po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-26, 14:45   #1
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593

po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"


Dziewczyny mam problem! zrobiłam sobie paznokcie żelowe na formie, i żeby je odświeżyć przemalowałam bezbarwnym lakierem, i po chwili zauważyłam, jakby się żel topił! zrobiły mi się takie mleczno białe. Szybko zaczełam zmywać bezacetonowym zmywaczem i na szczęście to zmyłam... dlaczego tak sie stało? Teraz już się boję je malować!
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 20:32   #2
Tholie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 308
Dot.: po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"

to jest niemolżliwe, poza tym co ma ilośc acetonu do tego skoro aceton nie rozpuszcza żelu. a czy wcześniej nie rozcieńczałaś lakieru, bo tak czasem się dzieje wtedy
Tholie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 10:43   #3
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593
Dot.: po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"

no właśnie nic nie dolewalam zmywacza do lakieru.... a żel nabłysszczający był utwardzany w lampie. spróbuję jeszcze raz ale tym razem innym lakierem, nie wiem jak to wogóle możliwe

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

aha zapomniałam dodać, że kosmetyczka przemalowała mi lakierem UV na wierzch, ja go nie zmywałam tylko przemalowałam od razu, czy to może miećjakies powiązanie?
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 11:38   #4
Tholie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 308
Dot.: po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"

powiem tak...

miałam kiedyś lakier uv i już mi zgęstniał i postanowiłam go rozcieńczyć zmywaczem i zrobiło się gumowe mleko więc może u ciebie też zaszła jakaś smieszna reakcja
Tholie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 13:56   #5
lolciq
Rozeznanie
 
Avatar lolciq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 593
Dot.: po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"

ja na zelowych się tam nie znam:p ale narazie nic nie kombinuje nic dziękuję za odpowiedzi
lolciq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 12:33   #6
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"

Cytat:
Napisane przez lolciq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem! zrobiłam sobie paznokcie żelowe na formie, i żeby je odświeżyć przemalowałam bezbarwnym lakierem, i po chwili zauważyłam, jakby się żel topił! zrobiły mi się takie mleczno białe. Szybko zaczełam zmywać bezacetonowym zmywaczem i na szczęście to zmyłam... dlaczego tak sie stało? Teraz już się boję je malować!
Cytat:
Napisane przez lolciq Pokaż wiadomość
no właśnie nic nie dolewalam zmywacza do lakieru.... a żel nabłysszczający był utwardzany w lampie. spróbuję jeszcze raz ale tym razem innym lakierem, nie wiem jak to wogóle możliwe

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

aha zapomniałam dodać, że kosmetyczka przemalowała mi lakierem UV na wierzch, ja go nie zmywałam tylko przemalowałam od razu, czy to może miećjakies powiązanie?
Jeśli na wierzchu był faktycznie położony lakier z filtrem uv (czyli nieutwardzany w lampie) to na pewno "pogryzły się" rozpuszczalniki z lakierów- różne formy różnych składników używają i zdarza się taka reakcja - i nie ma to nic wspólnego z żelem.
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 22:58   #7
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: po przemalowaniu bezbarwnym paznokcie choćby "topią się"

Jeżeli położyłaś jeden lakier na drugi, to mnie to nie dziwi. Lepiej byś zmyła najpierw ten UIV co Ci połozyła stylistka, a potem malowała swoim.
I to nie żel sie "rozpuścił", a lakier, który był pod spodem.

A tak w temacie, to ja wiele, wiele lat temu też odwaliłam podobnego zonka- chodziłam wówczas na paznokcie do ówczesnego mistrza Polski w stylizacji french. No i zrobił mi kiedyś frenchosa i pomalował delikatnym lakierem, po2 tygodniach stwierdziłam, że tym razem coś sie nie postarał, bo mi paznokcie poszarzały. Thanks Gad nie zadzwoniłam do niego, bo... wystarczylo, że zmyłam lakier i wszystko było super jak zawsze
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.