Tipsy, czy trudno o klientów? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 18:23   #121
201610041047
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 416
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
ale dlaczego bezkwasowe...?
"Octan etylu, etanian etylu, (CH3COOC2H5) – organiczny związek chemiczny, ester etylowy kwasu octowego. Bezbarwna ciecz o charakterystycznym, przyjemnym, owocowym zapachu. Bardzo dobry rozpuszczalnik organiczny, słabo rozpuszczalny w wodzie. Obecnie wycofuje się go z użycia w przemyśle z powodu jego działania drażniącego i względnie dużej toksyczności.
Otrzymywany w wyniku estryfikacji etanolu kwasem octowym (konieczny dodatek kwaśnego katalizatora)" może kwasu nie zawiera ale ma odczyn kwaśny....
zaraz padne na zawał jak zbaczyłam tą pierdołę. estry maja odczyn OBOJĘTNY!!!!!!!!! octan etylu nie ma żadnego kwaśnego odczynu
201610041047 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:54   #122
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Ale uściślijmy jedno. Turquise chodziło o to, że przyszła do tej dziewczyny kontola z US? Bo jeśli chodziło o to to w życiu nie uwierzę.
Tak... o to mi chodziło dokładnie...
Przyszła policja skarbowa pod pretekstem zrobienia sobie paznokci... Laska dostała karę nie pamiętam już w jakiej wysokości, bo to jakiś czas już minął, a mnie to nie dotyczy... Niestety zarabianie, a nie płacenie podatków w tym kraju jest karalne i bardzo mnie to w zasadzie cieszy :P

Urząd Skarbowy może interweniować tylko przy firmach, tak jak przy mnie... że ja się np. nie rozliczam ze wszystkich zarobków. W przypadkach pracy na lewo interweniuje policja skarbowa... oczywiście zapewne wcześniej zawiadomiona przez kogoś...

Edytowane przez tourquise
Czas edycji: 2011-04-13 o 11:56
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:04   #123
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

no nie koniecznie. bo nawet fakt prowadzania działalności, nie oznacza, że podatek się państwu należy. natomiast zus a okonkretnie składka się państwu należy.
Składki naliczają od momentu kiedy podejrzewają że obowiązek opłacania mógł powstać a do tego kara do 5000 zeta.
z urzędem skarbowym możesz dyskutować. obowiązek podatkowy nie musiał powstać natomiast jest obowiązek zgłoszenia lub aktualizacji na druku EDG-1. nie dopełnienie papierkowych spraw również jest zagrożone karą.
kontrola odbywa się tak jak kontrola osób na zwolnieniach lekarskich. miła pani puta " jak się pani miewa..."
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:12   #124
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Ja się nie znam... ja wiem, że mój tyłek jest w 100% bezpieczny :P

W każdym razie jeśli się zarabia, to chyba powinno się płacić podatki... Z resztą wole płacić, przynajmniej mam zdolność kredytową, a nigdy nic nie wiadomo...

A z tego co mi się wydaje to policja skarbowa może interweniować zawsze, bez zapowiedzenia się... wystarczy, że zostanie zawiadomiona przez kogoś innego.

Sprostuje, że do tamtej laski przyszła babka, zrobiła paznokcie, poprosiła o paragon, a ta jej powiedziała, że nie wydaje... kilka dni później nawiedziła ją policja skarbowa... Inna sprawa, że jeśli ktoś podaje w necie cennik, a pracuje na lewo to jest to dosyć logiczne, że może mieć najazd :P

Ja w sumie sama należę do osób, które za wszystko chcą paragony... zdarzyło się, że u fryzjera w salonie nie dostałam takowego i się wkurzyłam... :P ale ja nerwowa jestem :P
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:48   #125
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Cytat:
Napisane przez tourquise Pokaż wiadomość
Ja się nie znam... ja wiem, że mój tyłek jest w 100% bezpieczny :P

W każdym razie jeśli się zarabia, to chyba powinno się płacić podatki... Z resztą wole płacić, przynajmniej mam zdolność kredytową, a nigdy nic nie wiadomo...
mój też. a z tym podatkiem to zależy jakie masz koszty, ulgi, składki itd...
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 23:04   #126
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

Ja się rozliczam w formie ryczałtu ewidencjonowanego... i nie narzekam... Ale to przez dotacje tak wyszło. Tzn... póki co nie rozliczam się nawet tak bo nie pracuje... kręgosłup zrobił swoje niestety...

W każdym razie przynajmniej można czuć się bezpiecznie
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 16:48   #127
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

hmm z tym paragonem to nie do końca, bo przecież nie wszystkie osoby prowadzące firmę mają obowiązek posiadać kasę fiskalną
__________________
99% mojego życia
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-24, 20:44   #128
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

o to też mi chodzi ta mówiła tamtej, a tamta powtórzyła i tworzy się legenda na miarę zamachu w Smoleńsku
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 21:03   #129
Violetyna
Rozeznanie
 
Avatar Violetyna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 7heaven
Wiadomości: 766
GG do Violetyna
Dot.: Tipsy, czy trudno o klientów?

ja chyba dłuuuugo nie będę np potrzebowała kasy..... dochody muszą przekroczyć 40 tys zł w ciagu roku
__________________
99% mojego życia
Violetyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.