne zakupy nie lubi chodzić doradzić co by doradził jak dla niego we wszystkim dobrze wyglądam więc nie widziałam potrzeby go brać

Mama i siostra wystarczyły
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ckaigox17w6sv7ks.png

Aniołek 8t[*] 13.01.2012

Powietrze pachniało jak malinowa mamba..
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110625030213.html
ancys_krakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 07:47   #22
KuNu
Wtajemniczenie
 
Avatar KuNu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 883
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

ancys,masz racje

dorzuce swoje uwagi na temat jednego salonu:Bella Sposa na Filipa 11
sredni wybór sukien,choc jedna na prawde ładna i spodobała mi sie ,nawet bardzo ale nie zamówie jej poniewaz obsługa była absolutnie fatalna!
Po pierwsze pani(blondynka,srednie włosy,dwadziescia kilka lat) ktorej podałam opis sukni jakiej szukam powiedziała ze niewie czy taka ma i mam sobie poprzegladac wieszaki
Nastepnie powiedziała ze nawet niewie czy taki ekskluzywny model jest jeszcze wogole dostepny i powinnam juz łapac cokolwiek skoro slub za 4 miesiace .
Po przymiarce jeszcze rozgladałam sie z kolezanka po sklepie i miedzy soba rozmawiajac ogladałysmy dodatki.Pani wtracała sie do naszej rozmowy ,była niemiła,niekulturalna wręcz i na koniec stwierdziła ze ten slub jest dla mnie jednym wielkim pretekstem:do kupienia sukni,bizuterii a tu chodzi o co innego.
Absolutnie niewiem kto zatrudnia kogos takiego bo prawdopodobnie kupiłabym ta suknie ale przez zachowanie tej pani bede omijac ten salon szeeerokim łukiem.

Edytowane przez KuNu
Czas edycji: 2011-03-31 o 08:00
KuNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 08:48   #23
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Czesc))

Chcialabym podzielic sie z Wami nowina wczoraj wybralam juz sukienke I moge kazdej z Was polecic z czystym sumieniem salon slubnych NABLA na Rzecznej - panie sa bardzo pomocne, profesjonalne, podchodza indywidualnie do klienta i mozna modyfikowac projekty sukienek. Ja np wybralam piekny model sukienki, ale dekolt zmienilam tak aby ladnie wykseponowac biust.
Wszystkie tam panie pracujace znaja sie na szyciu, sa krawcowowymi. Warto posluchac ich rad.
Duzy wybor modeli sukienek.

Polecam naprawde!

Edytowane przez stokrocia
Czas edycji: 2011-04-03 o 08:50
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 11:16   #24
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Może przyłączę się do tematu

Ogólnie nie znałam wielu salonów w Krakowie,a na zakupy zarezerwowałam sobie piątek i ewentualnie sobotę.
Jesli chodzi o salony na Długiej to wchodziłam do wielu małych,których nazw nie znam,ale ponieważ nie było tam nic w moim guście to szybko wychodziłam.Tak samo z Pasażem Weneckim.
W Lilei super obsługa,panie bardzo miłe i pomocne, zaproponowały mi rezerwację wybranej przeze mnie sukni,żebym mogła sobie spokojnie przejść jeszcze po innych sklepach i nie martwić się,czy w razie czego suknia z Lilei będzie jeszcze na mnie czekać. Ostatecznie kupiłam suknię w Madonnie,ale i tak miło wspominam Lileę.Nie umawiałam się tam na przymiarkę (ale to był piątek koło godz.10)

Cymbeline-Pani jakaś opryskliwa i kłóciła się ze mną,że są kolory tylko biały i ecru i nie ma nic pośredniego.Mimo wszystko grzecznie mnie obsługiwała

Karolina-baaardzo fajne panie,nie umawiałam się,ale od razu przymierzyłam dwie sukienki.Napisały mi na wizytówce modele i ich ceny.

Madonna na Floriańskiej-ja byłam umówiona i sprzedawczyni poświęciła mi naprawdę sporo czasu.Ze mną było tak,że od dawna wiedziałam jaki chcę fason i przyniosła mi kilka sukni w moim guście.Nie było problemu z podaniem mi nazw modeli

Madonna przy Rynku- też super,również byłam umówiona ,a pani bardzo miła.Na wizytówce napisała mi nazwy sukni.

Jako,że ja jestem szybka w takich tematach to już na następny dzień szłam do Madonny zarezerwować sukienkę.Faktycznie w sobotę kręciło się tam sporo osób,dlatego polecałabym brać urlop w tygodniu,bo wtedy poświęcą Wam z pewnością więcej uwagi

Cytat:
Napisane przez izzuska Pokaż wiadomość
Mam pytania do dziewczyn ogladajacych suknie w madonnie na florianskiej.
- czy powidziano wam ze cena sukni moze wzrosnac? zeby sie szybko decydowac?
- czy nie chciano wam zapisac na kartce modelu i ceny sukienki ktora mierzylyscie?
- czy moglysice sie przejsc w tej sukience a nie tylko stac na tym podescie?

Ja tak mialam, i troche mam zle odczucia do tej madonny na florianskiej.
oczywiscie dano mi przymierzyc suknie ktore wedlug pani beda dla mnei nalepsze, i tu akurat pani miala racje zaproponowala mi muslinowa z pronovais i chyba ja wezme. Ale obsluga jest tragiczna, mierzylam w sobote, przymierzylam chyab z 5 sukienek, ciesze ze kobieta dal mi przymierzyc te co sobie wybralam, moglam sobie porownac, ale nie podobalo mi sie jak krytykowala sukienki ktore sobie wybralam. Ze to juz przezytek , ze tafta juz odchodzi w zapomnienie, ze suknie w litere A to tylko dla kobiet z brzydka figura.

Jesli kobiety beda wciaz takei nie mile, (wybieram sie tam na powtoren mierzenie) to kupie suknie w madonnie , ale w Katowicach. KObieta przez telefon powiedziala mi wiecej niz babki w krakowie w salonie.
Nie mówiono mi,że cena może wzrosnąć i mam się szybko decydować.Podano mi/napisano modele sukni.Chodziłam w sukienkach po całym salonie


Ogólnie to czytając na forach różne historie na temat salonów zawsze się obawiałam,że zostanę źle potraktowana. Na szczęście ani raz mi się to nie przydarzyło.Nawet jak chodziłam w Katowicach po salonach o złych opiniach to byłam bardzo zaskoczona tym,jak miło zostałam obsłużona.Może to zależy od naszego nastawienia?
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 20:18   #25
Jolusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Witam!
ja z moich doświadczeń polecam salon ślubny na zwierzynieckiej w Krakowie jestem już po ślubie który miałam we wrześniu ,jestem bardzo zadowolona bo z pasją dziewczyny z obługi doradziły mi każdy detal od butów po bukiet! super szczerze polecam!!!!
Jolusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 11:20   #26
Maja1010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cześć wszystkim ja kupowałam sukienkę w salonie na placu matejki nazywa się nayadine, i nie narzekam, szczerze polecam, jestem bardzo zadowolona z obsługi i dokonanego wyboru
Maja1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 12:46   #27
Louisa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cześć dziewczyny niedawno zaczęłam szukać sukienki dla siebie. Trafiłam szperając po internecie na salon Adria na os uroczym. Byłam tam w zeszłą sobotę i teraz już wiem że można, a nawet trzeba go polecić! Jak szukacie sukienki to koniecznie się tam wybierzcie!! Mają spory wybór i dobre ceny. Pani z obsługi bardzo przyjemna, doradzała mi cały czas co do mnie pasuje co niekoniecznie, jakie dodatki do czego będą pasować a na koniec jeszcze jeszcze się okazało że szyją od zera kiecki wieczorowe więc zmówiłam też wstępnie sukienke na poprawiny!
Louisa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 19:37   #28
efcia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Witam wszystkie slubne panny...Dobrze ze powstal taki watek przynajmniej czlowiek moze kierowac sie pewnymi wskazowkai...wlasnie w przyszlym tyg...zaczynam maraton po salonach ..czas zaczac slubne poszukiwania...Wiem ze uderze na pewno na ul.Dluga .. bo to zaglebie sukien slubnych,do paru polecanych przez moje kolezanki salonow...az sie nie moge doczekac 1wszych wrazen z miary sukni slubnej...a z drugiej strony jestem przerazona ta iloscia...Moja kolezanka weszla do 1ego salonu i tam tez odrazu zamowila suknie...nie do wiary poprostu ...tez bym tak chciala ale ze jestem wybredna to ciezko bedzie...pochwale sie na pewno 1wszymi sposzczerzeniamiwam .Zycze powodzenia....
efcia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 12:58   #29
fifi1818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

Cytat:
Napisane przez efcia15 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie slubne panny...Dobrze ze powstal taki watek przynajmniej czlowiek moze kierowac sie pewnymi wskazowkai...wlasnie w przyszlym tyg...zaczynam maraton po salonach ..czas zaczac slubne poszukiwania...Wiem ze uderze na pewno na ul.Dluga .. bo to zaglebie sukien slubnych,do paru polecanych przez moje kolezanki salonow...az sie nie moge doczekac 1wszych wrazen z miary sukni slubnej...a z drugiej strony jestem przerazona ta iloscia...Moja kolezanka weszla do 1ego salonu i tam tez odrazu zamowila suknie...nie do wiary poprostu ...tez bym tak chciala ale ze jestem wybredna to ciezko bedzie...pochwale sie na pewno 1wszymi sposzczerzeniamiwam .Zycze powodzenia....
Jak wybierasz się na Długą to nie możesz ominąc salonu Evita. Polecam go bo moja siostra kupowała i była mega zadowolona. Idź i sama sie przekonaj. Daj znac czy coś ci sie spodobało.
fifi1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 09:50   #30
efcia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Opinie na temat salonow slubnych w krakowie i nietylko/adresy!!!

No hej dziewczyny ...No w koncu wczoraj ruszylam na 1wsze podboje ....Bylam na Dlugiej odwiedzilam chyba wszystkie salony..wybor niesamowity...Jezeli chodzi o Evite to faktycznie bylam mile zaskoczona tam jakos inaczej Panie podeszly jezeli chodzi o rozmowe o sukniach ,o wiele szczegolow pytaly i nie ukrywam ze pomogly mi nakierowac moj styl...A jezeli chodzi o suknie to jeszcze podjade do pozostalych salonow ...maja zdaje sie jeszcze dwa duuuze wiec wole isc i pobuszowac po 1ym wielkim salonie niz 6sciu malych ..taka jestem wygodna.....
efcia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-24 02:37:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.